Skocz do zawartości


Zdjęcie

Katori Shinto Ryu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

budo_azver
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Katori Shinto Ryu
Wpuszczanie na treningi widzów to taka labilna sprawa. Można patrzeć na to, że nie ma w tym nic złego, ale można też popatrzeć na to, że nie ma w tym nic dobrego. Kto ma się zapisać to i tak się zapisze lub nie, a samo to, że sobie poogląda (wiem z doświadczenia, kiedyś byłem orędownikiem wpuszczania na treningi osób trzecich) nie zmieni jego stanowiska. Dałeś dobry przykład z tymi laskami. Bytność osób trzecich sprawia, że zaczyna się robić podświadomie show. A tego między innymi nie chcemy. Do tego służy pokaz, tam robi się show. Pokaz a trening to różne materie.
  • 0

budo_przemek.w.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: Katori Shinto Ryu
azwer twoja asretywność zaczyna mnie :evil:
Ociupinke zrozumienia dla innych i pokory bo nie wiesz kto od kogo sie uczy i jakie ma doświadczenia. Nie każdy na tym forum trąbi od jakiego mistrza z Japonii się uczył a to dla tego, że sam chce wypracować sobie imię. Nie mówcie, że jesteście najlepsi trenujcie i nauczajcie tak żeby ludzie mówili o was oni są najlepsi. Śledząc posty i Twoje wypowiedzi dużo pracy przed wami.

Pozdro

  • 0

budo_azver
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Katori Shinto Ryu
po pierwsze azVer przez V a nie przez W.
W ogóle nie wypowiadam się o innych, tylko tłumacze co jest u nas. Jakie jest spojrzenie na tą czy inną sprawę. Ludzie mają się prawo z tym nie zgadzać. Jest to wręcz oczywiste. ludzie mówią że nie można oglądać treningu a ja staram się wyjaśnić dlaczego jest taka a nie inna NASZA polityka. co nie znaczy że inna polityka jest zła czy gorsza. może być lepsza, lepiej tłumaczona. Nie wiem skąd twoje oburzenie tym kto gdzie się uczył i ile. może być ktoś kto się uczył u lepszych mistrzów i dłużej, może o tym pisać albo i nie, jest to jego autonomiczny wybór.

Wiem doskonale że pisanie na plakatach o tym że się jest najlepszym ekspertem o japońskiej białej broni wzbudza wiele kontrowersji. ale jakoś nikt się nie kwapi do tego by przyjść i udowodnić że jest inaczej. (a szkoda, to była by ciekawa konfrontacja) Może by się okazało że nie jest najlepszy? kto wie...

reasumując samemu dokonuje się wyboru sposobu reklamy. sensei wybrał tak. ja próbuje to trochę tłumaczyć. ale nie widzę tu podważania autorytetów innych, braku pokory. Nie ma nadawania na innych na plakacie. reklamujemy siebie i tyle. inni piszą że będziesz miał młody wygląd jak będziesz u nich ćwiczył :-) tak też można. Sensei musi się liczyć z możliwą weryfikacją tego co pisze na plakacie. Póki nikt nie jest chętny do weryfikacji umiejętności to nie ma się co oburzać o słowa.
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Katori Shinto Ryu
Hmm ja osobiscie wyznaje droge, ze sztuki walki sa dla ludzi i to czlowiek jest najwazniejszy nie filozofia bo bez filozofi sztuka walki kulawa ale moze zaistniec a bez czlowieka nie. Lubie jak ktos patrzy jak cwicze, lubie gdy zadaje pytania, lubie gdy podwaza moja wiedze, bo to stawia nowe wyzwania i zmusza do zastanowienia sie nad tym co sie robi. Nie lubie stawiania scislych regol i udawania przesadnej surowosci. Preferuje radosna filozofie otwartosci dla ludzi. A to czy bedzie show czy nie moim skromnym zdaiem zalezy tylko od nas samych, poniewaz to my w danym momecie cwiczymy to i my jestesmy strona decydujaca i nadajaca charakter treningom. A w koncu w roznych warunkach przychodzi walczyc i uwazam, ze trzeba umiec adaptowac sie do zmiennych czynnikow. To taka moja mala dygresja nikt nie musi sie z nia wcale zgadzac.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Katori Shinto Ryu

Wiem doskonale że pisanie na plakatach o tym że się jest najlepszym ekspertem o japońskiej białej broni wzbudza wiele kontrowersji. ale jakoś nikt się nie kwapi do tego by przyjść i udowodnić że jest inaczej. (a szkoda, to była by ciekawa konfrontacja) Może by się okazało że nie jest najlepszy? kto wie


hehe
jakos sie nie kwapie...
mam to gdzies :)
jeli uwaza ze jest najlepszy - a prosze bardzo jego sprawa:)
jakos ni ewidze potrzeby w kwapieniu sie do czegokolwiek
no ale mnie nie przeszkadza ze jest najlepszy - moze dlatego :)
no a jak komus przeszkadza to niech sie kwapi :)

Rzecz w tym ze swiat ludzi budo nie jest przychylny osobom ktore mowia o sobie w taki sposob, wiem bo tez tego doswiadczylem :)
w uznaniu jest skromnosc, chocby falszywa, a nie pycha chocby prawdziwa

to taka pruderia :)
  • 0

budo_azver
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Katori Shinto Ryu
zgadzam się z Mr Smail i GrafRamolo. kwestia jest tylko wyboru i uzasadnienia go. mógłby wpuszczać ludzi na treningi i nie pisać że jest najlepszy, też mogło by to być słuszne, ale wybrał tak a nie inaczej. jeden plus ponad podziałami to ten że : każdy jest trochę inny. Co sprawia że jest bardziej kolorowo i można coś indywidualnie dla siebie wybierać. Jak by wszyscy byli tacy sami to ludzie zapisywali by się tam gdzie mają najbliżej :lol:
  • 0

budo_bb_zuk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Katori Shinto Ryu
Widze, że już był temat o tym nauczycielu:

http://budo.net.pl/v...er=asc&start=15

:)
  • 0

budo_yanoosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice, Warszawa, Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Katori Shinto Ryu
Po raz kolejny powtarza się pytanie: "Czy mozna popatrzeć?"

Moim zdaniem powinno się zapytać, czy można przyjść (1-2) treningi nie płacąc, ewentualnie płacac za tylko te na których się jest.
Jedna sesja patrzenia nic nie nauczy i nie rozstrzygnie problemu, czy to jest to. Możliwe, że akutat wyjątkowo trafisz na nudny trening, choć wszystkie inne są super, ale Ty ich nie zobaczysz. Albo trener ma kiepski dzień, jest nudny, język mu się plącze i sam się mieczem uderzy, bo zamiast się skupuić to mysli o tym, że jego matka dostała zawału, a on nie moze się z pracy urwać, bo nikt go nie zastąpi. Wypadki chodzą po ludziach.

No i najważniejsze. Kiedy siedzisz z boku i się zdecydujesz, to juz jesteś conajmniej jeden trening w plecy. Kiedy siedzisz nikt nie koryguje Twoich błędów i tak naprawdę nic się nie uczysz mimoze widzisz i słuchasz.

http://www.forum-kul...showtopic=73860
  • 0

budo_azver
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Katori Shinto Ryu
Może i jest lepiej wpuszczać na trening widzów, kto wie. Ale na samym początku zaznaczyłem, że można się spytać, to, że nie wpuszczamy nie jest jakąś żelazną regułą. Nie jesteśmy aż tak sformalizowani :-) dla sensei-a jest raczej więcej minusów niż plusów w tej sytuacji, więc RACZEJ nie wpuszcza widzów. Co nie znaczy, że wpuszczanie jest złym działaniem. Jest jak jest, w każdym razie można się pytać, próbować coś ustalić, wszyscy jesteśmy ludźmi. sensei chyba tez 8)
  • 0

budo_przemek.w.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: Katori Shinto Ryu
azver :twisted:
"Dorgę Samuraja odnajdusze w śmierci"
Facet masz cytat z błędami a czepiasz się mojej literówki. :twisted:
Jak tak ćwiczycie miecz to faktycznie jesteście najlepsi :)

  • 0

budo_madsun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Katori Shinto Ryu

Jak tak ćwiczycie miecz to faktycznie jesteście najlepsi :)


I po co te złośliwości ?????
  • 0

budo_elfilipo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Katori Shinto Ryu


Jak tak ćwiczycie miecz to faktycznie jesteście najlepsi :)


I po co te złośliwości ?????


Pewnie z braku innych argumentów.
I po co to tak się kłócić? Chcą się uważać za najlepszych, to niech chcą, jeśli ktoś będzie naprawdę lepszy, to i tak nie zwroci uwagi na ich gadanie, bo swoje będzie wiedział.
  • 0

budo_przemek.w.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: Katori Shinto Ryu
Trochę mi ciśnienie skoczyło ale wynika to z faktu, że nie lubię jak ktoś leje wodę i mówi że to wyborne wino :)

Pozdro

  • 0

budo_azver
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Katori Shinto Ryu
tak długo miałem błąd i nikt nie zauważy, nawet ja :)
  • 0

budo_azver
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Katori Shinto Ryu
:oops:
  • 0

budo_kha
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków...

Napisano Ponad rok temu

Re: Katori Shinto Ryu
...widac obecnosc osob nieprzychylnych moze cos wniesc do samodoskonalenia siebie (lub przynajmniej konta :P ) ...
A ja jestem za tym, zeby nie wpuszczac osob, ktore sobie przychodza poogladac na trening. Mam wiele powodow.
Ale wydaje mi sie ze omineliscie tu sprawe najwazniejsza-to sensej ma zadecydowac. Czy nie lepiej wiec przyjsc i zapytac jego, zamiast prowadzic teoretyczne dysputy?
...
  • 0

budo_azver
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Katori Shinto Ryu
dostałem prywatną wiadomość i nawet jej nie mogę odczytać :? dodałem nr gg w profilu jak by coś.
  • 0

budo_pioterusan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Katori Shinto Ryu
Optymizm to potega, pesymizm to siła odbicia się od dna.
Gdzieś w Krakowie podobne nieskromnosci widziałem. :roll:
  • 0

budo_azver
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Katori Shinto Ryu
katori jest tez w krakowie :wink:
  • 0

budo_madsun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Katori Shinto Ryu
Rozmawiałem z Senseiem Pawłem Kiglichem na tematy spraw poruszanych w tym temacie.

Jeśli chodzi o wpuszczanie na treningi to nie ma ściśle ustalonych zasad, o wszystkim decyduje sensei.

Jeśli ktoś wątpi w fakt iż sensei jest najlepszym ekspertem od broni japońskiej w Polsce to sensei chętnie skonfrontuje umiejętności z osobami kwestionującymi jego doświadczenie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024