Skocz do zawartości


Zdjęcie

Powrót


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

Wasyl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Powrót
Witam wszystkich!
Przede wszystkim chciałem się przedstawić, ponieważ jestem nowy użytkownikiem.
Nazywam się Grzesiek, mam 35 lat, Szczecin.
A więc do rzeczy.
Zacząłem nową przygodę z siłownią po ........ ponad 10 latach przerwy!!!.. Niestety tak się potoczyło życie że taka przerwa ale cały czas mnie ciągnęło no i w końcu nadszedł ten czas.
Coś tam jeszcze pamiętam co i jak ale miałbym jednak parę pytań.
co do moich wymiarów to w sumie nawet się nie mierzyłem, przyjdzie na to czas.
Mam 180cm wzrostu i ważę 92 kg, jak na tyle lat przerwy nie wyglądam tak tragicznie, jednak trochę brzuch urósł i z tym mam problem.
Oczywiście chciałbym po okresie ogólnorozwojówki ćwiczyć cyklem na masę, jakoś to dla mnie naturalne.
Teraz mam pytanie jak pogodzić dietę i trening na masę z próbą zwalenia tłuszczu z brzucha i schudnięciu w tym miejscu.
Czy może powinienem najpierw zrzucić trochę z wagi i doprowadzić sylwetkę do porządku i potem dopiero na masę z dietą.
Czy jednak normalnie jechać ostro i jakoś to się unormuje wszystko.
Póki co mam takie zakwasy że szok, boli mnie każdy centymetr ciała, kosmos.
Czy następny trening zrobić zgodnie z planem (w 1 i może 2 tyg. będę ćwiczył 2 razy w tyg) czy dopiero jak minie ból mięśni, bo póki co nie mogę nawet się ruszać za bardzo.
Na razie to tyle bo o treningu nie będę pisał bo trening ogólnorozwojowy ułożyłem sam z pomocą tematu przypiętego.
Co do treningu na masę to na pewno się Was poradzę.
Ciekaw jestem kiedy powrócę do moich .....dawnych wymiarów i siły.
Proszę bardzo o wypowiedzenie się na temat moich wątpliwości.

Pozdrawiam
Grzesiek

P.S. Jeśli kogoś interesowałoby mogę w miarę upływu czasu i postępów pisać parę słów, tylko nie wiem czy w tym temacie.
  • 0

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót
Pisać napewno możesz, będziesz ciągle "pod okiem" :) Trening musi lecieć ciągiem czyli np. poniedziałek-środa-piątek ćwiczenia a to że boli to sprawa drugoplanowa. Jak boli to znaczy że żyjesz ;) Jeśli nie wyglądasz tragicznie to nie zajmował bym się redukcją brzucha tylko wziął się za niego. Czyli dalej proponuję masę a potem redukcja.
  • 0
Dołączona grafika

Wasyl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót
W takim razie ok, za mięśnia brzucha się wezmę ostro co drugi dzień będą je katował możne ABS zapodam.
Po 2 tyg. zwiększę ogólnorozwojówkę do 3 razy w tyg. i chyba łącznie na 4 tyg. zakończę i przejdę do właściwego planu treningowego.
Przedstawię go w swoim czasie do oceny.
Pozdrawiam
  • 0

Wasyl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót
Wi
Ogólnorozwojówka idzie ok!!!
Pompa jest niezła, cały czas jest jakby spuchnięty - to dobrze.
Oczywiście dieta w pełni, chcę ją podać ocenie ale to zrobię osobny wątek w Dietach.
Powoli się przymierzam do cyklu na masę i ułożeniu planu.
Kiedyś ćwiczyłem (i większość tak ćwiczyła) 2 razy w tygodniu partię mięśniową, natomiast w większości polecanych teraz planów poleca się tylko raz w tyg. Co o tym sądzicie, jeśli chodzi o zdobycie masy.
I jeszcze na temat trochę zatłuszczonego brzucha.
Czy ćwiczyć go normalnie jak każdą inną partię czy np. na każdym treningu?
A może dołączyć ćwiczeniu aero? tylko kiedy w jakiej ilości.
Aha w końcu się pomierzyłem, no nie wygląda to za ciekawie. ale po takiej pauzie nie miałem się czego spodziewać.
A więc:
Wzrost - 180
Waga - 92
Klatka - 110
Biceps - 38
Przedramię - 30,5
Udo - 57
Łydka - 41
Brzuch - 102 !!!

Pozdrawiam i proszę odpowiedzi.
  • 0

janu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1702 postów
  • Pomógł: 0
27
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót

Wi
Ogólnorozwojówka idzie ok!!!
Pompa jest niezła, cały czas jest jakby spuchnięty - to dobrze.
Oczywiście dieta w pełni, chcę ją podać ocenie ale to zrobię osobny wątek w Dietach.
Powoli się przymierzam do cyklu na masę i ułożeniu planu.
Kiedyś ćwiczyłem (i większość tak ćwiczyła) 2 razy w tygodniu partię mięśniową, natomiast w większości polecanych teraz planów poleca się tylko raz w tyg. Co o tym sądzicie, jeśli chodzi o zdobycie masy.
I jeszcze na temat trochę zatłuszczonego brzucha.
Czy ćwiczyć go normalnie jak każdą inną partię czy np. na każdym treningu?
A może dołączyć ćwiczeniu aero? tylko kiedy w jakiej ilości.
Aha w końcu się pomierzyłem, no nie wygląda to za ciekawie. ale po takiej pauzie nie miałem się czego spodziewać.
A więc:
Wzrost - 180
Waga - 92
Klatka - 110
Biceps - 38
Przedramię - 30,5
Udo - 57
Łydka - 41
Brzuch - 102 !!!

Pozdrawiam i proszę odpowiedzi.




Jedna partia raz w tygodniu zdecydoowanie wystarczy. Fajny plan dla poczatkujacych jest w przypietych tematach.
Mozesz np biegac w dni nie treningowe.Brzuch tez mozesz cwiczyc po kazdym treningu. Ja jednak na Twoim miejscu zrobil bym tak-masowal bym przez cala jesien, zime a pod koniec wiosny kiedy osagnol bym juz odpowiednia mase wzial bym sie za redukcje. Wkoncu okres plazowy juz za nami!
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024