Skocz do zawartości


Zdjęcie

CAT Tanto


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

CAT Tanto
W majowym wydaniu komandosa jest artykuł o nożach wykonanych z plastiku z przeznaczeniem do akcji specjalnych. Autor podaje, że nóż wykonany jest z zytelu. Podobno przeprowadzał testy tego noża w kuchni, bez problemów radził on sobie z obieraniem jabłek i krojeniem pomidorów (podobno lepiej od większości noży kuchennych). Wiedziałem, że zytel jest mocnym tworzywem ale nigdy nie przypuszczałem, że można wykonać z niego ostrze noża bądź co bądź z przeznaczeniem do walki 8O . Miał już ktoś może taki nóż w rękach :?:
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: CAT Tanto
A jadłeś kiedyś plastikowymi jednorazówkami ?? :) To raczej nie jest nóż do walki tylko naostrzony kawałek plastiku i podejrzewam że ma przedewszystkim służyć do wbijania. Jakiś czas temu w (niedowiary) koleś opowiadał jak można komuś poderżnąć gardło filtrem od fajek :wink:
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: CAT Tanto
te coldsteelowe kawalki zytelu sluza glownie do wbijania
nie wiem jak gosc obral nimi jablko - bo jakby nie patrzec plastik ostry nie jest (szczegolnie z tak grubym przekrojem poprzecznym ktory powoduje ze nie zlamiesz go przy wbijaniu) - i co najwyzej mozna na nim zrobic zabki ktore beda ciely - ale co z realnym cieciem nie ma nic wspolnego..

a poderznac komus gardlo mozna i kartka papieru :lol:
  • 0

budo_trumfel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: CAT Tanto
jak to z tym filtrem 8O ??
  • 0

budo_-wój-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 788 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CAT Tanto
Trza by zapytać ochrony na lotnisku.
Od czasu jak braciszek musiał tłumaczyć (lot do Zagrzebia), że fajka
w podręcznym bagażu nie słuzy do zabijania, jestem skłonny uwierzyć
we wszystko... :)
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CAT Tanto
Z filtrem to patent z przedszkola jeszcze. Zakładalismy się, kto przekroi pudełko zapałek na pół przy pomocy filtra od peta.
Da się. :)

Podpalasz wkład od filtra, czekasz aż zacznie się topić, zgniatasz między kamieniami. Poślinionymi paluchami formujesz ostrze. Po kilku razach od biedy można uzyskac coś co tnie.
Ale żeby zaraz gardła podrzynać. :wink:

Co do CAT Tanto, to bawiłem się nim przez chwile. Jakoś tak niechlujnie wykonany z zadziorami wszędzie. Zabawka, ale zabić teoretycznie można. Żeby było śmieszniej do każdego jest przymocowane niezdejmowalne metalowe kółko, żeby nóż mozna było sprzedawać jako broń "do wykrycia". Oczywiście przeciąc to kółko to żaden problem.

Tylko po co? 8)
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: CAT Tanto
Tak pytałem z czystej ciekawości, bo coś mi z tym obieraniem jabłek i cięciem pomidorów nie grało :?
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: CAT Tanto

Podpalasz wkład od filtra, czekasz aż zacznie się topić, zgniatasz między kamieniami. Poślinionymi paluchami formujesz ostrze. Po kilku razach od biedy można uzyskac coś co tnie.
Ale żeby zaraz gardła podrzynać. :wink:


Dokładnie tak jak napisałeś tyle, że koleś był taki fachuro, że podpalał filter i paluchami na szybko robił ostrze. "Podrzynanie" mogło byś skrótem myślowym bo wystarczyłoby tętnice szyjną przeciąć. Kolesie w pace są tacy zdolni, że koleś opowiadał jak z papieru toaletowego zrobić line, po której można ucieć lub się powiesić :wink:
  • 0

budo_diabelek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: CAT Tanto

Dokładnie tak jak napisałeś tyle, że koleś był taki fachuro, że podpalał filter i paluchami na szybko robił ostrze. "Podrzynanie" mogło byś skrótem myślowym bo wystarczyłoby tętnice szyjną przeciąć. Kolesie w pace są tacy zdolni, że koleś opowiadał jak z papieru toaletowego zrobić line, po której można ucieć lub się powiesić :wink:


widzialem tez to,
faktycznie cale przygotowanie kilka sekund i rozcial sobie w ramach pokazu reke z taka latwoscia ze mi oczy wylazly. nie pale ale musze to przetestowac.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: CAT Tanto

jak to z tym filtrem 8O ??

Z tym filtrem od fajki to jest stara sprawa jak świat. Z wyczuciem podgrzewasz go zapalniczką lub zapałką, rozciągasz i masz plastik, który tnie jednorazowo. Robiliśmy to w średniaku.
  • 0

budo_mrozik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Oborniki Śląskie k. wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: CAT Tanto
Mój kumpel robił sobie takim fajkowym ostrzem nacięcia na przedramieniu w celu rozładowania nerwów chyba - w gimnazjum to było.
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: CAT Tanto
A wracając do Cat Tanto - widziałem na jekiejś stronie internetowej filmik, na którym koleś rozłupuje nim pieniek drewna. Kładł nóż na pniu krawędzią tnącą do jego powierchni i walił w grzbiet ostrza młotkiem. Ale to na pewno nie dowodzi właściwości tnących. Jako klin natomiast ten plastik może być...
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: CAT Tanto
Czyli jednak wychodzi, że zytel mocniejszy jest niż przypuszczałem.
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: CAT Tanto
bawiłęm sie chyba większością jakie wypuścił cold steel i lansky
znaczy Tymi co to Jarek ma w Świecie Noży

wykonanie i naostrzenie takie sobie
ale dobry marmur czy inszy papier wodny chwila pracy i brzytwa

nóż nie do używania
ale zadźgać i pociąć kogoś to podejrzewam że nie ustępuje stali w niczym w tym zastosowaniu.
Wbrew pozorom to całkiem mocne skurwysyństwo
lansky chyba zrobił filmik jak gość na sztorc to bpija młotkiem w deche
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024