Skocz do zawartości


Zdjęcie

Płyty PCF,PCE,TCF,TSE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Płyty PCF,PCE,TCF,TSE
Chodzi mi o informacje ktore płyty nadaja sie na okłądziny a ktore nie, i w jakich kolorach sa do zdobycia w Polsce :
PCF - Płyty papierowo-fenolowe(bakelit,rezokart)
PCE - Płyty papierowo-epoksydowe
TCF - Płyty bawełniano-fenolowe(Tekstolit,Rezoteks) Czyli micarta :-)
TSE - Płyty szklano-epoksydowe Czyli G10 :-)

Kazda z tych płyt ma jeszcze dodatkowe swoje oznacznia,ktora dokładnie bedzie najlepsza ??


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_psychiatrist
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Płyty PCF,PCE,TCF,TSE
ta, ktora ci najbardziej pasuje. sorry ale o co tak na prawde pytasz? wlasnie robie okladzinę z textolitu i bardzo mi sie podoba(moza poza zapachem podczas obrobki) akurat textolit mam, nie musze kupowac, wiec jade z tego. ale jak nie masz nic i cena nie rozni sie bardzo to chyba wszystko jedno co zastosujesz( bo nie wydaje mi sie, zebys uzywal noza tak, aby wykazac roznice miedzy jednym a drugim materialem)
pozdro
  • 0

budo_ciulkwens
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 923 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Płyty PCF,PCE,TCF,TSE
a co wolisz, co dla Ciebie lepsze, na czym Ci zalezy, zdefiniuj jakies kryteria
ja osobiscie wole G10 ale micarta tez jest OK, wiec poprostu wybierz co lubisz...
a tak naprawde w naszych polskich warunkach to tak jak psych powiedzial, wybierz to co masz :wink:
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Płyty PCF,PCE,TCF,TSE
Plyt papierowo-fenolowych bym nie polecal, bo sa dosc kruche i stosunkowo latwo sie rozwarstwiaja (przy uderzeniu w krawedz boczna). Przy nieuwaznym wierceniu tez potrafia sie odlupywac. Daja sie co prawda ladnie polerowac, jednak generalnie lepszy na okladziny jest rezotekst i plyty TSE (TSE-1 i TSE-2 to odpowiedniki G10).
Rezotekst kupowalem juz kilka razy i zawsze plyty byly jedynie w odcieniach brazu (od bardzo jasnego do brunatnego), TSE bylo tylko w kolorze jasno kremowym, takim jak rekojesci nozy Ciulkwensa, ktore juz tu pokazywal.
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Płyty PCF,PCE,TCF,TSE
Fred: A gdzie kupowałes ten w Warszawie Rezoteks?? Czy on po obróbce bedzie miał takie łądne wykonczenie jak ten Sabertooth'a,chodzi mi szczegolnie o ciemne kolory(moze podzielisz sie fotkami jesli masz ) :?:
  • 0

budo_tow.molibden
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PRL

Napisano Ponad rok temu

Re: Płyty PCF,PCE,TCF,TSE
o tekstolit i rezotekst pytalem sie w sklepie chemia przy foksal i odeslali mnie do sklepu chemia na pradze. tam to sie ponoc kupuje w roznych grubosciach i na wage. adresy sa w sieci. pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024