Skocz do zawartości


Zdjęcie

moje przemyślania...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: moje przemyślania...

co do noża jako broni... jak ustawa to określa to wiem... ale weś to na logike... młotek jest nażedziem... ale czy jest coś takiego jak walna młotkiem? albo miotła?? a czy jest coś takieho jak walka nożem?
a że wszystkim da sie zabić to wiem... dość dokładnie mam przerobiony ten temat...


czy ludzkie stopy, golenie,kolana,palce, dłonie, łokcie, zęby, czoło są w ustawie opisane jako broń ?? nie. Czy można nimi zabić ?? jak najbardziej. czy istnieją szkoły walki nimi ?? jak najbardziej
Dla mnie z nożami jak z książkami. Niby wszystkie takie same, można jedną czytać/użytkować w nieskończoność. Są takie, do których się co jakiś czas wraca... Kupuje się nowe w poszukiwaniu tej/tego najciekawszego :wink:
a co ja robie z moimi nożami ???
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
kto załapie dowcip ??
  • 0

budo_-wój-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 788 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: moje przemyślania...

(...)ale po cholere chodować całom szafe żelastwa?? i to jescze prawie identycznych noży??


Odpowiem krótko - mniej więcej po to samo, po co mam w barku kolekcję różnych alkoholi - od czyściochy, poprzez tequille po whiskacze + nalewki (customy :) ).
Teoretycznie powinna wystarczyć jedna flaszka czystej...
Ale kurna - nigdy nie wiem, na co będę miał smak, a poza tym lubię mieć (i wyobraź sobie, że niektóre stoją nienaruszone).
Na podobnej zasadzie co ileś tam noży mam 10 fajek - wystarczyłaby jedna, bo ćmię faję raczej okazyjnie...
Po co? Bo lubię.
Dyskusja jest bez sensu...
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: moje przemyślania...

...Na podobnej zasadzie co ileś tam noży mam 10 fajek - wystarczyłaby jedna, bo ćmię faję raczej okazyjnie...
Po co? Bo lubię.
Dyskusja jest bez sensu...

Noże może mam mniej, ale z fajkami całkiem inna historyja, bo fajek za dużo nie bywa. Każda musi po wypaleniu i wyczyszczeniu parę dni odpocząć, by smacznie się kurzyła, a oprócz tego do różnych tytoni (i trunków) różne fajki się stosuje. Patrz home page. A propos, do fajek też specalne noże potrzebne. Niezłe są Laguiole fajczarskie, ale wolę rodgersy z Sheffild. Solingenowska produkcja mnie mniej się podoba. Widziałem też fajowe customy naprawdę piękne. Też ciekawy temat.
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: moje przemyślania...
JA JA mam dwa noże! (obydwa nosze na codzień)

Jak będę miał więcej, będę nosił więcej. :)

Przydają się średnio raz w tygodniu.

Wniosek: noże przeciętnemu człowiekowi są średnio przydatne, no może jeden nie za wielki.

Wniosek nr2: Noże są do mania.

Co nie zmienia faktu, że je kocham, że są zajebiste, że ich bronię, że je pieszczę i jesezcze, że moja baba jest zazdrosna. :)
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: moje przemyślania...
Ja przewaznie nosze jeden noz codziennie = Folding Knife i wolałem wydac wiecej kasy i kupic Sebenze, mi jeden folder wystarczy.Jak go zgubie, zniszcze(nie daj Boże) to kupie włąsnie Sebenze

A z fixed to juz nie kupie, tylko bede robił :)

Dla mnie noz musi byc uzywany cały czas , wiec nie potrzebne mi czyste kolekcjonowanie noży
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: moje przemyślania...

JA JA mam dwa noże! (obydwa nosze na codzień).......

Przydają się średnio raz w tygodniu.

Wniosek: noże przeciętnemu człowiekowi są średnio przydatne, no może jeden nie za wielki.


Zapomnij noża , a zobaczysz ,że raz w tygodniu bywa codziennie ! :)
  • 0

budo_-wój-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 788 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: moje przemyślania...
A nawet kilka razy dziennie...
  • 0

budo_arbuz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: moje przemyślania...
Okruch.. widzisz... ja już jestem tak poskładany że sie nieprzeumuje tym co złe... nawet jeśli ma jakieś złe wspomnienia to itak zawsze staram sie wyciągnąć z nich jakieś sesonwe wnioski "co mnie niezabije to mnie wzmocni"... a jeśli czegoż zapomne to zaczy że niebyo warte tego żeby o tym pamietać.

Kapral, a weź rzuć tu swoje fotki świnią, co?? :P


NIE!! wystaczy że musze oglądać jego paskudną morde na żywo... jak jescze tutaj zobaczy jego foty to sie zastrzele...


raffii... ale aluminiowego kuchenniaka babuni raczej nietrzymasz w swojej kolekcji... zgadzam sie że nie wszystkie noże to broń... ja to wszystko uogulniłem...

Desmo... ja robie błedy... wiem o tym.. ale ja już tak mam... i zdaje sobie sprawe z tego że niektórym sie to niepodoba... ale ja już tak pisze... dla ludzi który mnie znają jest to swego rodzaju znak rozponawczy... "jeśli ArbuZ napisał coś bez błedu to znaczy ze to nie ArbuZ napisał"... tak mawia połowa moich znajomych...

Dziwi mnie tylko obecność takiej osoby na tego typu forum, bo jeśli ktoś nie dzieli naszej pasji to czego tu szuka?
.


widzisz... ja kocham noże... dla mnie zawsze było z nich coś niezwykłego... wrecz mistycznego... pierwszy nóż dostałem jak byłem w przedszkolu.. i tak sie zaczeło... są noże które chce mieć... ale nie dla posiadanie ich.. ale dlatego że one są mi potrzebne... każdy ma jakieś konkretne przeznaczenie...
jeśli myślisz ze ja nierozumie potrzeby posiadania noża/noży to jesteś w wieeelkim błedzie... ja po prostu nierozumie po co ich aż tyle komuś... na kilka rużnych wersju tego samego noża...


Daję sobie glowę uciąć, że gdyby Cię było stać miałbyś kilka noży i to drogich.


pewnie miał bym kilka wiecej... chociaż niekoniecznie... bo oprucz noży to wydał bym kase na sprzet wspinaczkowy, sprzet do nurkowania, jakieś fajne auto....itp

rozumiem że to jest wasza pasja... tak jak mówiłem sam posiadam kilka noży... ale dla mnie (i tej wersji bede sie trzymał do grobowej deski) pasją jest używanie ich... nawet za cene ich istnienia... a jak sie złemia, stpi czy coś... to znacy że był mierny... No nóż chociaż by niewiem jaki był... to itak zawsze posostanie tylko przedmiotem który możesz zniscyć lub zgubić...

jescze raz chciałem powiedzieć że tematem tym niechciałen nikogo obrazić... poprostu treczyła mnie ciekowosć... dzieki za wypowiedzi
najbardziej przypadła mi do gustu wypowieć Wysza...
konkretnie i na temat..
  • 0

budo_magdalena
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: moje przemyślania...
Jak mnie pytaja po co mi nóż zwykle odpowiadam, że staropanieństwo rządzi sie swoimi prawami...jakosik milkną, no a jak słyszą ceny to nawet kobietom przeklnąć się zdarza :) :) :)
  • 0

budo_diabelek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: moje przemyślania...

JA JA mam dwa noże! (obydwa nosze na codzień).......

Przydają się średnio raz w tygodniu.

Wniosek: noże przeciętnemu człowiekowi są średnio przydatne, no może jeden nie za wielki.


Zapomnij noża , a zobaczysz ,że raz w tygodniu bywa codziennie ! :)


" Ty juz nawet gumy do rzucia nie umiesz otworzyc bez noza ?? "
moja Narzeczona ostatnio tak mi wyjechala :wink:
bedzie chciala zebym jej nitke czy cos kiedys przyciol :)
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: moje przemyślania...
moja mateczka sie ze mnie smiala, ze tyle hajsu na noz poszlo...
teraz tylko krzyczy zebym go jej przyniosl do kuchni migusiem :)
  • 0

budo_robin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: moje przemyślania...

Jak mnie pytaja po co mi nóż zwykle odpowiadam, że staropanieństwo rządzi sie swoimi prawami...jakosik milkną, no a jak słyszą ceny to nawet kobietom przeklnąć się zdarza :) :) :)


Droga Magdaleno, po takich slowach poprosilbym Cie o reke, ale obawiam sie, ze trwonilabys wspolnie zdobywany majatek na noze.
:D :)
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: moje przemyślania...

Jak mnie pytaja po co mi nóż zwykle odpowiadam, że staropanieństwo rządzi sie swoimi prawami...jakosik milkną, no a jak słyszą ceny to nawet kobietom przeklnąć się zdarza :) :) :)


Droga Magdaleno, po takich slowach poprosilbym Cie o reke, ale obawiam sie, ze trwonilabys wspolnie zdobywany majatek na noze.
:D :)


adoptujcie mnie :!:



:wink:
PZDR,
Smoku
  • 0

budo_magdalena
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: moje przemyślania...
Parę dni temu dałam upust fochom, humorom, zachciankom zakupiłam Moose Huntera, dziś przyszła paczka co wybitnie poprawiło mi samopoczucie i nastrój , jest piękny, klimatyczny jak z powieści J. Londona. I już widzę te miny chłopaków na polowaniu (zaspokojenie próżności) jak im rozbiorę nim zwierza - szkoda tylko, że trzeba będzie czekać do listopada a do tego czasu będę sobie go miała, podziwiała, pokazywała laikom i znawcom noży ;) i dbała by paluchów odciśnietych na klindze nie było ni rys ....etc. etc. i po to właśnie mi ten nóż :)
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: moje przemyślania...
Magdaleno, świetny wybór, gratuluję!
  • 0

budo_wronx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: moje przemyślania...

Parę dni temu dałam upust fochom, humorom, zachciankom zakupiłam Moose Huntera

Jezu, chcialbym, zeby kazda znana mi kobieta w TAKI sposob dawala upust swoim fochom i zachciankom...

Nie szukasz meza czasem? :)
  • 0

budo_-wój-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 788 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: moje przemyślania...

Parę dni temu dałam upust fochom, humorom, zachciankom zakupiłam Moose Huntera, dziś przyszła paczka (...)


Oj Madziu - to kiedy oblewamy nowości ??
Konusy przyleciały już do kraju, ja mam nowy plecaczek - okazji co niemiara!!!
:wink:
-wój-
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: moje przemyślania...

Parę dni temu dałam upust fochom, humorom, zachciankom zakupiłam Moose Huntera, dziś przyszła paczka co wybitnie poprawiło mi samopoczucie i nastrój , jest piękny, klimatyczny jak z powieści J. Londona.

Gratuluję! Ostatnio, na majowym wypadzie, dałem mojego MH do roboty dziewczynom do kuchni. Obrobiły nim i porąbały na porcje grillowe dwa kilko żeberek... i tak się spodobała ta maszynka, że zdaje się, iz już wiem co żona mojego kumpla dostanie na najbliższą okazję ode mnie :)
  • 0

budo_-wój-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 788 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: moje przemyślania...

Parę dni temu dałam upust fochom, humorom, zachciankom zakupiłam Moose Huntera(...)


Ech...
Własnie przed chwilką go obejrzeliśmy z Cynikiem. Najpiękniejszy nóż kuchenny świata :) No nie żartuję już - Magdalena dziś dorobiła się kolenjego KYU, czy innego dana - strach się bać. A jeszcze na spotkanie przyszła z kijem (bokken na niego mówiła8O).
Nożyk przezacny, błyskotka taka, ale jak on lezy w ręku... No i perfekcja wykończnia. Nigdy nie przypuszczałem, że "świecidełka" mi się zaczną podobać...
Gratulacje Madziu.
-wój-
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024