Skocz do zawartości


Zdjęcie

Burze, pioruny a nasze noże


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

budo_alien
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: Burze, pioruny a nasze noże
przypadek - 2i4 przejebane
  • 0

budo_alien
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: Burze, pioruny a nasze noże
w lesie zawze lepiej - bo pomim iz zelastwo sciaga - to luk elektryczny szuka najkrotszej drogi
i som duuuze szanse ze pizdnie w drzewo ponad nim .....chyba ze stoji na zyle rudy zelazowej :twisted:
  • 0

budo_alien
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: Burze, pioruny a nasze noże
tak ale poruszanie sie prostopadle - po okregu do zrodla - ten sam promien zachowany tez niezabardzo - moze byc rozny opor w ziemi - mokra sucha korzenie ......ja bym skakal obonoz od kabla w pizdu ....albo szural ale drobnymi kroczkami - pozatym od butow tez zalezy
mozna miec ta,ki dielektryk w podeszwach - ze nie ma sie co bac ....
  • 0

budo_coondelboory
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Burze, pioruny a nasze noże

Awe !
[...] Są zabezpieczenia naprądowe i podpradowe, nadnapięciowe i podnapieciowe. Linia cały czas jest monitorowana. Jesli kabel zostanie przerwany, poleci zabezpieczenie nadnapieciowe i podprądowe = linia zostaje wyłączona.

[...]
Coondelboory - ad1. nie zgadazm się w wiekszości tego co napisałes. Mówisz prawdopodobnie o prądach błądzących, kolej z tym ciągle usiłuje walczyć...
[...]
Są zabezpieczenia, nawet na średnim. Widać je nawet na ściankach w rozdzielni. Teamt można rozwijać tylko po co?

[...]
Co do tego napięcia krokowego pisałem ze się nie spotkałem z takim pojeciem, być może teoria jest, ale inaczej się nazywa. Chodziło mi o nazwe. Jak poszedłem na studia - skończyłem m.in. energetyke, na wstepie powiedzieli "zapomnijcie 90% materiału ze szkoły średniej"....


Jak poszedlem na studia (skonczylem m. in. energetyke) nikt nie kazal nam zapominac czegokolwiek ze szkoly sredniej, a nawet biadali, ze tak malo z niej wynieslismy.
Ale do rzeczy:
skrypt "Eksploatacja urzadzen elektroenergetycznych" Wydawnictwa Politechniki Warszawskiej rok 1990 (rety, ale staroc), str. 56 - cytuje:

"napiecie krokowe (Uk) jest to roznica potencjalowmiedzy dwoma punktami na powierzchni ziemi odleglymi o 1m, wywolana przeplywem pradu zwarciowego doziemnego"

i dalej

"napiecie razeniowe krokowe jest to spadek napiecia spowodowany przeplywem pradu przez cialo czlowieka pomiedzy stopami rozsunietymi na odleglosc 1m"

Nie wiem, jakie mozna miec tu watpliwosci co do nazwy.

A co do wylaczajacych zabezpieczen na liniach SN - wpadl mi w rece film, jak [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] na linii SN. Warto zobaczyc, rzecz sie dzieje w USA, ale u nas linie sa podobne.

C.
  • 0

budo_diabelek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Burze, pioruny a nasze noże
a tak sie temat nudno zapowiadal a sie okazalo ze wkrety z podeszf glanow lepiej wykrecic bo za dobrze uziemiony jestem :)
ale na powaznie
w czasie burzy jesli poczujemy ze wlosy staja nam deba ( w moim przypadku nie poczuje bo na glowie malo a przedramiona wygolone :wink: ) nalezy natychmiast kucnac ze zlaczonymi nogami, nie wolno sie klasc i podpierac rekami. moze wtedy piorun wybierze cos innego a jak juz wybierze cos innego mala powierzchnia styku z ziemia uratuje nas przed napieciem krokowym.
jesli jestesmy w lesie najlepiej wyjsc na polane na skraj lasu ale dosc blisko krawedzi lasu.
a jesli chcemy wygrac w "lotto" to proponuje zaczac grac w golfa, w USA wiekszosc porazonych to wlasnie ludzie biegajacy po polach z czyms co burzy strasznie przypomina antene :wink:
ilosc nozonego zelastwa ma wplyw na prawdopodobienstwo wtrafienia ale male. kazdy metal ( chyba kazdy albo tylko ferromagnetyki juz nie pamietam ) wytwarza pole magnetyczne ( sprawdzcie przykladajac noz do kompasu - choc wydaje mi sie ze kazdy wie ze to zakluci wskazani ) piorun jest wiazka alektronow plynaca od ziemi do chmury, z chmury w kierunku ziemi jest wyslany tylko zwiastun ( i tu tez nie jestem pewien fachowego nazewnictwa - zielone i czerwone promienie ), ktory zmierza w kierunku ziemi szukajac kontaktu z wiazka alektronow wyslana przez przedmioty znajdujace sie w poblizu ( czarne kreseczki ). Wtedy dopiero nastepuje wyladowanie w kierunku chmury ( czerwona wiazka - zle strzalki powinny byc do gory )

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

no ale sie wypocilem
PS.
sorry za jakosc fotki - robilem telefonem :wink:
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Burze, pioruny a nasze noże

a jesli chcemy wygrac w "lotto" to proponuje zaczac grac w golfa, w USA wiekszosc porazonych to wlasnie ludzie biegajacy po polach z czyms co burzy strasznie przypomina antene :wink:

A za tem musimy prędko zacząć popularyzować golfa pośrod naszych polityków coby zwiększyć im szanse wygranej. Oczywiście nie w wyborach :wink:
Na pewno zachowanie takie jak przedstawiono na rysunku jest niepotrzebnym kuszeniem losu.
  • 0

budo_alien
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: Burze, pioruny a nasze noże
jednym slowem tak jak napisalem - pret miecz kij do golfa lub parasol stalowy powaznie potencjalnie zwieksza szanse trafienia ( zwlaszcza trzymany pionowo ) - noze po kieszeniach - tylko w naprawde duzej ilosci
zreszta jak ktos chce ......niech wezmie 2 metrowy zbrojeniowy i pobiega po polu w czasie burzy - sprawdzi doswiadczalnie :twisted: :twisted:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024