Skocz do zawartości


Zdjęcie

Most lethal


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

budo_jabłon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Most lethal
ja mam złty patent iść do chinola nawpierdalać sie pikantnego żarcia i potem walić z dupy.za kolesi z akademika działa zawsze mam wolnego kompa :) :) :)

ps robie w pogotowiu i pavulon jest naporawde zajebisty :twisted: POMORSKA AKADEMIA MEDYCZNA RULEZ :)
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Most lethal

Wbrew pozorom, nie uważam tego topicu za żart, interesują mnie bronie śmiercionośne, zaś uwagę o obronie koniecznej zamieściłem, żeby uniknąć pytań pt. "Po co ci to?".

Jak będziesz miał dość cierpliwości to łyżeczka do ciasta może być śmiertelną bronią :) .
Jeżeli uwagę o obronie koniecznej zamieściłeś tylko pro forma, to Po co ci to?
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Most lethal
bo jest kolejnym swirem.
proste.
jak dla mnie, to moderator powinien wyjebac topic :)
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Most lethal
@XX:
Jak nie wiesz, jak wyizolować rycynę z nasion rącznika, to, z całym szacunkiem, jesteś cipa a nie chemik.

Ja wymysliłem to w czasie czytania tego topic'a, czyli w ciągu jakiś 2 min, a chemikiem nie jestem. Inny problem, że metoda jest czasochłonna, kosztowna i mało efektywna.

Inna sprawa, że wiedzieć i móc, a zrobic coś niezgodnego z prawem, etyką, czy nawet zwykłą ludzką przyzwoitością, to dwie różne rzeczy.

A na krótkim dystansie najskuteczniejsze i tak są gołe ręce. Tylko, że to wymaga lat treningu i wyrzeczeń.
  • 0

budo_xx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Most lethal
Może jakiś moderator raczyłby wreszcie zainteresować się tym, co ma miejsce w tym topicu. Ten portal istnieje po to, aby zadawać pytania, a jeżeli chciałbym porzucać mięsem, mogę polecić kilka znacznie lepszych miejsc.

Nieśmiało sugeruję zamknięcie topicu.
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Most lethal
Poziom odpowiedzi dostosowany jest do poziomu tematu :roll:
  • 0

budo_xx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Most lethal
Zapraszam do lektuy Regulaminu, ze szczególnym uwzględzniniem punktu 4 i 8.

Nie widzę zakazu pisania topiców uznawanych za głupie, nawet w wypadku, gdy w istocie takie są.
  • 0

budo_xx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Most lethal
Zapraszam do lektuy Regulaminu, ze szczególnym uwzględzniniem punktu 4 i 8.

Nie widzę zakazu pisania topiców uznawanych za głupie, nawet w wypadku, gdy w istocie takie są.
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Most lethal
To było do mnie? W którym miejscu cię obraziłem? Albo wszcząłem prywatną wojnę?
Pewnie, nie istnieje zakaz pisania durnych tematów. Ale nie ma też nakazu traktowania ich poważnie. Jak interesują cię bronie zatrute czy też radioaktywne to poszukaj odpowiedzi na forum dla erpegowców. Albo wrzuć temat do knajpy.
Swoim pytaniem sugerujesz, że chciałbyś wykorzystać taką broń w ramach obrony koniecznej 8O No bez przesady.
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Most lethal
Pewnie to o mnie XX pisze. I ma rację. Jestem wrednym chu*** i często zapominam dodać disclaimer o takimfakcie informujący do moich postów. Sorry XX. No offence

A co do rycyny,t osprawa jest banalna.

UWAGA!! INFORMACJA KTÓRĄ TU PODAJĘ, JEST NIESPRAWDZONA DOSWIADCZALNIE.
PRÓBY ZABAW Z TĄ SUBSTANCJĄ, PORWADZONE BEZ NALEŻYTYCH ŚRODKÓW OCHRONNYCH, BEZ ODPOWIEDNIEGO SPRZĘTU ORAZ DUŻEJ WIEDZY NA TEMAT UŻYWANYCH METOD I ODCZYNNIKÓW, MOGĄ ZAKOŃCZYĆ SIĘ ŚMIERCIĄ!!!
Informacja podana jest wyłacznie w celach edukacyjno-poznawczych.
Autor nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z wykorzystania tej informacji.

rycyna- białkowa fitotoksyna występująca w nasionach rącznika pospolitego ( Ricinus communis). W skład cząsteczki r. wchodzą 493 aminokwasy, tw. 2 łańcuchy oznaczane jako A (m.cz. 32kDa) i B(m.cz.34kDa), które połączone są ze sobą mostkami S-S. Funkcją łańcucha B jest przyłączeni rycyny do odpowiedniego receptora występującego na powierzchni komórek.
W procesie tym uczestniczy końcowa reszta Gal związana z receptorem. Po związaniu r. odpowiedni układ komórkowy rozbija wiązanie S-S między oboma łańcuchami i łańcuch A wnika do komórki na drodze endocytozy. Toksyczne działanie r. polega na hamowaniu syntezy białka na rybosomach. Łańcuch A wiąże się z dużą podjednostką (60S) i uniemożliwia przyłączenie czynnika elongacyjnego EF-2
(Cz. Jura et al.; Encyklopedia Biologiczna, t.IX, Opres, Kraków 2000)

rycynina-toksyczny alk. pirydynowy będący jedynym alkaloidem występującym w nasionach rącznika pospolitego (Ricinus communis). Jego droga biosyntezy pochodzi od kw. nikotynowego. R. wytwarzana jest w tkankach zielonych i następnie transportowana do nasion. Funkcja f. r. nie jest znana. Przypuszcza się, że podobnie jak inne alkaloidy odstrasza owady i zw. kręgowe. R. jest toksyczna dla człowieka. Jej spożycie wywołuje, w zależnosci od dawki, mdłości, wymioty, zapalenie żołądka i jelit, uszkodzenie wątroby i nerek, konwulsje, śpiączkę spadek ciśn. krwi, zaburzenia oddechowe i śmierć.
(tamże)

Teraz komentarz. Rącznik to roślina z rodziny Euphorbiaceae. Pochodzi z Afryki, gdzie dorasta 10-12m wys. W naszym klimacie jest byliną. Trujące są nasiona rącznika, nie wiem jak bardzo, ale porównując go z innymi roślinami z tej rodziny, podejrzewam, że wystarczy kilka nasion, żeby poważnie zatruć człowieka, może nawet śmiertelnie.
W nasionach mamy 2 substancje aktywne: rycynę i rycyninę. Nie wiem, która jest bardizej trująca, podejrzewam, że obydwie mają kluczowe znaczenie dla toksyczności tej rośliny.

Wyizolowanie alkaloidu powinno być stosunkowo łatwe. Jeśli dobrze pamiętam zajęcia z biochemii, to wystarczy nasiona sonifikować, a następnie dodać odpowiedniego rozpuszczalnika (stawiałbym na eter) i ultrawirować. supernatant trzeba zlać, i destylować (trzeba znać t.wrz. rycyniny), a następnie wysuszyć.
Z białkiem postępujemy podobnie. Sonifikacja, a następnie dodanie rozpuszczalnika (0.9% roztwór wodny NaCL powinien być ok) i ultrwairówka. Prędkośćultrawirowania należałoby ustawićtak, żeby białka o szukanej m. cz. ( w naszym przypadku 66 kDa) pozostąły w supernatancie. Następnie puszczamy dwukierunkowy żelik (więc pewnie należałoby do sonifikatu dodać SDS, a do supernatantu triton x-100). Znając Pk(i) rycyny, powinniśmy ją ładnie oddzielić na żelu, jeśli nie, to wystarczy pewnie troszkę odparować supernatant (ale w war. normalnych, ew. pod lekko zmniejszonym ciśn, żeby nie zniszczyć wiązań s-s) i gotowe.

Nie wiem, czy zadziała, ale powinno. Ewnetualnie trzeba by dopracować metodę, np. zamiast ultrawirowania do ekstrakcji rycyniny użyć chromatorafii gazowej, albo HPLC.

Jestem w miarę spokojny, jeśli chodzi o wykorzystanie podanych metod, gdyż, jak zaznaczyłem wcześniej, wymagają one wykorzystania sprzętu wartego setki tysięcy złotych (może więcej), a zatem niedostępnego większości użytkowników forum. Jeśli ktoś ma dostęp do takich urządzeń, to raczej nie użyje ich bez nadzoru prowadzącego ćwiczenia (czyli jest studentem, jak ja), albo pracuje w takim labie, co oznacza, że wyśmieje mój opis (zaznaczam, że nie jestem biochemikiem), a przede wszystkim jest osobą na tyle wykształconą, dojrzałą i rozsądną, zę nie zrobi tego, co opisałem w tym poście.

Pozdrawiam ov_Darkness.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024