Skocz do zawartości


Zdjęcie

masa mięśniowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_uplinks
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

masa mięśniowa
Mam pewne pytanie..
2 kg beztluszczowej masy miesniowej to duzo?? I czy bardzo widoczny byłby ten przyrost masy u osoby z natury szczupłej??
  • 0

budo_nuevo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: masa mięśniowa
to nie jest dużo. zakłądjaąc że rozwijały sie wszystkie partie to te 2 kg to nic.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: masa mięśniowa
2 kg to dużo i mało. Zależy dla kogo i w jakim czasie. 2 kg np. na rok to niewiele.
  • 0

budo_uplinks
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: masa mięśniowa

2 kg to dużo i mało. Zależy dla kogo i w jakim czasie. 2 kg np. na rok to niewiele.

no juz napisalem osoba szczupla 58 -62 kg, no w czasie ok 6 miesiecy. Bardzo bylby widoczny taki przyrost masy ??
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: masa mięśniowa
Ej, a jak masz zamiar "odmierzyć" tą masę? Mam nadzieję, że nie żadne super sposoby / poradniki z allegro. Nie mam pojęcia, czy byłby bardzo widoczny. Trenuj, nie filozofuj! Plan na masę, dieta potem suple i jazda.

Teoretycznie: jak na całe ciało rozłożyć to pewnie nie. Jak na ręce to więcej - ale nikt tak nie trenuje przecież etc.
  • 0

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: masa mięśniowa
Ja przy 183cm/65kg jak zlapalem 5kg(czy to czystej masy miesniowej to nie sprawdze ale tluszczu to ja raczej nie mam) to musze powiedziec ze zauwazylem ze tu i uwdzie kosci sie schowaly, a co nieco sie wypuklilo. Ale bez przesady. Takze te 2kg jesli beda zauwazalne to pewnie tylko przez samego ciebie.
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: masa mięśniowa

no juz napisalem osoba szczupla 58 -62 kg, no w czasie ok 6 miesiecy. Bardzo bylby widoczny taki przyrost masy ??

W czasie 6 miesięcy taki przyrost nie jest widoczny ponieważ na bierząca przyzwyczajasz sie do swojego wyglądu, ja przez 8miesięcy przytyłem ok.11kg i efektów niewidze :wink:
2kg to nic!!!!!
  • 0

budo_rip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 414 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RIP

Napisano Ponad rok temu

Re: masa mięśniowa
2 kg to niewiele.ja przez 10 m-cy przytylem 7 kg. zmiany byly bardzo dobrze zauwazalne, ale 2 kg to niewiele.
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: masa mięśniowa
To raczej niewielki przyrost masy, ale zawsze jakis :-) ,a czy to bedzie widac czy nie to zalerzy od budowy ciałą i innych czynnikow
  • 0

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: masa mięśniowa
wątpie zbyes zauwazyl 2 kg chyba ze w konkretnej partji mieśni np. prostych brzucha albo mimicznych twarzy :wink:
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: masa mięśniowa
Rożnica bedzie niezauważalna. Pozatym skad bedziesz wiedzial ze przybrales 2 kg czystego miesa? Rozroznisz to od wody i tłuszczu?
  • 0

budo_gawron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: masa mięśniowa
2kg w 6 miesiecy to jest nic, zupelnie nic. no chyba ze ten przyrost dotyczylby tylko np. ramion wtedy jak najbardziej :wink: natomiast 2kg we wszystkich partiach to naprawde malo.

PS 2kg ogolnej masy to sie robi spokojnie w miesiac, chyba nie jestes takim hardgainerem zeby potrzebowac na to az pol roku?!
  • 0

budo_jabłon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: masa mięśniowa
2 kg bez odżywk w miesiąc to może być skukces przy intesywnym treningu u mnie wyglądało to tak 73 do 95 w półtora roku ciągle na odżywkach.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: masa mięśniowa
gawron jesli Ty robisz 2 kg suchej masy w miesiac, to swiat wkrotce pownien o Tobie uslyszec jako fenomenie.
K_P
  • 0

budo_popo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1035 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:Iaido

Napisano Ponad rok temu

Re: masa mięśniowa
Raczej 2 kg fatu, albo z igla w dupie.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: masa mięśniowa
Czyli wychodzi na to samo, tylko mniej zdrowo.
K... ten latwy dostep do koksu pomieszal ludziom w glowach, kazdy uwierzyl, ze bedzie "ciezkim atletom".
K_P
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: masa mięśniowa

K... ten latwy dostep do koksu pomieszal ludziom w glowach, kazdy uwierzyl, ze bedzie "ciezkim atletom".


Niezupełnie się z Tobą zgodzę...
Otóż może i niektórym pomieszał ale są tez ludzie ( jak ja) co korzystają np z odzywek białkowych jak jest im to potrzebne - ja w wakacje, jak ćwiczę naprawdę dużo i nie mam szans zaspokoić swoich zapotrzebowań normalnym posiłkiem.( byłem głodny co 2h, strasznie irytujące)
Przy czym dzięki temu masy to mało mi przybywa, ale daje mi to głównie ochronę oprzed jej utratą!

Nie zamierzam być wielkim pakerem nie o to chodzi...
Po prostu sądzę że bardziej zaszkodzić mi mogło nie brać nic.
Właściwie to zamierzam problemem zywienia i uzywania odżywek zainteresować szerzej, pogrzebię w archiwum , kupie jakieś książki...
Jak coś znajdę ciekawego to dam znac na forum.

Pozdrawiam
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: masa mięśniowa
Archi to nie do Ciebie. Wiadomo, ze jak sie cwiczy np. dwa razy dziennie, to zapotrzebowania energetycznego i innego - ze schabowego nie uzyskasz. Mnie chodzi o ten chory ped do masy. Ja tlumacze godzinami moim zawodnikom, ze ja nie chce zeby oni "przytyli" 8-10 kg, tylko zeby byli dobrzy i silni w tej wadze jaka im Bog dal, a nie chemia.
K_P
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: masa mięśniowa
Wiem że nie chodzi o mnie :wink:
Nie zapaliłem się jakoś strasznie na dyskusję 8)

A z tym pędem do masy to fakt, wytłumaczyć ciężko. Co więcej, jeszcze rok temu sam tak myślałem i nikt mi tego z głowy wybić nie mógł :lol:

Ale zmądrzałem i innym również tego życzę.

Co do startowania w kategoriach wagowych to jeszcze dość często dochodzi sprawa wzrostu ( mówie np o kick-boxingu). Mój kolega który ma koło 170 cm nie może ważyć więcej niż te 75 czy 73 kg bo jest już trochę za niski do wyższej kategorii :wink: - i nie są to moje ani jego przemyślenia tylko jego trenera.

To tak jako ciekawostka.

Pozdrawiam
  • 0

budo_gawron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: masa mięśniowa

gawron jesli Ty robisz 2 kg suchej masy w miesiac, to swiat wkrotce pownien o Tobie uslyszec jako fenomenie.
K_P


takim tonem mozesz sobie mowic do znajomych. przez ostatnie poltora roku zrobilem 24kg wagi (53->77, patrz na moj 1 post na budo) cwiczac jednoczesnie aikido/bjj zawsze minimum 2-3 razy/ tydzien. na poczatku robilem spokojnie 3 kg masy na miesiac bez odzywek, na kretce zrobilem dwa razy 5 kg/miech (cos kolo 62->67 na mono i ostatnio 72-77 na jablczanie). slowo, jak bedziesz w kraku to ci to moge w oczy powiedziec zwlaszcza ze mam wspolcwiczacych na swiadkow. oczywiscie od tego poltora roku nalezy odliczyc ze 2 miechy na kontuzje i jeszcze troche na lenistwo :oops: . tluszcz mam w normie, jestem szczuply, mozesz sie kogos spytac z grapplingu krk jak nie wierzysz (np. charlie powinien znac moj nick z budo). dalej mi sie nie chce pisac bo mam ciekawsze zajecia niz udowadniac cokolwiek internetowym ekspertom. wiecej sie nie odzywam jak chcesz cos odpowiedziec to na prv zeby nie robic offtopica.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024