Skocz do zawartości


Zdjęcie

MUAY BORAN


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_baza
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

MUAY BORAN
Czy ktoś wie gdzie może w polsce a najlepiej w gdańsku jest szkoła orginalnego muay boran, nie obiętego MUAY THAI którego walki odbywają się na ringu, ale orginalnego BORANA ????????????
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: MUAY BORAN
W krakowie jest chyba tylko oficjalna sekcja. Poza tym w kraju to chyba nikt nie uczy 'oryginalnego' muay boran.

ps. muay boran obejmuje częściowo muay thai, musisz miec posdstawy, żeby potem dalej uczyć się przechwytów itd.
  • 0

budo_baza
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MUAY BORAN
No czaje ale jak ktoś już umie coś nie coś no wiesz. A borana bym się nauczył bo zajebiście jest komuś wskoczyć na plegary i z łokcia w łeb :) ))))
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: MUAY BORAN
To najpierw się naumiaj coś nie coś wiesz, bo dziwne rzeczy wypisujesz :D . Potrenuj Muay Thai, dużo trenerów zna pare elementów muay boran to mogą Ci 'coś nie coś' pokazać...
  • 0

budo_baza
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MUAY BORAN
jakie tam bzdury samą prawdę pisze :) w jak mjnie pouczysz jak pewnie mieszkasz gdzies wpizdu odemnie :)
  • 0

budo_hszanek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: MUAY BORAN
Witam.
Ja też jestem z Gdańska i bardzo chciałbym uczyć się Muay Boran, bo mnie bardzo kręci to co jest również poza walką-cała ta kultura Muay Thai. Chodzi mi tu np. o ram muay czy wai khru i nie o jak najszybsze dostosowanie zawodnika do ringu, ale jak najlepsze.."wykształcenie" go... to chyba dobre słowo :wink: .
  • 0

budo_rip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 414 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RIP

Napisano Ponad rok temu

Re: MUAY BORAN

No czaje ale jak ktoś już umie coś nie coś no wiesz. A borana bym się nauczył bo zajebiście jest komuś wskoczyć na plegary i z łokcia w łeb :) ))))


ja jebie jakie bzdury....

masz podstawy MT.ile trenowales, 3 lata?

na plegary i z łokcia w łeb...na Thora!...O_o
  • 0

budo_baza
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MUAY BORAN
Obojętnie ile trenowałe to nie zmienia faktu iż bym sie nauczył rozszerzonego MT a nie ze kolana w łeb i później ze łokcia :)
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: MUAY BORAN

Obojętnie ile trenowałe to nie zmienia faktu iż bym sie nauczył rozszerzonego MT a nie ze kolana w łeb i później ze łokcia :)


W polsce jedynym czlowiekiem z ktorym jest utozsamiane Muay Boran, to PIotr Ochniowski z krakowa.
poszukaj jego stronki na budo linkowni i zobacz czy jest jego sekcja niedaleko ciebie.
Od razutez ci mowie, ze w takiej formie jak w tajlandii czy cos w tym stylu, nikt tutaj cie tego az tak nie nauczy.
Muay Thai to Muay Thai, przez lata sie zmienilo i ciezko juz jest trenowac stara forme.
Poza tym, juz ci radzili- Muay Thai z Muay Boran ma mnostwo wspolnego, to jest prawie to samo, tylko bez niektorych technik, trudnych do zastosowania w walce ringowej czy na ulicy. Zejscia, pzrechwyty, zablokowania i inne skomplikowane wejscia lokciami.
To jest bardzo ciezko zastosowac i malo kto tego uczy. To jak lokcie w Kung Fu, sa ale ich nikt nie uczy.
Ja mysle, ze jak znajdziesz dobra sekcje Muay Thai, to narzekac nie ebdziesz.
no i nie wypisuj wiecej takich bzdur :wink:
  • 0

budo_hszanek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: MUAY BORAN
A ja chciałbym sie zapytać jak to jest z wai khru :roll: np jak są MP organizowane to gdzieś widziałem że jego wykonanie przed walką jest obowiązkowe...ale powiedzcie mi kto tego uczy? czy uczycie sie tego na treningach normalnie, czy już przed samym turniejem trener wam daje jakies osobiste lekcje? i jak jest np z ram muay na treningach? leci coś czy niebardzo? :-) . Dzieki za pomoc :wink:
  • 0

budo_ogr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska

Napisano Ponad rok temu

Re: MUAY BORAN
u nas na treningach raz na 2 tyg uczymy sie wylacznie muay boran , co do wai khru uczylismy sie rowniez na treningach(podstawowe kroki) polecam szkole Ronin tam kazdy instruktor musi znac w jakims stopniu muay boran
  • 0

budo_baza
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MUAY BORAN
Czemu myślisz że ja wypisuje bzdury, ja dobrze wiem że na ulicy nie wykorzystam tych tradycyjnych technik i wogóle, ale to nie zmienia faktu że bym się chciał tego nauczyć.wiem że muay thai to muay thai i że się zmieniło, i dlatego właśnie pytam się o szkołe Borana, nie dlatego żeby klepać gości na ulicy tym czym bym się tam nauczył.
  • 0

budo_baza
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MUAY BORAN
....i kto ci powiedział że ja szukam jakiejś dobrej sekcji, ja trenuje i nie musz szukac jakiejs "dobrej sekcji"
  • 0

budo_baza
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MUAY BORAN
i niestety PIotr Ochniowski nie ma sekcji w gdańsku, to akurat dla mnie lipa z boranem :(
  • 0

budo_baza
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MUAY BORAN
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_rip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 414 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RIP

Napisano Ponad rok temu

Re: MUAY BORAN
4 posty pod rząd to jednak troche za dużo.

poza tym przedtem naspiales ze zajebiscie " wskoczyc na plegry i z łokcia w w łeb" i jest to lepsze niż "z kolana w łeb a pozniej z łokcia" teraz piszesz ,ze nie chcesz bic gosci na ulicy, wiec po co ci to?!
  • 0

budo_baza
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MUAY BORAN
Po co mi to ??? Jak to po co dla satysfakcji że umiem takie fajne rzeczy, a co ty myślisz żejak chce sie nauczyc to żeby tłuc gości. no co ty. A co 4 postów nie można? Bo sie nie znam.
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: MUAY BORAN

ale orginalnego BORANA ????????????

to juz jest bzdura. Bo czy MT jest mniej oryginalne od Muay Boran?:)
cwicz dalej, moze jakies elementy posciagaj sobie z netu. POjezdzij po zlotach VB i przejdz sie na trening. A jak bardzo ci zalezy, to ja niedlugo bede w 3city to mozemy sobie potrnowac troche.
  • 0

budo_baza
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MUAY BORAN
dobrze by było potrenować, a ile już napier.d.a.l.a.s.z muay thaia ??????????
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: MUAY BORAN

dobrze by było potrenować, a ile już napier.d.a.l.a.s.z muay thaia ??????????

no, bedzie jakis czas juz.
od dluzszego czasu na szkoleniach zajmuje sie combatem
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024