Skocz do zawartości


Zdjęcie

Noz do lasu po raz kolejny.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

budo_ld
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Danzig

Napisano Ponad rok temu

Noz do lasu po raz kolejny.
Witam,

po ostatnim wyjezdzie pod namiot przyszedl czas na zakup noza do lasu z prawdziwego zdarzenia 8) .
Noz bedzie wykorzystywany do rabania drzewa na ogniska itp lekkie prace ;)

zaznaczam ze Battle Rat to juz maksymalny max ;) - czy bede mogl go wykorzystac w pelni... nie bede rabac nim cegiel ani kroic podkladow kolejowych. :)

do tej pory radzilem sobie z kuchenniakiem i srednia siekierka ;)
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz do lasu po raz kolejny.
Fehrman Knives Extreme Judgment - Special Series.

Super ergonomia, guma pomiędzy tangiem a okładkami z micarty świetnie amortyzuje. Nóz w miarę lekki, extremalna stal.

Mam jeszcze RTAK i mimo, że mają podobne "właściwości rąbiące", to Fehrman bije na głowę RTAK'a ergonomią. Można długo rąbać i nie odczuwać zmęczenia. No i 1095 po podobnej ilości porąbanego drewna (suche konary i pnie drzew owocowych) starciła ostrośc, a Fehraman nie.
  • 0

budo_ld
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Danzig

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz do lasu po raz kolejny.
ale te ceny ceny :roll: :roll: jednak ze 2 razy za wysokie.
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz do lasu po raz kolejny.
Jesli coś Ci to pomoże, to tylko napiszę, że RTAK'a i tak nigdy się nie pozbędę. RTAK jest też największym znanym mi nożem tej klasy.

Sprawdź może Kershaw Outcast, twój zakres cenowy, dobry design i świetna stal.
  • 0

budo_hakas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz do lasu po raz kolejny.
Ja obstaję przy Eka Nordik W11 to mały mocny nóż terenowo myśliwski lub na odwrót jak kto woli. 4mm głowni z zaznaczonym brzuścem drewniana okładzina na trzech nitach bez jelca , to nóż do pracy a nie walki. bardzo sympatyczny( postawiłem za jego pomocą szałas oczywiście wykożystując warónki terenowe , nie nadaje się do mocnego rąbania lekkie jakoś idzie tam gdzie większym należy walnąć raz to tym malcem cztery ale daje radę. Zreszta nóz nie służy do rąbania a ino do ciecia ( postawienie szałasu to był swego rodzaju test) Do rąbania mam siekierkę. Wygodnie nosi sie ten nóż na pasie jest lekki, pocha dobrze wyprofilowana mocno trzyma nóż. Ten malec to tradycja powiązana z praktyką. Nie mam nic przeciwko SRK czy innym noża tej klasy poprostu kocham drewno i tradycję Północy z tąd chodzę z tym nożem. Wysoko cenię komfort używania tego noża oraz solidność wykonania. Tylko jest jedno ale nie każdemu ten nóz leży w reku , ma małą rękojeść . Pozdrawiam.
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz do lasu po raz kolejny.
z BattleRatem moze byc problem, bo sa dostepne juz tylko przez niemieckiego dystrybutora:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - ceny malo kuszace :/ zaleta jest raczka z tworzywa RespirineC tlumiaca drgania, aczkolwiek nie kazdemu musi lezec w lapie
Wojtas dobrze radzi, RTAK albo Outcast zostaja
  • 0

budo_ld
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Danzig

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz do lasu po raz kolejny.
Wojtas13: ten Kershaw calkiem fajny, tylko jak z ostrzeniem tego brzuszka w lesie, nie stac mnie na TriAngle'a jeszcze dodatkowo ;) .

Hakas: ale mi chodzi o cos wiekszego czym wlasnie moge rabac, do ciecia mam kuchenniaki a siekierka to troche za duzy dodatek do plecaka ;) .
  • 0

budo_ld
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Danzig

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz do lasu po raz kolejny.
Kurcze brak edycji.

a jak z wytrzymaloscia RTAKA i Kershawa ?? RTAK dosc cienki jest a kershaw z D2, ktora to jest opisywana jako dosc krucha, tutaj chyba lepszy bylby bk9?
  • 0

budo_wronx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz do lasu po raz kolejny.
Hehe, wylamie sie znowu i bede monotematyczny - jesli "do lasu", a nie "do lasu na 20 lat bez jedzenia, picia i maszynki do golenia" to Glock :)
  • 0

budo_hakas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz do lasu po raz kolejny.
Witaj Id ! Jak się zapuścisz w taigę to docenisz siekierę a nie koniecznie trzeba przy plecaku dzwigać zaraz dwuręczny topór nordycki :) :wink: . Ja targam siekierkę o wadze 600g. A duży nóz nie waży wiele mniej to raz poza tym moim nożem robię wszystko i mam tylko jego a nie 2 lub 3 jak niektórzy tachają. A jak chcesz koniecznie coś do rąbania to kup kukuri to jest naprawdę nóż do rąbania. pozdrowionka.
  • 0

budo_ld
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Danzig

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz do lasu po raz kolejny.
Hakas: jestem Ld 8) raczej w tajge nie bede sie wybierac, nie mam zamiaru rabac drzew o srednicy pol metra ;) a 600g siekierki to calkiem sporo zwazywszy ze duzo wiecej niz rabanie sie nia nie zrobi a takim Nozem jednak mozna :)

Pozdro.
  • 0

budo_hakas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz do lasu po raz kolejny.
Przepraszam za literówkę dodaj laseczke do "L" . :wink: A ja jestem Hakas i dlatego tradycjonalista- siekiera do rąbania , nóż do cięcia - Łanat cza szi ngo . ( Powiedziałem)
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz do lasu po raz kolejny.

Wojtas13: ten Kershaw calkiem fajny, tylko jak z ostrzeniem tego brzuszka w lesie, nie stac mnie na TriAngle'a jeszcze dodatkowo ;) .


Ja w teren biorę taki "długopis" diamentowy Gerbera. Brzytwy w lesie robić nie musisz, a nóż można spokojnie podostrzyć.

Hakas: ale mi chodzi o cos wiekszego czym wlasnie moge rabac, do ciecia mam kuchenniaki a siekierka to troche za duzy dodatek do plecaka ;) .


Wcale nie głupie rozwiązanie, bo jeśli nie potrzebujesz postawić chaty, to taki duży nóż wydajnością w zupełności wystarczy, a że jesteśmy w gronie miłośników noży, to śmiało napiszę, że wole fajnym nożem rąbać z przyjemnością 10-20% mniej wydajniej, niż bez przyjemności skuteczniej pracować siekierą, bo tak na prawdę mniej się męczę. Każda czynność wykonywana z "zacięciem" jest wydajniesza (na dłuższą metę) i przyjemniejsza, nawet jeśli mniej skuteczna

jak z wytrzymaloscia RTAKA i Kershawa ?? RTAK dosc cienki jest a kershaw z D2, ktora to jest opisywana jako dosc krucha, tutaj chyba lepszy bylby bk9?


Nie wiem jaka jest D2 od Kershawa. ale raczej nie powinno być większych problemów. Co do wytrzymałości RTAK'a, to ja wisiałem na swoim (~100kg) i tylko ładnie się wygiął. Na korzyść Kershawa przemawia również rękojeść, ale to tylko wrażenie wizualne.
  • 0

budo_robin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz do lasu po raz kolejny.

Ja targam siekierkę o wadze 600g. A duży nóz nie waży wiele mniej...


Ka bar Camp ktorego uzywam wazy duzo mniej - ok 400g, rabie jak siekierka i swietnie struga. Do tego dorzucamy mniejszy nozyk "kulinarny" i waga kompletu jest taka sama a funkconalnosc duzo wieksza. Ale w trudnych warunkach siekiera oczywiscie rulez, tyle ze u nas malo kto buduje chaty z bali :D
  • 0

budo_hakas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz do lasu po raz kolejny.
I tak mnie nikt nie przekona :wink:
  • 0

budo_robin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz do lasu po raz kolejny.

I tak mnie nikt nie przekona :wink:


To jeszcze powiem tak: lazenie - noz. Samochod albo siedzenie na tylku: siekiera. Jesli ktos bedzie niosl za nas - tez siekiera :)
3 : 1 dla siekiery, ale jak zawsze wygrywa noz :)
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz do lasu po raz kolejny.
Ja tam lubie mniejsze nożyki, do lasu ostatnio zabieram to:

Dołączona grafika
  • 0

budo__zar_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki - dzika północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz do lasu po raz kolejny.
Heh... A ja się zgodzę z Hakasem - przyjemość z rąbania przyjemnością ale mały fiskarsik troczony do plecaka jest w porządku ;)
  • 0

budo_hakas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz do lasu po raz kolejny.
E Xiao !! to Ty nie znasz możliwości udzwigu Hakasa, Hakasi to lud koczowniczy i zaprawiony w lażeniu z dużymi cięzarami na grzbiecie na długoe dystanse. Np. 50 km z 25 kg na plecach. siekiera nie robi na mnie wrażenia :wink: Przepraszam za OT. Wagę siekiery równoważy mały nóż i brak namiotu ( tylko płachta namiotowa lub biwibag)
  • 0

budo_ld
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Danzig

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz do lasu po raz kolejny.

Ja tam lubie mniejsze nożyki, do lasu ostatnio zabieram to:
zdjecie


no tak, ale no To mnie nie stac za bardzo i przez jakis czas nie bedzie ;) pozatym jak dla mnie minimum to 7cali jednak 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024