Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co naprawde sądzicie o Wz. 98 Gerlacha ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Co naprawde sądzicie o Wz. 98 Gerlacha ??
osa ma tak że albo leży komuś mega zajebiście albo wcale
żadko jest stan pośredni
więc albo sie zachwycisz albo ją wyrzucisz
jeżeli masz duża ręke pomyśl o hornecie
ja mam dłoń raczej średnią a chwyt osy jest dla mnie ciut mały
to w ogole maleńki nożyk
a oplot możesz zdjąć orginalny i zrobić striderowy - rekojeśc robo sie bardziej pękata wtedy i wygodneijsza.
co co dospawania kawałka do rekojeści, niepraktyczne, osłagi nóz i nie wiem czy spawanie nie rozhartuje klingi
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co naprawde sądzicie o Wz. 98 Gerlacha ??
Osa jest całkiem, całkiem. Zmienić oplot, przeszlifować krawędź i będzie okej.
Jeszcze jakby stal zmienili i zrezygnowali z ząbków to byłby to naprawde bardzo zacny nóż.
Gdzieś jeszcze mam swoją pordzewiałą. Chyba ją wykopię i zafunduję jej dawno obiecany tuning.

aha - jeszcze jedno - pochwa Osy jest kompletnie do kitu. Noszona rękojeścią w dół wylata w najmniej oczekiwanych momentach. Na przykład przy płaceniu na stacji benzynowej. Albo w knajpie. Troszkę się dziwnie ludzie patrzyli....
  • 0

budo_archery
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP - Republiq of Paragwai

Napisano Ponad rok temu

Re: Co naprawde sądzicie o Wz. 98 Gerlacha ??
heheh i potem jest wśród społeczeństwa mit nożownika-zabójcy 8) Ja miałem też ciekawą sytuację, na wypady w teren zabieram mój bagnet do kałacha (6h3)(oto dowód) niczego tym nie przetnę, ale budzi respekt wśród grzybiarzy – czepiaczy -alkocholików 8) mało wzniosłe stwierdzenie, ale wiadomo jak jest...zresztą nieważne. Mam sposób na mocowanie tego bagnetu, otóż przypinam żabką do pasa parcianego, a nóż z całą pochwą wkładam do... kieszeni, śmiesznie to brzmi...ale bagnet spoczywając na pasie i włożony do kieszenie nie dynda we wszystkie strony jak szabla, wyszedłem sobie pewnego dnia tak "wyposażony" połaziłem, pościągałem wnyki kłusowników (często to robię bo to u nas nie rzadko robiony sposób kłusowania) postanowiłem że zanim pójdę do domu to zajdę do sklepu, szedłem przez całą wieś myśląc że bagnet doczepiony do pasa spoczywa pod bluzą. idę przez wieś, każdy się na mnie patrzy, wchodzę do sklepu...wszyscy mają takie minki: " 8O " nie wiem o co im chodzi, wracam do domu, tym razem sporo ludzi coś chrząka i dziwnie się patrzy na mnie, wchodzę do domu a ja mam bluzę podwiniętą (wspierającą się na rękojeści) i bagnet w całej okazałości dynda mi na pasku. Od tamtej pory ludzie boją się na mnie popatrzeć :? nie dziwne jak chodziłem po wsi z bagnetem na wierzchu. W innym kraju bym już poszedł siedzieć.

Ps. co do OSY samemu się chyba przekonam , w sklepach jej spotkać nie mogę, zostaje mi tylko jakiś sklep internetowy.
  • 0

budo_archery
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP - Republiq of Paragwai

Napisano Ponad rok temu

Re: Co naprawde sądzicie o Wz. 98 Gerlacha ??
Przepraszam za drugi post

Ale jeszcze kilka słów do blachy...proponujesz mi Horneta motywując to tym że jest większy...ale sęk tym że właśnie OSA swoim niedużymi gabarytami przypadła mi do gustu (jak narazie teoretycznie) poszukuje noża niedużego, który nie ginie w ręce ale jednocześnie nie chce nosić małej kosiarki 8) przemyślałem sprawę i chce zgrabnego nożyka, bez zbędnych fajerwerków (otwieraczy, kompasów, schowków, ukrytych żyłek etc) nawet rękojeść powinna być jak najmniej "awaryjna" przejrzałem ofertę i swój portfel :-) i padło na OSĘ.

Ps. sorki że zamęczam ludzi swoimi decyzjami, przemyśleniami itp. na temat noży, ale tylko tutaj mogę coś się dowiedzieć i pogadać na tematy które mnie rajcują. Najpierw śniłem o Wz. 98 ale po tym co tu przeczytałem że on nadaje się tylko do dziurawienia opon to zwątpiłem. Ale z tego co doświadczyłem to właśnie OSA były by dla mnie OK, coś zawsze utnę przy odpowiednim ostrzeniu, jakiś oręż w łapie jest, a z nudów można porzucać, często takie uniwersalne możliwości to lipa, ale z tego co widzę w OSIE się to sprawdza 8)
  • 0

budo_okruch
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co naprawde sądzicie o Wz. 98 Gerlacha ??
Ja pochwę do Osy - i samą Osę - delikatnie zmodyfikowałem, w efekcie mógłbym ją nawet nosić rękojeścią w dół.

Na pasku "rękojeściowym" pochwy nabiłem zatrzask kaletniczy. Poprawiło to "niemożebnie" pewność zapięcia. Mimo, że pasek ciasno opinał rękojeść, Osa nadal wysuwała się, choć głownia była już stopowana.

Wtedy wziąłem się za samą Osę. Dociąłem kawałek sznurka z tworzywa, o długości równej podwójnej szerokości rękojeści. Zatopiłem końce, przyłożyłem do rękojeści blisko... hm... gardy, i przykleiłem Cyjanopanem.

Działa jak marzenie. Osa nie wysuwa się nawet na milimetr.

Czy życzycie sobie fotki?
  • 0

budo_archery
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP - Republiq of Paragwai

Napisano Ponad rok temu

Re: Co naprawde sądzicie o Wz. 98 Gerlacha ??
Okruch jak byś mógł :) to jasne

czuje że mnie też nie ominie przeróbka pochwy, i przyda się mi coś do zmałpienia :wink:
  • 0

budo_kajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Co naprawde sądzicie o Wz. 98 Gerlacha ??

Czy życzycie sobie fotki?


Tak, ja bym poprosil, bo za mna tez OSA (a moze nawet Szerszen) chodza od jakiegos czasu :-)
  • 0

budo_okruch
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co naprawde sądzicie o Wz. 98 Gerlacha ??
Postaram się dziś wieczorem zrobić sesję i wrzucić na serwer. Na razie siedzę w pracy 8)
  • 0

budo_mcbren
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wo

Napisano Ponad rok temu

Re: Co naprawde sądzicie o Wz. 98 Gerlacha ??
Też mam OSĘ i to fajny nóz, choć obecnie głównie leży w szafie. Fajny na początek i naprawdę pancerny, a jego czubkiem fajnie wykręca się śrubki w komputerze. Jak na razie to wymieniłem tylko rzep w pochwie bo wyłysiał.
Podobaja mi się Wasze pomysł na tuning, więc chyba zabiorę się do roboty:
- nowy szlif (albo przynajmniej ostrzenie),
- nowy oplot,
- przeróbka pochwy.
  • 0

budo_okruch
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co naprawde sądzicie o Wz. 98 Gerlacha ??
Obiecane fotki OSY

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Thanks to ImageShack for [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Co naprawde sądzicie o Wz. 98 Gerlacha ??
dodatkowe wcięcia w miejscu oparcia kciuka
rewelacyjnie poprawiają chwyt - kciuk nie ślizga sie i pewnei leży

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

ostrze wypolerowane na satin finish
niestety zupełnie niepraktyczne w teren - łądnei wygląda ale po 2 dniach w lesie wygląda okropnie

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

tu widać oplot striderowy

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

nie mam zdjęć kaburki ale mocno przerobiłem
pasek przytrzymujący odciołem, zrobiłem nowy na zatrzask i przybiłem go nitek niżej na "talii osy" , nie wypada wtedy
nad paskiem odciołem ucho do paska i przyczepiłem jej na pochwie
moge nosić w 4 strony i różnych możliwościach
jak bede miał okazje po wekendzie wrzuce zdjęcia
no i jedna kaburka skórzana uszyta własnoręcznie do noszenai osy jako neck i na pasku rekojeścią w dół

to wyjątkowo wdzięczny nóż do tuningowania
  • 0

budo_robin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co naprawde sądzicie o Wz. 98 Gerlacha ??
Hej, Blacha, co to za nozyk ten skrzyzowany z M 21? Jakis znajomy ma ksztalt ale nie jarze...
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Co naprawde sądzicie o Wz. 98 Gerlacha ??
kiedyś dostałem na prezent dawno temu
master cutlery
ale oddałem niedługo później :) bo to kupa nie nóż - chociaż tuning mu fajny zrobiłem wcześniej, wave i mirror
  • 0

budo_robin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co naprawde sądzicie o Wz. 98 Gerlacha ??

...tuning mu fajny zrobiłem wcześniej, wave i mirror


Gdyby tak jeszcze dac tytanowe linersy i przekuc ostrze :roll:
:)
Myslalem, ze to jakis zapomniany typ z lepsiejszego towarzystwa.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024