Skocz do zawartości


Zdjęcie

Relacje z kolejnych stazy z Tamura sensei....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Relacje z kolejnych stazy z Tamura sensei....
Troche ten opis opozniony bo dlugo nie mialem dostepu do netu i za bardzo czasu...
23/24.04 w holenderskim kompleksie sportowym w Papendal kolo Arnhem odbyl sie staz ktory poprowadzil Tamura sensei i Fukakusa sensei (7 dan aikido-uczen Tada sensei- obecnie naucza aikido w azji poludniowo wschodniej- Indonezja itp...)
Odleglosc do miejsca stazu to ok 800 km....ale wszystko po autostaradach...6-7 godz drogi :) wiec szybko to idzie...
Na poczatek trening z Tamura sensei.. jak zwykle najwyzszy poziom... chociaz to juz 72 latka... to co mnie determinowalo na tych treningach to kolejne drobne urazy ktore odczuwalem i swiezynki ktorych sie nabawilem na stazu.....jak za starych najlepszych czasow..hehe... musialem uwazac na nadgarstek, palec u stopy (kopnalem jakiegos gostka..i caly zsinial...hehe) i zatoki... (oczywiscie brak czapki w wieczorne spacery...-bol jak 100 diablow...) ale co tam...staz najwazniejszy... :) - stala ekipa ktora jezdzi na staze z Tamura sensei zameldowala sie jak zwykle... wiec mozna bylo zaszalec (w miare mozliwosci..) ... sensei jak zwykle zwracal uwage na podstawowe rzeczy jak: koordynacje, dokladne i precyzyjne wykonanie technik, ruch i prace centrum, tegatana i mozna wiele wymieniac... tyle tylko ze niby te "proste i podstawowe" elementy sa nie do wykonania- kazdy popelnia jakis blad... i konczy to sie tym ze nie moze sie ruszyc z miejsca (wyglada jak pajacyk probujacy wykonac cos i plasajacy wokol sensei, albo kontrtechnika albo stoi na przeciwko sensei nie mogac sie ruszyc z miejsca... (oczywiscie jedynymi osobami ktore bez problemow wykonywaly techniki na sensei byly dzieci- kazdy inny mogl sobie o tym tylko pomarzyc hehe....). Tamura sensei zreszta nigdy nie stroni od cwiczenia, podchodzi i poprawia wszystkich...
Nastepnie trening z Fukakusa sensei... i tu troche zostalem zaskoczony- po wczesniejszych ogladaniach kaset z pokazami Tada sensei spodziewalem sie wiekszej ilosci rzutow- a tu nic z tego... bylo shiho nage, ikkyo, nikkyo itp... chociaz byly tez nie cwiczone od dawna wejscia do technik... Fukakusa sensei dzielil techniki na etapy... mocno to bylo widac... ale moze to dlatego ze uczestnicy stazu raczej mieli do czynienia z ruchem Tamura sensei a nie z innym... rozniacym sie troche.. bylo widac ze Fukakusa sensei stara sie nie wprowadzac "rewolucji"... pomimo ze ruch byl troche inny..
Po sobotniej czesci stazu kolezanka Marzena, Gosia i kolega Tomek zaprosili mnie na rowerowa (uff) wycieczke po Amsterdamie..bylo bardzo fajnie... teraz zaluje tylko ze nie zwiedzalismy dluzej... bardzo dzieki za ta wycieczke i ugoszczenie mnie... jestem pod wrazeniem tej gosciny przypominaja sie czasy gdy jezdzac na staze mozna bylo liczyc na goscinnosc aikidokow z innych miast czy Polakow mieszkajacych za granica...(i nie tylko Polakow..)(chociaz nie mowie ze tak tylko bylo a nie jest..)
W niedziele trening rozpaczal Fukakusa sensei... i teraz wiem skad sie wziela rozgrzewka ktora rozpoczynal treningi sempai Osinski.... hehehe... w niedziele wlasnie przylutowalem gostka w noge... i paluch zsinial...
Potem czesc ktora prowadzil Tamura sensei-juz bez rozgrzewki...jednak znacznie lepiej czuje sie w stazach ktore prowadzi Tamura sensei (moze przywzyczailem sie juz do ruchu Tamura sensei...albo do najwyzszego poziomu sensei.. :) )-ciekawa byla wersja ruchu z yokomen uchi ale zejscie praktycznie od razu na zewnatrz... podszedl mi ten ruch.. :) ... bylo oczywiscie irimi nage w suwari waza (jeszcze bylem rozgrzany i nie odczuwalem tych urazow..)
Ze stazu mozna bylo jak zwykle sporo sie nauczyc zarowno w czesci prowadzonej przez Tamura sensei jak tez przez Fukakusa sensei...
Na koniec tego stazu udalo sie zrobic fotke Polskiej ekipy z Tamura sensei wraz z malzonka i Fukakusa sensei....

Pozdrowienia dla Marzeny, Gosi i Tomka
Przemek
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacje z kolejnych stazy z Tamura sensei....
noooo a fotka gdzie????????....................szczesciarzu :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacje z kolejnych stazy z Tamura sensei....
troche rozmazane wyszlo.... za dlugi czas naswietlania i lampy blyskowej bylo (zapomnialem :? )

Dołączona grafika

a tu obrazki z wycieczki po Amsterdamie:

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_omasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacje z kolejnych stazy z Tamura sensei....
musze cos od siebie dopisac, bo inaczej przemek nie napisze relacji z kolejnego stazu, z wiednia. przynajmniej tak mnie poinformowal. w szczegoly techniczne wchodzil nie bede. jestem poczatkujacy, poza tym nie trenuje "stylu" tamury, wiec calkowicie pozostawiam te kwestie przemkowi.
od siebie dodam ze treningi byly fajne, choc malo, bo czymze jest 6h na macie. fukakusa wiecej mowil niz tamura, ale krocej prowadzil treningi. holendrzy (i belgowie) wykazali sie calkiem ladna znajomoscia etykiety przy odbieraniu dyplomow i egzaminach, czego nie moglbym powiedziec o belgach w czasie ubieglorocznego treningu w brukseli.
to tyle na razie. oddaje paleczke przemkowi...
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacje z kolejnych stazy z Tamura sensei....

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

a tu obrazki z wycieczki po Amsterdamie:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Najwyższy to ty.... PACKERO 8)
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacje z kolejnych stazy z Tamura sensei....
No to chyba juz czas na kolejna relacje.... bo w przyszlym tygodniu nastepna relacja... hehe niedlugo to bedzie w odcinkach....
7-8.05 odbyl sie staz z shihan Tamura w Wiedniu.. Oprocz Tamura sensei staz prowadzil takze jego uczen - sensei C. Pellerin (7 dan aikikai)...
W sobote pierwsza czesc prowadzil C. Pellerin - byly to zajecia z bokken... podstawowe ciecia, formy kumi tachi i tachi dori.. potem zaczely sie zajecia z Tamura sensei (juz bez rozgrzewki..) - zaczelo sie od ryote dori i dalej juz poszlo.. cwiczacybyli z zupelmie innych krajow niz w Holandii- byli Czesi, Slowacy, Wegrzy, Szwajcarzy, Francuzi..... wiec treningi byly troche inne... w czasie tego treningu cwiczylem takze z C. Pellerin.. ktory uczestniczyl jak zwykle w zajeciach ktore prowadzi Tamura sensei....
W niedziele (podobnie jak w sobote) zaczal C. Pellerin (tym razem bylo jo..) a potem Tamura sensei (tym razem z rozgrzewka...) - tu dopiero od cwiczenia z jednym z aikidokow ktorzy jezdza zwykle za Tamura sensei zaczela sie prawdziwy trening i jazda... :) :) - byly nawet cwiczenia futari dori :)
A w drodze powrotnej zaskoczenie- na granicy czesko-niemieckiej snieg 8O

Tu od razu beda fotki ze stazu (austriacy porobili :) )
te na ktorych gdzies tam sie przewijam:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

a tu zbiorowa fotka:
Dołączona grafika

pozostale fotki sa [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacje z kolejnych stazy z Tamura sensei....
I wszyscy razem powtarzamy: To jest moja prawa rączka....
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :wink:
Dołączona grafika
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacje z kolejnych stazy z Tamura sensei....
To jest jedno z zestawu cwiczen oddechowych (kokyu) ktore shihan Tamura serwuje na poczatku treningu- wywodzi to sie od strzelania z luku.... :wink: :) :)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacje z kolejnych stazy z Tamura sensei....
Wiedziałem że to już gdzieś widziałem 8)
Dołączona grafika
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacje z kolejnych stazy z Tamura sensei....
hmm.. a co autor mial na mysli?? i jaki jest tego sens?? czy to traktowac w kategoriach zartu czy tez wysmiewania sie...?? :? :? :twisted: :twisted: prowokacja??? :balisong: :twisted:
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacje z kolejnych stazy z Tamura sensei....

Wiedziałem że to już gdzieś widziałem 8)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


bo to z okladki ksiazki "zasady i techniki" autorstwa J.W. hehehe :) :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacje z kolejnych stazy z Tamura sensei....
mod on
prosze trzymac klase, panowie. Konkretna techniczna dyskusja, a nie osobiste przycinki :twisted:
mod off

  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacje z kolejnych stazy z Tamura sensei....
Widzicie jezus też sztrzelał z łuku ;)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacje z kolejnych stazy z Tamura sensei....
Przemek, co się tak stresujesz, toż to dżołk, chyba jasne, Garry zaczaił od razu.
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacje z kolejnych stazy z Tamura sensei....
aaa..to sorki .... :) :) :)
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacje z kolejnych stazy z Tamura sensei....

No to chyba juz czas na kolejna relacje....(ciach)
pozostale fotki sa [TUTAJ


Przemek, to jakies straszne niedopatrzenie :!: :!: :!: :!: Czy ci Austryjacy nie wiedza co jest najważniesze 8O 8O :oops:

Przejrzałem całą galerię i nie ma tam ANI JEDNEGO TWOJEGO DUUUŻEGO ZDJĘCIE Z SHIHANEM TAMURĄ :cry: :? :o 8O

SZOK :!: :!: :!:

Ł. (już wiedzący co znaczy termin austriackie gadanie i fotografowanie też) :) 8)
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacje z kolejnych stazy z Tamura sensei....

Przemek, to jakies straszne niedopatrzenie :!: :!: :!: :!: Czy ci Austryjacy nie wiedza co jest najważniesze 8O 8O :oops:

Przejrzałem całą galerię i nie ma tam ANI JEDNEGO TWOJEGO DUUUŻEGO ZDJĘCIE Z SHIHANEM TAMURĄ :cry: :? :o 8O

SZOK :!: :!: :!:

Ł. (już wiedzący co znaczy termin austriackie gadanie i fotografowanie też) :) 8)


Fakt... czuje sie straszliwie niedoceniony a nawet ponizony :cry: :cry: moze nastepnym razem bedzie lepiej... :wink: :) :wink: :) hehehe musze chyba zazalenie jakies wyslac :) :)
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacje z kolejnych stazy z Tamura sensei....
Łabądku może nie na temat,ale czy Ty byłeś dziś na koncercie jazzowym? :)
Przepraszam za odejście od tematu :)
  • 0

budo_horror vacui
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Warszawy. I nie wstydzę się tego.

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacje z kolejnych stazy z Tamura sensei....
Łabędzie i jazz... Boże mój, świat się kończy :(
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacje z kolejnych stazy z Tamura sensei....

Łabędzie i jazz... Boże mój, świat się kończy :(

Sa rzeczy na świecie, o których sie fizjologom nie śniło :) Także, luzik, horror

To Jusi: nie dziś nie bylem :P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024