Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tanie białko WPC-80 z Ostrowii...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Tanie białko WPC-80 z Ostrowii...
Brawo. Miliony kulturystów i sportowców już wiedzą, że się mylili.
Dzięki eksperymentowi szwedzkiej grupy badaczy. Poruszasz się po śliskim gruncie dając cytaty z książki o dobroczynnym efekcie głodówki i badaniach z 1962 roku ;)

" weglowodany nie sa najlepszym zrodlem energii a jest nim tluszcz "
nie wiem do czego to mówisz wogóle, ale o to znaczy najlepszy?
najwięcej kcal w gramie, najszybszy rozkład w układzie pokarmowym?

" nadmiar bialka = glukoza = cukier prosty "
opisz dokladnie proces w ajkim sie to odbywa, albo daj link.

" wiec nalezy wybrac - albo dieta niskotluszczowa, oparta na ww i odpowiedniej ilosci bialka, albo dieta niskoww oparta na tluszczu i bialku. "
a wysokobiałkowa z niska ilością tłuszczu i węglowodanów ?

"czytalem o gosciu, ktory wstaje w srodku nocy zeby uzupelnic bialko, bo boi sie katabolizmu. to nie zart. nie bede tego nawet komentowal."
chyba czytaleś to jak jeszcze nie było internetu w Polsce. Od lat są w sprzedaży odrzywki
z calcium caseinate, które utrzymuje stały poziom aminkwasów w organiźmie przez czas nawet 7-8 godzin.
  • 0

budo_wiraha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tanie białko WPC-80 z Ostrowii...

Brawo. Miliony kulturystów i sportowców już wiedzą, że się mylili.
Dzięki eksperymentowi szwedzkiej grupy badaczy. Poruszasz się po śliskim gruncie dając cytaty z książki o dobroczynnym efekcie głodówki i badaniach z 1962 roku ;)


ja nie twierdze ze sie myla. ja tylko podalem dane pokazujace, ze tak latwo miesni sie nie gubi. i dane mowiace, ze bialka nie trzeba az tak duzo, zeby je budowac.

weglowodany nie sa najlepszym zrodlem energii a jest nim tluszcz "
nie wiem do czego to mówisz wogóle, ale o to znaczy najlepszy?
najwięcej kcal w gramie, najszybszy rozkład w układzie pokarmowym?


maja 2x wiecej kcal w gramie niz bialko i weglowodany. ale akurat nie o to chodzilo. chodzilo o mozliwosci wydolnosciowe jakie mozna osiagnac bez spozywania ww a na spozywaniu tluszczow i bialek. wymaga to okresu przystosowawczego - nawet 20tyg, w czasie ktorego moze spad wydolnosc - gl wytrzymalosciowa. pisze o tym bardzo dokladnie Ellis w swojej ksiazce Ultimate Diet Secrets oraz po czesci Lutz w Zycie bez pieczywa. Obaj obalaja tez teze, ze tluszcze nasycone, czyli zwierzece sa szkodliwe dla serca. Lutz ma w swojej ksiazce caly rozdzial dot tluszczow a chorob serca i tl a chorob nowotworowych. Jesli jestes zainteresowany to sluze linkiem do obu ksiazek - Ellis po ang, Lutz po polsku.
Zreszta wlasnie o tym napisali Twoi ulubieni naukowcy o postow - ze ketony i kwasy tluszczowe okazaly sie byc lepszym zrodlem energii niz wegle.

" nadmiar bialka = glukoza = cukier prosty "
opisz dokladnie proces w ajkim sie to odbywa, albo daj link.


tak to jest. nie ja tworzylem biochemie czlowieka. podaje chocby 1 cytat - specjalnie wybralem strone kulturystyczna, zeby potem nie bylo ze to od szwedzkich naukowcow od glodowek

"Teoretycznie można spożywać tyle białka, ile się chce, ale warto jednak wiedzieć, że zbyt duże ilości białka są niewskazane. W wątrobie nadmierna jego ilość zamieniania jest na glukozę oraz produkty uboczne, takie jak mocznik, który jest następnie wydalany."
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

wersja bardziej skomplikowana
"Wchłonięte w jelicie aminokwasy zostają z krwią żyły wrotnej przetransportowane do wątroby, gdzie ulegają przemianą. Jedne z nich wchodzą w skład białek tkankowych, inne w skład cząsteczek hormonów, enzymów czy barwników. Nadmiar aminokwasów ulega w wątrobie procesowi dezaminacji (odszczepieniu grupy aminowej) i przemianie na glikozę lub ketokwasy, które mogą być utlenione do dwutlenku węgla i wody z wyzwoleniem energii, lub zamienione na tłuszcz. Odłączone od aminokwasów grupy aminowe zostają w komórkach wątroby przerabiane na mocznik usuwany z ustroju z moczem."
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

mysle, ze narazie wystarczy

" wiec nalezy wybrac - albo dieta niskotluszczowa, oparta na ww i odpowiedniej ilosci bialka, albo dieta niskoww oparta na tluszczu i bialku. "
a wysokobiałkowa z niska ilością tłuszczu i węglowodanów ?


juz o tym pisalem - nawet w tym topicu zdaje sie. bialko nie jest zrodlem energii. synteza bialka jest dosc obciazajaca. czlowieka mozna zabic karmiac go tygodniami czy miesiacami karmiac go np wylacznie chudym miesem.

"czytalem o gosciu, ktory wstaje w srodku nocy zeby uzupelnic bialko, bo boi sie katabolizmu. to nie zart. nie bede tego nawet komentowal."
chyba czytaleś to jak jeszcze nie było internetu w Polsce. Od lat są w sprzedaży odrzywki
z calcium caseinate, które utrzymuje stały poziom aminkwasów w organiźmie przez czas nawet 7-8 godzin.


dla mnie to one moga miec nawet system aktywnej bieli. czytalem to w tym roku. nie ja wstaje w nocy tylko ten ktos. jemu to pisz. ja jestem tylko poslancem :)

pozd
WiRAHA
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Tanie białko WPC-80 z Ostrowii...
*nadmiar bialka = glukoza = cukier prosty

Zdaje sie, ze chodzi o neoglukogeneze. Choc to zachodzi przy deficycie kalorycznym, a nie nadmiarze bialka.
  • 0

budo_wiraha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tanie białko WPC-80 z Ostrowii...
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

tu sa te cykle biochemicznie rozpisane - nawet potem w pkt, ktore wygladaja tak:

A. aminokwas ®

B. specyficzne metabolity pośrednie danego aminokwasu®

C. cząsteczka cyklu Krebsa ®

D. kolejne reakcje cyklu Krebsa aż do jabłczanu ®

E. wyjście jabłczanu na zewnątrz mitochondrium ®

F1 - przekształcenie jabłczanu w pirogronian z wytworzeniem NADPH2 ®

G1 - wniknięcie pirogronianu do mitochondium ®

a) zamiana pirogronianu na szczawiooctan i powrót do punktu D.

B) zamiana pirogronianu na acetylo-CoA i spalenie.

F2 - przekształcenie jabłczanu poprzez szczawiooctan do fosfoenolopirogronianu ®

G2 - reakcje „odwróconej glikolizy” czyli tzw. glikoneogenezy prowadzące do syntezy glukozy.

i dalej czytamy:

Zakładając maksymalną sprawność zamiany białka na glukozę. Ze 100g białka uzyskać można 69g glukozy. Trzeba jednak pamiętać, że choć co najmniej 31g białka musi zostać spalone, to proces ten będzie hamować spalanie węglowodanów i zwiększać ilość węglowodanów wchodzących w cykl pentozowy. Na codzienne potrzeby można więc przyjąć równoważność energetyczną białek i węglowodanów.

to by chyba wyjasnialo sprawe - nic sobie nie wymyslilem

pozd
WiRAHA
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Tanie białko WPC-80 z Ostrowii...
Czy ten proces zachodzi we wszystkich warunkach?
  • 0

budo_elgyrkos
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tanie białko WPC-80 z Ostrowii...

Białko zostaje najefektywniej wykorzystane i zagospodarowane przez organizm jeżeli preparat w swoim składzie zawiera także odpowiednią ilość węglowodanów. Najlepiej w okresie potreningowym jest podanie odżywki zawierającej węglowodany i białko w proporcji 4:1. Postępowanie to uzasadnione jest głównie z dwóch względów:


Czolem

Co proponujecie dodac do tego bialka, zeby proporcje 4:1 zachowac?? Z czym to jesc (pic)??

Pozdrawiam
elgyrkos
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Tanie białko WPC-80 z Ostrowii...
Combat juz pisał wcześniej :

Chyba dobre, osobiście dodaje do 300 ml mleka + nieco kakao i cukru - jest OK (hand made gainer Wink ).


Ja od siebie dodam że najlepsze jest mleko 2%, nie tłustsze.
Tak zostałem poinformowany przez sprzedawcę ze sklepu z odżywkami :wink:
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tanie białko WPC-80 z Ostrowii...
Tak, tak

powiedz sprzedawcy, że bierzesz jakiś tani zamiennik to zrobi wielkie oczy 8O , potem poważną minę :( 8) i w końcu oświadczy: "ja bym się bał to brać". No pewnie, 10x lepiej kupować to samo, tylko ładniej opakowane i dać zarobić temu sprzedawcy...
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Tanie białko WPC-80 z Ostrowii...
Combat co Ty mi tu wkręcasz? :wink:

Chyba że to miałabyć taka dygresja bo do mojego poprzedniego postu to sie ma nijak :P
Żeby było jasne : pytałem sie kolesia z czym brać zwykłą odżywkę którą wtedy brałem i usłyszałem to co już napisałem: mleko do 2% tłuszczu. Jak jest coś lepszego czy wg Was to źle to pisać 8)

Pozdrawiam
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tanie białko WPC-80 z Ostrowii...
O rany :)

To luźna dygresja nt tekstów marketingowych rzucanych przez sprzedawców.

Mleko albo woda z tym WPC, dobrze wymieszać i gotowe.
  • 0

budo_udar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tanie białko WPC-80 z Ostrowii...
Pytania do Combata:

1.Te białko z Ostrowii sprzedawane jest od 5kg , czy może sprzedaja też np.2-3kg?
2. Kupowałeś juz moze ta maltodekstryne z Hortimexu albo z Peppees-u? Ile kilo trzeba u nich wziąść, żeby sprzedali?
3.Czytałem na twojej stronie, że zamiast carbo można wziąśc maltodekstryne niskocukrzoną. Na stronie chyba Peppes-u była maltodektryna średniocukrzona, czym ona sie różni od tej niskocukrzonej? Dlaczego ta nisko jest lepsza od tej średnio cukrzonej?
4.W Hortimexie sprzedają również tauryne, ale czy to nie jest cos innego niz ta tauryna np. z Olimpu? Wogole czy ktos kupowal tauryne w jakiejs hurtowni spożywczej(czy cos w tym stylu)a nie w sklepie z firmowymi odzywkami, jesli tak niech ktos cos napisze o takiej taurynie (za ile, jaka objętość, czy dobra itp.)

Jeśli chodzi o tanie białka, to kiedys czytałem na sfd o białkach z firmy Ovopol (albo Owopol?). Nie wiem tylko, czy ta firma jeszcze istnieje i czy sprzedaje (i za ile) te swoje białko.


Przeczytałem też strone Combata dotyczaca siłowni w SW. Wychodziłoby z tego, ze najlepszy w SW odnosnie siłowni jest trening wytrzymałościowo-siłowy, a co sądzicie o treningu obwodowym przy SW.? Jak ktos może to niech jeszcze cos napisze o tym treningu wytrzymalściowo-siłowym (jakies własne uwagi).
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tanie białko WPC-80 z Ostrowii...

Pytania do Combata

[CIACH]


Ad 1: Po 5 kg, ale mniej nie opłaca się brać. Mi wychodzi około 0.5 kg na 8-9 dni.

Ad 2: Duże ilości, bodajże 25 kg. Mam zamiar kupić jest hurtownia na Mierzynie. Ale się z kimś złożę - bo 25 kg to nie zużyję...

Ad 3: Niskocukrzoną polecał mi pewien spec. Nie wiem. Trzeba porównać skład chemiczny obu - zapytać sprzedawcy.

Ad 4: Taryna masakryczne ilości trzeba kupić, ale sprzedają też po 5 kg, można podzielić z kumplami etc. Mam recenzje, że db.

HINT: poczytaj konkurencyjne forum kult. # dział o handlu (tagrowisko) tam jest ogromny wątek na ten temat.

Owopol ma nieciekawe efekty - dlatego nie jest specjalnie polecany. Poszukaj na sfd.

Przeczytałem też strone Combata dotyczaca siłowni w SW. Wychodziłoby z tego, ze najlepszy w SW odnosnie siłowni jest trening wytrzymałościowo-siłowy, a co sądzicie o treningu obwodowym przy SW.? Jak ktos może to niech jeszcze cos napisze o tym treningu wytrzymalściowo-siłowym (jakies własne uwagi).


Do SW są dobre różne treningi:
- obwodowy np. ACT
- siłowy,
- wytrzymałościowo-siłowy itp. itd.

Masowy nie zalecany - bo masa b. ciężko idzie przy tylu aerobach...
  • 0

budo_udar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tanie białko WPC-80 z Ostrowii...
Dzieki Combat za inf. Te masakryczne ilosci tauryny to ile i za ile?
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: Tanie białko WPC-80 z Ostrowii...
a mnie z tej firmy napisano iż minimalna ilość zamówienia to 1 kg
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tanie białko WPC-80 z Ostrowii...
Z ostrowii?
  • 0

budo_popo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1035 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:Iaido

Napisano Ponad rok temu

Re: Tanie białko WPC-80 z Ostrowii...

Cena naszego produktu to - brutto - 35,31zł/kg. Przesyłka realizowana jest
za pośrednictwem Poczty Polskiej.Minimalna ilość zamówienia to 1kg.
Zamówienia prosimy składać e-mailem.


Nawiazujac do samego koncentratu serwatki, bialko to ma jedna charakterystyczna ceche (pomijajac w miare wysokie BV), mianowicie bardzo szybki czas wchlaniania, co czyni je znakomitym suplementem okolo treningowym, wiele osob zamiast bcaa lub glutaminy po treningu stosuje wlasnie wpc lub wpi, w celu szybkiego dostarczenia aminokwasow.
Bialko serwatki jest rowniez bogate w glutamine.

W stanach glownym suplementem jest wlasnie bialko serwatki, obok testosteronu :wink:

Co do samku: ovopol to bialko jaja, z tad paskudny smak, serwatke otrzymuje sie z mleka, smaku nie ma prawie wogole, gdy pije sie ja z jakims carbo o smaku owocowym to wogole jej nie czuc.


Co do konwersji bialka w glukoze czyli glukogenezy - proces ten zachodzi w szczegolnych warunkach, gdy nie dostarczamy organizmowi weglowodanow, przy "normalnej" diecie nie ma mowy o takim procesie, a nadmiar bialka poprostu zostanie wydalony, co oczywiscie obciazy nerki i watrobe.
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Tanie białko WPC-80 z Ostrowii...
Brawo Popo. O to mi wlasnie chodzilo z warunkami w ktorych zachodzi konwersja 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024