Skocz do zawartości


Zdjęcie

Do której blokady mamy zaufanie ?...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Do której blokady mamy zaufanie ?...
nikt inny się nie kwapił... więc proszę... i proponuję rozszerzyć pytanie poza tylko kwestię bezpieczeństwa - którą blokadę najbardziej lubimy ze względu na zaufanie wygodę użytkowania i takie tam.

Można wybrać 2 opcje bo czasem ciężko zdecydować się na jedną. i proszę o krótkie uzasadnienie. celowo nie wrzucałem bardziej egzotycznych blokad jak micro bar, nested liner lock, tab lock, czy rolling lock, bo nie chciałem za bardzo mieszać, poza tym można je dopasować do którejś z wypisanych kategorii. Pomijam też jakość wykonania - chodzi mi o rozwiązanie.

ja wybrałem frame lock najlepiej tytanowy bo lubię prostotę i moim zdaniem jest bardzo pewna i wygodna w obsłudze i raczej się nie odblokuje - najwyżej mocniej zaciśnie w czasie używania. nie jestem leworęczny więc tego aspektu nie brałem pod uwagę.

a jako drugie wybrałem back lock - manix i chinook mnie przekonały do tej blokady, że jeśli jest dobrze wykonana to naprawdę działa super - stara ale dobra...

z axisem miałem za mało do czynienia żeby wyrobić sobie zdanie, tak samo bardzo mnie ciekawi compression lock szczególnie w wersji integral z ATRa, ale nie miałem przyjemności - licze na opinie użytkowników.

proszę się wpisywać...
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Do której blokady mamy zaufanie ?...
Frame Lock.... tytanowy - wiadomo :)
Jako druga blokade wybralem Compression Lock. Nie wyobrazam sobie by mogla zawiesc - cholernie mocna i pewna blokada...

Ufam tez DOBRYM liner lockom, back lockom... axis tez nie jest zly.
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Do której blokady mamy zaufanie ?...
o Akme pierwszy odważny :-) i wiadomość dla Rybaka - na axis nie można głosować 2 razy :)
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Do której blokady mamy zaufanie ?...
Frame- po prostu wzbudza zaufanie prostotą i możliwością łatwego obadania jego stanu na pierwszy rzut oka.

axis- cóż ,tak się naczytałem o wspaniałościach blokady ,że nabrałem zaufania do owej.

Szkoda ,że nie wolno więcej zaznaczyć . Solidny backlock też nie jest zły . Jednak nie widać stopnia jego zużycia na pierwszy rzut oka.

Liner w mili nie budzi żadnych zastrzeżeń ,jednak jak to linerlock nie wygląda zbyt imponująco przez co może budzić lekki lęk przed " przeginaniem pały "
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Do której blokady mamy zaufanie ?...
Frame lock,

potem chcialem dac glos na backlock ale zle kliknalem, wiec poszly 2 na frame :)
  • 0

budo_wiko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Do której blokady mamy zaufanie ?...
Framelock i Axis.

A w przypadku tanich noży z bazaru, czy Allegro uważam, że backlock jest mniej wrażliwy na złe wykonywanie/zaprojektowanie od linerlocka. Kupiłem kiedyś taki mały kozik za 20 złotych z backlockiem i nie mam do niego jakichkolwiek zastrzeżeń przy codziennych drobnych pracach. Za podobny zakup z linerlockiem zapłaciłem krwią :wink: .
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Do której blokady mamy zaufanie ?...
Zakładam, że blokady są dobrze wykonane, bo jak nie to każda zawiedzie.

Dla mnie frame lock i liner lock. Obie są mocne, pewne, łatwe w obsłudze i póki co mnie nie zawiodły. Lubie je po prostu :)
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Do której blokady mamy zaufanie ?...

Zakładam, że blokady są dobrze wykonane, bo jak nie to każda zawiedzie.

Dla mnie frame lock i liner lock. Obie są mocne, pewne, łatwe w obsłudze i póki co mnie nie zawiodły. Lubie je po prostu :)


Zaglosowalem tak samo ale axisem i compressionem si enie bawilem jeszcze. Wot najbardziej instynktowne dla mnie owe blokady som ;)
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Do której blokady mamy zaufanie ?...
wszystkie wymienione blokady są dobre jeśli są dobrze zrobione. Dałem linerlock i BL, frame to dla mnie pogrubiony liners, a w nożach, które kocham często linersy są grubości framelocka :) Axis mi sie spodobał, ale żadnego nie mam, wiec się nie wypowiadam bo teoria to zamało żeby zabierać głos.
  • 0

budo_wronx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Do której blokady mamy zaufanie ?...
Ja sie pewnie wypuscilem, ale Back i Liner. Do linera mnie przekonal M21, ktory ma dodatkowe zabezpieczenie blokady i jest praktycznie fixed. A BackLock to... z sentymentu, bo kiedys mialem tani noz z backlockiem, ktorym wystarczylo trzepnac o podloge, zeby sie zlozyl :)
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Do której blokady mamy zaufanie ?...

A BackLock to... z sentymentu, bo kiedys mialem tani noz z backlockiem, ktorym wystarczylo trzepnac o podloge, zeby sie zlozyl


hmm lubisz backlocka za to że się składał? :) myslałem że lubimy blokady za coś odwrotnego...
  • 0

budo_okruch
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Do której blokady mamy zaufanie ?...
Frame lock - nawet w tanich nożach "Renno" działa niezawodnie i wzbudza zaufanie.
Axis - noszę od niedawna beemkę :wink: i powala mnie genialność tej blokady i jej pewność. Grubość linersów wzmacniających rękojeść i samego kołka blokującego powodują, że nóż złoży się tylko wtedy, gdy zechce tego uzytkownik.
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Do której blokady mamy zaufanie ?...
Frame i backlock. Bo tak...
  • 0

budo_jake
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Do której blokady mamy zaufanie ?...
Liner Lock - w Mili działa nad wyraz pewnie, nie ma żadnych luzów, po prostu niw wierzę, aby przy RoZsĄdNyM użytkowaniu noża mógł zawieść.
Back Lock - (ten w Pajączkach przynajmniej) trzyma ostrze rewelacyjnie; jest to stara, lecz, przy dobrym wykonaniu, jak najbardziej jara blokada :)

Myślałem nad Compression (zwłaszcza tytanowym) Lockiem lub Axisem, lecz o tym pierwszym słyszałem jeno, a i z drugim kontakt przelotny jedynie miałem, więc chwalę to, co mam (i czemu ufam)
  • 0

budo_wronx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Do której blokady mamy zaufanie ?...

hmm lubisz backlocka za to że się składał? :) myslałem że lubimy blokady za coś odwrotnego...

Nie taak... do nozy z backlockiem mam sentyment po prostu, po tym tandetnym i bynajmniej nie za to, ze sie skladal. Obecnie nie posiadam nic z backlockiem, ale jestem w pelni swiadom jakosci tej blokady w porzadnych nozach, wiec mam do niej zaufanie. A sentyment po... ;)
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Do której blokady mamy zaufanie ?...
dla mnie BackLock i CompressionLock bo ich uzywalem
linerlocki mnie jakos nie przekonuja (ot, nie daja mi psychicznego komfortu)
potestowac chce RollingLocka :)
  • 0

budo_qlfi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 560 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Do której blokady mamy zaufanie ?...
commpresion, bo mam, razem z palcami...

w sumie to działa jak frame więc można liczyć to do frame :wink:
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Do której blokady mamy zaufanie ?...
liner lock. bo w m21 jest :)
  • 0

budo_kajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Do której blokady mamy zaufanie ?...
Ja do tej pory mialem stycznosc z trzema blokadami:
- backlock w Manixie - tylko przez tydzien, ale i tak wystaczylo zeby zaufac tej blokadzie ;-)
- frame lock w Stormie II - moj pierwszy dobry noz, tez mam pelne zaufanie, bo blokada jest gruba i pewnie siedzi
- no i liner lock w M21 - tez jak najbardziej ufam.

No i mialem dylemat na co zaglosowac. Wybralem w koncu backlocka i frame'a, bo... jakos tak ;-)
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: Do której blokady mamy zaufanie ?...
frame zawsze i wszedzi...

backlocka już nie lubię - mój police nabrał BP góra-dół, sprężynować zaczął :evil: ... no i mimo wszystko - do dupy się zamyka :P .
Axisem, Commpression się nie bawiłem. Do plunge lock jakoś zaufania nie mam... Cięzko mi zawierzyć paluszki jakiemuś guzikowi :wink:


PZDR,
Smoku
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024