Skocz do zawartości


Zdjęcie

Do której blokady mamy zaufanie ?...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

budo_kajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Do której blokady mamy zaufanie ?...

A do linerlock'a nie mam zaufania,proponuję pouderzać lekko w stół w kierunku składania np rękojeścią wspomnianego M21 i złoży się na bank....


A mi sie wlasnie nie zlozyl... Mimo, ze pare razy specjalnie puknalem nawet mocniej niz "lekko". Testowalem go tak zaraz po tym jak go dostalem w swoje play? A sam probowales tak zrobic z M21? Bo IMO na przade MOCNO trza by przypierniczyc zeby sie zlozyl...
  • 0

budo_kajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Do której blokady mamy zaufanie ?...
Ekhem, przepraszam... Oczywiscie nie "play?", a "lapy."
Ech, co ten alkohol robi z ludzmi... ;-)
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Do której blokady mamy zaufanie ?...
ja sobie nie wyobrazam sytuacji w ktorej moglaby odskoczyc blokada w M21. juz predzej by sie zlamala. Z wlaczonym LAWKSem to juz nawet nie wspominam ;)
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Do której blokady mamy zaufanie ?...

commpresion, bo mam, razem z palcami...
w sumie to działa jak frame więc można liczyć to do frame :wink:

Nie nie... compression tylko wyglada jak liner/frame lock - dziala TOTALNIE inaczej.
jak sama nazwa wskazuje jest SCISKANY miedzy klinga a stop pinem. IMHO jest zdecydowanie mocniejszy niz liner lock.
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Do której blokady mamy zaufanie ?...

Mimo, ze pare razy specjalnie puknalem nawet mocniej niz "lekko"


niektóre liner locki mają tendencję do "puszczania" właśnie jak się stuka leciutko, a nie mocno. Mocne stukanie prędzej zaciśnie blokadę, a leciutkie może ją przesunąć w złą stronę i w rezultacie odblokować, nie żeby mi się to zdarzyło, ale tak czytałem.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Do której blokady mamy zaufanie ?...
A wedlug mnie najlepsza ze skladanych, blokade ma Benchmade 42 :wink:
A moj glos - jesli jest blokada wykonana tak jak ER Nemesiss - to back lock. Ciekawy jestem axis (nie uzytkowalem jeszcze). Ale wedlug mnie najlepsze jest jednak co ma najmniej elementow, ktore sie moga zje.... Dlatego wybralbym kalacha, a nie M 16. (Rozbieralem kiedys obydwa - amerykanski ma dwa razy wiecej czesci).
K_P
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Do której blokady mamy zaufanie ?...
ano zapomniałem o balkach...
  • 0

budo_hakas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Do której blokady mamy zaufanie ?...
Jeśl chodzi o pewność zblokowanej głowni to nie widziałem mocniejszej blokady jak w CQD mkI
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Do której blokady mamy zaufanie ?...
No dla mnie balki to nie jest kategoria zwykłych składaków. Balki to balki i koniec :wink:
A co do bardzo siłowych zastosowań mam podobne zdanie jak smoku - fixed only. Tam nie ma nawet tego promila prawdopodobieństwa że coś puści i pójdzie na palce...
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Do której blokady mamy zaufanie ?...
nie no jasne ale nie tego dotyczył temat postu - gdyby wychodzić z takiego założenia, kupno jakiegokolwiek foldera byłoby pozbawione sensu

a balki to rzeczywiście zupełnie inna historia...
  • 0

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Do której blokady mamy zaufanie ?...
Mam M21 dość długo i służy mi dobrze więc udostępniać mi noża nie trzeba,a taki test zrobiłem po artykule na BF gdzie jakiś gość niby się pociachał M21. Więc co do szerzenia przeczytanych plotek proszę się wstrzymać z opinią. Po to LAWKS został zaprojektowany by blokować odskakujący liner więc już logika podpowiada że ta blokada potrzebuje zabezpieczenia przy dużych naprężeniach.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Do której blokady mamy zaufanie ?...
Panowie, filmik byl co prawda dzisiaj na prywatne "zamowienie" zrobiony, ale nic sie nie stanie, jak go tu wrzuce.

Tyle na temat axis locka - klinga prawie cztery cale.

Zaufanie do niego mam, jak widac.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Do której blokady mamy zaufanie ?...

Po to LAWKS został zaprojektowany by blokować odskakujący liner więc już logika podpowiada że ta blokada potrzebuje zabezpieczenia przy dużych naprężeniach


no tak tylko nie zapominaj że nie wszystkie noże mają LAWKSa, a ja mówię ogólnie o liner locku a nie o M21, a LAWKS mnie wkurwiał bo mi się zamykał czasem przy otwieraniu noża z flipera.
  • 0

budo_pecado
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Do której blokady mamy zaufanie ?...
A mi się zaznaczyły dwie
W pierwszej kolejności axis - za finezję i moc zarazem. Ponadto to chyba jedyna znana mi blokada, która przy dobrym wykonaniu daje efekt autoblokady (im mocniejszy nacisk tym silniejsze zakleszczenie kołka w wycęciu)

W drugiej kolejności frame - jako, że zazwyczaj pracuję nożem dobrze chwyconym uścisk łapy pozwala mi mieć pewność, iż się "listek" nie wymsknie. Jest mniej wygodna troszeczkę, ciut jednak deformuje rękojeść - stąd oczko niżej.

Aby jednak prawdę - nie miałem jeszcze przyjemności ze składającą się blokadą. Przecież jedną z cech noży markowych jest ich jakość, a aktualnie najpopularniejsze blokady są wykonywane na tyle dokładnie, że trzeba by było naprawdę ostro pognębić nóż, żeby blokada puściła. Czasami odnoszę wrażenie, iż większego zagrożenia można spodziewać się po osi głównej (że się wyrwie), ostrza (że pęknie), rękojeści (bo zytel nie wytrzyma) niż po skromnej, delikatnej z wyglądu blokadzie.

Howgh :)
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Do której blokady mamy zaufanie ?...
Kurde... ja bym chcial wybrac 3 opcje....

frame i liner bo urzywalem i polubilem. Axis - nie mialem do czynienia ale do mnie przemawia.
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Do której blokady mamy zaufanie ?...
Bedzie dubel ale trudno.

Padlo na Frame'a i Axis'a.

Frame za pewnosc i prostote (a liner to mutacja frame'a albo jak kto woli odwrotnie), axis jw.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Do której blokady mamy zaufanie ?...
Sorry za OT - milo Santiago,z e wrociles na budo ;) I od razu na konusa sie rzuca :)

A ja swoja droga ostatnio przerzucilem sie na fixedy, folder chcialbym miec dla uzupelnienia ale mnie nie stac ;)
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Do której blokady mamy zaufanie ?...
Bo ja sie tu udzialem jak mam za duzo wolnego czasu. Z reszta na WMASGu tez ostatnio zadko sie odzywam. (na BUDO chyba jendk ostatnimi czasy czesciej)
  • 0

budo_kiedi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Do której blokady mamy zaufanie ?...
Frame i back. BAcka nie lubię ale mnie nigdy nie zawiódł. Axisa nie testowałem liner raz mi się zgiął. Nóż był kiepski, ale blokada zawiodła
  • 0

budo_czez
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wojakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Do której blokady mamy zaufanie ?...
Ja postawiłem na FrameLock i AxisLock

Na Frame z wiadomych powodów tak jak większość po prostu jej ufam w 95% (w 100% to nie zaufam żadnej :evil: ). Mam BM Monochrom z tą blokadą i jestem bardzo z niej zadowolony nawet podczas pracy mi nie przeszkadza że odkształca rękojeść noża.

a AxisLock wybrałem ponieważ miałem Gripa i sie do niej przekonałem. Świetnie blokuje ostrze nie utrudnia otwierania noża, łatwa do obsługi prawą jak i lewą reka (jest to ważne dla mnie) i ogółem ja lubię :lol:

Ps. W piątek znowu bede miał Gripa :D i znowu dom trocinami zasypie :twisted: ale będzie mnie rodzinka gonić :twisted: heheheheh
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024