Skocz do zawartości


Zdjęcie

Policja a nóż


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
122 odpowiedzi w tym temacie

budo_surval
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja a nóż
Smoku......

Idzie sobie koleś, u kieszeni dynda mu spory nóż (Police nie jest najmniejszym nożykiem...). ma zamiar pzrejść koło 4 policjantów. W mmencie, gdy zauważyli nóż przestają na chwilę gadać i włączają lampkę "czujność". Starają się (w miare możliwosci), żeby koleś nie przeszedł niemal się o nich ocierając. Łapki kładą na pistolety. Koles przechodzi,oni go obserwują i wracają do rozmowy. Ew., jesli któremus się morda nie spodoba - zqawracają go i (teraz już zachowując pełną czujnośc) - legitymują go, pamietając, żeby była właśnie ta asekuracja i zeby nie wystawiać się bez sensu...


No to jest właśnie sytuacja teoretyczna z amerykańskiego filmu.


A sytuacja z życia wygląda tak jak ta która Ty miałeś.

Idzie sobie ludek coś mu tam sie dynda w kieszeni ( może to długopis, może bryloczek od kluczy a może nóż - który przecież wolno mu mieć), jest spokojny, agresja - zero, trzeźwy nikogo nie zaczepia poprostu sobie idzie. Przechodzi sobie obok gliniarzy i idzie dalej pełen luz a on ma pretensje że nikt go nie wylegitymował , nie rzucił na glebę, nie założył kajdanek, nie zawineli go na Komis do wyjaśnienia nie posiedział 48 godzin w Pudle z bandytami, Nikt nie zabrał mu posiadanego noża


Smoku - Masz rację to jest ku...wa skandal. 8O


Przyjedz do Gdańska nadrobimy to niedopatrzenie :oops: - oferuję atrakcje full wypas :)

A może oni byli tak czujni że Cię odrazu rozszyfrowali i wiedzieli że ty dobry człowiek jesteś tylko czasem coś sobie wymyślasz. Wstąp do Policji będziesz atrakcją swojej jednostki 8)

Pozdr. Surval


P.S. Kończmy ten temat
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja a nóż

A sytuacja z życia wygląda tak jak ta która Ty miałeś.

Idzie sobie ludek coś mu tam sie dynda w kieszeni ( może to długopis, może bryloczek od kluczy a może nóż - który przecież wolno mu mieć), jest spokojny, agresja - zero, trzeźwy nikogo nie zaczepia poprostu sobie idzie. Przechodzi sobie obok gliniarzy i idzie dalej pełen luz a on ma pretensje że nikt go nie wylegitymował , nie rzucił na glebę, nie założył kajdanek, nie zawineli go na Komis do wyjaśnienia nie posiedział 48 godzin w Pudle z bandytami, Nikt nie zabrał mu posiadanego noża



Pozdr. Surval


P.S. Kończmy ten temat


Nigdzie nie napisałem, że oczekuję, że mnie skują itd.

PZDr,
Smoku

P.S. Rzeczywiscie, chyba czas kończyć... Dobranoc wszystkim.
  • 0

budo_logan3
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 726 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jarosław

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja a nóż
CO do zeznawania nie mogłęm zeznawac bo wiem ze tam siedzieli bo akurat znajomy prowadzi ten bar i kupowalem u niego po drodze do kolegi piwo i spostrzegłem gosci. Tamtego napadającego nie widzielm,albo nie rzucil mi sie za bardzo w oczy,kojarze tylko ze pokazywal komus noż w dodatku tyłęm do mnie siedział.Reszte histori znam z opowiesci i relacji,wiec malo wiarygodny ze mnie swiadek.
A co do reszty to .....
Popieram czas kończyc.
  • 0

budo_borsoock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 563 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze złości

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja a nóż
Zaraz, a czemu kończyć jak dopiero teraz zaczyna robić się ciekawie :) :

tak, cynik, trafiłeś w sedno -lubię, jak mnie zkuwają... :wink: no wiesz, fetysz taki :smile:


Przyjedz do Gdańska nadrobimy to niedopatrzenie- oferuję atrakcje full wypas :smile:


Surval, obiecaj klapsy tonfą na gołe pośladki i brzydkie słowa po niemiecku, to zobaczysz ilu będzie chętnych ;)
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja a nóż
Widze, ze rozpoczelem nowy fetish, brzydkie slowa po niemiecku.
to ja was wyrecze:

VERFLUCHTEN HUNDEN! POLNISCHE BANDITEN! KEINE KULTUR! KEINE ORDUNG! SCHWEINE!
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja a nóż

Ale bardziej mnie interesują Twoje „osiągi” – jak szybko i czy w ogóle wyjmiesz swój nóż i zadasz mi cięcie mając pięć metrów od siebie drugiego Policjanta asekurującego mnie z przeładowanym glock -iem 17 wycelowanym w twoją głowę i tylko czekającego na twój głupi ruch i czy czas ten będzie krótszy od czasu w którym puszczą ci zwieracze czy nie i czy zrezygnujesz z ataku na Policjanta mając w perspektywie odstrzał.


Smoku się nudzi, ale Ty "ciut" przeceniasz naszą policję. Wiesz jak się może skończyć taka sytuacja? Jakieś pięć lat temu - Warszawa. Interwencja, facet (chyba nawet bez noża) szamotanina i strzał w kręgosłup kolegi
Policjantów interweniujących tak, że jeden ubezpiecza drugiego to ja w TV widzę. A takich co umieją strzelać obok kolegi i nie zadrży im ręka :?:
Obławę na tygrysa (zwierzę, nie mafiosa) pamiętasz?
  • 0

budo_dvorkin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Otwock

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja a nóż

... ...

VERFLUCHTEN HUNDEN! POLNISCHE BANDITEN! KEINE KULTUR! KEINE ORDUNG! SCHWEINE!


głupio napisałeś :(
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja a nóż
Cougar widze ze com back na forum robisz :)

POlicjanci Smoku mieli racje. Ubierasz sie jak normalny nastolatek nie masz poznaczonej szramami geby, ani dresu, ani lysej glowy - jestes typem intelektualisty - to nie ameryka gdzie mlodziez wyladowywuje frustracje zyciowa za pomoca siekiery badz innego badziewia na kolegach i nauczycielach. Tym bardziej ze masz prawo posiadac przy sobie noz.

Jak chcesz zrobimy doswiadczenie: Ogolimy Cie na lyso, ubierzemy w dresy i skorzana kurtke adaski i zdejmiemy okulary.
Reakcja policjantow wtedy bedzie zgola inna. Bardziej "prawidlowa".

Jak ja wazylem 140 kg lubilem sie strzyc na lyso i nosic dresy bo wygodnie i lekko sie nosi... to nie moglem 10 minut spacerku zrobic z dziewczyna po centrum - kazdy patrol mnie zatrzymywal i legitymowal. a teraz ubieram sie calkiem normalnie, wygladu "zbojeckiego" nie mam chyba tez - i ostatnie legitymowanie zdazylo mi sie ze 2 lata temu - a czesto wracam po nocach do domu.

Co do wyszkolenia policjantow - to tylko hobbysci z dziedziny MA posiadaja niezbedna wiedze i doswiadczenie w tym zakresie. A testy sprawnosciowe to fikcja.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja a nóż
E... Cougar i surval to przecie dwaj rozni panowie...
  • 0

budo_ali_san
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja a nóż
Nie lubie niemieckiego... :/
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja a nóż

Nie lubie niemieckiego... :/


To przy okazji mozesz sobie zmniejszyc siga do rozmiarow dopuszczalnych przez regulamin - 5 linijek.
  • 0

budo_surval
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja a nóż
Robert P - Nie przeceniam Polskiej Policji znam ją od podszewki i wiem jak jest a różowo nie jest. Różnie w Polsce wygląda szkolenie strzeleckie i z technik interwencji, egzaminy i sprawdziany nieraz jest to „wielka sztuka” a nieraz konkretny egzamin bez taryfy ulgowej ( tak jest np. w Gdańsku ). Tak jak pisałem wcześniej są Policjanci którzy mają olewające podejście do takich spraw jak utrzymanie sprawności fizycznej, szkolenia strzeleckiego czy zasad wzajemnej asekuracji przy wykonywanych czynnościach niestety tak jest i ubolewam nad tym że Policjanci tacy nie rozumieją że umiejętność szybkiego i celnego strzelania może im się nie przydać przez całe życie ale równie dobrze może się przydać tylko raz i w tedy zależeć może od tego ich życie i zdrowie , to samo się tyczy sprawności fizycznej czy technik interwencji. Na szczęście są też Policjanci naprawdę dobrze wyszkoleni, pasjonaci tego zawodu którym się chce i rozumieją powyższą kwestię i od razu zaznaczam że to nie tylko AT ale też patrolowcy, dzielnicowi czy dochodzeniowcy którzy w codziennej służbie wykorzystują swoje szkolenie.
Opisany przeze mnie przykład ubezpieczenia z mierzeniem do gościa z przeładowanej broni to oczywiście extremalny przykład który wykorzystuje się w stosunku do niebezpiecznych przestępców, z reguły wystarcza odpięcie kabury i położenie ręki na chwycie broni choć zdarzyło mi się już mierzyć w delikwenta z przeładowanej broni i nie tylko.
A to że takich sytuacji jest na razie mało i rzadko widać je na ulicy – to dobrze bo to znaczy że przestępczość jeszcze do końca nie zalała tego kraju.

A przy okazji sprawdziłem czas oddania strzału od celu ( sylwetka TS-9 ) na odległości 1 m . Strzelałem z pistoletu Walther P-99 , tarcze były na obrotnicach ( urządzenie otwierające i zamykające tarcze po ustawieniu określonego czasu na zegarze ).
Ponieważ Smoku mówił coś o dobyciu noża w 0,75 sek. ustaliłem czas otwarcia tarczy na 0,7sek. Strzelanie wyglądało tak że stojąc w postawie swobodnej przodem do tarczy czekałem na jej otwarcie. Po otwarciu tarczy sięgasz po broń , przeładowujesz i oddajesz jeden strzał zanim tarcza się zamknie. WYNIK: na oddanych 10 strzałów 50% czyli 5 strzałów trafiło w cel zanim tarcza się zamknęła, 3 strzały padły w kierunku tarczy ale tuż po zamknięciu. To samo powtórzyłem ale broń w kaburze była już przeładowana więc wystarczyło tylko wyjąć i strzelić. WYNIK: 100% trafień w tarczę przy czasie 0.7 sek. Następnie kolejne 10 strzałów czas 0,7sek broń w kaburze nie przeładowana ale ręka na chwycie broni WYNIK : 100% trafień w celu, dodatkowo przy dobyciu broni wykonywałem zejście w lewo lub w prawo z linii ataku domniemanego nożownika. Czas otwarcia zmniejszyłem do 0,6sek. i powtórzyłem trzy ostatnie próby WYNIK : też uzyskałem 100% trafień. Oczywiście trzeba brać poprawkę że nie było zaskoczenia , wiedziałem co będzie i co mam zrobić, WNOISEK: jeśli jestem gotowy do użycia broni a napastnik nie wyjmie noża tak że tego nie zauważę ( najlepiej obserwować jego ręce) to myślę że miałbym jakieś szanse chociaż w praktyce to bym tego nie chciał sprawdzać.

P.S. Tonfa na goły tyłek :roll: , może jeszcze jakieś kajdanki i małe duszonko?? :wink:
Pozdr. Surval
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja a nóż
Hi surval,

fajnie, ze sie policjant jakis wreszcie odezwal, bo topik smieszny troche i letko bez sensu.

Tu masz to studium, o ktorym jest mowa, wrzucil je Seiken trzy lata temu:

http://www.forum-kul...ndpost&p=543528
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja a nóż
surval - respekt.

Czasy robią wrażenie.
ale jak sam stwierdziłeś - czujność trzeba zachować, zeby cokolwiek zdziałać.

Pozdrawiam,
Smoku
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja a nóż
a tu są te cytaty z gazet.
Są tu opisane skuteczne obrony , które jednak skończyły się ranami policjantów (w drugim przypadku - po prostu szczęście ...) i w obu przypadkach nożem atakowali amatorzy...

Skuteczna obrona #1

W nocy z piątku na sobotę podczas interwencji w jednym ze szczecińskich domów funkcjonariusze użyli broni palnej. Śmiertelnie został postrzelony 68-letni Witold P., a jego 38-letni syn Dariusz P. został ciężko ranny. Ranny został też interweniujący policjant. Po całonocnych przesłuchaniach świadków policja ustaliła przebieg zajścia. Przed północą przyjęto zgłoszenie od Wiolety R. o najściu na jej mieszkanie dwóch mężczyzn. Na miejsce skierowano najbliższą załogę policyjną. Byli to nieumundurowani policjanci, tzw. wywiadowcy.

Policjanci zastali w mieszkaniu jednego z napastników, który leżał zakrwawiony na podłodze w kuchni. Jak ustalono, kobieta w trakcie awantury, broniąc się, zaatakowała go młotkiem. Napastnikami okazali się jej dwaj bracia: zraniony przez kobietę 24-letni Sylwester P. oraz 38-letni Dariusz P., który oddalił się z mieszkania przed przyjazdem policji.

Policjanci wezwali do rannego pogotowie ratunkowe. Po chwili na terenie posesji pojawiło się dwóch mężczyzn - jak się później okazało byli to Dariusz P. i jego ojciec Witold P. Starszy trzymał nóż z ostrzem długości około 25 cm. Obaj usiłowali wejść do domu. Jeden z policjantów po okazaniu odznaki policyjnej wydał komendę "stać policja", jednak żaden z napastników nie zareagował. "Policjant krzyknął ponownie "stój policja, stój bo użyję broni", po czym oddał dwa strzały ostrzegawcze. Mężczyźni w dalszym ciągu nie reagowali, a starszy zaatakował nożem jednego z policjantów, raniąc go w okolice pachwiny. Policjanci strzelili wówczas w kierunku mężczyzn. Jeden ze strzałów trafił Dariusza P. w udo. Kolejne strzały trafiły bezpośrednio Witolda P." - powiedział Targoński.
Ze wstępnych ustaleń wynika, iż były to trzy strzały, które spowodowały rany postrzałowe nogi, klatki piersiowej oraz brzucha. 68-latek zmarł na miejscu.

Dariusz P. został poddany operacji i w stanie ciężkim przebywa w szpitalu. Sylwester P. również przebywa w szpitalu. Jego stan nie budzi obaw. Ranny policjant również przeszedł operację i jego stan jest obecnie stabilny. "Cios nożem zadano z bardzo dużą siłą i tylko o dwa centymetry minął splot żył i tętnic pachwinowych" - powiedział rzecznik.

Policjanci biorący udział w interwencji nie byli jeszcze przesłuchiwani. Własne śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura, która podejmie decyzję w sprawie zarzutów w stosunku do Dariusza P. oraz Sylwestra P. W grę wchodzi zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy lub zarzut usiłowaniu zabójstwa. Targoński zaznaczył, że policjanci biorący udział w interwencji to doświadczeni funkcjonariusze - jeden z jedenastoletnim, a drugi z pięcioletnim stażem w policji.

Źródło: PAP, jkl /2004-07-24 14:15 /



Skuteczna obrona #2


22-letni radomianin podczas awantury rodzinnej wyskoczył z balkonu na drugim piętrze z kuchennym nożem w ręku, którym ranił się kilkakrotnie podczas ucieczki przed policją. Gdy został zatrzymany, zaatakował dwóch funkcjonariuszy. Jeden został niegroźnie ranny - poinformowała w piątek PAP mazowiecka policja.

Mężczyzna w wyniku samookaleczenia w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. Ranny policjant po zszyciu rany i udzieleniu pomocy lekarskiej opuścił już szpital.22-latek był już wcześniej notowany m.in. za włamania i kradzieże. Zdarzenie miało miejsce w nocy z czwartku na piątek. W jednym z bloków na radomskim osiedlu Michałów doszło do awantury rodzinnej. Na miejsce przyjechała policja. Sprawca awantury, 22- letni mężczyzna, uciekł przez okno balkonowe. Miał przy sobie duży nóż kuchenny z 30-centymetrowym ostrzem. Podczas ucieczki ranił się nim w brzuch, szyję i ręce.

"Po pościgu mężczyzna został otoczony przez policjantów. Przy próbie obezwładnienia ranił nożem jednego z policjantów w okolice serca. Na szczęście trafił w żebro. Zaatakował również drugiego policjanta, ale uderzył nożem w skórzaną kaburę pistoletu" - wyjaśnił PAP rzecznik prasowy mazowieckiej policji, nadkomisarz Tadeusz Kaczmarek. Funkcjonariusze z oddziału prewencji komendy wojewódzkiej policji obezwładnili sprawcę za pomocą siatki wystrzelonej ładunkiem pirotechnicznym.



Pozdrawiam,
Smoku
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja a nóż
jeszce jeden tekst znalazłem:

Badania Steve'a Ribolli i powyższy tekst niestety znalazły potwierdzenie w praktyce policyjnej w Polsce. Kilka tygodni temu patrol policji podczas interwencji zetknął się z dwoma napastnikami uzbrojonymi w noże. Mimo, że noże były widoczne, co wyeliminowało zaskoczenie, atak na jednego z policjantów okazał się skuteczny - efektem było ciężkie zranienie interweniującego policjanta. Dopiero strzały oddane przez drugiego stróża prawa zatrzymały napastników. Nie zmienia to faktu, że atak bandyty doszedł do skutku i zakończył się poważną raną policjanta. Dlatego w interwencji policjanta lub uzbrojonego i umundurowanego agenta ochrony ważna jest ocena zagrożenia i czujność nawet podczas niewinnie z pozoru wyglądającej sytuacji. Ubezpieczajcie się też nawzajem, bo od szybkiej reakcji partnera może zależeć wasze życie. Nóż jest naprawdę skuteczną bronią, a w rękach zdeterminowanego bandyty śmiertelnie niebezpieczną.

źródło - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

PZDR,
Smoku
  • 0

budo_kamboras
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 823 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja a nóż
Są czujni i wiedzą coś o nożach. Wczoraj wdepnąłem do kebabowni i ugrzęzłem w kolejce. Panowie policjanci, dwaj, brali kilkanaście porcji. Szykowanie ich i pakowanie trochę trwało. Kolejka grzecznie czekała. Policjanci byli w cywilu, mieli tylko narzucone jeden kurtkę drugi kamizelkę z "opisem". Odsunęła mi się poła bluzy i na chwilę stał się widoczny klips mojego Emersona w kieszeni spodni. Natychmiast spoczął na mnie wzrok jednego z panów. Wiem, że to spojrzenie było tylko dla mnie, bo chwilę przed tym uśmiechał się i rozglądał a w tym momencie przestał. Nie wykonywałem żadnych gwałtownych ruchów, jestem pewien że rozpoznał przedmiot. Więc smoku niektórzy z policjantów na pewno są albo szkoleni albo wiedzą z "życia".
  • 0

budo_mcbren
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wo

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja a nóż
Ja byłem na komendzie policji z OSĄ której pochwę miałem za pomoca klipsa wpięta do kieszeni spodni. Tylko jeden policjant (po cywilnemu) zapytał się mnie, czy to nóż do rzucania. Wytłumaczyłemu, że do rzucania służy "trener" i jakie są między nim a osą różnice.
  • 0

budo_graf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin-Niebuszewo

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja a nóż

S...Odsunęła mi się poła bluzy i na chwilę stał się widoczny klips mojego Emersona w kieszeni spodni. ...


Chciałeś przerzedzić kolejkę i "przypadkowo" się odsunęła :)
  • 0

budo_robin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja a nóż
Lifting jaki teraz chce zafundowac policji jej szef swiadczy o tym, ze jednak nie jest najlepiej. Bylo o tym ostatnio w newsach, oblane testy sprawnosciowe i takie tam...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024