Skocz do zawartości


Zdjęcie

polski folder


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

polski folder
tak wygląda nasz projekt:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
nie ma patentów ale licze na waszą wyrozumiałość w ramach ochrony praw autorskich :)

Projek ten to moje przemyślenia na temat idealnego dużego noża, poprawione i udoskonalone stylistycznie przez wielkiego Brata Jumbo.
Miałem go wrzucic dopiero w dniu kiedy prototyp będzie już gotowy, no ale może to troche potrwać więc....

Nóż ten miałby trafić do ludzi o odchyleniu w strone mocnych noży użytkowych
Założenia konstrukcyjne:
długość głowni w okolicy 3,5 - 4 cali
grubość głowni 4 lub 5 mm (stal w realiach polskich D2 ale wiadomo, że lepszą bym też nie pogardził)
konstrukcja linersów mieszana tzn.:
liners pełniący rolę Framelocka 4-5 mm ( w realiach polskich sprężynówka, w wersji HighEnd oczywiście tytan)
liners od drugiej strony 2mm (jak wyżej) pokryty 2mm micarty (Blacharty), g10
do tego podkładki z brązu
szlif pełny płaski lub bardzo wysoki płaski
kształ otworu to raczej zabieg kosmetyczo-stylistyczny, ja osobiście wolałbym Striderowe jajko

Naszym ukłonem w stronę funkcjonalności jest fliper zmieniający się w gardę i glassbraker (jedna linia jest źle poprowadzina na projekcie bo jest on integralną częścią spacera)

Pojawiła się szansa na wdrożenie w życie jakiejś mini serii polskiego mid techa wieć wrzucam projekt. Zgłaszajcie swoje opinie, to może Piter zpojrzy na niego przychylnym okiem :)

Moje podziękowania dla Jumbo, Yahoo i Mrozika za pomoc w projekcie poklon
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: polski folder
- trojkacik do otwierania zrobilbym wiekszy i umiescil blizej stop pinu

- pomyslalbym nad czyms, co styka sie z ostrzem w pozycji zamknietej (ale nie tak jak teraz - z krawedzia tnaca)

- samo ostrze zrobilbym mniej szerokie, a thumb ramp bardziej wyrownal z linia grzbietu rekojesci (idealnie byloby gdyby wraz z rekojescia tworzyl linie prosta, ew niewielki kat ala Spyderco).

- dolozylbym klips

I to chyba tyle, projekt wyglada ciekawie, powodzenia przy realizacji.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: polski folder
Podoba mi sie zwlaszcza garda-fliper, ktora mogalby takze pelnic role wave.
Mnie tego typu (koncowka) rekojesci nie bardzo leza, wolalbym cos a'la AFCK, ta, ktora jest za bardzo striderowka.
Pomysl fajny.
K_P
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: polski folder
ja bym dał mniejszy flipper. ew zamiast takiego wielkiego thumb ramp'a coś mniejszego i większą dziurę do otwierania. Ostrze drop point.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: polski folder
Co jest zlego w D2?

Nie latwiej bedzie otwor innego ksztaltu wyciac?
  • 0

budo_wronx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: polski folder
Ja natomiast chyba zrezygnowalbym z flippera (wiem, gardy wtedy ni ma) na rzecz wave, bo az sie prosi... :)
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: polski folder
Ja mam kompletnie inna wizje klingi ale ten flipper mi si epodoba bardzo i ogolnie wyglada to ciekawie!
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: polski folder
Ok panowie należy się kilka słów wyjaśnienia:
otóż pierwotny projekt był troszke inny. Nie miał flipera, glassbreakera,nie miał także podcięcia na górze.
Nóż miał spełniać tylko 2 założenia:
- być jak najmocniejszy przy zachowaniu zdrowego rozsądku
- być jak najłatwiejszy do zrobienia w polskich realiach i po jak najniższych kosztach

Kształt klingi to:
thumbramp z Military więc jeśli komuś tamta leży to ta też powinna być OK Podcięcie w linersach powoduje jej optyczne powiększenie
linia krawędzi tnącej to prawie AR wiec wiadomo
ostrze ma górna krawędz prostą aby szybciej i łatwiej wycinało się klinge z płaskownika
z tego samego powodu rękojeść to przedewszystkim linie proste, które na podstawie moich doświadczeń z AR i 880 wiem, że dobrze leżą w ręku

klopot z oparciem klingi w pozycji zamkniętej pojawił się po dodaniu flipera, ale nie chcieliśmy naprawiać tego "optycznie" dodając na rysunku mini stoppin. Moim zdaniem przy dobrze spasowanym detentballu, nie było by kłopotu, aby klinga po zamknięciu noża tym 0,5mm stykała się z spacerem. Orginalny mocno overbuild projekt zakładał zdublowanie stop pinu w postaci kołka i normalnej "poprzeczki", no ale przegrał z fliperowym funfactor ala M21 :wink: Nadal jestem za jeszcze wiekszym pomniejszeniem flipera, ale to juz na modelu trzeba by przetestować gdzie jest granica przy której spełniał by jeszcze swoje zadanie

Glassbreaker dodaliśmy po naszych testach z Fulcrumem bo to bardzo fajny patent, a jeśli nóż ma być "taktyczny" to czemu nie ?? w Koncu lepiej mieć niż nie mieć :wink:
Zaokrąglenie rekojeści ala AFCK kompletnie zmieniło by cały projekt !!! :) Niestety ale takie są realia że nie da się zaspokoić wszystkich, choć przy fullcustom opartym na projekcie nie widział bym problemu.

klipsa nie ma bo przy tej wielkości nożu to raczej sztuka dla sztuki w myśl zasady, że ma być bo inni robią. Szczeze mówiąc do tej wielkosci i wagi to tylko punch/kydex na pasek :twisted: Jeśli już miał bym robić klips to ja osobiście wolałbym TIPUP gdyż w połączeniu z fliperem dawało by to szansę na szybkie otwarcie noża. Osobiście wolałbym już mniej praktyczny deeppocket clip bo nie lubie się chwalić tym co jest w kieszeni :wink: ale przecież nie było by problemu żeby zaprojektować 2 opcje.

Jeśli bedzie odzew, padną glosy, że projekt OK i ma szanse powodzenia, ale chcecie coś mniejszego to nie widze problemu żeby coś takiego zaprojektować. W końcu Strider też ma extreme AR/GB i bardziej przyjazne SmF/SnG/PT Ten projekt miał być tylko próba dodania do AR tego co mi w nim brakuje przy max uproszczeniu konstrukcji i materiałow na zasadzie że lepiej zniszczyć/zgubić 5 "Jumboli" niż 1 Stridera :wink:
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: polski folder
A ja bym jednak przestrzegal przed wave i innymi patentami ... Jesli to ma byc polski folderek, ktorym zamierzacie sie chwalic, pozyczanie sobie patentow nie jest najlepszym sposobem na autoreklame.
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: polski folder

Co jest zlego w D2?

Nie latwiej bedzie otwor innego ksztaltu wyciac?


Ja do D2 osobiście nic nie mam, ale przy braku powłoki wiele osób krzyknie, że bedzie za szybko rdzewieć więc juz uprzedziłem fakty :wink: Mówimy o polskich realiach, a nie o moich marzeniach w stylu na klinge z D2 hartowanej przez Bosa dodamy pokrycie teflonowe :wink: :)
Otwór jak już pisałem wole Striderowaty, ale taki kształ nadał Jumbo aby komponował się STYLISTYCZNIE z linią klingi
Cyniol uwierz mi na słowo, że łatwiej się z projektu flipera pozbyć niż go tam dołożyć

a tutaj macie klinge wykonaną przez Mrozika wg wcześniejszego projektu
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_robin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: polski folder
Wow! Nareszcie sie ktos bierze za foldery!

Pare uwag na szybko:
nareszcie projekt z flipperem i glass breakerem - super.
Ostrze bardzo potezne, taki noz wazylby w sumie ze 200g, za duzo moim zdaniem. Dziura, kolek i flipper - zbyt wiele szczescia, zostawilbym duzy flipper i kolek ktory pelni tez funkcje konstrukcyjna. I w ogole odchudzilbym go troche, chociaz jak sie przygladam swojemu szkicowi to moze za bardzo striderowaty sie zrobil. W ponizszej przerobce to i owo moze nie pasowac po zlozeniu bo byla robiona w pospiechu,
ale jesli chodzi o moj skromny gust to raczej ten kierunek - mocny noz, czolg ale nie koparka :wink:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: polski folder
Xiao to jest wlasnie to! poklon
  • 0

budo_nuevo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: polski folder
nie ma thumbrampa co prawda, ale projekt rewelacyjny, xiao!
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: polski folder
Xiao szlif nieco wyzszy blizej osi i strzal w dziesiatke, to jest to... No i rampik bylby dobry. Ja osobisvcie zagialbym odrobine dupe w dol jeszcze ale to ja ;)
  • 0

budo_robin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: polski folder

nie ma thumbrampa


Jest male wciecie w rekojesci, thumbramp podniosl by profil ostrza i tym samym jego wage. Poza tym noz bylby duzo szerszy po zlozeniu. Zamiast tego mozna dac naciecia - mniej roboty :D

Wyzszy szlif - jestem za.

Dzieki za uznanie, niech to bedzie moj skromniutki wklad w rozwoj polskiego nozoholizmu :) :) :)
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: polski folder
Wlasnie sie zorientowalem czmeu mi sie to tak podoba - toz to praktyczne Leaner Street skladany :)
  • 0

budo_wronx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: polski folder
A ja osobiscie wole projekt pierwotny. I pelny plaskiiii!!!
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: polski folder

Wlasnie sie zorientowalem czmeu mi sie to tak podoba - toz to praktyczne Leaner Street skladany :)


dokładnie tak, a pozatym ta klinga to BS 880
z całym szacunkiem ale twój projekt odwraca dokładnie o 180% założenia naszego pozostawiając sobie jedynie pewne "patenty". Twoj jak na moje oko to fighter !!!
przypominam że kubistyczne kształty mojego folderu miały za zadanie ułatwić produkcję przy zachowaniu ergonomi !! spróbuj wyrzeźbić swoje okładziny , zobacz jaki kształt bedzie mieć framelock to się zdziwisz. Sebenza i Ar podobają mi się za swoją prostotę ale nie widze problemu żeby jeszcze dodać Wave, otwieracz do butelek i kilka innych bajerów.
W moim projekcie każdy detal jest przemyślany. Fliper, kołek, otwór OK fliper do otwierania przy okazji moze bedzie troche jak wave, kołek nie bedzie służył do otwierania tylko do blokoanai klingi (M21 się kłania), otwór to tylko ukłon w strone wygladu i ma nadać lekkości klindze :)
Choil tez fajny, profesjonalny ale ja go z czystym sumieniem wywaliłem z projektu bo mnie niesamowicie wkurza przy ostrzeniu na triangli i przy cięciu materiałów które się w nim klinują ?? no a twój jest szczególnie dużych rozmiarów :)
jak już napisałem mój projekt był skierowany dokładnie w mój gust, ma wszystko to co lubię i niestety nie spodoba sie tym którzy szukają EDC :)
Ok próbujmy dalej ale kolejne projekty zbliżą nas do Sebenzy albo Sng bo podświadomie stawiamy je sobie jako wzroce :wink:
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: polski folder
taka drobna uwaga odnośnie dziurki... mnie się wydaje, ze jak juz musi byc trojkatna to moze by tak taka?

Dołączona grafika

a moglibyscie Panowie Twórcy zaznaczyć na głowni szlif?
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: polski folder
a co blokuje klinge w pozycji zlozonej od pierdykniecia w laczenia rekojesci ?
moje propozycje zmian:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
1. bo moze uderzac o koleczki laczace rekojesc
2. ciut za wysoko, to mnie do salsy zrazilo
3. mozliwe, ze zakonczenie bedzie za ostre i bedzie sie wbijac w lape przy chwycie/wbijaniu
4. bo lubie takie zakonczenie sciete, maly palec sie tam blokuje i lapa nie spada :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024