Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przebarwienia na BT2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Przebarwienia na BT2
Widzial juz ktos cos podobnego?

Jakis pomysl, skad sie to moglo wziac i co to moze byc? Czy teflon moze tak reagowac z warzywami? Brokuly, kartofle, kalafior, por, marchewka - wszycho chyba. Zauwazylem wlasnie po przygotowaniu obiadu, to jest 140HS.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przebarwienia na BT2
Rybak poklon , ladne! Jakbys tak pociagnal jeszcze i tiger stripes zrobil, to by bylo cos!
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przebarwienia na BT2
Dzieki cynik, bardzo mi pomogles.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przebarwienia na BT2
A tak powazni eto od warzyw szczegolnie zielonych typu wlasnie jakies takie szczypiory, brokuly itd czasami widze smugi lekkie zielone na nozu - moze BT2 po prostu jakos z nimi zareagowala? Ino od strony naukowej tego wyjasnic nie umim bo ja tam z powlokami obecnie nie mam nic a na "zwyklej" klindze od razu widze bruda to go scieram.
  • 0

budo_wronx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Przebarwienia na BT2

Czy teflon moze tak reagowac z warzywami?


Nie jestem specjalista, ale moim skromnym zdaniem, jakby mogl, to by kazda patelnia na swiecie (oprocz tych ruskich) byla zielona do teraz.
Zgaduje, ze niewiele wnioslem do tematu. Moze napisz, czym juz probowales to sciagnac :-)
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przebarwienia na BT2
Hm...tez uzywalem BM 140 ale nic takiego mi sie nie przytrafilo...moze jakims proszkiem do prania to zmyj..?
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przebarwienia na BT2
cynik - ze "byc moze", to ja wiem, mialem nadzieje, ze ktos mial cos podobnego.


WRonX - z tymi patelniami to akurat wniosles, chociaz to chyba nie do konca taki sam teflon.
A probowalem to czyscic na razie zwyklym plynem do naczyn i obiema stronami gabki, ostra tez. Nic.


DARK - proszkiem nie probowalem. Najciekawsze jest to, ze to nie jest po prostu zielone, nie jestem pewny, czy to dobrze widac na zdjeciach - to blyszczy i to tak "teczowo" :-?
  • 0

budo_wronx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Przebarwienia na BT2
Ja bym chyba sprobowal powoli, najpierw pasta do zebow (wiem, wiem, tak sie raczej srebro czysci), a pozniej czyms w rodzaju CIFa, jakims mleczkiem z cholernie drobnym proszkiem. Tylko jak pragne podskoczyc, wyrzuc Cillit z domu, jak bedziesz zaczynal, zeby Ci sie nie pomylilo!!! (traume mam)
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Przebarwienia na BT2

Ja bym chyba sprobowal powoli, najpierw pasta do zebow (wiem, wiem, tak sie raczej srebro czysci), a pozniej czyms w rodzaju CIFa, jakims mleczkiem z cholernie drobnym proszkiem. Tylko jak pragne podskoczyc, wyrzuc Cillit z domu, jak bedziesz zaczynal, zeby Ci sie nie pomylilo!!! (traume mam)


ja bym akurat odradzał Cifa i inne ustrojstwa do mycia ceramiki - mogą mocno porysować ostrze - może spróbować alkoholem, ewentualnie czymś tłustym - olejem etc. WD40 :roll:

zdecydowanie nic do ceramiki, bo zarysuje
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przebarwienia na BT2
Nie, nic drapiacego, nie ma mowy - ja bym ten teflon chcial zachowac na klindze ;)

Dzieki.
  • 0

budo_adamluczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poland

Napisano Ponad rok temu

Re: Przebarwienia na BT2
Teflon nie przereaguje z niczym dostępnym w domu.
Prawdopodobnie został jakiś film który da się zmyć, pomysł z alkoholami wydaje mi się trafny, warto spróbować.

Adam
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Przebarwienia na BT2
Adam mądrze prawi. Mnie uczyli, że teflonu się niczym nie da rozpuścić. Z tego się robi powłoki wewn. reaktorów chemicznych. Hmm... A nie dostał ten nożyk przypadkiem gdzieś wysokiej temperatury? Teflon się zaczyna rozkładac powyżej 350oC.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] znalazłem ciekawe info na ten temat. Informacje producenta- [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

To tetra coś, czym koleś rozpuszczał teflon, to prawdopodobnie tetrahydrofuran. Info [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Najbardziej agresywny rozpuszczalnik jaki znam.
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: Przebarwienia na BT2
Nie ma co się przyjmować, jak nóż używasz, pokrycie szybko oblezie, i po problemie.
  • 0

budo_effector
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przebarwienia na BT2
Witajcie!
Ja takie smugi miałem na teflonie chyba tez od warzyw,ale nie jestem pewien,bo tego dnia duzo nozem w terenie pracowałem i trudno było mi to ocenić(bo był brudny).tak czy siak ja usunołem to zwykłą perfumą :)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przebarwienia na BT2
Dzieki Panowie.

DARK - poszlo Persilem Dołączona grafika

Niezle sie zdziwilem, jak nie poszlo plynem do naczyn, jak zwykle.


Eugene - bez przesady, jak widac, noz jest w uzyciu, ale na budowie to ja nim nie pracuje ;)
Az tak szybko ten teflon nie zejdzie.
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: Przebarwienia na BT2

Eugene - bez przesady, jak widac, noz jest w uzyciu, ale na budowie to ja nim nie pracuje ;)
Az tak szybko ten teflon nie zejdzie.

Do kuchni są bardziej wygodne ostrza. A teflonowe powłoki nie są trwałe z założenia. Titanowe, zreszta, też się scierają.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024