Skocz do zawartości


Zdjęcie

Otwarte zawody dla wszystkich styli


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

budo_angmoh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Antypodów

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarte zawody dla wszystkich styli

Witam,
walki z roznymi stylami karate i kung-fu, bez podzialu na kategorie- karate, kung-fu i kick-boxu.


Na moje to jak odpuścisz część artystyczną (czyli pokazy form) to zawody MMA
czyli Mixed Martial Arts powinny spełnić Twoje wymagania. Z tą drobnę różnicą że tam nie ma kategorii wg. zaawansowania i walczy się w formule full contact a nie semi ani light.
  • 0

budo_fire tiger
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarte zawody dla wszystkich styli
Witam,

Na moje to jak odpuścisz część artystyczną (czyli pokazy form) to zawody MMA
czyli Mixed Martial Arts powinny spełnić Twoje wymagania. Z tą drobnę różnicą że tam nie ma kategorii wg. zaawansowania i walczy się w formule full contact a nie semi ani light.


Ok. czyli w Polsce nie ma zawodow z kategoriami tylko bez kategori- odrazu full-contact, bez wzgledu na styl, wage np. jak w k1. Tam nie ma czesci artystycznej, czyli form- czy dobrze cie zrozumialem?
Dlaczego pytam sie o zawody z podzielonymi kategoriami?
Wielu cwiczacych (dopiero rozpoczynajacych, albo po prostu psychicznie nie dolzalych do walki w klasie full.- mistrzowskiej) szuka mozliwosci zdobycia doswiadczen z tym co aktualnie maja. W Polsce albo zawody sa w formie olimpiady, albo w formie zawodowej, ale nie ma zadnych (z tego co piszecie) zawodow dla wielkiej masy cwiczacych), ktora mogla by zawody po prostu potraktowac jak czesc treningu, gdzie zdobywa sie po prostu doswiadczenia. Rozumie ze nagromadzona energia w jednostkach chciala by najlepiej odrazu walczyc w klatkach i takie przeslanie robi wszystkim, a w zwiazku z tym ze nie ma zadnego dowolnego wyboru w Polsce zawodow to wszyscy sie juz mentalnie nastawili na jeden model. Trzeba tylko wziasc jedna poprawke- na ludzi, kazdy jest wolny i powinien miec alternatywy, jak ich nie ma to monopol i czy nie lepiej jest jak kazdy moglby znalesc cos dla siebie, a nie tylko ma do dyspozycji jedno. Moze nie wszyscy sa przygotowani na walki z ryzykiem i co ma robic ta reszta, czy sie ktos nad tym zastanowil ze wlasnie zawody z podzialem na klasy to wlasnie pierwsza czesc, czyli mozliwosc zdobywania kolejno doswiadczen w swoich klasach ze swoimi umiejetnosciami i dopiero w ostatniej klasie (mistrzowskiej) zadecydowac dalej (juz z odpowiednim juz bagarzem doswiadczen) gdzie i w jakich zawodach chce sie startowac. Jedno trzeba sobie dodatkowo uswiadomic ze robimy to (branie udzialu w zawodach) tylko dla siebie, wiec sami powinnismy o sobie decydowac, a nie opinnia ludzi, spojzenia kolegow itp.
Choryzonty mentalnosci trzeba troche rozszezyc i nauczyc sie zaakceptowac ze sa rozne zawody z roznymi systemami rywalizacji i jednemu bedzie pasowalo to innemu inne. To jest ok. w ten sposob mozna sie dopiero rozwijac, ale pod presja napewno nie, bo nikt nie poczuje smaku wolnosci swojego istnienia. Komuna nazucala przez wiele lat jeden model i nie wolni bylo sie wychylic- nie powinno teraz tak byc w sztukach walki, bo to jest jednostronne i doprowadza do konfliktow, a poza tym zabiera wolnosc i robi monopol.
Zapytalem sie was o takie zawody (masowe z kategoriami) bo wielu sie o to pyta i wielu z innych panstw checialo by wzielo udzial w takich zawodach. Rozumie ze dla niektoryh walki w semi- leicht-contact to nie to samo co full-contact, ale nie chodzi tu o to ze wygrales dane zawody i jestes teraz mistrzem swiata, wiec bedziesz sie przechwalal. Nie tu chodzi o zbieranie doswiadczen i te puchary to tylko potwierdzenie tego co sie nauczyles, ale nie ma ludzi niesmiertelnych i nie pokonanych. Sa ludzie szuper w full-contackcie z regolami, ale na ulicy moga zawsze dostac baty. Wygrana nie mowi o tym ze sie juz wszystko wie i jest sie najlepszym, dlatego do zawodow trzeba podchodzic z mentalnoscia- biore w nich udzial dla mojego doswiadczenia i jak przegram to potrafie zobaczyc nad czym musze jeszcze pracowac, a jak wygram to moge zaobserwowac czym udalo mi sie wygrac i czy jestem na dobrej drodze. Ja nikogo do niczego nie chce przekonywac. Ja akceptuje wszystkie zawody jakie sa- zawody dla mnie maja swoj sens, wiec nie mam z niczym problemu. Macie w Polsce tylko takie ok. moze kiedys beda inne, a moze sa i moze ktos o tym wie- jest cos takiego jak - umieszczona informacja z zaplanowanymi zawodami, czy powstaje to tak z przypadku, nagle, miesiac przed- z jakim wyprzedzeniem czasowym dostajecie takie informacje i ile organizacji w Polsc zajmuje sie organizowaniem zawodow?
Dziekuje i pozdrawiam FT.
  • 0

budo_plaza
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarte zawody dla wszystkich styli
Świetnie się czytało tą dyskuję. Cieszę się, że nieskończyła się ona "żyganiem" na swoich kolegów.

Pierwsze, co rzuciło mi się do głowy, to to, że dyskusja ta powinna zacząć się w innym dziale, bo tu faktycznie chyba panuje nieco inna atmosfera. Mam wrażenie, że osoby tu zalogowane, skupione są wokół tradycyjnych systemów KF.

A zatem pierwsza moja uwaga: na zawodach sportowych KF (tych organizowanych przez PZWS) występują różne konkurencje (to wszyscy już wiedzą). Konkurencje form dzielą się na: tradycyjne i sportowe, z bronią i bez, północne i południowe oraz formy TCChuan. Formy tradycyjne też dzielą się na grupy z: bronią taką, śmaką i owaką. Formy sportowe również. Poza tym różne elementy w formach klasyfikują cię do różnych klas trudności i dopiero tak rozparcelowane dyscypliny oceniają sędziowie. I to jest mit, że dyscypliny są pomieszane. Poza tym wg mojej wiedzy, to ocenia się poszczególne elementy charakteryzujące określone systemy, np: południowe, północne, gdy zaś są jakieś niejasności co do wykonania formy, do jej długości, do wykonania wszystkich elementów to zbiera się skład sędziowski i ustala się: poprawność formy, pochodzenie formy, czy ustala przekaz. Zapraszam do rewizji "Regulaminu form taolu" PZWS.

Myślę, że dyskusja na temat zawodów MMA w Polsce powinna odbywać się bardzo szeroko, jest wówczas szansa na alternatywę dla turniejów już istniejących.

Jeszcze takie małe pytania:
- Jeżeli mówimy o turnieju sportowym to jak możemy mówić o rywalizacji w tradycyjnych formach?
- Jeżeli mówimy o turnieju sportowym to jak możemy mówić o rywalizacji w walkach tradycyjnych? Wielu adeptów różnych systemów walk przytacza bardzo siermiężne argumenty przemawiające za MMA do momentu gdy okazuje się że mają walczyć, a podczas walki zaś mogą stracić wszystkie zęby lub któryś z zawodników po prostu skręci im kark. To już chyba nie byłby sport?

Na koniec jeszcze jedno przyszło mi do głowy; przecież turniej sportowy musi mić przynajmniej znamiona sportu. Więc konia z rzędem temu kto w tym momencie poda gotową formułę i zestaw przepisów, wg których rozgrywalibyśmy zawody, np KF i do tego jeszcze wszyscy z tych regół gry byliby zadowoleni. Łatwo się rzuca uwagi trudniej zrobić.
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarte zawody dla wszystkich styli
[quote] Rozumie ze nagromadzona energia w jednostkach chciala by najlepiej odrazu walczyc w klatkach i takie przeslanie robi wszystkim, a w zwiazku z tym ze nie ma zadnego dowolnego wyboru w Polsce zawodow to wszyscy sie juz mentalnie nastawili na jeden model. Trzeba tylko wziasc jedna poprawke- na ludzi, kazdy jest wolny i powinien miec alternatywy, jak ich nie ma to monopol i czy nie lepiej jest jak kazdy moglby znalesc cos dla siebie, a nie tylko ma do dyspozycji jedno.[/quote]
popyt rodzi podaz. Ja przez kilkanascie lat kiedy stykalem sie ze sztukami walki naprawde nigdy nie mialem jakis cisnien na miedzystylowe zawody i puchary. Do dzis nie sadze ze takie zawody moga sie jakos znacznie przyczynic do weryfikacji umiejetnosci, juz predzej do wynaturzen i dziwnych odruchow przez konkurencje takie jak ten nieszczesny semi. W kazdej grupie w jakiej cwiczylem weryfikacja odbywala sie albo wewnatrz grupy albo podczas spotkan z innymi grupami - zasady ustalalo sie plynnie. Nie trzeba do tego zadnych pucharow, oprawy, muzyki i podium. [/quote]
  • 0

budo_fire tiger
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarte zawody dla wszystkich styli
Witam,

popyt rodzi podaz. Ja przez kilkanascie lat kiedy stykalem sie ze sztukami walki naprawde nigdy nie mialem jakis cisnien na miedzystylowe zawody i puchary. Do dzis nie sadze ze takie zawody moga sie jakos znacznie przyczynic do weryfikacji umiejetnosci, juz predzej do wynaturzen i dziwnych odruchow przez konkurencje takie jak ten nieszczesny semi. W kazdej grupie w jakiej cwiczylem weryfikacja odbywala sie albo wewnatrz grupy albo podczas spotkan z innymi grupami - zasady ustalalo sie plynnie. Nie trzeba do tego zadnych pucharow, oprawy, muzyki i podium.


Wedlog tego co piszesz (tak zrozumialem) to wogole nie trzeba zawodow i po prostu wystarcza spotkania np. w piwnicy dla ustalonej grupki, ale z nowu przez to zamyka sie mozliwosc zdobywania roznych doswiadczen masie cwiczacych. Zawody to tylko trening, a wygrana na nich to zaden dowod ze jest ktos juz najlepszy na swiecie, dlatego swiadomie robi sie rozne rodzaje zawodow w roznych kategoriach i tak pomijajac juz czesc artystyczna (formy) podstawowe systemy rywalizacji to Licht, semi i full-contact.
Te systemy to tylko narzedzie do treningu, dajace mozliwosci manewrowania i dopasowania swoich zapotrzebowan. Jedni beda woleli Full-contact bo ich natura i warunki zycia (moga sobie pozwolic posc do pracy z podbitym okiem, polamanym nosem, zebrami, albo z wiekszymi kontuzjami eliminujacych ich wogole z pracy) inni nie beda mieli tajich prywatnych mozliwosci i w trosce o np. swoja prace beda mieli rowniez mozliwosc znalezienia czegos dla siebie. Wszystkie te rodzaje rywalizacji sa dobre bo spelniaja swoja role i to sa alternatywy. Semi- kontakt czyli walka do momentu trafienia jest najbardziej neutralna dla wszystkich cwiczacych- zgadzam sie ze trenowanie tylko semi-contaktu moze wyrobic pewne odruchy, ale tylko w tedy kiedy sam trening sam w sobie nie przewiduje nic dodatkowego np. kick-boxerzy nie trenuja samoobrony- czyli czesci gdzie nie ma miejsca na pojecie semi-contact i tylko zajmuja sie semi-..to w tym przypadku moga wystapic wychamowania, ale style walki gdzie trenuje sie rozne warianty, ale poznie tylko jaki zawody ktos decyduje sie na semi to w niczym to nie przeszkadza, wiec to wszystko zalezy od rodzaju trenowania, a nie od samego systemu rywalizacji.
Dodatkowo to ze na zawodach jest muzyka, puchary i dodatki to tylko jest oprawa zeby bylo ciekawiej, przyjemniej. Ludzie wymagaja i ida masowo tam gdzie jest cos dobrze zorganizowane i ma jakis pozia w wygladzie/prestiz. Poza tym zawody sa zorganizowane legalnie, a to znaczy np. zawody musza ubespieczac zawodnikow itd. to od strony prawnej bo inaczej takie spotkania to nie legalna gra w piwnicy, a tego przeciez nie chcecie. Obojetnie co ja teraz nie napisze to i tak odgrywa w tym wszystkim rola swiadomosc i mentalnosc. Przy polaczeniu tych dwoch tematow powstaje akceptacyjna alternatywa, ale bez swiadomosci i nazut na jedno rozwija tylko monopolu.
Zawody to zawody i od przybytku glowa nie boli, jezeli jest tego duzo to chyba lepiej jak nie ma sie wyboru, wiec uwazam ze powinno byc jak najwiecej mozliwosci, w tedy kazdy odnalazl by cos dla siebie, ale stwierdzenie ze

popyt rodzi podaz.

moze zostac inaczej odebrane. Nie chce tego komentowac, mam swoje zdanie o zawodach i nadal uwazam ze musza byc rozne alternatywy, bez alternatyw powstaja tylko nie porozuminia i wasnie.
Pozdrawiam FT.
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarte zawody dla wszystkich styli
Ja nie jestem przeciwnikiem zawodow. Np. mlodziez w pewnym wieku potrzebuje czegos takiego, pasow, zawodow itd. to ich zacheca do treningu, pozwala zobaczyc jak funkcjonuje sie w stresie itd.

To co chce powiedziec to ze ja uwazam ze do nauki dobrego kung fu tradycyjnego zawody nie sa niezbedne. Ja osobiscie cenie sobie bardziej inne rozwiazania, np. w Berlinie gdzie troche cwiczylem taichi co niedziele spotykali sie ludzie zeby posparowac, mialo to luzna forme, przychodzili ludzie znajacy tylko taichi ale tez np. cwiczacy tylko shaolin itd. I kiedy np. wiedzialem ze na drogi dzien nie moglem miec lima bo mam spotkanie w pracy to mowilem ze bez pelnego kontaktu na twarz itd. Jednym slowem formula byla plynna i ja szczerze uwazam ze to jest najlepsze wyjsce dla tradycyjnych stylow. Zreszta wiele styli tradycyjnych ma doskonala metodologie nauczania walki przez stopniowe sparringi az do pelnego kontaktu, pozwalajace na nauke zasad stylu w walce- z czym na zawodach rowniez jest bardzo ciezko.

Dla mnie sparring czy jakakolwiek wolna walka funkcjonuje tylko jako przygotowanie do starcia rzeczywistego wiec z zalozenia dobrze jest sparowac z ludzmi ktorzy maja ten sam cel i rozumieja pewne rzeczy, wtedy np. kiedy sparuje to ja widze otwarcie, sygnalizuje akcje ale juz niekoniecznie musze ja wykanczac bo obie strony wiedza co sie stalo. Na zawodach bywa z tym roznie. Szczegolnie w formulach takich jak semi. Zreszta szczerze mowiac akurat formula semi i light jest dla mnie calkowicie niezrozumiala. Promuje techniki szybkie, czasem calkowicie bezsensowne z punktu widzenia walki itd. Jesli juz to bylbym za formula full contact i stopniowaniem zabezpieczen.

Po porstu, o czym juz pisalem ja osobiscie nie widze jakiejkolwiek mozliwosci zorganizowania zawodow miedzystylowych z regulami dostosowanymi np jednoczesnie do ving tsun i shuai jiao - oba style chinskie.
  • 0

budo_rosomak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarte zawody dla wszystkich styli
Ciezko niektorym zrozumiec, ze kungfu to nie zawody :roll:
Jak ktos chce sobie posparowac i rywalizowac to sie zapisuje na boks, judo albo BJJ - i ma problem z glowy.
  • 0

budo_fire tiger
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarte zawody dla wszystkich styli
Witam,

Ciezko niektorym zrozumiec, ze kungfu to nie zawody
Jak ktos chce sobie posparowac i rywalizowac to sie zapisuje na boks, judo albo BJJ - i ma problem z glowy.


Calkowicie sie zgadzam z tym ze kung-fu to nie nie zawody - tylko kung-fu to ciezka praca i dazenie do doskonalosci itd., ale sa rozne zawody organizowane na swiecie i przez to rozni ludzie, z roznymi harakterami i dazeniami moga cos dla siebie znalesc. Sztuki walki nie powinny zawezac horyzatow, tylko je poszezac, a to znaczy akceptowac czasami to co dzieje sie na swiecie.
Pozdrawiam FT.
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarte zawody dla wszystkich styli
Tu sie z Toba zgodze. Co do sedna tematu, to ja pamietam z Wroclawia jedne zawody ktore spelnialy takie warunki ze startowali w nich ludzie z jujitsu, karate kyokushin, chyba ktos z goju i taekwondo. To bylo jeszcze jak Wroclawski ZMECH robil swoje zawody, formula byl to knockdown, kopniecia na glowe, o ile pamietam bez kolan. Dopuszczano rzuty, duszenia, dzwignie, walke w parterze, bez dzwigni na palce, kregoslup itd. Walka konczyla sie badz przez ko badz na punkty, najwyzej punktowano rzuty.

I w tej konwencji bardzo otwartej, ktora zachowala jakies tam rozsadne minimum bezpieczenstwa ja szczerze mowiac nie widze miejsca na jakiekolwiek zaistnienie stylow tradycyjnego kung fu.

Stad jestem sceptyczny co do zawodow tego typu.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarte zawody dla wszystkich styli

I w tej konwencji bardzo otwartej, ktora zachowala jakies tam rozsadne minimum bezpieczenstwa ja szczerze mowiac nie widze miejsca na jakiekolwiek zaistnienie stylow tradycyjnego kung fu.


Ech bez przesady... pewnie nie byłoby tak tragicznie ;)
  • 0

budo_marcin(18)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zakopane

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarte zawody dla wszystkich styli
Ukyo78 napisał:

I w tej konwencji bardzo otwartej, ktora zachowala jakies tam rozsadne minimum bezpieczenstwa ja szczerze mowiac nie widze miejsca na jakiekolwiek zaistnienie stylow tradycyjnego kung fu.


A właściwie dlaczego nie widzisz takiej mozliwości? Taka formuła przecież znacznie lepiej pasuje do kung-fu (w którym z natury występuje bogactwo technik: uderzeń, kopnięć, dźwigni, rzutów) niż np. formuła klasycznego full-contact`u.
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarte zawody dla wszystkich styli
Ta formula nie byla w stanie ze wzgledow bezpieczenstwa objac wyciec, ataku na twarz piescia i lokciem, uderzen barkiem, kopniec w krocze, piszczele, kolana, stompniec, przydeptywania stopy, dzwigni noga na noge, kombikacji typu uderzenie na twarz, przejscie do dzwigni, uderzenie, rzut itd...

To znaczy mozna by je wprowadzic ale wtedy z zastrzezeniami co do pelnego kontaktu czyli trzebaby miec sedziow i zawodnikow ktorzy dokladnie beda wiedziec co sie dzieje, a nie np kontynuowac atak mimo ze w teorii otrzymali mocny cios ktory zostal powstrzymany tylko oni o tym nie wiedzieli...
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarte zawody dla wszystkich styli

Ta formula nie byla w stanie ze wzgledow bezpieczenstwa objac wyciec, ataku na twarz piescia i lokciem, uderzen barkiem, kopniec w krocze, piszczele, kolana, stompniec, przydeptywania stopy, dzwigni noga na noge, kombikacji typu uderzenie na twarz, przejscie do dzwigni, uderzenie, rzut itd...

To znaczy mozna by je wprowadzic ale wtedy z zastrzezeniami co do pelnego kontaktu czyli trzebaby miec sedziow i zawodnikow ktorzy dokladnie beda wiedziec co sie dzieje, a nie np kontynuowac atak mimo ze w teorii otrzymali mocny cios ktory zostal powstrzymany tylko oni o tym nie wiedzieli...


Bartek, Bartek.... przestan glupoty opowiadac..... jak ktos jest naprawde dobry w taiji toby sobie w takiej formule bez problemu poradzil :!:
o czym cwiczacy nie chca slyszec to taiji ma byc z natury stylem zapasniczym z elementami uderzen :!:
przeciez w tej formule wszytsko pieknie pasuje: rzuty najlepiej punktowane - toc wiekszosc aplikacji do taiji powinno byc rzutem, nie mozna w pucho trafic a bij w cialo :!:
z czym tymasz problem :?: :?: :?:
akurat w takiej formule widzialem chenowcow robiacych sobie sparingi w pekinie :!:
rzuty, walenie rekami w tulow, brak uderzen na glowe i pieknie im szlo....
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarte zawody dla wszystkich styli
Tomek, sam dobrze wiesz że Taiji tutaj a Taiji w Chinach to zupełnie dwa inne światy... tutaj to głównie "medytacja w ruchu" - niestety szara rzeczywistość... nawet jak ktoś uczy "prawdziwego" Taiji tutaj to i tak nie ma czego porównywać... ludzie z Taiji i walka - to jakieś nieporozumienie, większość woli się jednoczyć z kosmosem :D

pozdrawiam
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarte zawody dla wszystkich styli

Bartek, Bartek.... przestan glupoty opowiadac..... jak ktos jest naprawde dobry w taiji toby sobie w takiej formule bez problemu poradzil


Pewno by sobie poradzil, sam w takich formulach sparowalem jak cwiczylem taiji. Taka formula dla mnie to bylo zubozenie niepotrzebne dlatego jak moglem to poszerzalem. Chodzi mi tylko o to ze jak juz robimy zawody miedzystylowe to dopuscic wszystko i tyle, zastanowic sie jak to rozwiazac a nie na sile wdrazac wszystkich w kickbokserskie zasady zeby kazdy mogl walczyc i nikomu sie krzywda za duza nie stala.

ps. ja jestem obecnie niecwiczacy nie wiem jak to obecnie wyglada w Polsce ale mysle ze nie jest tak zle i jednak ktos ciagle probuje robic taiji jako sztuke walki, z jakim skutkiem tego na dzien dzisiejszy tez nie wiem.
  • 0

budo_fire tiger
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarte zawody dla wszystkich styli
Witam,

Pewno by sobie poradzil, sam w takich formulach sparowalem jak cwiczylem taiji. Taka formula dla mnie to bylo zubozenie niepotrzebne dlatego jak moglem to poszerzalem. Chodzi mi tylko o to ze jak juz robimy zawody miedzystylowe to dopuscic wszystko i tyle, zastanowic sie jak to rozwiazac a nie na sile wdrazac wszystkich w kickbokserskie zasady zeby kazdy mogl walczyc i nikomu sie krzywda za duza nie stala.


To nie jest takie proste z tym dopuszczeniem wszystkich technik. Wystarczy jeden ciezki przypadek kalectwa lub smierci na zawodach zeby wszystko pozamykali i pozakazywali robic, zreszta to juz nie bedzie sport, bo tylko takie zawody dopuszcza sie w panstwach. Sport bo musi byc zapewnione bespieczenstwo zawodnikow za, ktore bierze odpowiedzialnosc organizator. Takie zawody w klatkach gdzie ogranicza sie przepisy tylko do tego ze nie mozna zadawac udezen w garglo na stan dzisiejszy w Europie jest ciezkie do przeprowadzenia (uzyskac zgodze.) Oczywiscie zawodnicy (klatkowi) to nie rospoczynajacy tylko faceci z wielo, wielo letnim stazem i odpowiednia budowa ciala (oczywiscie to znowu jednostki), a mowa o zawodach dla masy z roznych styli i w roznych zaawansowaniach.
Teraz znowu jak to pogodzic jezeli nie wszyscy naja np. zuty, podciecia udezenia lokciem.
Udezenia lokciem- tu znowu trzeba poograniczac zawodnikow dla ich bespieczenstwa i albo pozakladac im kaski, albo dla bespieczenstwa wyciac z zawodow.
Kopniecia ponizej pasa- to znowu za niebespieczne i obojetnie jaki system rywalizacji zabronione.
Wiec jaki system zeby byli wszyscvy zadowoleni i nie marudzili?
Mi osobiscie sie wydaje ze po prostu powinny byc zawody stylowe i otwarte.
Zawody stylowe powinny odbywac sie dla danych styli i wedlog ich przepisow (z formami i walka) w tedy nie bylo by problemow i neutralne otwarte zawody dla wszystkich styli z neutralnymi przepisami- takimi zeby kazdy mogl sie przestawic z mysla ok. tu sa takie przepisy bo otware sa one dla wszystkich. Ok. jakie przepisy sa najbardziej neutralne, ktore nie urazily by zadnego stylu kung-fu, karate itp. Zeby pozniej nikt nie mowil oni wygrywaja bo maja to w swoim programie- tu wydaje mi sie ze najlepszy neutralny system to system walk w kicl-boxie + czesc tradycyjna. Sedziowie w formach powinni skladac sie z przedstawicieli tych styli, ktore biora udzial i to bylo by neutralne, bo w tej samej komisji oceniali by wspolnie (dajac swoja ocene) obojetnie jakia forme z innego stylu. Tu oczywiscie musialy by byc rowniez neutralne oceny i nie ocena na czas jak w WSHU, tylko neutralnie, a przez to ze oceniali by ta forme sedziowie z innych (roznych) styli wydaje mi sie ze bylo by to ok. i uczciwe. W walkach rowniez oceny przez sedziow z roznych styli zeby nie bylo jednostronnosci. Co do uczestnikow to mieli by sami mozliwosc do zadecydowania w jakich zawodach chca brac udzial czy stylowych, czy neutralnych-otwartych dla wszystkich. Byc moze zadowolilo by to wszystkich wszechstronnoscia alternatyw i jedni by sie odnalezli w zawodach stylowych inni neutralnych, a znowu inni byc moze tu i tam. Nie przeszkadza to rowniez organizowac innych zawodow o zupelnie innych profilach dla indywidualistow i np. takie jakie sobie ci ludzie zycza ostre tylko dla nich.
Pozatym uwazam ze karzda organizacja mogla by organizowac neutralnie zawody i sama sie jako organizatorzy pod tym podpisywac. Jest dostatecznie duza ilosc organizacji w Polsce zeby takie zawody organizowac min. raz w miesiacu- co w roku dalo by liczbe 12-scie. Napewno zwiekszyla by sie liczba cwiczacych stuki walki, jezeli wszyscy cwiczacy mieli by mozliwosc brania udzialu w zawodach neutralnych w swoich klasach i nie przeszkodzilo by to nikomu w swoim indywidualnym rozwoju, ale zalezy to tylko od was i waszego neutralnego myslenia. Jak z gory przekreslicie to zanim bedzie mialo mozliwosc swojego rozwoju (jak usuniecie dziecka z lona matki) to nigdy sie nie dowiecie czy to byc moze, moze sie udac. Jak sie nie uda to zawsze wszyscy beda mieli swoje zawody tradycyjne, a przez zdrowa konkurencje w organizowaniu zawodow to moze byc ciekawie.
Co wy na to? Od przybytku glowa nie boli.
Pozdrawiam FT. :roll: :D :box:
  • 0

budo_ignat
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarte zawody dla wszystkich styli
jezu czy specyfiką tego forum jest wymądrzanie się i negowanie wszystkiego? jak tylko ktoś wyskoczy z czymś pozytywnym od razu "starzy wyjadacze" wyleją na niego taki kubeł zimnej wody i udowodnią że nie-ma-racji-oraz-że-był-w-błędzie-i-ogólnie-jesteś-bez-sensu-gościu że się odechciewa. dlaczego tak mało konstruktywnego wkładu a tak dużo gaszenia? pojawiło się pytanie i propozycje - a z drugiej strony padło od razu że to bez sensu pomysł itd. - jak się okazało zresztą zupełnie bezpodstawne heh:/.
  • 0

budo_pioetrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarte zawody dla wszystkich styli

jezu czy specyfiką tego forum jest wymądrzanie się i negowanie wszystkiego? jak tylko ktoś wyskoczy z czymś pozytywnym od razu "starzy wyjadacze" wyleją na niego taki kubeł zimnej wody i udowodnią że nie-ma-racji-oraz-że-był-w-błędzie-i-ogólnie-jesteś-bez-sensu-gościu że się odechciewa. dlaczego tak mało konstruktywnego wkładu a tak dużo gaszenia? pojawiło się pytanie i propozycje - a z drugiej strony padło od razu że to bez sensu pomysł itd. - jak się okazało zresztą zupełnie bezpodstawne heh:/.


Gdy czytasz tylko ten jeden temat to rzeczywiście można odnieść wrażenie, że wszyscy się uprzedzili do Fire Tigera bez jakiegokolwiek powodu. Ale wtedy był na forum jeszcze jeden temat, który został zamknięty... I prawdopodobnie ten drugi temat wpłynął w jakimś stopniu na poziom dyskusji tutaj.

Pozdrawiam

Piotrek
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024