Skocz do zawartości


Zdjęcie

Policja a nóż


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
122 odpowiedzi w tym temacie

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja a nóż
Kapral - nie ufaj zbytnio sile obalajacej broni. (tzn nie wiem czego uzywasz i z jaka amunicja) .... dobrze naspidowany gosc .. a nawet nie po daragach a na silnej adrenalinie nie zatrzyma sie po 1 strzale z P64 ze standartowa amunicja.
Czytalem kiedys artykul nt sily obalajacej roznej amunicji i podawano przyklad ekstremalny z Miami, gdzie gosc w latach 80-ych po otrzymaniu 20 (!!!!!) postrzalow nadal skutecznie sie ostrzeliwal ... po tym wydarzeniu Policja amerykanska zaczela szukac amunicji o weikszej sile oabalajacej (na marginesie gostka zalatwily w koncu dwa trafenia z ze strzelby 12 -ki).

Surval - FULL RESPECT poklon - powiedz jesli mozesz jak to jest w Polsce ... i jaka amunicja sie strzela.


A pisze to aby pokazac .. ze nawet jak zdazysz wyjac bron i oddac strzal .. to nie zatrzymasz ruchu nozownika w twoim kierunku i mimo wszystko mozesz oberwac nozem
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja a nóż
Kilka dodatkowych informacji... Akurat wydarzenie które opisujesz (jak mniemam) miało miejsce bodajże w latach siedemdziesiątych, a problemme było, jak się okazało, stosowanie pełnopłaszczowych pocisków, które maja olbrzymie możliwości penetracyjne - az za duże, bo potrafią przelecieć przez ciało, poważnie je uszkodzić, ale nie obalić. Gość, o którym piszesz, otrzymał co najmniej kilka postrzałów, z których każdy byl śiertelny w efekcie, tyle, że po jakimś czasie.
A badania poszły w dwóch kierunkach, z jednej strony nad opracowaniem pocisku o takich właściwościach, które pozwolą na pewne rozproszenie energii kinetycznej i większą siłę obalającą, a z drugiej strony w kierunku stosowania większych kalibrów - co doprowadziło do wprowadzenia kalibru .40. Taki kaliber daje dużą siłę obalającą, a jednocześnie pozwala na umieszczenie w magazynku jakiejs rozsądnej liczby naboi.

Pozdrawiam,
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja a nóż
JAk najbardziej ... masz racje

NIE przygladam sie ostatnio za mocno broni jaka nosza nasi policjanci .. ale obawiam sie ze P64 nadal jest spotykany. Naboj 9mm Makarov jaki jest w nim uzywany (jesli sie myle to poprawcie) to bydle mogace przejsc przez cialo napastnika i jeszcze kogos za nim ... ale mocy obalajacej bardzo duzej nie ma ... wiec .. co tu duzo mowic.
Surval pisal o Waltherze ... ok ale czy to jego bron sluzbowa .. czy prywatna ?? Do Walthera jak sadze mozna dostac amunicje o odpowiedniej mocy obalajacej .. ale czy akurat w Polsce jest dozwolone jej uzywanie ??? (pominmy AT , GROM i inne SpecKomanda). CHYBA NIE JEST .... i tu wracamy do poczatku sprawy .. dobry strzelec zdazy wyjac braon i oddac strzal .. ale nie koniecznie ochroni go to od otrzymania ciosu nozem .. jesli napastnik jest dosc blisko ... A uwierzcie mi nawet poważnie zranienie nie wylacza czlowieka z akcji .. jesli adrenalina dziala ... wiem po sobie po zahataralem sie bardzo gleboko w dlon .. Rana byla dluuga i gleboka ... 2-3 minuty jeszcze potrafilem dosc trzezwo dzialac (potem film mie sie UUUUURWAAAALLL :) ) a zadanie kilku pchniec nozem nie trwa az tak dlugo.
  • 0

budo_graf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin-Niebuszewo

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja a nóż
Co do siły obalającej - to miałem gdzieś na kompie wyniki badań FBI z których jasno wynikało że to jest mit, siłą oblająca jest nieistotna jako czynnik skuteczności broni/amunicji.

Badania dotyczyły natychmiastowego wykluczenia napastnika z akcji (np terrorysta z pasem wyładowanym c4 czy porywacz w autobusie pełnym dzieci etc.) i niezależnie od użytego kalibru broni krótkiej i rodzaju pocisku - czy to FMJ czy też HP czy inne komercyjne rozwiązanie typu hydrashock, black talon itd. siła obalająca jest nieistotna - w końcu Energia kin. to tylko 300-600J czyli niewiele nawet przy całkowitym rozproszeniu w celu.
Istotne były tylko 2 czynniki - zdolnośc penetracji i "promień" rany w ciele, przy czym istotny był tylko otwór, któy zzostawał na słałe a nie chwilowe odkształcenie.

Było to argumentowane tym, że aby wyłączyc kogoś z akcji należy
a) bezpośrednio zniszczyć mózg
B) zniszczyć mózg poprzez odcięcie dopływu krwi - np niszcząc serce lub naczynia krwionośne, przy czym tutaj czas dalszej aktywności napastnika pył zmienny i napastnik mógł wyrządzić szkody - np pchnąć nas nożem.

w tym materiale dodano iż 90% populacji jest skrajnie podatna na postrzał i pada na ziemię wyłącznoa z walki niezależenie od miejsca trafienia i kalibru. - komentarz był taki iż to efekt wychowania przez filmy gdzie wszyscy padają po trafieniu.
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja a nóż
taaa, jak wam po stzrale odrzuci ramie, potęgujący ból itp.
Nie chodzi mi o odrzut na 2m, ale sam fakt oberwania. Sorry, testy FBI to testy FBI, obejrzyjcie co sie dzieje z brudasami w Fallujy jak obrywają. Jak fajnie łepek odskakuje po strzale:)
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja a nóż
a jeśli chodzi o zdolności obalające to ja bym zaufał na pewno OICW :)
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja a nóż
Chyba zacznę z shotgunem łazić po ulicy :) To chyba ma siłe obalającą??

:wink:
PZDR,
Smoku
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja a nóż
Na dwa metry do nie odrzuci .. to sa obrazki z Hollywood. Widzialem testy na 80kg tuczniku (niezywym). Po powieslili go swobodnie i strzelali roznymi kalibrami i z roznej broni i... DUPA .. nawet strzal z Mosberga nie ruszyl jej odpowiednio... a strzaly z broni krotkiej nawet jej nie poruszyly.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja a nóż

obejrzyjcie co sie dzieje z brudasami w Fallujy jak obrywają. Jak fajnie łepek odskakuje po strzale:)


Ta, ale z M16
  • 0

budo_graf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin-Niebuszewo

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja a nóż
smoku -> Najlepiej słoniówkę '700 nitro express - tam siłą obalająca (a dokładniej jakiś tam wsółczynik określający siłę uderzenia) jest równa 11 jednoczesnym trafieniom z '308 :)
A producenci tej broni ciesza się jak sprzedadzą kilka na rok, cena powyżej 100000, euro.
Ale to taki ekstremalny przykład, ciekawe czy ma jakiś odpowiednik wśród noży?
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja a nóż

obejrzyjcie co sie dzieje z brudasami w Fallujy jak obrywają. Jak fajnie łepek odskakuje po strzale:)


Ta, ale z M16


Ta, ale 9tka z mniejszej odległosci też jest w stanie poruszyc ciało.
CHodzi mi dokładnie o to, że człowiek po taki strzale może stracić równowage, motorykę lub siłe w ręce czy innej częsci ciała.
  • 0

budo_felini
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja a nóż
Kapral widze że jesteś fachowcem od wyłączania gości i musisz mieć spore doświadczenie
biorąc to wszystko pod uwagę sądzę że masz ok 30 -35 lat ( jeżeli zacząłeś praktykować majac 18-20 lat ) ...a brudasy to kto? 8)

PS .Mrnikt - facet o którym pisałeś otrzymał 33 strzały ( i w tym o ile się nie mylę dwa z pompki )

Pozdrawiam
Felini
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja a nóż
Felini, :roll:
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja a nóż
panowie.
żeby nie było. Grali kiedyś w paintballa? Teraz od kilku lat wprowadzają coś takiego jak FX, czyli simmunition. Jest to bron z wymienioną lufą oraz zamkiem, pzrystosowaną do stzrelania pociskami z farbą. W tej chwili w polsce wykorzystuje to GROM i niektóre SPAP. siła i uderzenie takiego pocisku z farbą(wykorzystane sa w tym normalne łuski itp, jak chcecie to wam pokarze jak takie pociski wyglądają, bo mamich jeszcze kilka) jest porównywalne do tego z paintballa. I teraz jeśli oberwałem tym czymś, no za bardzo nie byłem zdolny zareagować w celu kontynuowania stzrelania czy robienia czymś nożem to tym bardziej człowiek nie byłby zdolny za bardzo zrobic tego samego obrywając normalną amunicją.
Ot takie porównanie.
  • 0

budo_muerte
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubliniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja a nóż
Cytat z dzisiejszego onetu ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]):

"Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu postrzelił podczas próby ucieczki 32-letniego przemyślanina, który wcześniej napadł na dwie osoby, a następnie ranił zatrzymującego go policjanta.
Poinformował o tym rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie podinsp. Wiesław Dybaś.

W niedzielę wieczorem karany już wcześniej Rodżers M. zaatakował przechodzące ulicą trzy młode dziewczyny. Jedną z nich, w wieku 17 lat, skaleczył nożem w twarz.

Kiedy w obronie poszkodowanej stanął 56-letni mężczyzna, ojciec innej z zaatakowanych dziewczyn, napastnik zagroził mu zabiciem, po czym zaatakował - mężczyzna odniósł obrażenia głowy. Sprawca zbiegł.

O napadzie powiadomiono oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. Ten przesłał rysopis napastnika wszystkim patrolom, nakazując rozpoczęcie poszukiwań.

Wkrótce jeden z patroli zauważył Rodżersa M. W chwili, gdy sierż. sztab. Maciej P. usiłował go wylegitymować, bandyta ugodził nożem policjanta w twarz i brzuch, po czym rzucił się do ucieczki. Ranny policjant wezwał go do zatrzymania, następnie oddał strzały ostrzegawcze w powietrze, a gdy to nie poskutkowało, postrzelił go w lewą łydkę.

Przestępcę zatrzymano, został przewieziony do szpitala, gdzie nadal się znajduje, pilnowany przez policję. Kula uszkodziła mięsień, nie naruszając kości.

Ranny policjant trafił do Szpitala Wojskowego w Przemyślu, gdzie został poddany operacji. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Funkcjonariusz został otoczony opieką psychologa policyjnego.

"Podczas interwencji Maciej P., który osiem lat służy w policji, ubrany był w mundur polowy; zamortyzował on uderzenie nożem i uratował go przed poważniejszymi obrażeniami - powiedział Dybaś. - Prokuratura Rejonowa w Przemyślu wszczęła już śledztwo i zamierza przedstawić Rodżersowi M. zarzut usiłowania zabójstwa". "

Koniec cytatu.....
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja a nóż
mundur zamortyzował cios nożem:) coś podobnego hehe
Zaraz polecą teksty, ze nóż był tępy albo drewniany, ale co tam:)
  • 0

budo_graf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin-Niebuszewo

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja a nóż
Przemyśl -> 3 ataki nożem i żadnego trupa, mało tego, żadnych niebezpiecznych obrażeń, okazuję się, na szczęsicie, że nie każdy atak nożem (to pewnie kucheniak był) jest śmiertelny, podobnież strzał oddany przez policjanta jest wręcz dziwnie niegroźny (czyżby pudło)?
  • 0

budo_uspcomp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warmia

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja a nóż
[quote name="kapral"]I teraz jeśli oberwałem tym czymś, no za bardzo nie byłem zdolny zareagować w celu kontynuowania stzrelania

Przepraszam Kapral ,ale ty to znasz z autopsji ?Czy z opowiadań? Owszem uderzenie czujesz,nawet since zostają,ale co? Pozbawiają zdolności reagowania:D
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja a nóż
Z drugiej strony jak my mamy wyszkolonych policjantow, skoro podchodza do goscia, ktory wczesniej ranil nozem dwie osoby?
Ja wiem, ze my zyjemy w 95 porc. kraju katolickim, ale tak naduzywac slowa "wiara", to lekka przesada...

K_P
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Policja a nóż
I co to jest Rodżers????
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024