Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fallkniven S1


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_coen
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Fallkniven S1
Witam
Jestem ciekaw opinii osób posiadających i używających nożyka Fallkniven S1 (ewentualnie F1). Jak się sprawuje w zastosowaniach polowych, jakość wykończenia itp. Z tego co piszą na stronie producenta jest on wykonywany z laminowanej VG-10 i posiada imponującą wytrzymałość na obciążenia udarowe (testy złamań). Jaka jest trwałość czarnej powłoki? Czy znacie na południu Polski sklepy, gdzie można go obejrzeć, bo do Świata Noży w Warszawie mam nieco daleko.
Na marginesie: jeśli laminowanie stali jest tak świetne to czemu nie jest stosowane przez innych producentów?
Dziękuję z góry za podzielenie się wiedzą.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Fallkniven S1
http://www.forum-kul...ndpost&p=893403

W zasadzie wszystko to co napisal Heimdall w powyzszym watku to prawda. S1 to naprawde mocny noz jak na swoje gabaryty. Swego czasu po nieslawnej aferze ze zlamanym Mad Dogiem zrobilem test S1 na boczne obciazenia udarowe bo niedowierzalem wynikom badan publikowanym przez Fallknivena. Stawalem na nozu opartym obydwoma koncami na betonowych bloczkach. Przy mojej masie (95 kg) noz sie nie zlamal tylko sie ugial, po czym wrocil do stanu pierwotnego. Byl to co prawda nieco inny test niz te wykonane przez Szwedow, ale mysle ze i w moim przypadku noz znioslby duzo wiecej.
Co do jakosci wykonczenia to wszystkie Fallkniveny ktore mam (4 szt.) sa wykonane bardzo dobrze. Choc ostatnio spotkalem sie z opinia nt kiepskiego wykonczenia pewnego F1 to sadze ze byl to raczej przypadek jednostkowy. Fakt, ze swojego ostatniego Falla kupowalem prawie rok temu. Jesli chodzi o czarna powloke i jej trwalosc to trudno mi sie wypowiedziec, bo zadnego w takiej wersji nie mialem-uwazam ja za zbedna w zestawieniu z VG10 i trzeba naprawde duzo wysilku by dopuscic do zardzewienia tej stali. Wesje z powloka sa tez troche drozsze.
I jeszcze uwaga dotyczaca pochew. Kydex w wykonaniu Fallknivena delikatnie mowiac nie nalezy do najlepiej wykonanych. Tak wiec lepiej kupic noz ze standartowa pochwa skorzana a ew. kydex zamowic u Pitera.

to na razie tyle

Fred
  • 0

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Fallkniven S1
Ja mogę się tylko podpisać pod powyższym...
Mam 2 Fallkniven'y F1 i A1 i jestem zadowolonym miłośnikiem tych noży. Opinię mogę wydać tylko o tych 2 modelach i w wersji bez czarnej powłoki (jaka jest nie wiem ale napewno zejdzie prędzej czy później)
A dlaczego nie klepie się masowo laminatów? Pewnie wysokie koszty produkcji + technologia którą można zastosować tylko w dużych koncernach metalurgicznych.(Dla Fallknivena ostrza produkuje się w Japoni)
  • 0

budo_coen
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Fallkniven S1
Wielkie dzieki Panowie.

Dużo ostatnio się mówi o sprzedaży Fallknivena, wiec warto by sie pospieszyć z zakupem...
Czy na południu Polski można gdzieś dostać Fallknivena? Szukalem ,ale albo przerosło mnie to albo faktycznie S1 mozna obejrzec tylko w Warszawie i okolicach.

Pozdrawiam
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Fallkniven S1
Coen, popytaj sie w Artemixie, w koncu to dystrybutor Fallknivena na Polske.
Moze podadza Ci adresy sklepow z poludnia Polski ktore od nich biora...
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024