Skocz do zawartości


Zdjęcie

TKD tradycyjne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_wookasch
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin / Gorzów

Napisano Ponad rok temu

TKD tradycyjne
Jako nowy grzecznie sie witam (dla luzakow wersja lajtowa: siema" :wink: )

Postanowilem zaczac trening TKD: od dawna chcialem sie zabrac za jakis SW, wybierajac miedzy kyokushin a TKD padlo na to drugie.

Jako ze studiuje w Berlinie bede tez tutaj trenowal i stad moje pytanie: po lekturze forum i przeczytaniu ton informacji w necie zdecydowalem sie na ITF. Jednak bardzo duzo szkol tutaj trenuje cos co nazywaja "tradycyjnym TKD". Czy ktos wie czym to sie je? Za wszelkie uwagi bylbym wdzieczny.

Dodatkowe pytanie z ciekawosci: jedna ze szkol TKD ITF ktora rozwazam ma takich trenerow:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
a druga
Ciekawi mnie, czy komus cos ich postacie mowia.
Durgim rozwazanym przeze mnie klubem (glownie ze wzgledu na niskie oplaty) jest [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Ktos moze zna? (sparowal na ten przyklad :wink: )[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Troche namieszalem, troche chaotycznie, ale co tam, wszystko co wielkie rodzi sie w bolach :D

Acha, zapomnialbym: ze wzgledu na wiek (24) zakladam ze poczatki nie beda latwe, z aktywnosci sportowej plywam 2x tygodniowo i wspinam sie. Z rozciagnieciem nie za bardzo ;)
  • 0

budo_kyan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD tradycyjne

...
jedna ze szkol TKD ITF ktora rozwazam ma takich trenerow:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

to napewno jest ITF ??
wyglądają na WTF
  • 0

budo_felipe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:się wziąłem?

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD tradycyjne
Kyan ma rację a galeria tego klubu to potwierdza. Hogo itd. WTF jak nic. A swoją drogą dlaczego nie WTF?? :)
  • 0

budo_czasami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD tradycyjne
to jest na 100% WTF te doboki tak wygladaja i wogule :P nie wiem czemu nie WTF ale ja wole ITF bo to bylo na poczatku i tworca Taekwon-do do konca byl wierny swojemy stylowi TKD ITF a chyba on lepje wie skora jest tworca tej sztuki walki co jest lepsze dlatego tez bym wybral ITF a nie jakies WTF
  • 0

budo_deejay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD tradycyjne
ja mialem okazje byc na treningu tkd tradycyjnego w niemczech w bad toelz

uklady mają takie jak w itf, ale nie wykonują fali, poza tym powiedzieli mi ze nie walczą(podobno to niebezpieczne nawet w rekawicach;-))
mają za to świetne nogi, rozbijają deski fajerwerkami typu bandae dollyo 720
przynajmniej na tym treningu w ktorym uczestniczylem byl b duzy nacisk na nogi
  • 0

budo_deresz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń / Krośniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD tradycyjne

powiedzieli mi ze nie walczą(podobno to niebezpieczne nawet w rekawicach;-))


Zalatuje mi Karate Tsunami - nie sparują bo to jest zbyt niebezpieczne przy tych zabójczych technikach :) :) :)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD tradycyjne
Mistrz Kang Jong Gil to niezły wymiatacz, jesli chodzi o sportowe taekwondo. Spotykałem go nieraz na zawodach w Berlinie, mam nagrade seminarium szkoleniowe.

W Berlinie klub prowadzi mój dobry znajomy, mistrz Pyo Rak Sun - 7 dan WTF, 4 dan hapkido. Bardzo sympatyczny gość. Jego szkoła mieści się na Alt-Reinickendorf, stacja metra Paracelsus Bad. Gdybyś tam trafił, pozdrów go od Piotra z Polski. Stronka szkoły: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Nazwy TKD tradycyjne używają kluby związane z mistrzem Kwon Jae Hwa 7 dan, niegdys czołowym instruktorem ITF w Niemczech. Ćwiczą bardzo archaiczną forme bezkontaktowego taekwondo. Rzeczywiście kopią cuda wianki, za to bardzo dziwnie robia formy (z szybkością światła), no i sparingi maja faktycznie bezkontaktowe. Byliśmy kiedyś z ekipą na imprezie (seminarium + turniej) robionej przez naszego znajomka z Bawarii, wywodzącego sie właśnie z tradycyjnego TKD - ciekawe przeżycie ;-)

Pozdrawiam

Gizmo
  • 0

budo_azizawduanal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD tradycyjne
heh mieszkasz w berlinie(lub nieopodal skoro tam studiujesz) i wybierasz ITF? nie chce napisac ze ITF jest gorszy od WTF-u, ale czlowieku, berlin to mekka mistrzow TKD WTF :) przynajmniej z tego co mi wiadomo :)
ale od poczatku... te doboki itd. z pierwszego linka(linku) to WTF

(...)Mistrz Kang Jong Gil to niezły wymiatacz(...)

(...)mistrz Pyo Rak Sun - 7 dan WTF, 4 dan hapkido. Bardzo sympatyczny gość(...)


Jak zwykle czysta prawda Gizmo :) , Mistrz Kang Jong Kil, Mistrz Pyo Rak Sun a takze Mistrz Kang Seok-Sun to mega wymiatacze, a zarazem sa bardzo mili i pelni humoru. Ci wlasnie mistrzowie przyjezdzaja do naszej sekcji raz na jakis czas na seminaria :D ogolnie udzielaja sie w Berlinskim (i nie tylko) swiatku TKD, niedawno prowadzili np: International Berlin Taekwondo Championship 2004 :D (bylismy tam :twisted: ) majac taka opcje zeby trenowac w berlinie bez wachania wybralbym WTF, treningi z nimi to czysta przyjemnosc, a jak zobaczylismy sale Mistrza Pyo Rak Sun.... szczeki nam poopadaly 8O wszyscy co byli wiedza co mam na mysli :D idealne warunki do treningow a pozatym pod bardzo fachowym okiem :)

nie ladnie jest sie chwalic ale niech bedzie ten jeden raz :) Mistrz Pyo Rak Sun byl w te wakacje z nasza sekcja na obozie w Lezeczkach :)

wpadajcie na stronke niedlugo pojawia sie zdjecia z tegorocznego obozu i seminarium z Mistrzem Kang Jong Kilem :) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_wookasch
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin / Gorzów

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD tradycyjne

WTF jak nic. A swoją drogą dlaczego nie WTF?? :)


No tak, wydawalo mi sie ze logo na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] w lewym gornym rogu to ITF Dołączona grafika

Co do WTF: nie chce zaczynac znowu flame'a (naczytalem sie juz na forum :wink: ), ale w WTF nie za bardzo podoba mi sie ograniczenie rak (kopniecia niskie tez jakos chyba sa zabronione).

W Berlinie klub prowadzi mój dobry znajomy, mistrz Pyo Rak Sun - 7 dan WTF, 4 dan hapkido. Bardzo sympatyczny gość. Jego szkoła mieści się na Alt-Reinickendorf, stacja metra Paracelsus Bad. Gdybyś tam trafił, pozdrów go od Piotra z Polski. Stronka szkoły: Akademie Pyo



Dzieki za linka! Troche to daleko, musialbym dojezdzac z godzine, no ale zobaczymy 8)


Heh, z lektury forum wynikalo ze zdecyduje sie na ITF, teraz przychylam sie do WTF. Pojde na probne treningi do kliku szkol i wtedy pomysle (tyle tego tutaj ze starczy na kilka tygodni trenowania, heh). No i jeszcze kwestia kasy: trening 2x tygodniowo kosztuje ok. 50 euro, tylko w EASA taniocha: 20 euro.

Dzieki za odzew!
  • 0

budo_azizawduanal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD tradycyjne
nie pamietam gdzie uczy Mistrz Kang Jong Kil, mam nadzieje ze to sprawdziles, ale jak wynika z tego co napisales to zapewne w EASA Berlin.
jezeli mam polecac do kogo isc to wlasnie jego wybral, to poządny fachowiec a poza tym cena przekonuje :D , poza tym mielismy z Nim seminarium i niezle daje w ... :twisted: wiadomo co :)
ps. mozesz zalowac ze do Mistrza Pyo masz daleko, zarąbiste treningi prowadzi a poza tym wesoly czlowiek z niego :D
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD tradycyjne

nie pamietam gdzie uczy Mistrz Kang Jong Kil, mam nadzieje ze to sprawdziles, ale jak wynika z tego co napisales to zapewne w EASA Berlin.
jezeli mam polecac do kogo isc to wlasnie jego wybral, to poządny fachowiec a poza tym cena przekonuje :D , poza tym mielismy z Nim seminarium i niezle daje w ... :twisted: wiadomo co :)


Tak jest idz do Kanga, a poznasz moc kopania z biodrem, poza tym jest mega w dupe na gaz, nie ma opierdalania się. Oprocz tego ze jest mistrzem walki sportowej to jak zobaczylem jego poomse to 8O takiego zajebistego wykonania w zyciu nie widzialem, naprawde warto, a poza tym u niego tez masz rece, przekonalem sie na wlasnej skorze, kiedy na seminarium koles od niego skontrowal mnie czurugi, cyc mnie bolal przez dwa tygodnie. Tak wiec jest to kopletny mistrz i pod jego okiem czeka sie swietlana przyszlosc.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD tradycyjne

ja mialem okazje byc na treningu tkd tradycyjnego w niemczech w bad toelz

uklady mają takie jak w itf, ale nie wykonują fali, poza tym powiedzieli mi ze nie walczą(podobno to niebezpieczne nawet w rekawicach;-))

ja bylem na takim treningu w kolonii, takie same odczucia...
  • 0

budo_peterjoseph
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD tradycyjne
czasami:
1. "... ITF bo to bylo na poczatku"
2. " i tworca Taekwon-do do konca byl wierny swojemy stylowi TKD ITF a chyba on lepje wie"
3. " skora jest tworca tej sztuki walki "
4. "co jest lepsze dlatego tez bym wybral ITF a nie jakies WTF"

Czy mógłbyś mi wyjasnić i rozwinąć wątki 1-4?
Wg moich wiadomości:
1 - na początku był chaos (iluś mistrzów zrzeszonych w jakimś związku , nie pamiętam nazwy)
2 - czy jesteś pewien, że jeszcze wie? Zdaje się, że od paru lat nie żyje?
3 - czy tylko zmodyfikował karate/taesoodo?
4 - czemu "jakieś WTF"? I czemu "jest lepsze (ITF)" lub też gorsze?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024