Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sai po raz drugi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_xx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Sai po raz drugi
Od dłuższego czasu zastanawia mnie jedno zagadnienie - otóż powszechnie uważa się (skądinąd słusznie) sai za broń dla bardzo zaawansowanego karateki, natomiast batona za środek obrony nie wymagający od użytkownika żadnych umiejętności.
W kraju, gdzie dostęp do dobrych aonów jest silnie ograniczony, trudno mi wskazać na lepszy substytut niż półmetrowe sai. Fakt, złożyć go nie można, ale masa ok. 1 kg to o 50% więcej niż 26-cio calowy baton. Do tego dochodzi możliwość zadawania pchnięć - tego zaś klasycznym batonem robić nie należy z uwagi na ryzyko złożenia.
Reasumując, jako, że prawdopodobieństwo, iż napadnie nas samuraj z ostrą kataną jest raczej małe :) sai + podstawowa wiedza, jak tym wywijać może okazać się całkiem rozsądną alternatywą dla gołych rąk.
  • 0

budo_przemek.w.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: Sai po raz drugi
Możesz precyzyjniej określić alternatywną rolę sai dla gołych rąk.

Pozdro

  • 0

budo_strix
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sai po raz drugi
Tez o tym myslalem, efekt pshyologiczny , ciezko kogos naprawde tym skrzywdzic i nie trzeba sie obawiac problemow z prawem
  • 0

budo_xx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sai po raz drugi
Nie rozumiem - uderzenie kilkukilogramowym batonem w głowę to pewna śmierć, zaś sai trudno zrobić krzywdę? :?: :?:
  • 0

budo_jani
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 609 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom 7

Napisano Ponad rok temu

Re: Sai po raz drugi

uderzenie kilkukilogramowym batonem


To to już chyba nie jest baton a teleskopowy znak drogowy.... a czy 0,5m sai to alternatywa dla gołych rąk??..... napiszę to samo co w innym Twoim topicu "jak Ty to chcesz nosić?!"... poza tym mam wątpliwości co do legalności sai... pół metra sai to już bardziej metalowy pręt przypomina na który władza na pewno przychylnie patrzyć nie będzie.....
  • 0

budo_xx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sai po raz drugi
przepraszam za tego "kilkukilogramowego batona" - chdziło mi o półkilogramowego, przejęzyczyłem się
  • 0

budo_przemek.w.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: Sai po raz drugi
Stwierdzenie że sai trudno jest wyrządzić krzywdę mocno mnie zdziwiło 8O
Broń stalowa kuta z trzema ostrymi końcami o wadze ok. 1kg w wprawionych we władaniu nią rękach jest bardzo skuteczna i niebezpieczna dla przeciwnika.
Tylko proszę nie mylić techniki walki sai z cyrkową akrobatyką :D .

Pozdro

  • 0

budo_kubutek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu?

Napisano Ponad rok temu

Re: Sai po raz drugi
A zawsze jak by nie było, to można i sobie ryżu nasadzić, takie tam (prawie) EDC :wink:
  • 0

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sai po raz drugi
Hmmm no popierwsze juz widze jak lazisz z 50cm zelastwem po miescie. Pelen komfort i looz. Mi ledwo plecak sie zamyka z sai w srodku. Po drugie nie wiem jak tam batony ale sai - i to treningowe - kosztuje ok 150-200zeta zalezy gdzie i jakie.
Po trzecie treningowe sai po uderzeniu w cos twardego moglo by sie zlamac, bo jest to pusty w srodku odlew ktory nie grzeszy wybitna wytrzymaloscia, mi po (co prawda sporej ilosci ) upadkow na ziemie lekko juz jedno peka.
Po czwarte treningowe sai wcale nie jest ostre i nie da sie go naostrzyc bo jak wspmnialem jest puste w srodku.
Po piate w polsce raczej nie kupisz wersji combat sai - ja nie znalazlem, a nawet jesli to napewno przewyzszy duzo bardziej cene batona
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024