Skocz do zawartości


Zdjęcie

Robię nóż...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Robię nóż...
ja bym zrobil tego pierwszego, cieszyl sie nim jak dziecko a noz terenowy zrobilbym zupelnie inny ;)
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Robię nóż...

ja bym zrobil tego pierwszego, cieszyl sie nim jak dziecko a noz terenowy zrobilbym zupelnie inny ;)

Właśnie powoli ku temu się skłaniam :D
  • 0

budo_golmen
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Robię nóż...
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

poczyściłem po swojemu... :oops: :oops: :oops:
zrezygnowałem z krzywizn eliptycznych na rzecz kołowych ( elipsa to wg mnie wynalazek baroku, a tegoż nie lubie jak psa)
fals edge pociągłem aż do gróówa
ricasso jak mówił Seiken nie widze tu - bez niego nóz - fighter- ma tak naprawde 2 szpice, a ten przy rekojeści aż mnie przeraza jak pomyśle o mozliwych jego zastosowaniach... przestraszony przestraszony przestraszony
Pjetja - mam nadzieje, że nie gniewasz się że se poużywałem na Twoim projekcie :wink:
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Robię nóż...
Golmen , z estetycznego punktu widzenia jak najbardziej ma sz racje ale praktycznie juz mniej.
Czubek noza pomimo ze ostry jest , ma jednak support , i w linni glownej i w z grzbietu , wyprowazenie szlifu roboczego ( ostrza) bezposrednio , bez zadnego "podbudowania" tej czesci . powoduje ze ten fragment noz bedzie mial szanse przetrwania bez uszkodzen rowne temu jakie ma cycata nastolatka w strigach pozostawiona na noc w meskim wiezieniu.
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Robię nóż...
golmen... ladnie przerysowals piterowy ..rysunek! :lol:
  • 0

budo_golmen
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Robię nóż...

Czubek noza pomimo ze ostry jest , ma jednak support , i w linni glownej i w z grzbietu , wyprowazenie szlifu roboczego ( ostrza) bezposrednio , bez zadnego "podbudowania" tej czesci . powoduje ze ten fragment noz bedzie mial szanse przetrwania bez uszkodzen rowne temu jakie ma cycata nastolatka w strigach pozostawiona na noc w meskim wiezieniu.

nie wiem kurna, ale skoro to fajter to głównie z mięchem i ew. ubraniami i gnatami ma poradzic, a do poderżniecia gardełka taka odsłonieta baza ostrza elegancka jest przestraszony

golmen... ladnie przerysowals piterowy ..rysunek!

- w istocie - miałem tylko zamiar "dopieścić szczegóły, bo Piterowy projekt jest w 90% OK jak dla mnie.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Robię nóż...
jasne..

a jak juz mowa o twoich udoskonaleniach, to wez pod uwage - czy to figher czy uzytkowy, to przy klindze takich rozmiarów dużo lepiej aby rekojesc przy koncu sie rozszerzała...

..to tak z ergonomi..
  • 0

budo_a`te
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kątowni.

Napisano Ponad rok temu

Re: Robię nóż...
A mnie ten nóż to tak się jakby kojarzy z .. hm.. "Mad-Chef's Knife" albo "Slaughter's BBM"*

-------
Objaśnienia (przepraszam, ładniej mi po andżelsku te nazwy wyglondajo)

mad - wściekły/szalony
chef - kucharz/szef kuchni
slaughter - rzeźnik
BBM - Big Bad Madafaka

  • 0

budo_golmen
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Robię nóż...

dużo lepiej aby rekojesc przy koncu sie rozszerzała... ..to tak z ergonomi..



8O o kurna - faktycznie - w końcu poszerza sie tylko dwukrotnie - to rzeczywiście za mało :rofl:

a w ogóle Saber - masz jakieś kompleksy? może pozwoliłbyś najpierw wypowiedziec się autorowi, nie wsadziłem tego rysunku w związku ze swoim zarozumialstwem - Piter zamieścił post z prośba o komentaże. Nie doczytałem że prosi o komentaże wszystkich z wyjatkiem golmena, więc pozwoliłem sobie wsadzic komentaż - bardzo luźny, acz poparty rysunkiem. trudno - 10 lat rysowałem więc lubię wstawiać obrazki oprócz tekstu.
znowu jakieś subiektywizmy zaczniemy uprawiać?!

Jeśli nie widzisz tych drobniutkich szczegółów i nie czujesz różnicy, to Twój problem, ale nie rozumiem Twoich ataków. :?
A co powiesz misiaczku o ergonomii japońskich oręży których klingi miewały większe rozmiary?
Wszak nie tylko profil w widoku bocznym decyduje o ergonomii - pomyśl o tym, może da się jakoś inaczej jeszcze poprawić "niewypadalność z dłoni", środków jest wiele.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Robię nóż...
ej, eeeej, jak chcecie się posprzeczać, to najlepiej w knajpie ;)

golmen, przeróbka jest OK, czemu nie. Tyle, że zanim cokolwiek zrobię, to i tak powstanie kilka wariantów z tektury czy czegoś, aby zobaczyć jaki ma toto mieć końcowo wymiary, proporcje... zobaczymy. Teraz sprawa przycichnie na pewien czas, a pewnie jakoś latem czy wczesną jesienią coś to zaprezentuję. Bo wcześniej to tego nie widzę :oops:
  • 0

budo_golmen
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Robię nóż...
luz - ja tam agresor nie jestem, ale nie rozumiem czasami tych uszczypliwych uwag kolegów.
myślałem, że skoro wszyscy coś tam próbujemy robić, to możemy se o tym dyskutować, a tu okazuje się że jest inaczej. Saber nie przedstawia swoich propozycji, tylko obśmiewa moje. Sorry, ale coś mi tu nie zagrało - stad moja reakcja.
Co do modeli i doswiadczeń na atrapach - masz rację oczywiście. Ja sobie strugałem z płyt ze spienionego PVC, ale dziś to se tak myśle, że z jakichś kompozytów byłoby sensowniej. Dlaczego? ano chodzi mi o ciężar. Taki textolit np. to sobie troche waży - pewnie że nie tyle co stal, ale wiecej niż popularne tworzywa do modelowania.
mam też w chacie kąsek płyty HPL (Hi Pressure Laminat) struktura jak w papierowych micartach, i fajnie ciężkie to jest, a da sie ciąć wyżynarką jak drewno elegancko i sztywne jest, przy 5mm gr. juz nawet bardzo sztywne (stosuje sie na fasady w budownictwie m.in. )
A Ty Piotr z czego bedziesz atrapy robił - no te takie powiedzmy już po wybraniu wstępnym kształtu i wielkości?
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Robię nóż...
wyluzuj...man :roll:

juz dawno nie posiadam poziom testosteronu nastolatka :)
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Robię nóż...
... i tak na koniec jeszcze golmen - zobacz na swoje reakcje... wystarczylo jedno moje slowo, dwie kropki po nim... a ty wywalasz dwa posty po nascie linijek.. że twoje propozycje wysmiewaja zamiast dawac swoich (szkoda ze nie zauwazyles ich pare postow wczesniej), ze ci udzielac sie zabraniaja ... ech, a mi o kompleksach prawisz... 8O :roll: misiaczku... :twisted:


Piter - tak czy inaczej powodzenia w pracy nad projektem

bez - odbioru
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Robię nóż...
Golmen, mam taki kawałek tworzywa 6mm, jakieś PCV na reklamy czy coś. Wyżynarka bierze to bezboleśnie :)
  • 0

budo_golmen
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Robię nóż...

Golmen, mam taki kawałek tworzywa 6mm, jakieś PCV na reklamy czy coś. Wyżynarka bierze to bezboleśnie :)


no tak, ale nie wkurza Cię w takim modelu "brak masy" i sztywności?
Ja kiedyś zrobiłem atrape własnie z takiego PVC spienionego, ale jakby to powiedzieć - oprócz tego jak leży w łapie - więcej nie wyciagnałem wniosków, a i te były przekłamane, bo jak w pracy czy (nie daj Boże) starciu trzymasz nóz, to zaciskasz dłoń na rekojeści dosyć solidnie, moja atrapa przy takim solidnym chwycie wyginała sie w płaszczyźnie bocznej, dlatego myślę o zastosowaniu czegos twardszego.
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Robię nóż...
PCV spienione jest super tworzywkiem. Robilem ksztalty razem ze szlifami. Dziala swietnie.
Daje skan, bo cyfrowki nie mam.
Dołączona grafika

To akurat ma 4-5mm grubosci.
  • 0

budo_jawor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 946 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza winkla

Napisano Ponad rok temu

Re: Robię nóż...
Piter, nr 1 SUPEROWSKI :!:
  • 0

budo_jawor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 946 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza winkla

Napisano Ponad rok temu

Re: Robię nóż...
Jak ja se robiłem nieporadne moje próby to też imitację całego ostrza z tworzywa, a rękojeść modelowałem z modeliny. Modelina po wyschnięciu super sprawa, a nóż lezy w łapie jak u nikogo innego. Tymbardziej, ze po wstępnym wymodelowaniu, bierzesz w łape lekko zduszasz i masz kształt idealny :!: ale to tylko takie moje pomysły :idea: :)
  • 0

budo_ntech
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Robię nóż...
Jak dla mnie to niestety wysoce niepraktyczny i bardzo niewygodny.
Chyba tylko do rabania bedzie sie nadawal.A i to nie bardzo bo za krotki.
Jablka to tym nie obierzesz...
Naprawde chcesz cos takiego ?
  • 0

budo_storman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Robię nóż...
Co do projektu nr 1 to z bardzo podobnym pomysłem walczę już od ok 3 m-cy i po dłuższych testach z zastosowaniem spienionego pcv jestem już po wycięciu pierwszego (powstały 3 (!) wersje) z D2. Jeśli uda mi sie dorwać (pożyczyć) cyfrofotopstryka to jakieś fotki bym tez zapodał, ale jak narazie to trzyma się baardzo przyjemnie (dużo przyjemniej niz pcv), choc narazie ma 7 mm grubości i czeka jeszcze na magnesówkę.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024