Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wasze maści.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasze maści.
Kantele, "olfen" o ktorym mowilem jest wlasnie na kontuzje i bole reumatyczne. Na mnie dziala, a uzywam co rok bo w kolanach czuje jak sie zima zbliza...(ahh ten snowboard :) )
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasze maści.
hym hym, czytalem opisy tych masci ale chyba nie widzialem tego co mnie interesuje, albo mi umklo gdzies.
w kazdym razie jaka masc polecili byscie na bolace ucho, ktore jak znam zycie ma szanse na zostanie ladnym kalafiorkiem. (nie puchnie, nie robi sie wieksze, a boli juz dobre 3 tygodnie... bol jakos szczegolnie silny sie nie robi, nie slabnie, ot tak wsio w miejscu stoi).
Bal.
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasze maści.
Uzywałęm kiedys: szczegolnie masc rozgrzewajaca ABC, jak miałem ciezkie biegi ~25 km a były jeszcze zakwasy to smarowałem tą mascia i tak to dziadostwo paliło ze jedyna rada to było biec szybciej bo wtedy powietrze owiewało nogi i było troche chłodniej, tak robiłęm swoje najlepsze czasówki :) .Najgorsze było jak kiedys przypadkowo dotknełem nogi dłonia a pózniej do twarzy, masakra paliło mnie pół twarzy przez 2 godziny :)
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasze maści.
Fastum - pomaga szczególnie na co chwila odnawiającą się kontuzję nadgarstka prawej ręki.
  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasze maści.
Dla mnie najlepsza jest maść borowinowa. Walory zapachowe ma nieszczególne, a mówiąc bez eufemizmów - po prostu śmierdzi. Ale ma szereg zalet:

Stosuje się ją na stłuczenia, krwiaki, działa lekko rozgrzewająco. Zmniejsza napięcie mięśniowe, poprawia funkcjonowanie stawów.

Poza tym, mimo że producent - Sulphur Busko nie podaje takich właściwości, odczuwam jej działanie przeciwbólowe i to natychmiast po aplikacji.

Polecam wszystkim obolałym! :)
  • 0

budo_lordprzemo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Browary Łódzkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasze maści.
olfen na stluczenia i rozerwana torebke stawowa

masc cebulowa na niegojace sie rany
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasze maści.
A walsnie, tez mam taka masc. Nazywa sie cepan o ile dobrze pamietam i jest chyba na blizny itp - nie mialem okazji jeszcze wyprobowac.
  • 0

budo_blackgirl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ankh-Morpork

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasze maści.
Tak, Cepan jest na blizny, na mnie w zasadzie dzialal, tylko trzeba pamietac,zeby regularnie uzywac, mialam na nodze blizne po zabiegu,gdzie po zdjeciu szwow rana sie rozeszla i w zasadzie zagoila sie sama. Nie powiem,zeby po uzywaniu masci blizna znikla, ale zdecydowanie zbladla i "splaszczyla sie". Kolega za to zredukowal nia rozstepy po silowni. Masc zdaje sie jest na recepte.
  • 0

budo_saszak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasze maści.
W ramach pewnego uporzadkowania i podpowiedzi:

Substancja czynna Voltarenu (tak jak i Olfenu) jest dikofenak w ilosci 10mg na gram zelu.
Spokojnie mozna zastosowac odpowiedniki takie jak:
Dikloziaja (10mg/g) - 100g opakowanie ok 8-10zl (to jest moim zdaniem hit cenowy)
Voltenac (10mg/g) - 40g opakowanie ok 8zl
Veral zel (10mg/g) - 55g opakowanie ok 9-10zl

Substancja czynna Fastum jest ketoprofen (znany rowniez m.in. z tabletek Ketonal) w ilosci 25mg na gram zelu.
Spokojnie mozna zastosowac Febrofen (25mg/g) - opakowanie 50g ok 11zl.

Cepan nie jest na recepte a wskazaniem do jego stosowania sa blizny.

Co do lekow dzialajacych miejscowo zawierajacych heparyne nie moge sie do konca zgodzic, ze Heparinum krem to dokladny odpowiednik Liotonu 1000.
Oto zawartosci heparyny w gramie preparatu:
Lioton 1000 - 1000 jednostek miedzynarodowych na gram
Heparinum krem - 300 j.m. na gram
Czyli Heparyna jest tansza, ale ponad 3 razy slabsza. Kwestia przeliczenia na miejscu w aptece jaki jest stosunek ceny jednego do drugiego.
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasze maści.
Arcalen - stłuczenia, krwiaki, zakwasy (zawsze troszke), nadwyrężenia stawów. Poprawia krążenie przez co przyspiesza leczenie o jakieś 10-20%. Należy pamietać że żadna maść nie zastąpi odpoczynku więc Arcalen mi zawsze wystarcza. A miałem kiedyś taką maść też z arniki tylko mocniejszą od arcalenu(lepiej grzała) ale nie moge jej dostać w żadnej aptece a nie pamiętam nazwy :/.
  • 0

budo_ray_luka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasze maści.

Substancja czynna Voltarenu (tak jak i Olfenu) jest dikofenak w ilosci 10mg na gram zelu.
Spokojnie mozna zastosowac odpowiedniki takie jak:
...
...


Substancja czynna to jedno a żel, który ją transportuje przez skórę to drugie. Zdarzają się takie, które się kiepsko wchłaniają. Nie mówię tu, że trzeba kupować najdroższe bo są najlepsze, ale często te najtańsze odpowiedniki są gorszej jakości.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024