Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uwagi na temat federacji WTF!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Uwagi na temat federacji WTF!!!
To jest thread poświęcony pozytywnym i negatywnym odczuciom na temat federacji WTF. Został on stworzony po to, aby inne teamaty nie stawały się areną potyczek dla jej zwolenników i przweciwników.

Jako zwolennik tej federacji powiem, że pomimo kilku malkamentów formuła WTF spełnia moje oczekwania co do sztuki walki w stu procentach. Zapisałem sie na taekwondo po to, aby nauczyć się posługiwać nogami i to osiągnąłem, przy okazji nabyłem wystarczającą umiejętność ciosów zadawanych pięścią, czego nie można zaprezentować na zawodach, gdyż wtedy urok tej formuły by prysł. Nie znaczy to jednak, ze nie potrafimy posługiwać się górnymi kończynami, wręcz przeciwnie, przynajmniej w mojej sekcji kładziemy spory nacisk nie tylko na tradycyjne czurugi, lecz również np. na techniki czysto bokserskie. Poza tym WTF umożliwia nam spełnienie swoich umiejęności w full-kontakcie, co nie jest możliwe we wszystkich federacjach. Poza tym dziękuję za poomse, które mogę wykonywać luźno, ale nie muszę się przy nim bujać :wink:
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Uwagi na temat federacji WTF!!!
rip_dorey --- właśnie o to chodzi to co sie dzieje w sekcjach a na zawodach to czesto 2 różne bajki, zawody są jednym a codzinne treningi czymś innym ; )
I podzielam również Twoje zdanie co do motywu z "prysnieciem czaru" ; )
Jeżeli ktoś chce uderzenia rączusiami na głowe to niech zmini styl, proste ; )
żeby nie było że łyżeczkuje to.... walka sportowa jednak jest zbyt duzo przyczajowek itp. ; )
  • 0

budo_azizawduanal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Uwagi na temat federacji WTF!!!
heh cos w tym musi byc ze ITF nie lubi WTF-u (i pewnie odwrotnie, chociaz generalizuje)... tak wiec... wszystkich wkurza skakanie w wtf? a itf zasadami spowodowal komicznosc, powodujac ze zawodnicy skacza jak jakies kangury i pizgaja nieskoordynowane serie czurugi :) jak to wogole wyglada, totalna komedia:D no a poza tym.... to koniec bo tak na prawde chuja mnie obchodzi co oni tam sobie robia na tych treningach czy zawodach itf, szczerze w d**ie to mam, obchodzi mnie tylko wtf, choc czasem lukne na jakies ciekawsze akcje, przyznaje zdarza sie. wku*wia mnie tylko pie*dolenie, pie*dolenie jest najgorsze, pie*dolenie bylo w szkole, telewizji i teraz pie*dolenie na tym wlasnie forum. czemu tyle tego pie*dolenia wypisalem??? zeby ukazac jak wiara z itf zazdrosci/ma za zle/ czy chuj wie co do wtf, i przez to jak bardzo pie*dola, ze ku*wa za duzo skacza, ze nie mozna w glowe pizgac reka, ze to ze sramto, niedlugo sie przypie*dola ze: "ku*wa dlaczego macie tylko dwa kolory hogo???" albo chuj wie co bo nie bedzie juz zeczy to przypie*dalania sie!!! wasze opanowanie walki rekoma jest tak chujowe ze proba spaningu z bokserem konczy sie dlugim pobytem w szpitalu, a sie chwalicie ze "ku*wa my to mamy walke rekoma i cyna na miescie", chuja prawda i dobrze o tym wiecie. Wogole jakas strategia walki? wiadomo im wiecej czurugi z powietrza tym wiecej punktow, chuj ze wyglada jak gowno taka walka. Hehe... fala... dobra nie bede o tym pisal bo szkoda gadac jaka z tego bajka :D
tak wiec moral z tej opowiesci wychodzi taki(dla tych ktorym sie nie chcialo czytac o pie*doleniu zawistnych pipek), ze nalezy trzymac du*e wlasnego stylu i wypie*dalac od innych bo po chuy komus psuc nerwy, a tak jak napisze ze itf jest taki i owaki to jeszcze ktos uwierzy.
No i konczac, na takich pacjentow o ktorych jest ten text, a musicie wiedziec ze wielu z udzielajacych sie na forum i nawet w miare cos wiedzacych na temat tkd, serdecznie leje.
  • 0

budo_daywalker
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Uwagi na temat federacji WTF!!!
Tez trenuje wtf i wcale nie uwazam, ze ten styl jest zly, gorszy od innych federacji
(itf gtf i inne), ale nie ma sztuki walki doskonalej i niestety kazda ma jakies wady i zalety stad chyba najwazniejszy jest trener...ale wracajac do wtf, zarzuca sie glownie ze w wtf ludziki podskakuja na zawodach i wyglada to dziwnie ale chcialbym zauwazyc ze walka sportowa to jedno a walka na ulicy i na sparach to jeszcze co innego!!! Sport jest sportem a zawody zawodami, wiara ma w d**** piekne akcje bo liczy sie tylko zdobycie pkt i wygranie bez wzgledu na styl, gardy nie trzymaja to fakt ale na zawodach o to chodzi zeby podpuscic przeciwnika prowokujac go itp. Ogladalem troche walk itf gtf glownie z tematu powyzej (filmy) i chce zauwazyc ze wy (itf gtf) tez garde w wiekszkosci trzymacie na zawodach na wysokosci brzucha (czasem nawet jaj!!!). Mysle ze itf ma ten minus ze nie ma full contactu oraz ze rece sa premiowane z wyskoku co troche dziwnie wyglada jak tak sobie podskakuja chlopaki z czurugi :) . Zastnawiam sie co by bylo gdyby byl dozwolony full contact czy wtedy tez byscie tak lecieli z tymi czurugi - osobiscie uwazam ze by sie to zle skonczylo... oczywiscie nie chce nikogo urazic z itf czy gtf poprostu takie mi sie mysli nasunely z obserwacji.
Zastanawiam sie co by bylo gdyby najlepsze cechy wtf itf i gtf polaczyc w jedno ( mam na mysli szybkie nogi full contact udezenia na glowe bez podskakiwania) moze cos by z tego wyszlo a moze jesetem nie doinformowany i juz cos takiego powstalo...
Konczac mysle ze nie bede orginalny ale wydaje mi sie ze niewazne co trenujesz (jaka federacje) wazne jakiego masz trenera.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Uwagi na temat federacji WTF!!!
Prośba od zdziadziałego ramola na forum - ja wiem, że ktoś może kogoś nie lubić albo też emocjonalnie wyrażać sądy, ale spróbujmy trzymać jakiś poziom w dyskusji, ażeby pod tzw. przecinkami nie ginął sens wypowiedzi.

Gizmo
  • 0

budo_pa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uwagi na temat federacji WTF!!!

Konczac mysle ze nie bede orginalny ale wydaje mi sie ze niewazne co trenujesz (jaka federacje) wazne jakiego masz trenera.


Nie jesteś oryginalny, ale masz rację. :D
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Uwagi na temat federacji WTF!!!
AzizAwduAnal --- a mi sie wydawało ze temat jest o WTF ; ) i nie klnij tyle bo mi mózg wysiada od glupich slow.

co do Topicu, to nie powino sie chyba az tak bardzo zmieniac WTF bo mimo tego i tak ma swoich zwoleników w takiej formie, jezeli sie podoba taka forma to niech bedzie ; )[tutaj bym podal liczby ale nie wiem ile jest członków w WTF'ie]
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Uwagi na temat federacji WTF!!!

[tutaj bym podal liczby ale nie wiem ile jest członków w WTF'ie]


179 organizacji narodowych, co czyni WTF zdecydowanie największą międzynarodową federacją TKD na świecie.

Gizmo
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Uwagi na temat federacji WTF!!!

Prośba od zdziadziałego ramola na forum - ja wiem, że ktoś może kogoś nie lubić albo też emocjonalnie wyrażać sądy, ale spróbujmy trzymać jakiś poziom w dyskusji, ażeby pod tzw. przecinkami nie ginął sens wypowiedzi.

Gizmo


Heh popieram, w dzisiejszych czasach trzeba być bardziej asertywnym :-)
  • 0

budo_kubakksw
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Uwagi na temat federacji WTF!!!

heh cos w tym musi byc ze ITF nie lubi WTF-u (i pewnie odwrotnie, chociaz generalizuje)... tak wiec... wszystkich wkurza skakanie w wtf? a itf zasadami spowodowal komicznosc, powodujac ze zawodnicy skacza jak jakies kangury i pizgaja nieskoordynowane serie czurugi :) jak to wogole wyglada, totalna komedia:D no a poza tym.... to koniec bo tak na prawde chuja mnie obchodzi co oni tam sobie robia na tych treningach czy zawodach itf, szczerze w d**ie to mam, obchodzi mnie tylko wtf, choc czasem lukne na jakies ciekawsze akcje, przyznaje zdarza sie. wku*wia mnie tylko pie*dolenie, pie*dolenie jest najgorsze, pie*dolenie bylo w szkole, telewizji i teraz pie*dolenie na tym wlasnie forum. czemu tyle tego pie*dolenia wypisalem??? zeby ukazac jak wiara z itf zazdrosci/ma za zle/ czy chuj wie co do wtf, i przez to jak bardzo pie*dola, ze ku*wa za duzo skacza, ze nie mozna w glowe pizgac reka, ze to ze sramto, niedlugo sie przypie*dola ze: "ku*wa dlaczego macie tylko dwa kolory hogo???" albo chuj wie co bo nie bedzie juz zeczy to przypie*dalania sie!!! wasze opanowanie walki rekoma jest tak chujowe ze proba spaningu z bokserem konczy sie dlugim pobytem w szpitalu, a sie chwalicie ze "ku*wa my to mamy walke rekoma i cyna na miescie", chuja prawda i dobrze o tym wiecie. Wogole jakas strategia walki? wiadomo im wiecej czurugi z powietrza tym wiecej punktow, chuj ze wyglada jak gowno taka walka. Hehe... fala... dobra nie bede o tym pisal bo szkoda gadac jaka z tego bajka :D
tak wiec moral z tej opowiesci wychodzi taki(dla tych ktorym sie nie chcialo czytac o pie*doleniu zawistnych pipek), ze nalezy trzymac du*e wlasnego stylu i wypie*dalac od innych bo po chuy komus psuc nerwy, a tak jak napisze ze itf jest taki i owaki to jeszcze ktos uwierzy.
No i konczac, na takich pacjentow o ktorych jest ten text, a musicie wiedziec ze wielu z udzielajacych sie na forum i nawet w miare cos wiedzacych na temat tkd, serdecznie leje.

Masz jakiś problem z wyrażaniem emocji?? :? Nie wiem, katowali cie kiedys?? Napewno byś zmienił zdanie do czirugi, jakbys dostał z niego w ten twój pusty łep :twisted: A skąd wiesz ze w itfie walczy sie samym czirugi z wyskoku?? Koledzy ci naopowiadali czy sam to wymyśłeś?? :roll: Kompleksy jakies ze tak najedzasz na ten styl walki?? Szkoda mi Ciebie może kiedys dostaniesz po mordzie od jakiego itfowca to sie przekonasz ze ITF to nie tylko głupie skakanie... :lol:
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uwagi na temat federacji WTF!!!
daywalker napisał:
"Zastanawiam sie co by bylo gdyby najlepsze cechy wtf itf i gtf polaczyc w jedno ( mam na mysli szybkie nogi full contact udezenia na glowe bez podskakiwania) moze cos by z tego wyszlo a moze jesetem nie doinformowany i juz cos takiego powstalo."

Czyżbyś chciał stworzyć kick boxing ?

pozdrawiam kwiat
  • 0

budo_silent
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Uwagi na temat federacji WTF!!!
Nie bede wypowiadal sie na temat WTF bo nie bylem na ani jednym treningu tej federacji, a to co mozna obejrzec w sieci albo w tv nie odzwierciedla rzeczywistosci. Jednak jezeli chodzi o te sady o ITF to proponuje po prostu przejsc sie raz z treningu WTF na ITF i sprawdzic na wlasnym ciele czy te "czirugi" faktycznie sa takie slabe. Co do full-kontakt w WTF to jednak nie do konca to tak slodko wyglada bo nie ma przeciez kopania po piszczelach albo uderzen lokciami.

ITF ma swoje plusy i minusy. Ma tez "swoje postacie" z ktorymi kojarzone jest TKD jak np Juras czy Bryl, jak kazda sztuka walki zreszta. Trenowalem tez w kilku klubach karate zeby sprawdzic "jak to sie je" i co ciekawe praktycznie nikt nie mial jakis uprzedzen do ITF. Nie bylo wytykania chirugi, nabijania sie z podskakiwania czy fali. Wiele ludzi z ITF chodzi dodatkowo na BBJ albo Judo i tam rowniez spotykaja sie zazwyczaj z cieplym przyjeciem. Nie spotkalem sie tez jeszcze z kims ze znajomych kto mialby jakies uprzedzenia do WTF.

Tak to przynajmniej wyglada w mojej okolicy. :)

A pokrzykiwania "moje jest lepsze a twoje gorsze" to zazwyczaj zdarzaja sie wsrod tych co jeszcze nie nauczyli sie pokory na treningach, albo zapomnieli ze zwykly leszcz spod budki z piwem tez potrafi skutecznie przylozyc i to nawet bez rozgrzewki :-D

ps. Gizmo : duzo nie znaczy dobrze ;-)
  • 0

budo_azizawduanal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Uwagi na temat federacji WTF!!!

Masz jakiś problem z wyrażaniem emocji?? Nie wiem, katowali cie kiedys?? Napewno byś zmienił zdanie do czirugi, jakbys dostał z niego w ten twój pusty łep A skąd wiesz ze w itfie walczy sie samym czirugi z wyskoku?? Koledzy ci naopowiadali czy sam to wymyśłeś?? Kompleksy jakies ze tak najedzasz na ten styl walki?? Szkoda mi Ciebie może kiedys dostaniesz po mordzie od jakiego itfowca to sie przekonasz ze ITF to nie tylko głupie skakanie...


:) no masz ci los i musze sie rozpisac... :)

- emocje wyrazam jak najbardziej pozytywnie i w sposob jaki mi najbardziej odpowiada :)
- "katowali" .... uuu... kurde no nie wiem jakie tam masz przyzwyczajenia z domu, jakies traumatyczne przezycia z dziecinstwa ale prosze nie opowiadaj nam o tym, tu o sztukach i sportach walki sie mowi :)
- "zmienilbym zdanie o czurugi"? czyli bym sadzil ze to mega nieskuteczna technika tak?
- "pusty ŁEP" jak wytlumaczysz mi co to ŁEP to sie ustosunkuje do tego, bo ja znam cos podobnego ale to jest ŁEB :)
- "A skąd wiesz ze w itfie walczy sie samym czirugi z wyskoku?? " MATURA NIE ZDANA ZA ANALIZE MATERIAŁU!!! czytalem specjalnie dwa razy to co napisalem i nigdzie nie widze zebym napisal ze w itf-ie walczy sie SAMYM(I) czurugi z wyskoku :) chyba ze twoj "łep" mi zaslania :)
- "sam to wymyśłeś" wymyslalem sobie tylko jak bym mogl takiemu komus jak ty przemeblowac gebe albo ten twoj "łep" i to wszystko, powaga :)
- "Kompleksy jakies ze tak najedzasz na ten styl walki??" to nie byl pojazd tylko to na serio kluje w oczy i wyrazilem tylko swoj osobisty komentarz, jak sie nie podoba zamykaj oczy albo odwracaj "łep" :)
- "Szkoda mi Ciebie" dzieki za wsparcie podam ci moj nr konta to z okrągłej sumki bede sie bardziej cieszyl niz z samych slow. tylko ma byc taka kwota zeby "łep" mnie rozbolał :)
- "dostaniesz po mordzie" ?? przykro mi musze cie rozczarowac nie mam mordy, posiadam jedynie twarz :D wiec z twoich planow nici :)
- "sie przekonasz ze ITF to nie tylko głupie skakanie..." odsylam cie do ktoregos z poprzednich podpunktow - nie napisalem ze itf to tylko glupie skakanie, nie napisalem rowniez ze skakanie jest glupie...

dobra koniec analizy tekstu :D kubakksw - czytaj dokladniej, wyrazaj swoje emocje i nie wpadaj w kompleksy :)
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Uwagi na temat federacji WTF!!!

daywalker napisał:
"Zastanawiam sie co by bylo gdyby najlepsze cechy wtf itf i gtf polaczyc w jedno ( mam na mysli szybkie nogi full contact udezenia na glowe bez podskakiwania) moze cos by z tego wyszlo a moze jesetem nie doinformowany i juz cos takiego powstalo."

Czyżbyś chciał stworzyć kick boxing ?

pozdrawiam kwiat


A gdzie ty w KB widziałeś takie kopnięcia jak w WTF-ie?
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Uwagi na temat federacji WTF!!!

ps. Gizmo : duzo nie znaczy dobrze ;-)


Ależ wiem, wiem :D Ale daje to do myślenia, zwłaszcza w porównaniu do federacji, które po drodze przeżyły 23 rozłamy i egzystują w kilku wcieleniach mimo dłuższego stażu ;)

Gizmo
  • 0

budo_daywalker
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Uwagi na temat federacji WTF!!!
Niedawno czytałem posta (jeśli dobrze pamiętam to pisał Gizmo - thx ofcourse) o zmianach w wtf. O ile wiekszosc zmian jest dosc kosmetyczna o tyle ciekawie zapowiadal sie pomysl uderzen rękami na głowe. Niedawno uslyszalem ciekawą opinie co by było gdyby sie tak faktycznie stało. Otoż uslyszalem że wtedy do zawodów wtf (pomijam formalnosci startowe itp) mogli by poprzychodzic ludziki z innch dyscyplin kick boxingu muay thai oczywscie itf gtf itp i wtedy mowiac lagodnie chlopaki z wtf nie mieli by czego szukac bo w koncu wiekszosc czasu cwicza nogami a tu nagle zdezyli by sie z dobrymi podstawami sztuki udezania rekoma (oczywiscie sa wyjatki i nie kazdy wtf nie umie poslugiwac sie ta czescia ciała :) ) no i musieli by znikanc na jakis czas zeby uzypelnic braki, zmienic taktyke - mogloby byc to dosc klopotliwe dla calej oranizacji wtf.
Nie jest to moj osobisty poglad na to, ale chcialbym wiedziec co wy na ten temat sadzicie??
  • 0

budo_daywalker
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Uwagi na temat federacji WTF!!!
kwiat napisał

Czyżbyś chciał stworzyć kick boxing ?



Raczej nie ma sensu tworzyć tego co już jest :) raczej miałem na myśli wybranie wszystkich najlepszych cech różnych federacji tkd i... mogłoby być to ciekawe
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Uwagi na temat federacji WTF!!!

Niedawno czytałem posta (jeśli dobrze pamiętam to pisał Gizmo - thx ofcourse) o zmianach w wtf. O ile wiekszosc zmian jest dosc kosmetyczna o tyle ciekawie zapowiadal sie pomysl uderzen rękami na głowe.


Moim zdaniem do takiej zmiany nie dojdzie. Włodarze z WTF-u być może zaczną przyznawać wkońcu punkty za uderzenie w Hogo, ale jeśli zostaną wprowadzone ręce w full-kontakcie to WTF straci swój urok i przedewszystkim szybkość. Wprowadzenie uderzeń rękami w głowę zmusiłoby zawodników do nabrania masy, aby ciosy były silniejsze. Poza tym to wprowadzałoby kombosy, a to zkolei obite mordy(patrz bokserzy), nie wiem czy to by było dobre rozwiązanie. Na pewno zawody stałyby sie bardziej brutalne, a poza tym nie wyobrazam sobie MŚ z tą zasadą, gdzie zawodnik musiałby stoczyć 6 pojedynków jednego dnia(przyjąć conajmniej parenaście bomb na twarz).
Ja jestem zdecydowanie przeciw.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Uwagi na temat federacji WTF!!!
Wszystko wskazuje na to, że rzeczywiście raczej należy się spodziewać punktowania technik ręcznych na hogoo (choć to tez miało kilka razy być wprowadzane i nic). Zresztą pierwsze fotki proponowanych rękawic i ochraniaczy na stopy raczej nie wskazują na to, aby rękawice te miały służyć do walenia się po buźkach - przypominają bardziej przyrządówki.

Gizmo
  • 0

budo_silent
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Uwagi na temat federacji WTF!!!
Możesz podać link do zdjęć tych nowych akcesoriów ? :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024