Skocz do zawartości


Zdjęcie

pytanie o Zatoichi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_sfin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

pytanie o Zatoichi
mam pytanie dotyczace tego filmu (Zatoichi) czy wam jako doswiadczonym we władaniu mieczempodobały sie sceny walk czy nie ??
ja odrazu napisze ze dla mnie były beznadziejne, ale kolega który skopiował mi ten film zachwyca sie tymi szybkimi akcjami, a drugi jak usłyszł gdy mówie, ze film to chłam wydał ze zdziwienia pisk zażynanego zwierza, wiec kto jest nienormalny ja czy oni,
prosze o szczere wypowiedzi ja sie niobraże :)
dodam jeszcze ze gdy oglądałem ostatniego samuraja to mało orgazmu niedostawałem na widok scen walk(no ale ja sie tam nieznam na tej sztuce i niezdziwie sie jak wysmiejecie ten film)
  • 0

budo_don zen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o Zatoichi
Zimna kapiel i odrobienia wlasnych przemyslen na pewno pomoga w rozwiklaniu tej jakze smiertelnie waznej kwestii
  • 0

budo_sfin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o Zatoichi
moze nie taka śmiertelnie ważna pomyslałem ze spytam od razu kogos kto ma doczynienia z mieczem i napewno zna sie lepiej na tym niz ja i koledzy z mojej profesji i podchodzi krytyczniej i wyłapuje błedy popełniane w filmach tego typu o wiele szybciej i wprawniej niż janiz ja, a teraz tak pomyślałem ze jeśli istnieja filmy gdzie jest pokazna dobra walka mieczem samurajskim to też mozecie podawać tytuły a ja w miare mozliwosci postaram sie o te pozycje
  • 0

budo_don zen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o Zatoichi
Filmy Kurosawy
  • 0

budo_sfin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o Zatoichi
znalazłem pare, a dokładnie to 2 topiki o zatoiczi i dziwiłem sie z ludie mówili o tym filmie głuwnie ze jest super i ze scny walki takie fajne bo krótki... no z tym sie zgodze ze krótki to pewnie realistycznie, ale to jak je skrecili to moim zdanem tragedia , ale o tym juz napisałem wyżej, le najbardiej sie zdziwiłem jak zobaczyłem kilka postów gosci tego foru, ze podobał im sie film, ale do sedna, cy mógł by ktos tu napisać konkretnie co sądzi o tych scenach walk, i jesli uwaza je za dobre to dlaczego?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o Zatoichi
Sceny walki filmowe nie maja nic wspolnego z prawdziwymi technikami walki.
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o Zatoichi

Sceny walki filmowe nie maja nic wspolnego z prawdziwymi technikami walki.


Niezupełnie, np. w Ame Agaru sceny walki to całe długie cytaty (kopie) z kata Katori Shinto Ryu. Problem w tym czy reżyser właściwie prezentuje istotę danej techniki czy też bardziej skupia sie na obcietej gałązce lub błysku światła :)
  • 0

budo_sfin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o Zatoichi

Sceny walki filmowe nie maja nic wspolnego z prawdziwymi technikami walki.


no i własnie o taki głos od profesjonalisty mi chodziło, bo mam takie samo zdanie, z tym ze ja z walką na miecze nie mam nic wspulnego, jedynie moze tyle ze uważam że to piekna sztuka
ale oczywiście jak ktoś sądi innaczej o tym filmie to też przeczytam i wezme pod uwage
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o Zatoichi
Jesli nawet wykorzystywane techniki sa prawdziwe, to na pewno nierzeczywiste jest ich wykorzystanie.
Ale ten caly film jest "nierzeczywisty", to taka konwencja filmowa. Wyraza tesknote czlowieka za absolutem - absolutna technika, timingiem, zmyslami i honorem. Slowem projekcja marzen.
A jesli wziac pod uwage, ze obraz nieslychanie wysmakowany plastycznie, to sadze, ze warto go obejrzec.
K_P
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o Zatoichi
Zatoichi - ladny film byl usmialem sie szczerze:)
fajna konwencja (nie taka jak w tych starych)
fajna muzyka:)
fajne i smieszne walki

co maja wspolnego z rzeczywistoscia,
ano to ze miecze normalnie tna bramy i posagi z kamienia :)
ale czego to w filmach nie pokazuja...
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o Zatoichi
film na pewno jest lepszy od Ostatniego Samuraja, lepiej pokazuje Japonię i jej kulture, ze bajka to mi akurat nie przeszkadza, techniki walki w tym walki były lepiej pokazane niż w filmie z tomkiem cruisem. Walka na miecze jest krótka i to było w Zatoichim, a że głowny bohater jako niewidomy rozgramiał mnóstwo przeciwników to juz inne sprawa.
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o Zatoichi
Moim skromnym zdaniem techniki zaprezetowane w zatoichim byly jak najbardziej poprawne i realne (bylo jedno fajne tsubazeri), ich zestawienie ze soba lub skutecznosc w danym momecie moze juz mniej. Ale to trodno stwierdzic bo i jak?
  • 0

budo_ropciozz
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:opole/plock

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o Zatoichi
a znacie jeszcze jakies filmy samurajopodobne:P
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o Zatoichi

a znacie jeszcze jakies filmy samurajopodobne:P


No jeśli nie muszą być koniecznie samurajskie a jedynie samurajopodobne to radziłbym zwrócić uwagę na niektóre filmy o szermierce europejskiej. Niezły był np. film "Pojedynek" (The Duell). A rewelacyjny był hiszpański "Mistrz szpady" (tytuł polski, film był w TVP ładnych parę lat temu). Zdaje się ten film był wg wydanej też w Polsce książki "Fechmistrz". Techniki jak najbardziej realne, klimatyczna, sensacyjna fabuła (w drugiej połowie XIX w. w Hiszpanii starszy wiekiem fechmistrz zgadza się przyjąc na uczennicę tajemniczą, piękną młodą kobietę, zostaje wplątany w dziwną intrygę i musi nagle odpierać różne zamachy na swoje życie np. używa umiejętności szermierczych walcząc miotłą - o ile dobrze pamiętam - przeciwko napastnikom z pałkami i nożami) i bardzo zaskakujący koniec z wielką walką finałową.

Wosiu
  • 0

budo_tengu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o Zatoichi
Orginalny tytul "mistrza szpady" to "Maestro de esgrima".
Bardzo przyjemnym filmem byl tez "Fatalne pchnięcie" (By the Sword).

Mozesz cos wiecej napisac o tym filmie "Pojedynek"? Pare slow, lub przynajmniej rok wydania.

Pozdrawiam MH
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o Zatoichi

Orginalny tytul "mistrza szpady" to "Maestro de esgrima".
Bardzo przyjemnym filmem byl tez "Fatalne pchnięcie" (By the Sword).

Mozesz cos wiecej napisac o tym filmie "Pojedynek"? Pare slow, lub przynajmniej rok wydania.

Pozdrawiam MH


Hej Tengu, posprawdzałem w necie, są nawet opisy polskie "Mistrza szpady" i "Pojedynku". "Pojedynek" ("The Duellists" a nie "THe Duell" jak napisałem") z roku 1977 to historia dwóch oficerów armii napoleońskiej którzy po pierwszej walce o kobietę czy coś tam w młodości, toczą ze sobą przez 20 lat nieustający i nierozstrzygnięty honorowy pojedynek, walki pieszo i konno, ciężkie rany ale jeden ani drugi nie może definitywnie wykończyć drugiego.

PS. A co do "Zatoichiego" czy ktoś oprócz mnie -i prawdopodobnie Kubusia Puchatka -pamięta jeden z pierwowzorów czyli film "Masażysta Iczi" wyświetlany w TVP na przełomie lat 60/70? :)

Wosiu
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o Zatoichi
czy t ogdzies jest do sciagniecia? emulek itp ?
  • 0

budo_kämpfer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o Zatoichi
Yo Tengu!
Przede wszystkim zacznij od książki Perez - Reverte Arturo "Fechtmistrz" bardzo polecam. A co do "Duellists" to jest to film Ridley Scott'a z 1977r.
Sprawa ma się dosyć ciekawie bo jest to film o honorze, który dla głownych bohaterów jest jakby ciążącym brzemieniem. Jeden wyzywa drugiego na pojedynki, które wydają się nie mieć końca tylko dlatego, że szermierz nie odpuści szermierzowi honorem - oczywiscie do czasu a wszystko zaczeło się od jakiejś tam zadry wiele lat temu. Nie będę zdradzał więcej... ale polecam a skoro ja polecam Tengu, to trzeba obejrzeć (hihi)! :wink:
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o Zatoichi

a znacie jeszcze jakies filmy samurajopodobne:P


No jeśli nie muszą być koniecznie samurajskie a jedynie samurajopodobne to radziłbym zwrócić uwagę na niektóre filmy o szermierce europejskiej. Niezły był np. film "Pojedynek" (The Duell). A rewelacyjny był hiszpański "Mistrz szpady" (tytuł polski, film był w TVP ładnych parę lat temu). Zdaje się ten film był wg wydanej też w Polsce książki "Fechmistrz". Techniki jak najbardziej realne, klimatyczna, sensacyjna fabuła (w drugiej połowie XIX w. w Hiszpanii starszy wiekiem fechmistrz zgadza się przyjąc na uczennicę tajemniczą, piękną młodą kobietę, zostaje wplątany w dziwną intrygę i musi nagle odpierać różne zamachy na swoje życie np. używa umiejętności szermierczych walcząc miotłą - o ile dobrze pamiętam - przeciwko napastnikom z pałkami i nożami) i bardzo zaskakujący koniec z wielką walką finałową.

Wosiu


To film jest pewnie lepszy niż książka, po której spodziewałem się zdecydowanie więcej. Chętnie bym obejrzał. Poszukam sobie.
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o Zatoichi

a znacie jeszcze jakies filmy samurajopodobne:P


No jeśli nie muszą być koniecznie samurajskie a jedynie samurajopodobne to radziłbym zwrócić uwagę na niektóre filmy o szermierce europejskiej. Niezły był np. film "Pojedynek" (The Duell). A rewelacyjny był hiszpański "Mistrz szpady" (tytuł polski, film był w TVP ładnych parę lat temu). Zdaje się ten film był wg wydanej też w Polsce książki "Fechmistrz". Techniki jak najbardziej realne, klimatyczna, sensacyjna fabuła (w drugiej połowie XIX w. w Hiszpanii starszy wiekiem fechmistrz zgadza się przyjąc na uczennicę tajemniczą, piękną młodą kobietę, zostaje wplątany w dziwną intrygę i musi nagle odpierać różne zamachy na swoje życie np. używa umiejętności szermierczych walcząc miotłą - o ile dobrze pamiętam - przeciwko napastnikom z pałkami i nożami) i bardzo zaskakujący koniec z wielką walką finałową.

Wosiu


To film jest pewnie lepszy niż książka, po której spodziewałem się zdecydowanie więcej. Chętnie bym obejrzał.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024