Skocz do zawartości


Zdjęcie

gryf, talerze itp:/


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_grillu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

gryf, talerze itp:/
Witam!
Przez ostatnie miesiące się nie wypowiadałem ponieważ czasu nie było:( matura, wiadomo trzeba się było uczyć. Teraz większy luz bo zostały tylko egzaminy na studia:/ I ogólnie rzecz biorąc...mam ogromnie dużo wolnego czasu...A coś kreatywnego trzeba robić...Postanowiłem, że najlepszym rozwiązaniem będzie no, że tak to powiem -pakowanie... 8) Chce zainwestować w gryfik, i jakieś talerze... I teraz lęcę z pierwszym pytaniem: wiem, że istnieją jakies gryfy łamane (czy jakoś), proste itp...Co jest lepsze? Ja chce pakować w warunkach domowych i tyle...Nie znam się a wiem, że najlepiej dowiedzieć się od kogoś kto się zna...Liczę na Was :wink: Pytanie nr 2: jak się domyślam masa mojego ciała ma duże znaczenie do obciążenia jakim będę 'wyciskał'. Waże (uwaga!) ok 63 kg... około ponieważ waga cały czas mi skacze i spada:/ A żreć mogę jak smok i to i tak nic nie daje:/ W każdym razie: jakiej wagi talerzyki polecacie??? Nie wiem...20, 30, kg??? (Powtarzam - nie znam się, chce to zrobić tylko dla siebie, żeby fajniej wyglądać, a czasu mam w brud - chce też się poczuć lepiej). CO by tu jeszcze...Oczywiście pytam o wage talrzy na początek...aby zacząć.
To może zapytam jeszcze o jazde na rowerze (jak się jeździ :) Jestem zastany (za to mózg rozruszany), i wiem, że po paru kilometrach pewnie padne na pysk...Ile polecacie km na poczatek?...(w sumie głupie pytanie :?
Ogólnie pomóżcie mi w zwalczaniu nudy...bo to nakwiększy wróg...I nie piszcie o czytanie książek, bo narazie wystarczy mi tyle ile przeczytałem w ciągu roku skzolnego 8)

Pozdrawiam!

Dużo tego wyszło
  • 0

budo_jabłon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: gryf, talerze itp:/
na początek zapoznaj sie z ćwiczeniami i zobacz jakie partie cie najbardziej interesują
co dużo piedolić znajdz kogoś kto ćwiczy i wybierz się z nim do sklepu musi ci ktoś doradzić na miejscu

pozdrawiam
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: gryf, talerze itp:/

Chce zainwestować w gryfik, i jakieś talerze... I teraz lęcę z pierwszym pytaniem: wiem, że istnieją jakies gryfy łamane (czy jakoś), proste itp...Co jest lepsze? Ja chce pakować w warunkach domowych i tyle...Nie znam się a wiem, że najlepiej dowiedzieć się od kogoś kto się zna...Liczę na Was


Gryf prosty.

Pytanie nr 2: jak się domyślam masa mojego ciała ma duże znaczenie do obciążenia jakim będę 'wyciskał'. Waże (uwaga!) ok 63 kg... około ponieważ waga cały czas mi skacze i spada:/ A żreć mogę jak smok i to i tak nic nie daje:/ W każdym razie: jakiej wagi talerzyki polecacie??? Nie wiem...20, 30, kg??? (Powtarzam - nie znam się, chce to zrobić tylko dla siebie, żeby fajniej wyglądać, a czasu mam w brud - chce też się poczuć lepiej). CO by tu jeszcze...Oczywiście pytam o wage talrzy na początek...aby zacząć.


Mysle, ze waga ciala bedzie ok, ale rownie dobrze mozesz wyciskac sporo wiecej niz sam wazysz, lub sporo mniej. Pozatym jak juz przy talerzach jestesmy to przy kupnie zwroc uwage by nie brac np: 2x 20kg, 2x10kg tylko brac mniejsze talerze rowniez, bedziesz mial wtedy mozliwosc progresji no i dostosowania lepiej do swoich mozliwosci. Oczywiscie nie do przesady, gryf tez ma ograniczona "pojemnosc".

Jak chcesz zaoszczedzic to mozesz sobie talerze wytoczyc w jakiejs szkole zawodowej za pol litra ;) Musisz tylko wiedziec wymiary takiego krazka i miec jakies znajomosci (lub dobra voodke ;) ).

Aha przydaly by ci sie rowniez sztangielki jako uzupelnienie.

To może zapytam jeszcze o jazde na rowerze (jak się jeździ Smile Jestem zastany (za to mózg rozruszany), i wiem, że po paru kilometrach pewnie padne na pysk...Ile polecacie km na poczatek?...(w sumie głupie pytanie Confused
Ogólnie pomóżcie mi w zwalczaniu nudy...bo to nakwiększy wróg...I nie piszcie o czytanie książek, bo narazie wystarczy mi tyle ile przeczytałem w ciągu roku skzolnego Cool


Wsiadz na rower, wybierz sobie dluga trase, jedz non stop jednym rownym tempem (60-70% tetna maksymalnego), jedz dopuki mozesz i sprawdz ile przejechales. Tak oto dowiedziales sie ile km przejechac ;) Aha nie powinno sie jezdzic dluzej niz godzine teoretycznie.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_shannar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 685 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P.I.Ł.A / Toruń
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: gryf, talerze itp:/
Sprawdz ta stronke(ona Ci na pewno pomoze)...

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

:wink:
  • 0

budo_gawron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: gryf, talerze itp:/
lepiej zrobisz jak zapiszesz sie na silownie, sztanga i talerzami sobie nie pocwiczysz... niewazne jakiej wagi kupisz talerze to do jednego cwiczenia beda za ciezkie a do drugiego za lekkie. poza tym jesli bedziesz chcial kupowac ten sprzet w sklepie to wyjdzie ci ze za ta kwote bedziesz mogl cwiczyc od teraz do poczatku roku akademickiego na dobrze wyposarzonej silowni. sam zaczynalem od gryfu,hantli i 4 talerzy a teraz mam w domu dwa gryfy, gdzies z 14 talerzy roznej wagi i laweczke z rozpietkami i wyciagiem. po prostu na "poczatkowym zestawie" nie dalo sie za bardzo cwiczyc :?
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: gryf, talerze itp:/
Gryf + obciazenie + sztangielki + drazek i nie potrzeba nic wiecej. Ewentualnie laweczka.

sam zaczynalem od gryfu,hantli i 4 talerzy


To czego ty sie spodziewales ? 4 talerze ? stary tak jak mowilem kupujac trzeba kupowac pomniejsze trowniez a nie same 20 i 10 kilowe.

Prawda jest jednak, ze kupno sprzetuy w sklepie to wydatek spory i starcza na kilka miechow treningow na silowni. Jak kto woli.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_gawron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: gryf, talerze itp:/

To czego ty sie spodziewales ? 4 talerze ? stary tak jak mowilem kupujac trzeba kupowac pomniejsze trowniez a nie same 20 i 10 kilowe.


nie jestem twoim kolega zebys do mnie mowil 'stary'. co tych talerzy to takie byly w domu po tacie wiec nie wybieralem sobie ani ich wagi ani ilosci i doszedlem do takich samych wnioskow (trzeba bylo dokupic posrednie). poniewaz napisalem w poprzednim poscie ze je dokupilem to powinno ci dac do zrozumienia ze jednak na to wpadlem i nie musiales mi tego pisac.
  • 0

budo_lordprzemo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Browary Łódzkie

Napisano Ponad rok temu

Re: gryf, talerze itp:/
lol. jeszcze bardziej sie obrusz gawron ;o.

a na nude dobry basen + bieganie ;d.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: gryf, talerze itp:/

nie jestem twoim kolega zebys do mnie mowil 'stary'. co tych talerzy to takie byly w domu po tacie wiec nie wybieralem sobie ani ich wagi ani ilosci i doszedlem do takich samych wnioskow (trzeba bylo dokupic posrednie). poniewaz napisalem w poprzednim poscie ze je dokupilem to powinno ci dac do zrozumienia ze jednak na to wpadlem i nie musiales mi tego pisac.


8O 8O :shocked!: :shocked!: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Ahuehueheuhue.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_gawron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: gryf, talerze itp:/
tak, to zaskakujace, przerazajace i smieszne jak "niektorym" trzeba lopatologicznie tlumaczyc bo nie umieja czytac ze zrozumieniem i wyciagac wnioskow. poniewaz brak takich podstawowych umiejetnosci wyklucza raczej inne, to 'dyskusja' z toba to strata czasu. narazie.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: gryf, talerze itp:/

lepiej zrobisz jak zapiszesz sie na silownie, sztanga i talerzami sobie nie pocwiczysz...


No jasne, cwiczenia na wolnych ciezarach sa wogle nieefektywne toz wie to kazdy kulturysta ... :lol:

niewazne jakiej wagi kupisz talerze to do jednego cwiczenia beda za ciezkie a do drugiego za lekkie.



Taaa na silowni maja specjalne krazki ktore sa odpowiednie na kazdy rodzaj cwiczen ... :lol:

Chcialbym zauwazyc, ze wyzej pisalem o kupnie zroznicowanych krazkow. A wiec umiejetnosci czytania ze zrozumieniem nie opanowales, a probujesz mi wmawiac jej brak :lol:

nie jestem twoim kolega zebys do mnie mowil 'stary'. co tych talerzy to takie byly w domu po tacie wiec nie wybieralem sobie ani ich wagi ani ilosci i doszedlem do takich samych wnioskow (trzeba bylo dokupic posrednie). poniewaz napisalem w poprzednim poscie ze je dokupilem to powinno ci dac do zrozumienia ze jednak na to wpadlem i nie musiales mi tego pisac.


A jednak musialem ... Widzisz zaczynales od gownianego sprzetu i na podstawie swoich "doswiadczen" z gownianym sprzetem doradzasz kolesiowi, ze:

niewazne jakiej wagi kupisz talerze to do jednego cwiczenia beda za ciezkie a do drugiego za lekkie

Moglbys przeczytac, jego post i bys wiedzial, ze on nie ma zamiaru kupic sobie 2 krazkow tylko tyle by mu starczylo, ale przeciez po co czytac si ?

Pozatym to ze odziedziczyles po tatku krazki mialem sobie wywrozyc z fusow ? :lol:

Pozdrawiam. :lol:
  • 0

budo_gawron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: gryf, talerze itp:/

No jasne, cwiczenia na wolnych ciezarach sa wogle nieefektywne toz wie to kazdy kulturysta ... :lol:


czytanie ze zrozumieniem. czy ja pisalem ze sa nieefektywne? pisalem ze sama sztanga nie mozna sobie powaznie pocwiczyc. moze dla ciebie uginanie ramion, francuskie wyciskanie, przysiady ze sztanga (z drugiej strony juz to widze jak mozna ja sobie samemu zalozyc ja na plecy bez stojakow - oczywiscie mowie o jakims porzadniejszym ciezarze) i wyciskanie znad barkow to wszystkie cwiczenia, ale moim zdaniem bez CO NAJMNIEJ laweczki, drazka, hantli ew stojaka do przysiadow po prostu nie da sie wszechstronnie rozwijac wszystkich partii.

Taaa na silowni maja specjalne krazki ktore sa odpowiednie na kazdy rodzaj cwiczen ... :lol:



Grillu pytal sie jakie talerze i jakiej wagi powinien kupic (wymienil tutaj 20, 30kg). do tego wlasnie odnosila sie moja odpowiedz "niewazne jakiej wagi kupisz talerze to do jednego cwiczenia beda za ciezkie a do drugiego za lekkie". odradzilem mu kupno tylko 2 rodzajow tak samo jak ty, a ty wolisz chwytac mnie za slowka nie zwazajac na kontekst. brawo, podajesz argumenty przeciwko sobie samemu :lol:

Chcialbym zauwazyc, ze wyzej pisalem o kupnie zroznicowanych krazkow.

i ja to samo mowilem tylko nie do ciebie a do Grillu.

A jednak musialem ... Widzisz zaczynales od gownianego sprzetu i na podstawie swoich "doswiadczen" z gownianym sprzetem doradzasz kolesiowi


powtarzasz 2 raz to samo... patrz odpowiedz na ten cytat wczesniej. ponadto, nie nazywaj mojego sprzetu "gownianym" bo go na oczy nie widziales. ja nie pisze epitetow o twoim domu, wyposarzeniu itp. takie "argumenty" wystawiaja ci swiadectwo. a co do moich doswiadczen to wlasnie doradzalem Grillu zeby jak kupowal albo od razu duza ilosc roznych obciazen albo chodzil na silownie. no ale ty wiesz swoje.

Moglbys przeczytac, jego post i bys wiedzial, ze on nie ma zamiaru kupic sobie 2 krazkow tylko tyle by mu starczylo, ale przeciez po co czytac si ?


Grillu nic nie pisal o ilosci tylko o ciezarze. cytat:"Oczywiście pytam o wage talrzy na początek...aby zacząć. ". o ilosci nic nie wspominal, dlatego wolalem mu powiedziec ze nie da sie kupic 2 albo 4 talerzy aby sobie skutecznie pocwiczyc (potrzebna jest wieksza ilosc). na potwierdzenie przytoczylem historie z wlasnego doswiadczenia, jak mnie mala ilosc nie wystarczyla dlatego musialem dokupic wiecej.

Pozatym to ze odziedziczyles po tatku krazki mialem sobie wywrozyc z fusow ?

moze dla ciebie slowa "tata,ojciec,tatko" to jedno i to samo ale taka ingorancja cie upowaznia do lekcewazenia czlonkow mojej rodziny. to chamstwo. aha, nie mam ci za zle ze nie jestes wrozka tylko nie podobaja mi sie twoje wlasne, bledne przypuszczenia.

Pozdrawiam. :lol:

nie, dziekuje
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: gryf, talerze itp:/

czytanie ze zrozumieniem. [...]


Po pierwsze nie lap za slowka, bo rownie dobrze moglem tam napisac "No jasne, na wolnych ciezarach sobie nie pocwiczysz, kazdy kulturysta ci to powie" i sens wypowiedzi bylby ten sam. Po drugie sztanga da sie cwiczyc wszystkie grupy miesniowe pod roznymi katami wiec niewiem w czym problem i jak inaczej moglbym odczytac twoja wypowiedz.

Grillu pytal sie jakie talerze i jakiej wagi powinien kupic (wymienil tutaj 20, 30kg). do tego wlasnie odnosila sie moja odpowiedz "niewazne jakiej wagi kupisz talerze to do jednego cwiczenia beda za ciezkie a do drugiego za lekkie". odradzilem mu kupno tylko 2 rodzajow tak samo jak ty, a ty wolisz chwytac mnie za slowka nie zwazajac na kontekst. brawo, podajesz argumenty przeciwko sobie samemu


Wyszedlem z glupiego zalozenia, ze przeczytales wszystkie posty by nie pisac tego co wczesniej zostalo napisane, ale jak widze nie :lol: Logiczne dla mnie jest, ze mial on na mysli to jaki ciezar kupic by dalo sie tym cwiczyc i uzyl po prostu zlego sformulowania. Wlasnie dlatego odnioslem sie do ciezaru ogolnego, a nie poszczegolnych talerzy. Z reszta moze sam autor tematu powie co mial na mysli ? :]] Troche bezsensownym pytaniem bylo by jaki ciezar krazkow kupic bez pytania o ciezar ogolny prawda ? :]]]

i ja to samo mowilem tylko nie do ciebie a do Grillu.


Wiec po cholere piszesz cos co juz zostalo powiedziane ? Zeby posty nabijac czy jak ? :]]

Tu powinienem skomentowac nastepne cytaty, ale odpowiedzia bylo by ciagle powyzsze zdanie.

moze dla ciebie slowa "tata,ojciec,tatko" to jedno i to samo ale taka ingorancja cie upowaznia do lekcewazenia czlonkow mojej rodziny. to chamstwo. aha, nie mam ci za zle ze nie jestes wrozka tylko nie podobaja mi sie twoje wlasne, bledne przypuszczenia.


Bije sie w piers i padam na kolana, prosze o wybaczenie mosci pana za te wstretna zniewage i brak wrozbiarskich umiejetnosci zmuszajacy mnie do kozystania z przypuszczen. :lol:

nie, dziekuje


Nie dziekuj kiedys zwrocisz z procentem.
  • 0

budo_gawron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: gryf, talerze itp:/

sztanga da sie cwiczyc wszystkie grupy miesniowe pod roznymi katami wiec niewiem w czym problem


buahahhahaha :lol: :lol:
jak sama sztanga bez laweczki zamierzasz cwiczyc klatke? sproboj zalozyc sobie ciezar jakim normalnie robisz 6-8-10 powtorzen wyciskania na laweczce (mam nadzieje ze to wiecej niz 20 kg bo wtedy to sie da) i sproboj go wycisnac na podlodze - ciekawe jak zarzucisz sobie sztange albo jak ja odlozysz? :lol: a co z czworoglowymi uda? jak zalozysz sobie sztange 80-100-200 kg na plecy zeby robic przysiady bez stojakow? albo tylne glowy naramiennych? nie mowiac juz o tym ze cwiczenie sama sztanga strasznie zaweza krag cwiczen. gdyby bylo tak cudownie jak piszesz to nie bylo by silowni bo kazdy mialby tylko sztange w domu. myslisz ze po co na silowniach sa jeszcze inne maszyny i przyrzady niz sztanga???? no po co skoro Gubrin uwaza ze wszystko da sie skutecznie zrobic sztanga? :lol: :lol:

Wyszedlem z glupiego zalozenia, ze przeczytales wszystkie posty by nie pisac tego co wczesniej zostalo napisane, ale jak widze nie :lol:


Wiec po cholere piszesz cos co juz zostalo powiedziane ? Zeby posty nabijac czy jak ? :]]


kompromituj sie dalej. przeczytalem wszystkie posty. przeczytaj jeszcze raz moj 1 post tutaj - ogolna jego mysl jest taka ze lepiej te pieniadze przeznaczyc na silka a nie na sztange i talerze. jakos nikt tego wczesniej nie napisal. wlasnie do obrony tej tezy uzylem argumentu o tym ze sztanga nie mozna wykonywac wielu cwiczen a jesli juz kupuje sie sztange to trzeba wylozyc pieniadze na rozne obciazenia. jak widac to ty nie przeczytales mojego posta, bo bierzesz 1 zdanie za wszystko co napisalem. wiecej sie czytac nie chcialo? :roll:

Wlasnie dlatego odnioslem sie do ciezaru ogolnego, a nie poszczegolnych talerzy. Z reszta moze sam autor tematu powie co mial na mysli ? :]] Troche bezsensownym pytaniem bylo by jaki ciezar krazkow kupic bez pytania o ciezar ogolny prawda ? :]]]

ohohoho z matematyka tez kiepsko. bo "ciezar ogolny" to suma mas poszczegolnych talerzy, wiec odnoszac sie do ciezaru i ilosci poszczegolnych talerzy okreslasz tym samym "ciezar ogolny". poza tym "ciezar ogolny" jest pojeciem nieprecyzyjnym, bo czym innym jest 5 talerzy po 10kg i 2 po 25kg. Sadze ze wszyscy tutaj potrafia dodawac wiec po co sie bawisz w "ciezar ogolny"?

Bije sie w piers i padam na kolana, prosze o wybaczenie mosci pana za te wstretna zniewage i brak wrozbiarskich umiejetnosci zmuszajacy mnie do kozystania z przypuszczen. :lol:

nie zdajesz sobie sprawy ze postow nie piszesz dla siebie tylko dla odbiorcy i z tej prostej zasady wynika fakt ze powinienes okazywac innym szacunek. niestety jest to o wiele trudniejsze niz glupawe smiechy i hihy. moze do tego kiedys dorosniesz (zeby bylo jasne: ja nie uwazam sie za doroslego w wielu kwestiach ale pewne rzeczy potrafie zrozumiec, bo to nie boli). co do braku umiejetnosci wrozenia to po raz kolejny nie rozumiesz co czytasz. pisalem "nie mam ci za zle ze nie jestes wrozka". jesli ty aby wysnuwac prawidlowe wnioski musisz korzystac z pomocy sil nadprzyrodzonych nie dziwie sie ze trzeba ci wszystko tak tlumaczyc :roll: moze transmisja "z gory" cos szwankuje ostatnio?

Nie dziekuj kiedys zwrocisz z procentem.

dziekowalem tylko z racji formalnosci i dobrego wychowania. nie podniecaj sie tym tak.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: gryf, talerze itp:/

buahahhahaha Laughing Laughing
jak sama sztanga bez laweczki zamierzasz cwiczyc klatke? sproboj zalozyc sobie ciezar jakim normalnie robisz 6-8-10 powtorzen wyciskania na laweczce (mam nadzieje ze to wiecej niz 20 kg bo wtedy to sie da) i sproboj go wycisnac na podlodze - ciekawe jak zarzucisz sobie sztange albo jak ja odlozysz? Laughing a co z czworoglowymi uda? jak zalozysz sobie sztange 80-100-200 kg na plecy zeby robic przysiady bez stojakow? albo tylne glowy naramiennych? nie mowiac juz o tym ze cwiczenie sama sztanga strasznie zaweza krag cwiczen. gdyby bylo tak cudownie jak piszesz to nie bylo by silowni bo kazdy mialby tylko sztange w domu. myslisz ze po co na silowniach sa jeszcze inne maszyny i przyrzady niz sztanga???? no po co skoro Gubrin uwaza ze wszystko da sie skutecznie zrobic sztanga?


Bierzesz dwa taborety i masz laweczke, siadasz na niej, a sztange podnosisz z kolan. Cwiczylem tak kawalek czasu prowizorka i jakos sie dalo (nie nie bylo to 20 kg). Niektorzy tez maja znajomych z ktorymi cwicza co jeszcze ulatwia sprawe. Co do przysiadow to po co zarzucac sztange na plecy ? Nie mozna tak?:
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Tylne aktony ? Moze tak?:
Dołączona grafika <- zamiast sztangielek mozna wziac w lapy krazki.
Dołączona grafika

No ale trzeba sie rozejrzec by znalesc alternatywy.

Maszyny sa do cwiczen izolowanych, a sa one tylko dodatkiem do cwiczen zlozonych, ktore to najwszechstronniej rozwijaja muskulature. Pozatym nie kazdy ma ochote cwiczyc w domu, nie kazdy ma warunki by cwiczyc w domu, na silowni masz dostep do wiedzy starszych stazem i do trenera, przyjemniej sie cwiczy ze znajomymi niz samemu, no i w koncu owszem masz dostep do maszyn, bierzni, rowerkow, steperow, sauny i czego tam jeszcze, co nie oznacza, ze w domu nie da sie rozwinac uskulatury. Wielu moich znajomych cwiczy w domu i jakos im sie udaje ciekawe co ? Mysle, ze jak poszukasz to i wsrod twoich znajomych znajdzie sie nie jeden cwiczacy w domu z dobrymi efektami.

kompromituj sie dalej. przeczytalem wszystkie posty. przeczytaj jeszcze raz moj 1 post tutaj - ogolna jego mysl jest taka ze lepiej te pieniadze przeznaczyc na silka a nie na sztange i talerze. jakos nikt tego wczesniej nie napisal. wlasnie do obrony tej tezy uzylem argumentu o tym ze sztanga nie mozna wykonywac wielu cwiczen a jesli juz kupuje sie sztange to trzeba wylozyc pieniadze na rozne obciazenia. jak widac to ty nie przeczytales mojego posta, bo bierzesz 1 zdanie za wszystko co napisalem. wiecej sie czytac nie chcialo?


Owszem i przeczytaj moj post po ktorym sie oburzyles za nazwanie cie "starym" gdzie zgadzam sie, ze za ta cene mozna kupe czasu cwiczyc na silce. Ale napisales, ze "sztanga i talerzami sobie nie pocwiczy" oraz "nie wazne jakiej wagi talerzae kupisz to do jednego cwiczenia beda za ciezkie a do drugiego za lekkie." a nie, ze sztanga nei da sie wszystkich cwiczen wykonywac. To mala roznica i wlasnie z niej wynikla cala sprawa. Nie napisales tez w pierwszym poscie, ze talerze masz po tatku wiec wywnioskowalem, ze kupiles na poczatek 4 talerze i gryf i sie dziwiles, ze na poczatkowym sprzecie nie dalo sie cwiczyc.
Nie manipuluj tym co jest napisane bo kazdy sobie moze przeczytac jak bylo.

ohohoho z matematyka tez kiepsko. bo "ciezar ogolny" to suma mas poszczegolnych talerzy, wiec odnoszac sie do ciezaru i ilosci poszczegolnych talerzy okreslasz tym samym "ciezar ogolny". poza tym "ciezar ogolny" jest pojeciem nieprecyzyjnym, bo czym innym jest 5 talerzy po 10kg i 2 po 25kg. Sadze ze wszyscy tutaj potrafia dodawac wiec po co sie bawisz w "ciezar ogolny"?



No prosze ... ! A gdzie on napisal ilosc talerzy jakie chce kupic ? Niech no ja zacytuje bys sie nie zgubil w gaszczu literek:

W każdym razie: jakiej wagi talerzyki polecacie??? Nie wiem...20, 30, kg??? (Powtarzam - nie znam się, chce to zrobić tylko dla siebie, żeby fajniej wyglądać, a czasu mam w brud - chce też się poczuć lepiej). CO by tu jeszcze...Oczywiście pytam o wage talrzy na początek...aby zacząć.


Czyli jak chcesz swoja genialna matematyke zastosowac nie majac ilosci talerzy podanych ? :]] Jak bys tez nie widzial przy odpowiadaniu na to pytanie odpowiedzialem w dwoch czesciach. W jednej polecilem ciezar ogolny ~waga ciala, a w drugiej by kupowal posrednie talerze.

nie zdajesz sobie sprawy ze postow nie piszesz dla siebie tylko dla odbiorcy i z tej prostej zasady wynika fakt ze powinienes okazywac innym szacunek. niestety jest to o wiele trudniejsze niz glupawe smiechy i hihy. moze do tego kiedys dorosniesz (zeby bylo jasne: ja nie uwazam sie za doroslego w wielu kwestiach ale pewne rzeczy potrafie zrozumiec, bo to nie boli). co do braku umiejetnosci wrozenia to po raz kolejny nie rozumiesz co czytasz. pisalem "nie mam ci za zle ze nie jestes wrozka". jesli ty aby wysnuwac prawidlowe wnioski musisz korzystac z pomocy sil nadprzyrodzonych nie dziwie sie ze trzeba ci wszystko tak tlumaczyc Rolling Eyes moze transmisja "z gory" cos szwankuje ostatnio?


Wybacz, ze nie uznalem slowa "stary" za obelge. No czlowieku zastanow sie co ty piszesz ... Odnosze wrazenie, ze nie chce dorastac do twojego poziomu by obruszac sie o nazwanie mnie starym, czy mojego ojca tatkiem ... podziekuje za taka doroslosc. Co do wrozbiarstwa to moze przeczytasz druga czesc zacytowanego przez ciebie kawalka mojej wypowiedzi ? Widzisz tam cos o korzystaniu z przypuszczen ? Wyzej napisalem juz apropo tego co moglem wywnioskowac z twoich wypowiedzi.

dziekowalem tylko z racji formalnosci i dobrego wychowania. nie podniecaj sie tym tak.


Nie pochlebiaj sobie od podniecania mnie mam kobiete, nie nadajesz sie do tego, przykro mi.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: gryf, talerze itp:/
Hmm cos mi sie zdaje, ze na forum mamy cenzure bo link do obrazkow "delikatnie" sie zmienil ;)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Moze tak zadziala.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: gryf, talerze itp:/

Bierzesz dwa taborety i masz laweczke, siadasz na niej, a sztange podnosisz z kolan.

1.taborety są za wąskie
2.niewygodne
3.może zarzucisz instrukcją jak zarzucać "większe" ciężary z kolan i jak je odkładać, bo ja niewidze takiej możliwości :lol:

NIECH KTOŚ WŁADNY DO TEGO USPOKOJI PANÓW: Gubrina i Gawrona BO "TAKA" DYSKUSJA SIE SZYBKO NIESKĄCZY.
pzdr :)
  • 0

budo_gawron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: gryf, talerze itp:/

Bierzesz dwa taborety i masz laweczke, siadasz na niej, a sztange podnosisz z kolan. Cwiczylem tak kawalek czasu prowizorka i jakos sie dalo (nie nie bylo to 20 kg).

kandydujesz do nagrody darwina? :roll: co bedzie jak ci taboret odjedzie (albo nie wytrzyma - przeciez bedzie podtrzymywal ciezar i ciala i sztangi)? sztanga spadnie ci na glowe albo zlamie mostek. kompletny brak wyobrazni.

Niektorzy tez maja znajomych z ktorymi cwicza co jeszcze ulatwia sprawe. Co do przysiadow to po co zarzucac sztange na plecy ? Nie mozna tak?

utrzymasz tak sztange 100-200kg i zrobisz np. 3x10 powtorzen? jesli tak to gratuluje.

Wielu moich znajomych cwiczy w domu i jakos im sie udaje ciekawe co ? Mysle, ze jak poszukasz to i wsrod twoich znajomych znajdzie sie nie jeden cwiczacy w domu z dobrymi efektami.

haha niezle czytasz moje posty bo piszesz tak jakbys 'zapomnial' ze sam cwicze w domu :lol: wiec po co mi to piszesz?

Ale napisales, ze "sztanga i talerzami sobie nie pocwiczy" oraz "nie wazne jakiej wagi talerzae kupisz to do jednego cwiczenia beda za ciezkie a do drugiego za lekkie." a nie, ze sztanga nei da sie wszystkich cwiczen wykonywac. To mala roznica


zdanie "sztanga i talerzami sobie nie pocwiczy" znaczy "sztanga i talerzami nie da sie wszechstronnie i skutecznie rozwijac wszystkich partii". jest to jedyne sensowne i logiczne wytlumaczenie. ale byc moze nie dosc oczywiste. dlatego ponadto napisalem "po prostu na "poczatkowym zestawie" nie dalo sie za bardzo cwiczyc". wedlug ciebie to nie to samo co "sztanga nei da sie wszystkich cwiczen wykonywac"? znowu nie czytasz tego co napisalem...

wywnioskowalem, ze kupiles na poczatek 4 talerze i gryf i sie dziwiles, ze na poczatkowym sprzecie nie dalo sie cwiczyc.

problem w tym ze zle wywnioskowales. jak sie czegos nie jest pewnym to lepiej nie bawic sie w zgadywanki.

Nie manipuluj tym co jest napisane bo kazdy sobie moze przeczytac jak bylo.

po 1 nikomu nie bedzie sie chcialo tego wszystkiego czytac :lol: i to wlasnie dziala na twoja korzysc bo masz ewidentne problemy z czytaniem :roll:

Czyli jak chcesz swoja genialna matematyke zastosowac nie majac ilosci talerzy podanych ? :]] Jak bys tez nie widzial przy odpowiadaniu na to pytanie odpowiedzialem w dwoch czesciach. W jednej polecilem ciezar ogolny ~waga ciala, a w drugiej by kupowal posrednie talerze.

poleciles ciezar ogolny wagi ciala? buhahahah. napisales "Mysle, ze waga ciala bedzie ok, ale rownie dobrze mozesz wyciskac sporo wiecej niz sam wazysz, lub sporo mniej." z takiej rady wynika kompletnie nic poniewaz poleciles mu albo wage ciala, albo mniej albo wiecej czyli KAZDY ciezar sie nadaje. porazajaca precyzja. jak chce stosowac matematyke skoro nie mam ilosci talerzy podanych? to taki problem przy zalozeniu ze chce sie kupic np. 60 kg talerzy (jego waga ciala) kupic np. 4x10kg + 4x2,5 + 2x5? i masz juz ilosc talerzy. ciezko wymyslec?

Wybacz, ze nie uznalem slowa "stary" za obelge. No czlowieku zastanow sie co ty piszesz ... Odnosze wrazenie, ze nie chce dorastac do twojego poziomu by obruszac sie o nazwanie mnie starym, czy mojego ojca tatkiem ...

tu chodzi o ogolnie lekcewazacy ton... tak jakbys sie uwazal za kogos lepszego i przekonanego o wlasnej racji... zyj dalej w swoim swiecie zludzen :roll:

Co do wrozbiarstwa to moze przeczytasz druga czesc zacytowanego przez ciebie kawalka mojej wypowiedzi ? Widzisz tam cos o korzystaniu z przypuszczen ?

nie mam ci za zle tego ze nie jestes wrozka tylko to ze wysnuwasz zle przypuszczenia.

Nie pochlebiaj sobie od podniecania mnie mam kobiete, nie nadajesz sie do tego, przykro mi.


moze tobie jest ale mi na pewno nie.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: gryf, talerze itp:/
[quote]utrzymasz tak sztange 100-200kg i zrobisz np. 3x10 powtorzen? jesli tak to gratuluje.[/quote]

Koles dopiero zaczac chce a ty wyjezdzasz z obciazeniem 100-200 kg ... Czlowieku kiedy on bedzie 200 kg bral ?

[quote]haha niezle czytasz moje posty bo piszesz tak jakbys 'zapomnial' ze sam cwicze w domu wiec po co mi to piszesz? [/quote]

Po to:
[quote]sztanga i talerzami sobie nie pocwiczysz...[/quote]
i po to:
[quote]gdyby bylo tak cudownie jak piszesz to nie bylo by silowni bo kazdy mialby tylko sztange w domu. myslisz ze po co na silowniach sa jeszcze inne maszyny i przyrzady niz sztanga???? no po co skoro Gubrin uwaza ze wszystko da sie skutecznie zrobic sztanga?[/quote]

[quote]zdanie "sztanga i talerzami sobie nie pocwiczy" znaczy "sztanga i talerzami nie da sie wszechstronnie i skutecznie rozwijac wszystkich partii". [/quote]

Ahueheuheu toz to takie oczywiste :lol: Jak moglem sie nie domyslec :lol:

[quote]jest to jedyne sensowne i logiczne wytlumaczenie. ale byc moze nie dosc oczywiste. dlatego ponadto napisalem "po prostu na "poczatkowym zestawie" nie dalo sie za bardzo cwiczyc". wedlug ciebie to nie to samo co "sztanga nei da sie wszystkich cwiczen wykonywac"? znowu nie czytasz tego co napisalem... [/quote]

Nie, nie jest to logiczne w zadnym razie.

[quote]problem w tym ze zle wywnioskowales. jak sie czegos nie jest pewnym to lepiej nie bawic sie w zgadywanki. [/quote]

Problem w tym, ze nie moglem inaczej odebrac twojej wypowiedzi wiec bylem pewien swojego. No chyba, ze wskarzesz mi po ktorej czesci twojego posta mialem wywrozyc, ze sprzet masz po tatku ?

[quote]po 1 nikomu nie bedzie sie chcialo tego wszystkiego czytac i to wlasnie dziala na twoja korzysc bo masz ewidentne problemy z czytaniem[/quote]

Hehe alez prosze bardzo niech kazdy czyta i oceni kto tu wali scieme.

[quote]poleciles ciezar ogolny wagi ciala? buhahahah. napisales "Mysle, ze waga ciala bedzie ok, ale rownie dobrze mozesz wyciskac sporo wiecej niz sam wazysz, lub sporo mniej." z takiej rady wynika kompletnie nic[/quote]

Ale daje mu to punkt odniesienia i jakies pojecie o tym ile moze tego zelastwa kupic. Nie da sie dokladnie ocenic ile mu bedize potrzeba na podstawie samej wagi ciala, a moze znasz jakis genialny sposob ?

[quote]jak chce stosowac matematyke skoro nie mam ilosci talerzy podanych? to taki problem przy zalozeniu ze chce sie kupic np. 60 kg talerzy (jego waga ciala) kupic np. 4x10kg + 4x2,5 + 2x5? i masz juz ilosc talerzy. ciezko wymyslec? [/quote]

A moze tak przeczytaj jeszcze raz co ? Zacytuje ciebie:

[quote]ohohoho z matematyka tez kiepsko. bo "ciezar ogolny" to suma mas poszczegolnych talerzy, wiec odnoszac sie do ciezaru i ilosci poszczegolnych talerzy okreslasz tym samym "ciezar ogolny". poza tym "ciezar ogolny" jest pojeciem nieprecyzyjnym, bo czym innym jest 5 talerzy po 10kg i 2 po 25kg. Sadze ze wszyscy tutaj potrafia dodawac wiec po co sie bawisz w "ciezar ogolny"?[/quote]

Pytasz sie po co sie bawie w ciezar ogolny to ci odpowiedzialem. I niewiem jak te twoje dzielenie 60 kg na poszczegolne talerze ma sie do pytania zalozyciela tematu ?

Ehh nie krec juz prosze.

[quote]tu chodzi o ogolnie lekcewazacy ton... tak jakbys sie uwazal za kogos lepszego i przekonanego o wlasnej racji... zyj dalej w swoim swiecie zludzen[/quote]

Taaa cholernie lekcewazacy :]] Tak lekcewazacy ze sie zgodzilem z toba w glownej czesci (jak sam stwierdziles) twojego postu ... Za to twoja odpowiedz ... Wybacz.

[quote]nie mam ci za zle tego ze nie jestes wrozka tylko to ze wysnuwasz zle przypuszczenia. [/quote]

Bo innych na podstawie tego co napisales nie dalo sie wysnuc.

[quote]moze tobie jest ale mi na pewno nie.[/quote]

Uff a juz myslalem, ze zrobisz scene. :lol:

Moze jednak to skonczymy co ? Rozpieprzamy temat koledze, a do porozumienia nie dojdziemy, kto bedzie chcial sam przeczyta i oceni kto mial racje.

[quote]1.taborety są za wąskie
2.niewygodne
3.może zarzucisz instrukcją jak zarzucać "większe" ciężary z kolan i jak je odkładać, bo ja niewidze takiej możliwości[/quote]

1. Moje sa za szerokie troche.
2. sa wygodne.
3. Nie cwiczylem wtedy "wiekszymi" ciezarami, zalozyciel tematu rowniez nie ma na to szans przez najblizszy rok lekko.

Podsumowujac by cokolwiek z tej glupiej dyskusji wyciagnac. By efektywnie i bezpiecznie cwiczyc w domu potrzeba:

Laweczki do wyciskania, gryfu prostego, obciazenia (waga ciala jest dobrym startem), sztangielek, drazka i ewentualnie stojaka na sztange do przysiadow. Wiele z tych sprzetow mozna zrobic sobie samemu lub zlecic komus zrobienei za kilka zlotych (np: stojak na sztange, obciazenia, nawet laweczke czy drazek). Jezeli chodzi o kupno to polecam allegro, jezeli ktos z twojego miasta sprzedaje to masz kupe kasy zaoszczedzona, jezeli nie to masz troche mniej kasy zaoszczedzonej (przesylka :/ ), ale i tak wyjdzie taniej niz w sklepie.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_gawron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: gryf, talerze itp:/
[quote name="budo_Gubrin"]Koles dopiero zaczac chce a ty wyjezdzasz z obciazeniem 100-200 kg ... Czlowieku kiedy on bedzie 200 kg bral ? [/quote]
skoro dopiero zaczyna to nawet 40-60kg to moze byc trudne do utrzymania w ten sposob.

[quote]
Ahueheuheu toz to takie oczywiste :lol: Jak moglem sie nie domyslec :lol:
[/quote]
napisalem "teraz mam w domu dwa gryfy, gdzies z 14 talerzy roznej wagi i laweczke z rozpietkami i wyciagiem".
i niby po co mam ten sprzet jak nie do cwiczyen? dla ozdoby?

[quote]Nie, nie jest to logiczne w zadnym razie. [/quote]

dla mnie jest. jak nie jak tak :lol:

[quote]
Hehe alez prosze bardzo niech kazdy czyta i oceni kto tu wali scieme.
[/quote]
jestem za

[quote]
Nie da sie dokladnie ocenic ile mu bedize potrzeba na podstawie samej wagi ciala, a moze znasz jakis genialny sposob ?
[/quote]
ja proponuje pojsc raz na silownie (koszt niewielki) albo do kolegi i zobaczyc ile wyciska, ile robi w przysiadzie itp. to ty uparles sie z ta "waga ciala".

[quote]A moze tak przeczytaj jeszcze raz co ? Zacytuje ciebie:[/quote] napisz jasniej o co dokladnie ci chodzi to odpowiem

[quote]
niewiem jak te twoje dzielenie 60 kg na poszczegolne talerze ma sie do pytania zalozyciela tematu ?
[/quote]
"W każdym razie: jakiej wagi talerzyki polecacie??? " no to napisalem jakie talerze kupic, tak na start. cos nie tak? :roll:

[quote]
Ehh nie krec juz prosze.
[/quote]
JA?! 'prosze' tu nie pomoze bo to nie ja krece

[quote]
Problem w tym, ze nie moglem inaczej odebrac twojej wypowiedzi wiec bylem pewien swojego. No chyba, ze wskarzesz mi po ktorej czesci twojego posta mialem wywrozyc, ze sprzet masz po tatku ?[/quote]

[quote]
Bo innych na podstawie tego co napisales nie dalo sie wysnuc. [/quote]

nie krec. kto powiedzial ze w ogole masz cos wysnuwac? nie miales zadnego obowiazku przypuszczac czegokolwiek, ale to zrobiles i na dodatek blednie. jesli ktos cos ma to sa 2 mozliwosci 1)kupil sobie sam 2)dostal od kogos innego. nie napisalem czy sam sobie kupilem czy dostalem, ale ty zaczales sie bawic w domniemanie i z tych 2 mozliwosci wybrales ze sam sobie kupilem, zapewne nawet nie rozwazajac mozliwosci ze moglem cos dostac i zaczales mnie oskarzac za to ze zle dokonalem wyboru. zadzialales POCHOPNIE i stad to wszystko, a potem tylko lapales mnie za slowka zeby "postawic na swoim" i jeszcze bardziej zaciemnic sprawe.

[quote]Uff a juz myslalem, ze zrobisz scene. :lol: [/quote]
glodnemu chleb na mysli.

[quote]
Moze jednak to skonczymy co ? Rozpieprzamy temat koledze, a do porozumienia nie dojdziemy, kto bedzie chcial sam przeczyta i oceni kto mial racje.
[/quote]
mam ciekawsze zajecia niz 'dyskutowanie' tutaj z toba wiec nie ma sprawy

[quote]
3. Nie cwiczylem wtedy "wiekszymi" ciezarami, zalozyciel tematu rowniez nie ma na to szans przez najblizszy rok lekko.
[/quote]
ale Grillu, jako osoba wazaca ~60kg raczej tytanem nie jest to nawet zalozenie sobie mniejszego ciezaru w ten sposob moze byc problemem

[quote]
Podsumowujac by cokolwiek z tej glupiej dyskusji wyciagnac.
[/quote]
piszesz to tak jakbys zapomnial o tym ze jej motorem sa twoje bledne przypuszczenia i ciagle czepianie sie slowek... :roll:

[quote]
By efektywnie i bezpiecznie cwiczyc w domu potrzeba:

Laweczki do wyciskania, gryfu prostego, obciazenia (waga ciala jest dobrym startem), sztangielek, drazka i ewentualnie stojaka na sztange do przysiadow. (...)
[/quote]
tak, zgadzam sie z takim podsumowaniem.
od siebie dodam takze ze jesli pakowanie ma byc tylko "na probe" i "wakacyjna przygoda" na pare miesiecy to nie ma sensu wydawac, sporych czasami, pieniedzy na sprzet do cwiczen w domu i zagracic sobie chate czyms po miesiacu moze sie znudzic albo, w przypadku kupna niedostatecznej ilosci sprzetu, moze byc przyczyna wypadku. lepiej jest cwiczyc na silowni pod okiem doswiadczonego trenera, z asekuracja i bardzo duzym wyborem sprzetu. na dodatek za mniejsze pieniadze. sprzet w domu zwraca sie dopiero po jakims czasie, dlatego Grillu polecalbym najpierw wypad na silownie czy "zlapie bacykla", a wtedy gdy zdecyduje sie cwiczyc przez co najmniej 2 lata i nauczy sie jak poprawnie wykonywac poszczegolne cwiczenia bedzie mozna powaznie pomyslec o sprzecie w domu, skladajacym sie z elementow wymienionych przez Gubrina.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024