Skocz do zawartości


Zdjęcie

Po dłuższym namyśle....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_as
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Po dłuższym namyśle....
Moim zdaniem jak ktoś jest psychiczny i chce bić przypadkowych ludzi, to zamiast trenować coś załatwi sobie sprzęt. Przykładem może tu być historia dwóch typów z mojej szkoły z którymi zawsze miałem kłopoty. Kiedyś chodzili na TKD, ale po paru miesiącach się im odechciało. Oni wolą atak we trzech na jednego ( najlepiej spokojnego, nieumiejącego się bić). :twisted: :evil:
A jeśli chodzi o hoolsów organizujących ustawki, to Oni do przypadkowych ludzi zazwyczaj nic nie mają. Jak sami mówią , ustawki nie są po to ,żeby kogoś skasować, tylko ,żeby się zmierzyć, więc o poważnie zranionych w czasie ustawek nie słyszałem. 8O
  • 0

budo_arbuz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Po dłuższym namyśle....
..to Ty to przemyśl jescze raz
  • 0

budo_archery
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP - Republiq of Paragwai

Napisano Ponad rok temu

Re: Po dłuższym namyśle....
i przemyślałem :)
  • 0

budo_kmicic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to ja sie pytam skąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Po dłuższym namyśle....
pozwolenia na SW to dla mnie bzdura.
ale nie omieszkam wrzucic kamyka do twojego ogrodka* :) :
- ja uwazam, ze na publiczne noszenie nozy (i innych broni) powinno sie posiadac zezwolenie. a dlaczego ? poczytaj Twoje argumenty :D przeciez taki zwykly bandzior to nie bedzie latami trenowal zeby kogos latwij skroic, tylko zakupi sobie jakis efektowny kozik i wrazenie na ulicy wywola wieksze niz garda i kiai :wink:

* bo widzialem, ze pisujesz w dziale nozy, i fascynujesz/interesujesz sie kozikami.
troche mnie to dziwi, ze nie masz w tym wzgledzie zadnych obiekcji, a SW uwazasz za niebezpieczne, nic nie trenujac... no, ale przeciez niekonsekwencja jest rzecza ludzka :) sorry, jesli poczules sie zaatakowany, nie chcialem cie urazic, dziwie sie tylko troche
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Po dłuższym namyśle....
Kijkiem symulujacym ostrze dlugosci 15 - 20 cm potrafie zrobic krzywde czlowiekowi - wydac pozwolenie na noszenie kijkow - widzialem jak babcia laska perzeorala biednego pieska - wydac pozolenia na kijki do podpierania sie. Jak ktos jest skrzywiony psychicznie to znajdzie wiele sposobow na zrobienie krzywdy innemu czlowiekowi - w uzyciu na wsiach sa widly i siekiery - jak sie na to zapatrujesz ?
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Po dłuższym namyśle....
Zakazać! Zakazać! Wszystko zakazać!

A siekiery i noże przykuć na łańcuchach na środku wsi...

W Wawie na przykład - pod pałacem in. Stalina 8O 8O 8O (i tylko tam)

Wprowadzic zezwolenia na młotki i śrubokręty, poprzedzone badaniami psychiatrycznymi i długoletnią obserwacją!

W ten sposób wszyscy w naturalny sposób zwrócą sie ku szlachetnej sztuce pustej ręki...
...ubogacając swoje człowieczeństwo oczywiście...
...i rozkwitnie spokój i harmonia!!

Żarty sobie robię
Przepraszam

  • 0

budo_archery
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP - Republiq of Paragwai

Napisano Ponad rok temu

Re: Po dłuższym namyśle....
Widzę że wywołałem żywą dyskusje, po części o to chodzi bo to Forum przecież :D

Każdy ma swoją racje, ja także nie stoję mocno za tym aby takowe pozwolenie wprowadzić. ale tym samym dalej sądzę że nie każdy cep - szalikowiec z ulicy mógł trenować pod okiem trenera uderzenia, chwyty itd. no ale to tylko teoria która powstała w mojej główce 8) wiem że wielu opluło ekran na widok tego co napisałem, no ale zostawmy ten temat bo widzę że gdybym tak powiedział to w jakimś gronie osób na żywo, to dostał bym nieraz w podobiznę :D co do pozwolenia na noże to mimo że jestem maniakiem białej broni, sądzę że powinno być pozwolenie na takie zabawki, problemu nie rozwiąże ale......zawsze to jakiś przepis, dzięki któremu po części uda się ukrócić proceder gdzie połowa małolatów itp. biega z kosami po ulicy :? co się objawia tym że najgorszego smroda co ma 15 lat WYSTARCZY niekiedy mocniej dotknąć żeby ten wyciągnął 15 cm stali :wink: (znam to z własnego życia) wiem że takie myślenie często doprowadza do paranoi, jednak możemy się pocieszyć tym że w stanach w większości miejsc można kupić broń bez zbędnych ceregieli. W niektórych stanach wystarczy skończony określony wiek, jakiś dokument i M-16 nasze :D możemy dyskutować wiele, podpisywać listy, strajkować itd. jednak dalej będziemy zdani na bandę oszołomów w sejmie i parlamencie :? Proponuje zakończyć tą dyskusje bo dowiedziałem się jaki tutejszy „lud” ma zdanie w tej kwestii. A jeszcze na koniec wracając do wątku z „wsią i widłami” to sam mieszkam na zabitej dechami wiosze, połowa ludzi chla jak na filmie „Wesele” co był niedawno w kinie, jednak mimo wszechobecnych kłótni i sporów rodzinnych widły itp., mało kiedy są „w użyciu”, prawie w ogóle. A jak wiadomo na wsi jest szereg narzędzi od wideł, siekier, kopaczy do siana, grabi, motyk itp.
:P
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Po dłuższym namyśle....
Twoja wypowiedz - ujawnila jedno - masz niewielka wiedze o srodowisku przestepczym i stad Twoje "propozycje".

Combaty nalezy propagowac jak naszerzej! (Lepszy jakikolwiek ruch na swiezym powietrzu niz zaden). Gdyz bez opanowania stylu bazowego sa niczym.

Jesli zas chodzi i zakza noszenia nozy, czy innej broni - to przestepcy maja to w d...
K_P
  • 0

budo_archery
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP - Republiq of Paragwai

Napisano Ponad rok temu

Re: Po dłuższym namyśle....
Ehhhh zapomniałem że mam do czynienia głównie z fighterami taktycznymi, młodymi wilkami etc.8)

Ale pamiętaj że ja też nie żyje w domku na Prerii, widzę co się dzieje koło mnie. Poszedłem na jakiś festyn czy coś w tym rodzaju. Jeden gnojek oblał mnie "niechcący" piwem, zszedłem z nim na bok i powiedziałem żeby mi piwko za to odkupił, a ten wkłada łapę do kieszeni i wyciąga...motylka i coś mi pokazuje że mi to w bebech wsadzi :? sral miał z 15 lat, podobnie miał kumpel też na imprezie. Wlazł w jakiegoś gnojka, gdy wyszedł na pole odlać się. to kumple tamtego siedzieli na schodach i pokazywali mu nożyki, i powiedzieli że mu nimi jaja obetną :-) wiem że to nie jest żadna grupa przestępcza :rofl: tylko kupa gnoi, ale czują się tak pewnie że niedługo będą nosić wz. 98 przypięte do szelek tornistra obok worka na kapcie, a w piórnikach będą mieli składaki do ostrzenia ołówków oczywiście. twierdzenie że taki przepis o nożach by coś pomógł to bzdura, jednak nie można śmiało stwierdzić że to niepotrzebne, bo jak by tak myślano cały czas to by każdy psychol z osiedla miał giwerę, a jak by nie patrzeć, mało jest giwer wśród ludzi, zdarzają się oczywiście ale ryzyko jest niekiedy nie warte świeczki. i dlatego przeważają kosy. "klamki" oczywiście mają mafiozi itp., śmiecie, lub jakieś dziadki z wojny w sianie Mausery :lol: gdyby był taki zakaz, i by dojebali karę takiemu siurkowi ze stainlessem w wysokości 1000 zł za posiadanie nożyka, to jego kolega chwile by się zastanowił zanim by wziął na imprezę nożyk. żaden przepis niczego nie rozwiąże w pełni...ale...ale....gdyby wpadło kilku kozaków z nożykami, i zabulili kilaset stówek to inni chwile by myśleli, jednak zdaje sobie sprawę i tak większość będzie miała przy sobie kosę :? ciężko mi to pisać bo sam jestem maniakiem stali :twisted: ale gdy widzę jak małe siurki przy każdej bujce grożą kosą i się nie boją nikogo i niczego to mi się żal robi tych wszystkich krzykaczy, co z powodu że są wielbicielami dobrej stali to by nawet znieśli zakaz o posiadaniu katany w MKS-ie, tak samo wielbiciele broni palnej protestują przeciw ostrej selekcji na pozwolenie, lub palacze "zioła" papieros będą przeciw ustawie o legalności Ganji.
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Po dłuższym namyśle....
Generalnie to -za wykroczenie czy przestępstwo może odpowiadać tylko ten, kto skończył 17 lat - jeżeli mówimy o nieletnich to im normalnie nie można żadej grzywny wymierzyć (a nawet gdyby - to i tak płaciliby rodzice, a nie winowajca...)
Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo na dyskotekach - to zapewnia to wew. regulamin, zgodnie z którym ochrona przeszukuje przy wejściu wykrywaczem metalu - jeżeli mam przy sobie nóż (legalnie!) czy śrubokręt - to do lokalu nie zostanę wpuszczony i tyle...
Egzekwowanie takiego zakazu wiązało by się z koniecznością rewidowania młodzieży przez tysiące patroli policji - znowu te artykuły pt. staliśmy sobie spokojnie pod szkołą gdy zajechały radiowozy...

Pozdr!

Ps.część Użytkowników to ludzie w średnim wieku, pracujący, rodzinni itp. a nie "młode wilki"...
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Po dłuższym namyśle....
PS: gdyby wszyscy mieli noże...

Do przestępstwa doszło w czwartek popołudniu. Do sklepu mięsnego wszedł mężczyzna i, grożąc nożem, zażądał od ekspedientki wydania pieniędzy z kasy. Przyłożył jej nawet nóż do gardła. Jej koleżanka, widząc całe zajście, zaszła mężczyznę od tyłu uzbrojona w dużo większy nóż. Taki przebieg sytuacji całkowicie zaskoczył bandytę.

"Kiedy zobaczył ogromny nóż do cięcia mięsa, wybiegł ze sklepu. Pracujące tam panie ze spokojem zatelefonowały na policję i opowiedziały o zdarzeniu. Teraz trwają poszukiwania mężczyzny. Za usiłowanie rozboju z niebezpiecznym narzędziem grozi mu od 2 do 12 lat więzienia" - powiedział Pogodziński.

8O :? :wink: :-) :D :lol: :) :) :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Po dłuższym namyśle....
A sprzedawczyni z nozem?
Pewnie dostanie ze dwa lata za przekroczenie obrony koniecznej.
K_P
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Po dłuższym namyśle....
Mam nadzieję że jej nic nie zrobią.
W sumie to zareagowała w celu odparcia napadu środkiem współmiernym do zagrożenia, nie ścigała bandyty, nie wbiła mu tego noża w d*pę, ani nic....

Bravo dla tej pani :!: :!:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024