Skocz do zawartości


Zdjęcie

sanitas


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_gienek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

sanitas
chcem kupić nóż. już mniej więcej wiem już jaki niemam za dużo pieniędzy więc wybrałem sanitas osa albo trener jak myślicie co wybrać

P.S.
nic nieznalazłem w wyszukiwarce
  • 0

budo_silurus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: sanitas
Mam osę. Jest fantastyczna, goli kiedy trzeba, kiedy indziej służy jako klin w króry można udeżać młotkiem lub kamieniem. Dzięki niewielkim rozmiarom jest finezyjna a dzięki grubości jest to mały kafarek. Ostrości nie trzyma za długo ale z kolei szybko się ostrzy. Po umyciu nalezy potraktować oliwką gdyż krawędz tnąca jest dosyć podatna na korozję. Mogę pisać dość długo na temat tego noża ale wydaje mi się że na poczet twojego postu te elementy które zawarłem są wystarczające. Ja posiadam wersję o srebrnej barwie a wystepuje jescze czarna. Polecam jako uzytkownik!
  • 0

budo_gienek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sanitas
dzięki za odpowiedż :)
a jaką ostrzałką ja ostrzysz bo jak kupuje nóż to i od razu ostrzałke sobie kupie tylko niewiem czy jest sens kupywac jakąś drogą ostrzałkę do tak taniego noza.
  • 0

budo_silurus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: sanitas
Ja osobiście ostrzę na płaskiej ostrzałce. Aby posiąść tą umiejętność spedziłem dwa lata na treningu (strzenie, ostrzenie ...). Moja ostrzałka jest dwustronna. A końcowy szlif na pasie oficerskim, najpierw z dwoma rodzajami pasty polerskiej a na koniec sama skóra od wewnętrznej strony.
Odnośnie pytania o ostrzałkę. Zawsze warto mieć dobra ostrzałkę nawet dużo drozszą od samego noża. Wiadomo hobby i pasja rozwija się i wtedy masz jak znalazł dla całej swojej trzódki. W momencie gdy nie posiadłeś umiejętnosci posługiwania się klasyczną osełką różne tzw. drogie osełki mogą i są dobrą alternatywą.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: sanitas
Gienek, jezeli jestes z Warszawy to wpadnij do Swiata Nozy na Chmielna 98 paw.9 i tam sie rozejrzyj w sprawie noza moze.
Znajdziesz tam tez dobra ostrzalke za nieduza cene. Np taki Lansky w drwenianym pudeleczku.
  • 0

budo_gienek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sanitas
niestety nie jestem z warszawy
a te ostrzałki na militaria pl (Master Cutlery,Lansky,Ostrzałka dwustronna Gerber,kabar)
one są wogule coś warte????
  • 0

budo_gienek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sanitas
a może coś z military.pl ???
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
doradżcie
tam są jkieś tanie lansky
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: sanitas
Chodzilo mi o Turn Boxa.
Dołączona grafika
Dla poczatkujacego w sam raz, jak TriAngle tyle ze OneAngle i jedne prety :)
  • 0

budo_gienek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sanitas
ja sie natym nieznam :(
a jak naostrze nóż na takiej ostrzałce to potem musze go jeszcze czymś wypolerować??
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: sanitas

a jak naostrze nóż na takiej ostrzałce to potem musze go jeszcze czymś wypolerować??

Nie.
Nie musisz.
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: sanitas

tyle ze OneAngle


TwoAngle :-) 20 i 25 stopni na stronę. I jest też wersja z dwoma kompletami prętów - medium i fine.
  • 0

budo_kajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100lica

Napisano Ponad rok temu

Re: sanitas
Mam takiego Lansky'ego z dwoma rodzajami pretow.
Poki co sprawdza sie swietnie. Nie wiem jak ostrzyloby sie na tym np. dlugie kuchenniaki, ale do kotszych nozy typu foldery i jakies mniejsze fixedy jest doskonala.
  • 0

budo_gienek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sanitas
a gdzie kupiłeś z dwoma rodxzajami prętów i za ile??
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: sanitas

Nie wiem jak ostrzyloby sie na tym np. dlugie kuchenniaki, ale do kotszych nozy typu foldery i jakies mniejsze fixedy jest doskonala.

Na pudelku od Lansky Multi Crock Stick jest fotka jak ktos ostrzy jakis gigantyczny noz, chyba ze 30cm, wiec pewno i na tym nie bedzie problemow. Trzeba tylko uwazac zeby pretow nie polamac.
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: sanitas

a gdzie kupiłeś z dwoma rodxzajami prętów i za ile??


Zadzwoń za jakiś czas do Świata Noży, może będą mieli dostawę...

za dużymi nożami (7") to mam na nim problem, ale może to kwestia braku wprawy, chociaż do nich przydałyby się ciut dłuższe pręty. Ale nawet na jednym komplecie prętów medium bez problemu można naostrzyć 154cm czy Aus8 do eleganckiego golenia włosów. Strasznie wolno mi się ostrzy węglowa 1095, ale może to kwestia dziwnego kąta krawędzi Ontario? Wersje z jednym i dwoma prętami też można kupić przez internet ze Stanów - bywa na różnych nożowych stronach.
  • 0

budo_gienek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sanitas
aż mi wstyd się przyznać :oops:
ale ja niewiem jak sie na takiej ostrzałce ostrzy
może ktoś mi opisać to?
i mam jeszcze jedno pytanie. jak są dwa rodzaje prętów,to się jednymi ostrz a drugimi poleruje????????? czy to do różnych noży????
  • 0

budo_kajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100lica

Napisano Ponad rok temu

Re: sanitas
Kupilem w Swiecie Nozy. Wersja z dwoma rodzjami pretow kosztuje cos kolo 110zl, a z jednym chyba kolo 90zl. Ale glowy nie daje, bo nie pamietam.
Ostrzenie jest banalne - po moim pierwszym zyciu ostrzeniu na takiej ostrzalce noz golil :-)
Najpierw wkladasz prety brazowe (medium). Dziury w tym drewienku sa tak wywiercone, ze z pretow tworzy sie litera V. Lapiesz noz. Zaczynajac od gardy i gory preta jednym plynnym ruchem przejezdzasz w dol az do czubka noza. I to samo na drugim precie - ostrzysz druga krawedz ostrza. I tak na zmiane kilkanascie razy (zalezy od stopnia stepienia noza). Potem wkladasz prety biale (fine) i analogicznie powtarzasz cala akcje, co by noz byl jeszcze ostrzejszy ;-) Musisz pamietac o tym zeby noz caly czas trzymac prosto, to znaczy nie przechylac go na boki, bo inaczej mozesz zniszczyc sobie krawedz ostrza.
Jak w ŚN pytalem p. Jarka o te dwa katy ostrzenia - 20 i 25 stopni to powiedzial, ze generalnie 20 stopni do ostrzenia folderow, a 25 do fixedow. Jak to dokladnie z tym jest? W instrukcji od ostrzalki jest napisane zeby jeden noz zaczynac od 20 stopni, a konczyc na 25 - i wydaje mi sie to calkiem logiczne... ;-)
  • 0

budo_gienek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sanitas
a myślicie ze wystarczy z jednypi prętami czy raczej nie ????
  • 0

budo_psycho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: sanitas

a myślicie ze wystarczy z jednypi prętami czy raczej nie ????


To zależy w jakim stanie było ostrze przed ostrzeniem i jaką ostrość chcesz uzyskać.
Ja osobiście wolałbym kupić ostrzałke z dwopma rodzajami prętów ( też myśle o tym samym modelu Lanskyego), ewentualnie wykonać podobną ostzałke samemu.(koszt bez porównania mniejszy)
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: sanitas
Jestem zainteresowany wykonaniem takiej oszczałki. Jakieś info gdzie można zanabyć same pręty?? I z cenami jeśli można. Zara na mnie ktoś wsiądzie, że google, ale cuś rozbity jestem ostatnio i proszę o zrozumienie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024