Skocz do zawartości


Zdjęcie

uchwyt noża


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

budo_arbuz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

uchwyt noża
Panowie... mam takie pytanie...
Jakiś czas temu rozmawiałem z moim znajomym jest on instruktorem aikido i KM, instruktorem surwiwalu, jest pracownikiem MSWiA itp... wiec sroce z pod ogona niewypadł.... rozmawialiśmy na temat walki nożem... niepamietam teraz wszcegułów rozmowy ale stwierdził że w trakcie walki nożem przy chwycie floreowym (inna nazwa to chyba "pisany") krawedż tnąca noże powinna być skierowana na zewnątrz... a nie tak jak wiekszość ludzi trzyma do wewnątrz... (mam nadzieje że zrozumieliście o co mi chodzi... postaram sie puzniej zamieśćić fotke)
Według niego wtedy łatwiej sie zadawało ciecia... niestety wtedy niespytałem o co dokładnie chodzi...
Może ktoś z was sie spodkał gdzieć z podobną opinją? Albo macie sami jakieś doświadczenia/przemyślenia w tej kewstji?
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: uchwyt noża

... ale stwierdził że w trakcie walki nożem przy chwycie floreowym (inna nazwa to chyba "pisany") krawedż tnąca noże powinna być skierowana na zewnątrz... a nie tak jak wiekszość ludzi trzyma do wewnątrz... (mam nadzieje że zrozumieliście o co mi chodzi... postaram sie puzniej zamieśćić fotke)
Według niego wtedy łatwiej sie zadawało ciecia... niestety wtedy niespytałem o co dokładnie chodzi...


To żebyśmy mieli jasność w uchwytach i nazwach
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Hmm, ten pan ma jakieś inne stawy bo największą siłę tnącą mam przy klasycznym ruchu rąbania z góry na dół po przekątnej do siebie
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: uchwyt noża
pewnie chodzilo mu jeszcze o ruch nadgarstkiem z zewn do wewn co niby ma dac wiecej sily cieciu ? ale to nie we floretowym a szablowym..
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024