Skocz do zawartości


Zdjęcie

uklad oddechowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_blackgirl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ankh-Morpork

Napisano Ponad rok temu

uklad oddechowy
No wlasnie prosze panstwa, jako ze odreagowuje nauke maturalna, to nie chcialo mi sie szukac w archiwum czy tematu nie bylo,mam nadzieje,ze nie. Jak byl to prosze mnie zastrzelic ;)

Pytanie me dotyczy wlasnie owego nieszczesnego przypadku mojego ukladu oddechowego. Zastanawia mnie co z nim nie tak byc moze. Od zawsze mialam problemy z bieganiem na ten przyklad, po 600 metrach "rozsadzalo" mi mostek. Probowalam po troche biegac,ale tez sie nie dawalo. Kiedys plywalam i nie mialam wiekszych problemow ze wstrzymywaniem oddechu. Problem byl natomiast gdy mialam na twarzy chocby kawalek cienkiego i dosc przewiewnego materialu,zreszta dalej jest po jakiejs minucie zaczynam sie dusic, musze miec dostep do swiezego powietrza. Klaustrofobii nie mam. I tak mnie zaczelo zastanawiac, czy toto normalne jest, czy moze mam cos nie tak poustawiane. Moze ktos cos wie? ;)

pozdrawiam
black
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uklad oddechowy
Miałaś kiedyś robione badanie pojemności płuc?
  • 0

budo_blackgirl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ankh-Morpork

Napisano Ponad rok temu

Re: uklad oddechowy
Nie, a myslisz,ze powinnam?
  • 0

budo_m0ses
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Eindhoven

Napisano Ponad rok temu

Re: uklad oddechowy
mysle, ze pojemnosc pluc nie ma tu nic do rzeczy. bardziej serce...

600m to nie jest duzo i z nawet b. malymi plucami, przebiegniecie ich nie powinno nastreczac problemow. ale dystans jest wystarczajacy aby serce zaczelo szybko pracowac.jesli masz problem moze sie to objawiac bolem w mostku.

jesli przy kazdym wysilku masz takie objawy to IDZ DO LEKARZA.

ale moze sie tez okazac, ze masz slaba kondycje :lol: do biegania trzeba sie przyzwyczaic
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: uklad oddechowy
Do oceny jest przede wszystkim serce. Nie spodziewam się jakichś sensacji, ale nie można wykluczyć np. zespołu Boarlow'a, który jest dość częsty. Jak pisał poprzednik, może to być również problem wydolnościowy.
  • 0

budo_blackgirl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ankh-Morpork

Napisano Ponad rok temu

Re: uklad oddechowy
Hmmm, jak robie rozne inne dziwne rzeczy to sobie radze jakos, i radzilam. A tak mam od zawsze, i teraz moze faktycznie kondycje mam slaba,bo czasu brak,ale kiedys mialam treningi po 2 godziny nawet 5 razy w tygodniu swojego czasu i wszystko w porzadku bylo. A bieganie i tak powodowalo bole mostka. Probowalam sie przyzwyczajac po troche do do niego (jak zreszta juz pisalam),ale to nic nie dawalo. Coz moze juz taki moj urok :lol:
Wypadanie zastawki? Hmmm, wolalabym jednak nie. Moze kiedys sie wybiore do kardiologa jednak. Jak tylko znajde czas :roll:
dzieki z podsuniecie ewentualnych powodow
pozdrawiam
black
  • 0

budo_grozes desperades
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skądinond

Napisano Ponad rok temu

Re: uklad oddechowy
moze podczas biegania zapominasz o oddychaniu?? :)
  • 0

budo_blackgirl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ankh-Morpork

Napisano Ponad rok temu

Re: uklad oddechowy
Jestem szatynka... :)
  • 0

budo_kenku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uklad oddechowy
na zdjeciu nie widac :lol:
  • 0

budo_blackgirl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ankh-Morpork

Napisano Ponad rok temu

Re: uklad oddechowy
Hmmmm,jak to nie? widziales husky o blond siersci? :lol:
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uklad oddechowy
platynowy blond jak najbardziej :) :)
  • 0

budo_blackgirl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ankh-Morpork

Napisano Ponad rok temu

Re: uklad oddechowy
Dobrze, ja w kazdym razie nie potrzebuje walkmana z nagraniem "wdech, wydech, wdech, wydech" jakos oddychanie samo o siebie dba... ;)
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uklad oddechowy

mysle, ze pojemnosc pluc nie ma tu nic do rzeczy. bardziej serce...

600m to nie jest duzo i z nawet b. malymi plucami, przebiegniecie ich nie powinno nastreczac problemow. ale dystans jest wystarczajacy aby serce zaczelo szybko pracowac.jesli masz problem moze sie to objawiac bolem w mostku.

Zależy jak leży. Mnie np. bieganie szybko męczy i nie mogę złapać oddechu. Za to przejechanie na rowerze 600 m nie stanowi problemu. :wink: A 60000 m to też nie jest wielki wyczyn. :-)
  • 0

budo_m0ses
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Eindhoven

Napisano Ponad rok temu

Re: uklad oddechowy
fakt. ale jazdy na rowerze nie mozna porownywac z bieganiem. niby to i to trening aerobowy ale pracuja zupelnie inne grupy miesni.

ja jak zaczynalem biegac to tez mialem takie "objawy" ale po tygodniu to mija. tylko na poczatku trzeba zacisnac zeby i wytrzymac. potem to juz zaczyna nawet sprawiac przyjemnosc.

podobno czlowiek wykozystuje na codzien 30% objetosci swoich pluc. przy bieganiu robi sie wieksze wdechy, inaczej pracuje serce itp. i czesto bole w mostku czy pluc to tylko podraznione oskrzela przez ktore normalnie nie przeplywa taka ilos powietrza.
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: uklad oddechowy
A podczas meczacej jazdy na rowerze masz tak samo? (utrzymywanie ciaglego, duzego tempa na duzym odcinku)

Wizyta u lekarza to najlepsze wyjscie.

pozdrawiam
  • 0

budo_blackgirl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ankh-Morpork

Napisano Ponad rok temu

Re: uklad oddechowy
Na rowerze nie jezdzilam juz pare dobrych lat, tzn odkad mi 2 ukradli,jakos sie nie zlozylo,zeby kupic kolejny. Jedyny na jakim jezdzilam ostatnimi czasy, to rowerek stacjonarny - 40 minut ze zmiennym "obciazeniem"(?) na koniec treningu na silce. Objawow bolesnych brak.
  • 0

budo_zielona wróżka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uklad oddechowy
Zmierz na jak dlugo potrafisz wstrzymac oddech, zrob trzy proby w godzinnych odstepach. Palisz?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: uklad oddechowy
A moze bol w mostku podczas biegania powoduja u kobiet zbyt duze piersi? Zbyt obcisly biustonosz? :wink: Np slynna polska biegaczka Irena Szewinska nie miala takich problemow :lol:
Jak sie patrze na obecne biegaczki swiatowej klasy to widac ze ten problem maja doskonale rozwiazany....Wiec moze chirurgia estetyczna? :P
Inna przyczyna moze byc to, ze chrzastka co laczy zebra na srodku siem nadwyreza jak ci sie zwieksza praca pluc, i wydaje ci sie ze mostek boli?
  • 0

budo_zagajnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 771 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Polski
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: uklad oddechowy
Sądząc z Twojego postu jesteś jeszcze w wieku intensywnego rozwoju fizycznego więc to także może być podłoże tego dziwnego bólu. Poza tym Szczepan może mieć rację mówiąc o czysto fizycznej przyczynie powstawania bólu w mostku. W końcu bieganie u pań ma jednak "nieco inny wymiar w pracy klatki piersiowej" niż u panów, a chrząstka łączna żeberek i mostka nie lubi obciążeń skierowanych w różne strony.
Jednak bezpiecznie będzie odwiedzić lekarza, ale najpierw jednak sportowego. Pozdrawiam Jacek
  • 0

budo_blackgirl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ankh-Morpork

Napisano Ponad rok temu

Re: uklad oddechowy
Szczepanie, w kwestii zbyt duzego biustu moge byc spokojna, extra DD to nie moj rozmiar biustonosza ;)
Wrozko, nie, chociaz mialam takie lata, ze palilam, na szczescie udalo sie rzucic w cholere to swinstwo. Takie dziwne cos mialam odkad pamietam,wiec nie ma to chyba nic wspolnego z paleniem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024