Skocz do zawartości


Zdjęcie

klasy sportowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

klasy sportowe
nie orientuje sie ktoś jak zdobyć klase sportową? ściągnąłem odpowiedni plik ze stronki PUTu no i tam są takie jakieś tabelki z których nie bardzo wiem o co chodzi:/
Pytam bo moja koleżanka z klubu ma zamiar iść na AWF i to ma jej pomóc sie tam dostać. posiada ona 1Dan i jest z rocznika 1986. z góry dzięki
  • 0

budo_mazi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świnoujście

Napisano Ponad rok temu

Re: klasy sportowe
Wiem, że z testów na AWF zwalnia aktulany mistrz Polski.
  • 0

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: klasy sportowe
no ona ma wice mistrza w układach formalnych, zdobyła na zawodach w Jastrzębiu Zdrój
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: klasy sportowe
Klub musi wystąpić do PUT o wydanie zaświadczenia o nadaniu klasy sportowej z podaniem zawodów, na jakich dany zawodnik osiągnął sukcesy. Czy to na AWF pomoże - zależy od AWF, klasy sportowe PUT nie wszędzie są uznawane.

Gizmo
  • 0

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: klasy sportowe
ale to zawody muszą być z tego sezonu i tylko w PUT?
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: klasy sportowe
Podejrzewam, że mogą być też z ubiegłego sezonu, zachowują ważność do końca następnego roku. Oczywiście tylko z PUT, inne organizacje wystawiają klasy sportowe za swoje zawody.

Gizmo
  • 0

budo_kokoni
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: klasy sportowe
Musisz się zorientować które uczelnie uznają klasy sportowe z PUT i z czego zwalnia dana klasa. Twoja koleżanka jest juniorką zdobyła drugie miejsce na MP więć ma I klasę. Zawody w Jastrzębiu formalnie były Międzynarodowymi Mistrzostwami Polski choć z zagranicy była tylko Mołdawia więc może wystawią jej klase Międzynarodową Mistrzowską. Na I klasę mistrzowską może być zwolniona np. tylko z egzaminu sprawnościowego a na MM z całości ale to zależy od uczelni czy wogóle takowa uznaje klasy z PUT. Właściwie to powinny wszystkie uznawać ale nie uznają :wink:
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: klasy sportowe
Hm, właściwie to nie łapię, dlaczego "wszystkie powinny uznawać". PUT jednak działa na trochę innych zasadach niż PZTkd-WTF i PZTkd-ITF, stąd tez i klasy sportowe są inaczej traktowane...

Gizmo
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: klasy sportowe

Hm, właściwie to nie łapię, dlaczego "wszystkie powinny uznawać".

kazda uczelnia wyzsza posiada w tym sesnie pewna niezaleznosc. Stad kazda moze miec inne metody naboru/zwolnien z egzaminow itp.
  • 0

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: klasy sportowe
myślicie więc ze każda uczelnia ma jakiś spis związków/organizacji z których klasy sportowe respektują? przeciez takich organizacji jest na prawde bardzo duzo no i żyjemy jeszcze w czasach w których wiele osób nie wie co to jest Taekwon-do a co dopiero PUT :/ :?
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: klasy sportowe
Nie da sie ukryć, że lepiej wyglądają klasy sportowe nadane przez polskie związki sportowe, a tych już nie jest tak dużo - w taekwondo raptem dwa, i nie jest to PUT.

Gizmo
  • 0

budo_kokoni
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: klasy sportowe
A czym jest PUT jeśli nie zwiąkiem. Bo cały czas myslałem że to związek taki sam jak dwa pozostałe tylko że z taką dziwną nazwą.
  • 0

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: klasy sportowe
właśnie! ale słyszałem ze z tą nazwą to PUT ma wiele problemów. między innymi z dotacją od państwa. bo państwo da kase na związek ale na unie :?
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: klasy sportowe
Nie o nazwę chodzi. A statut PUT jest dostępny w internecie i każdy sobie może poczytać, co tam jest napisane.

Gizmo
  • 0

budo_dzik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: klasy sportowe
korzystajac z okazji chcialbym o cos zapytac.

Studiuje na Uniwersytecie Jagiellońskim i w ramach zajęć na swoim kierunku na trzech pierwszych semestrach mam WF. Jestem teraz na trzecim semestrze i powinienem grzecznie biegac na WF. Tyle że trenuje teraz 4 razy w tygodniu i kompletnie mi nie pasuje cholerny WF.
(W tym samym dniu mam trening na który daleko dojeżdżam.)

Okazuje się że moich WFistów nie interesuje to, że trenuje, nie wiem jak jest dokładnie (sprawdze niebawem) ale z zajęć zwalnia chyba tylko klasa mistrzowska. Za start na MP double match w Będzinie mam I klase sportową ale obawiam się, że to nie wystarczy.

Jak jest z WFem na waszych uczelniach ? Czy próbowaliście się zwolnić z WFu, trenując TKD ? No i czy nie wiecie czy jest jakiś sposób zeby obejść to badziewie ?
Aha. Mój klub jest zrzeszony właśnie w PUT.

pozdrawiam. Dzik
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: klasy sportowe
Różnie to bywa na różnych uczelniach. Najlepiej wybrać się bezpośrednio do kierownika studium WF na UJ i z nim uzgadniać co i jak.

Gizmo
  • 0

budo_dzik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: klasy sportowe
Ehhh, trzeba będzie do nich biegać. Ale czuje w kościach problemy zarówno z powodu dyscypliny jak i organizacji. We shall see.

pozdrawiam, DZIK
  • 0

budo_nazeem
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 721 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: klasy sportowe
Z tego co wiem to z egzaminów na AWF zwalniają tylko klasy sportowe ale tylko z dyscyplin olimpijskich.
  • 0

budo_kasiab23
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz-Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: klasy sportowe

Z tego co wiem to z egzaminów na AWF zwalniają tylko klasy sportowe ale tylko z dyscyplin olimpijskich.

taaaak.... sama próbowałam dostać sie na wychowanie fizyczne na Akademii Bydgoskiej posiadając klasę sportową i zostałam poinformowana, że z egzaminów zwalnia tylko klasa z dyscyplin olimpijskich... a posiadałam w tkd ważną do końca 2001 roku ... : :) :) :) :) ( nic dodać, nic ująć)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: klasy sportowe
Akurat nasz zawodnik dostał się na AWF na podstawie klasy sportowej z PUT, więc naprawdę nie ma reguły.

Gizmo
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024