Skocz do zawartości


Zdjęcie

Drążek - ile podciągnięć?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Drążek - ile podciągnięć?
Zmotywowaliscie mnie tym tematem i dzis zakupilem sobie drążek do pokoju :) Co prawda nie pochwalę się jeszcze żadnymi rewelacyjnymi wynikami, bo ledwo co, zamontowalem ten "sprzęt", wczesniej tez niewiele okazji mialem by się popodciagać, ale za jakiś czas na pewno chętnie podzielę się rezultatami. Póki co - 180cm, 70kg - 5x podchwyt, 4xnachwyt. Moze dalbym rade wydusić więcej ale dziś już tyle się "nakatowałem" na nim, że do końca tygodnia pewnie ani razu się już nie podciągne :wink:
  • 0

budo_bambucha
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tyskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Drążek - ile podciągnięć?
czym szerszy uchwyt tym bardziej pracuja plecy.. i weższy tym bardziej katujemy bicepsy to tak na marginesie :wink:
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Drążek - ile podciągnięć?
No Panowie widze ze do Wojskowej Odznaki Sprawnosci Fizycznej nie bylo by za duzo kandydatow - 20 podciagniec nachwytem jest o ile pamietam na brazowa a 40 na zlota 8)

Cala sztuka podciagania na drazku do technika - osoby z dobra technika podciagania i masa w granicach 75 kg z 50 zaliczeniami nie powinny miec klopotow
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Drążek - ile podciągnięć?
50? nawet sobie wyobrazic nie moge siebie na drazku smigajacego pod 50 :wink: To moze zdradzisz technike? (albo choc jej czesc, bo jak juz mowilem nie wiem czemu granica nie do przekroczenia stalo sie dla mnie 20) :)
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Drążek - ile podciągnięć?
Nachwytem to 28 razy , rece na wysokosc barkow . Nie opuszczalem rak do pelnego wyprostu ( zablokowania w lokciach ) . Podchwytem nie sprawdzalem :)
waze 65 kg :P Znam goscia ktory na jednej rece sie podciaga.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Drążek - ile podciągnięć?

50? nawet sobie wyobrazic nie moge siebie na drazku smigajacego pod 50 :wink: To moze zdradzisz technike? (albo choc jej czesc, bo jak juz mowilem nie wiem czemu granica nie do przekroczenia stalo sie dla mnie 20) :)


Osobiscie nachwytem zawsze mi slabo szlo jak wazylem ponizej 70 kg to nawyzej wyciagalem z 30-32 i to przy formie zawodniczej :(
Za do podchwyt zawsze lubilem i szlo znacznie lepiej tak jak i zabawy na drazku - wymyki, odmyki, kolowroty stojki.
Technika no coz - nie szarpac, sterowac oddychaniem i robic plynnie w ciagu oraz nie odpoczywac. Odpowiedni balans ciala (nie mylic z rzucaniem sie na drazku i podrzucaniem nog bo to nie jest dozwolone) wprowadza dynamike do podciagniecia a co najwazniejsze najlepiej robia podciagniecia osoby ktore maja bardzo mocne miesnie brzucha.
Oczywiscie na takich drazkach o jakich mowicie czyli przy drzwiach robi sie trudniej niz na drazku zaliczeniowym-sportowym stad i wyniki troche zanizone.
Pociesze Was ze na 70 osob w kompanii z 40 osob poniezej 20 robila a czesc i z przekroczeniem 10 miala klopot ;)
Zawsze zazdroszcze osobom ktore ladnie robia podciagniecia z nachwytem mi akurat miesnie wtedy jakos gorzej pracuja.
  • 0

budo_mijar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Drążek - ile podciągnięć?
18 nachwytem szerokim. A co do cwiczenia to wrocilem do systemu 5 seri n powtorzen, szerokość barków.Obecnie jestem przy 5 x 10. Przed przerwą (zachciało mi się siłki) było 5 x 13 bez specjalnego zmęczenia. 173/70kg.
  • 0

budo_gilotyna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Drążek - ile podciągnięć?

Do pewnego momentu oczywiście, im szerzej tym łatwiej.

A jak dla mnie - im szerzej, tym trudniej :?
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Drążek - ile podciągnięć?
Gilotyna ja cie pociesze - sprawdzilem w tramwaju :lol: - 4 razy :) ale w butach i wszystkim mozliwym po kieszeniach :) ma sie te kondycje :)
  • 0

budo_rzozio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:targowek

Napisano Ponad rok temu

Re: Drążek - ile podciągnięć?
to nie jest duzo to co tu piszecie, wy cos cwiczycie, nawet w domu? Nie bede tu wstawial ile ja robie, ani ile kiedys robilem, tylko na moje wy cos kaszanicie. Bo 20-25 to normalne jak sie cos tam w lapie ma i nie ma grubej dupy. Przy 180 i 90kg jak ktos podal to moze byc ciezko ale juz lepiej samare zjechac niz sie meczyc co? Bo jak sie pakuje, garowal na jednym poziomie taki co przez 4 lata tylko sie podciagi i pompki i on 50-60 robil. A tu jeden z tego co widzialem podaje 32 a to fakt jest dobrze ale to i tak nie powala.
  • 0

budo_zielona wróżka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Drążek - ile podciągnięć?
heh to znaczy, ze jezeli ja sie podciagam 3razy to musze miec taka nadwage, ktora mi juz chodzenie uniemozliwia? (180/63)
:wink:
  • 0

budo_rzozio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:targowek

Napisano Ponad rok temu

Re: Drążek - ile podciągnięć?
maniurki mniej sie podciagaja normalne, a przy 180 to lepiej 10kg z garba zluzuj, bo to bardziej waga dla 40stki a nie malanki
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Drążek - ile podciągnięć?

maniurki mniej sie podciagaja normalne, a przy 180 to lepiej 10kg z garba zluzuj, bo to bardziej waga dla 40stki a nie malanki

Sugerujesz ze powinla wazyc 53 kg O_O ? Mi sie 60 - 65 idealne zawsze wydawalo :oops:
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Drążek - ile podciągnięć?
oczywiscie przy takim wzroscie :wink:
  • 0

budo_zielona wróżka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Drążek - ile podciągnięć?

maniurki mniej sie podciagaja normalne, a przy 180 to lepiej 10kg z garba zluzuj, bo to bardziej waga dla 40stki a nie malanki


BuahahahHAHHAHA
  • 0

budo_jani
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 609 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom 7

Napisano Ponad rok temu

Re: Drążek - ile podciągnięć?
180cm 74kg... ćwiczę od połowy marca.... nachwytem 12-13 podchwytem 14-16... bida raczej :wink:
  • 0

budo_tomal
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chełmno

Napisano Ponad rok temu

Re: Drążek - ile podciągnięć?
kiedys w liceum troche sie podciagalem,najlepiej szlo mi po seansie rocky'iego :) :)
podchwytem i rece zlaczone robilem 30 spokojnie w szybszym tempie niz przysiady 8)
a im rece szerzej i nachwytem, tym trudniej imo
obecnie 178 cm wzrostu i tak z 68-70 kg wagi
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Drążek - ile podciągnięć?
Ja teraz probuje podciagac sie an jednej rece. Przysiady i pompki juz robie bez zadnych problemow wiec zostało tylko podciaganie 8)
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Drążek - ile podciągnięć?

Ja teraz probuje podciagac sie an jednej rece. Przysiady i pompki juz robie bez zadnych problemow wiec zostało tylko podciaganie 8)

Przysiady na jednej ręce ale faza jeszcze czegoś takiego nie widziałem :lol: :lol: :lol:
Ja teraz nie wiem ile zrobie bo nabrałem 12kg ale jak miałem 60 przy 180+ to robiłem ok.12 nachwytem-ale ze mnie cienias hehe 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024