Skocz do zawartości


Zdjęcie

Frezarka CNC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Frezarka CNC
Jako ze wogóle mi nie idzie zrobienie tego cuda to prosze o pomoc.
Moze ma ktos doswiadczeia w tym temacie i namiary na sklepy gdzie co kupic. Obiecuje ze jezeli uda mi sie to zrobic To dam obszerny tutorial jak wykonac takie cosik dla siebie. Za wszelką pomoc dziekuje.
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Frezarka CNC
a masz amige w domu?
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Frezarka CNC
Silniczki od stacji dyskietek sa zal slabe do rżniecia metalu...a własnie czym w takiej maszynie rżnąc metal... no styropian tnie silniczkiem od samochodziku :)
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Frezarka CNC
no ale stary, CNC jest sterowana komputerowo wiec bez amigi ani rusz...
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Frezarka CNC
8O 8O 8O 8O 8O 8O

Znajdzie sie nawet wiecje niz amisia
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Frezarka CNC
ale musi byc amiga...
  • 0

budo_wronx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Frezarka CNC
Guldan, jakos nie wierze, ze trzeba czegos wiecej, niz JEDNEGO mikrokontrolera 8051 (z softem) i sterownikow do PCta (mozna napisac jedno i drugie dosc prosto, jesli to cudo nie musi pobierac danych 3D z plikow 3D Studio MAX :) ), nie trzeba chyba az Amigi odkurzac? :)
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Frezarka CNC
Problem z tym jest ze niewiem czym to ma rżnąc...niemam doswiadczenia a gumuwki tam niedam :/ bo ni huja... gumówka nie poleci po Y jak ma ustawineie tylko na X doradzi ktos cos ?
A i istnieją jakies ręczne małe narzedzie do dłubania w metalu ...w chudych płaskownikach powiedzmy 3 mm . ???
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Frezarka CNC
dremelelelelellelelelelele
  • 0

budo_wronx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Frezarka CNC
Hmm... jako ze w zyciu na oczy tego nie widzialem, zawsze myslalem, ze elementem wycinajacym nie jest tarcza, a cos w rodzaju wiertla - punktowo... Ale ja sie nie znam :)
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Frezarka CNC

Hmm... jako ze w zyciu na oczy tego nie widzialem, zawsze myslalem, ze elementem wycinajacym nie jest tarcza, a cos w rodzaju wiertla - punktowo... Ale ja sie nie znam :)


Własnie mówie ze nie wpierdole tma gumówy..taka ironia..szukam takiego wiertłą :P
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Frezarka CNC

dremelelelelellelelelelele


Dzieki Guldan !!!!!!!!!!!! To wygląda na zajebsice to czego szukałem !!!!
  • 0

budo_mrozik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Oborniki Śląskie k. wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Frezarka CNC
Frezarka cnc:
Najprostsza 3D:

prowadnice, tulejki ślizgowe, paski pociągowe i silniki z drukarek, skanerów, sterownik na ULN2003 - potrzebne 3 na 3 osie, sterowane z portu LPT, w necie full darmowego softu, jako wrzeciono stosują ludzie dremelopodobne maszynki, nadaje się do frezowania płytek PCB, plastiku, drewna, miękkiego ALU

Semi-pro 3D

Prowadnice, łożyska liniowe, śruby trapezowe, nakrętki z brązu do kasowania luzu, korpusy i obudowy do w-w kupisz w necie, silniki krokowe, sterowniki, zasilacze też kupisz w necie, jako wrzeciono używa się frezarek dolnowrzecionowych (800W - wygląda jak szlifierka kątowa tylko bez przekładni kontowej, z tulejowym zaciskiem na narzędzie skrawające), do tego chłodzenie, krańcówki, urządzonko do pozycjonowania frezu nad stołem, do tego można sobie dorobić przystawkę do frezowania wałków. Można taką maszynką frezować, wycinać, grawerować w drewnie, alu, plastiku, stali (stali miękkiej, i to w kilku cyklach obrabiania).

A tak btw. to Tetsudo zrobił byś w końcu tą łapkę mechaniczną.
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Frezarka CNC
ja pierdole 8O

nie gadaj mrozik ze ludzie robia sami frezary cnc?
  • 0

budo_mrozik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Oborniki Śląskie k. wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Frezarka CNC
Tak - robię od dłuższego czasu.
  • 0

budo_wronx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Frezarka CNC
Mrozik, cholera, jakbym Cie kiedys przypadkiem poznal na jakim zlocie, to masz u mnie dwa allaszki ( poklon ), kolejny raz mnie zaskakujesz!

A wlasnie cos mi do lba strzelilo... Jak widzisz zrobienie grawerki sterowanej cyfrowo? Chodzi mi glownie o czesc robocza. Bo jasne, ze graweruje na gladkiej powierzchni, wiec szyna XY, ale:
- nie chce miec strasznych ograniczen (np. 5cm od krawedzi metalu, a wokol miejsca grawerowania w promieniu 4cm nic nie moze wystwac) - jak chce cos wygrawerowac 2cm od jelca, to chce i koniec :)
- chce, zeby to dzialalo na stali hartowanej, w razie potrzeby zebym mogl sobie cos na gotowym, nawet kupionym nozu wygrawerowac
- nie jestem miliarderem :)

Mysle, ze musialbym znalezc jakas sensowna szyne XY (cena??), dwa silniki krokowe (male drogie nie sa, ale jakie musza byc, zeby udzwignac prowadnice?), do ich sterowania zwykla 8051 albo nawet *bezposrednie* sterowanie z COM/LPT/cholera wie (to zrobie)... najwieksze halo mam pryz elemencie roboczym. Jak to wyglada, czym to sie je i ile kosztuje? Jakies linki?
No i czy to w ogole jest realne??
  • 0

budo_mrozik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Oborniki Śląskie k. wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Frezarka CNC
Wrzeciono można np takie:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

tylko bez tego stolika, obawiam się że do frezowania stali potrzebne będą porządne prowadnice, łożyska i śruby (do kupienie w [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - ja od nich kupowałem prowadnice hartowane indukcyjnie, szlifowane i śruby pociągowe trapezowe, łożyska liniowe mają dość drogie) a silniki i resztę elektroniki kupisz na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Co do poznania mnie to chętnie zapraszam na dolnośląski zlot miłośników noży w dniach 2-3lipca w obornikach Śląskich.

Pozdrawiam Mrozik

EDIT

A jeśli już robić to na porządnych podzespołach to szkoda robić tylko na 2 osie - taka moja sugestia.

EDIT2

Co do frezowania 2cm od jelca to wszysto zależy od freza, frezy takie malutkie do kupienia w castoramie za około 30zł

EDIT3

Co do silniczków to najlepiej unipolarne, takie z 0,6Nm, jakiś porządny sterownik i powinno hulać.

EDIT4

Look at [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Frezarka CNC
a ja myslalem ze sobie tets jaja robi po tym temacie o damascie...
  • 0

budo_wronx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Frezarka CNC
Mrozik - Dzieki za obszerna odpowiedz (w sumie jak zwykle, jak widze po forum), teraz sie zaczne zastanawiac, ile mnie to bedzie kosztowalo i gdzie ja do cholery to w bloku mieszkalnym wloze. Do szafy? :)
A co do porzadnych podzespolow - obawiam sie, ze jesli do grawerowania stali hartowanej potrzebne sa podzespoly tej klasy, ze lepiej "za jednym zamachem" zrobic 3D, to chyba bedzie to dla mnie na zasadzie "po co kupowac Porshe, jak mozna od razu Ferrari" - oba nieosiagalne cenowo :)

Zaraz przegladam linki. BTW, cnc.elektroda.net znalazlem wczesniej, ale link nie dziala, to sie nie odzywalem.

EDIT: a na zlocie mam zamiar sie pojawic, jesli tylko pozwola na to warunki... eee... naukowe :)

a ja myslalem ze sobie tets jaja robi po tym temacie o damascie...

A ja myslalem, ze pare osob z BUDO juz udowodnilo, ze damast jest do zrobienia i nie trzeba do tego sprowadzac szamana Voo-Doo z Jamajki :)
CNC tez sie da ;)
  • 0

budo_mrozik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Oborniki Śląskie k. wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Frezarka CNC
Moja zamknie się 2000zł, ale ja sobie korpusy i obudowy sam frezuję i wytaczam z alu - więc odpada lwia część kosztów
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024