Skocz do zawartości


Zdjęcie

Recoil -Gerbera , kilka słów....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Recoil -Gerbera , kilka słów....
Miał być Bm Activator ,a wyszło to :

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Gerber Recoil auto-plier.

Jeśli potrzebujecie narzędzia obsługiwanego wygodnie jedną ręką i nie wymagacie od niego zbyt wiele, poza podstawowymi funkcjami to myślę,że takie znalazłem . :)
Celowo nie pisałem tej recki wcześniej ,gdyż chciałem by "narzędzik " pobył trochę ze mną i się sprawdził w roli małej skrzynki z narzędziami na pasku .

Tool składa się z :

- automatycznych szczypiec ,wyzwalanych za pomocą przycisku i posiadających blokadę .(otwarcie w kieszeni można raczej wykluczyć )

- gładkiego ostrza o długości krawędzi tnącej 55mm, pozwalającego otworzyć się jedną ręką bez rozkładania toola .

-wkrętaka krzyżowego ,otwieracza do butelek, ściągacza izolacji (ma też wiele innych zastosowań od otwierania paczek po przecinanie )

-nożyczek Fiskarsa (małe ,jednak mocne)

-płaskiego wkrętaka, otwieracza do konserw i naostrzonego wcięcia ,którego zastosowania jeszcze nie ustaliłem .

- gustownej pochewki z mocowaniem do paska i logiem Gerbera -

Wszystkie narzędzia są blokowane i sprawiają wrażenie solidnie osadzonych po zablokowaniu . Mają lekki luz w pionie , jednak nie niepokojący o całość palców .

Niestety jest i wada : obsługiwana kciukiem blokada noża znajduje się w takim miejscu ,że złożenie ostrza jedną ręką przy odrobinie nieuwagi może zakończyć się małym KUKU!

Poddałem gadżecik kilku próbom z których wyszedł zwycięsko . Między innymi ciąłem nożyczkami papier ,tekturę, tworzywo sztuczne z wierzchniej warstwy piłki do nogi , bandaż i bawełniany podkoszulek. Przeprowadziłem wiele prób kompatybilności wkrętaka krzyżowego z różnymi wielkościami wkrętów i śrubek . O dziwo ten nieciekawie wyglądający element wykazał sie zadziwiającą wprost zdolnością do odkręcania dużych i małych krzyżaków .
Szczypcami przecinałem druty i przewody , odkręcałem śruby i oczywiście wiele razy składałem je i rozkładałem .

Z uwagi na moje totalne lenistwo zakończę już stwierdzeniem : jeśli potrzeba komuś niezbyt rozbudowanego acz dość sensownie zaopatrzonego multitoola -otwieranego jedną ręką -polecam .

PS- to mój pierwszy TOOL z prawdziwego zdarzenia więc mogę być ciut nieobiektywny :) .
PS2- Fotki zchrzaniłem spróbuję jutro na słoneczku .
  • 0

budo_lukasz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Recoil -Gerbera , kilka słów....
To naostrzone wcięcie przy otwieraczu do konserw to może być do zdejmowania izolacji jak w Victorinoxie.
P.S: Fajna recka
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Recoil -Gerbera , kilka słów....
Byłaby zajefakna fotka, gdybyś złapał ostrość.

A narzędzia gratuluję.
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Recoil -Gerbera , kilka słów....

Byłaby zajefakna fotka, gdybyś złapał ostrość.

A narzędzia gratuluję.


Jak już kiedyś wspominałem , tym sprzętem sie nie da . To jedyna fota na ,której coś widac ,a było ich ze 12.

Zapomniałem dodać po jaką cholere wogóle go kupiłem . Otóż chciałem czegoś ze szczypcami rozkładanymi jedną ręką i otwieranego bez rozkładania całego ustrojstwa . Gerberek sie wyśmienicie sprawdza.
  • 0

budo_logan3
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 726 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jarosław

Napisano Ponad rok temu

Re: Recoil -Gerbera , kilka słów....
Ogolnie całkiem fajna recka,ale jak dasz rade to dorzuć fotke złożonego i rozłożonego tool'a,no i miłego użytkowania życze :)
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Recoil -Gerbera , kilka słów....
Logan3 - proszę ....
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jak zwykle nieostre ,ale zarysy widać :wink: .
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024