Skocz do zawartości


Zdjęcie

O soto Gari z kopnięcim w łydke To nie jest juz O soto gari


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

budo_sulsa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: O soto Gari z kopnięcim w łydke To nie jest juz O soto gari

Gdzies tu na forum JUDO jest filmik judoka. Tam wlasnie pokazuja o-soto-gari w wykonaniu japonczykow. Polecam


flanker czy znasz orginalny angielski tytul tego filmu, bo mam fragment i bardzo sie napalilem zeby obejrzec. Nawet pytalem ludzi jak ten film sie nazywa, ale rzeby to zrobic najpierw musze znac tytul?
  • 0

budo_flanker
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: O soto Gari z kopnięcim w łydke To nie jest juz O soto gari
Ja obejzalem ten fragment z twojego watku na forum o Judo. Nie mam zielonego pojecia o tytule tego filmu, ale tez bym go bardzo chetnie obejzal.
  • 0

budo_sulsa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: O soto Gari z kopnięcim w łydke To nie jest juz O soto gari
wracajac do osoto-gari to tam jest robione z uderzeniam łydki o łydkę, wiec nie tak jak mowi maritus udo w udo, ja wogole sobie nie wyobrazam jak kogos mozna wyciac udem. Teraz spostrzeglem ze na gorze tej strony(tam gdzie jest napis vortal budo) koles robi cos podobnego do osoto i wycina drugiego zgieta noga, wiec chyba podkolanem :)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: O soto Gari z kopnięcim w łydke To nie jest juz O soto gari
Nie wiem gdzie sie dopatrzyles o soto gari na gorze strony jesli jest to najwyzej o uchi gari albo wrecz koncowa faza uchi maty.
Chyba jednak zamiast szukac obrazkow wypadalo by wiecej czasu spedzac na macie 8)
  • 0

budo_sulsa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: O soto Gari z kopnięcim w łydke To nie jest juz O soto gari
Na macie spedzam dwa dni w tygodniu, bo niestety wiecej treningow nie ma. Osoto robimy zadko i tak naprawde nie znalazlem sposobu, ktory bylby dla mnie najlepszy/namjbardziej techniczny, wiec poprostu pytam jak wy to robicie lub jak to wyglada w teori, tymi udami mnie troche zdziwiles bo poprostu nie wyobrazam sobie jak kogos mozna zaczepis udem, pozatym jak nisko uderzysz to łatwiej obsunac mu stope z pod ciala. Postaram sie wziasc dzisiaj jakiegos kumpla i potestowac.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: O soto Gari z kopnięcim w łydke To nie jest juz O soto gari
chodzi o to bardziej co widac na rysunku jakbys sie dokladnei przyjrzal i duzo roznych rzutow wykonywal to bys zauwazyl ze po o soto gari partner nie moze byc tak ustawiony bo atak byl na noge od wewnatrz a nie na zewnatrz a wiec uchi-mata z podkreceniem albo rzut pochodny

co do o-soto-gari to nie ma az takiego znaczenia czy noga jest prosta czy ugieta - czesto ugieta sie wykonuje dlatego ze jesli technicznie nie potrafi sie zrobic to o-soto -ciagniemy jeszcze na doskokach zakleszczajac noge przeciwnika - sa rozne metody prowadzenia nogi np noga prosta i ciecie i tzw krotki ruch motocyklisty zapalajacego moto ale zawsze podbija sie udo. Stopa jest obciazona bo na nia przeniesiony jest ciezar nie tak latwo ja przestawic podcieciem ale kiedy udezenie idzie na udo stopa automatycznie sie unosi z przeciwnikiem
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: O soto Gari z kopnięcim w łydke To nie jest juz O soto gari

www.swpw.strefa.pl w Filmy " Jodan Tsuki o soto gari"


jesli ten facet uczy swoich ludzi atakowac jak na tych filmach, z przekrokiem to współczuje jego uczniom
  • 0

budo_sulsa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: O soto Gari z kopnięcim w łydke To nie jest juz O soto gari
jego techniki wogole wygladaja strasznie dennie i nie chodzi mi o efektownosc tylko wygladaja tylko o efektywne wykonanie.
  • 0

budo_maalpek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Oświęcim

Napisano Ponad rok temu

Re: O soto Gari z kopnięcim w łydke To nie jest juz O soto gari
No i sie experci odezwali :lol: nie wim czy zauwazyliscie ale to jest prezetacja techniki a nie to co robi sie na ulicy W prezentacji chodzi o to zeby pokazac ruch i pozniej juz jego zastowowanie na ulicu jest jednym z wariantow
  • 0

budo_maalpek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Oświęcim

Napisano Ponad rok temu

Re: O soto Gari z kopnięcim w łydke To nie jest juz O soto gari
Jodan co masz na mysli mówiąc ze z przekorokiem?? rozwin sie troche
  • 0

budo_sulsa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: O soto Gari z kopnięcim w łydke To nie jest juz O soto gari
Malpek taki z ciebie expert? Jak ja widze ze ktos cos na prezentacji wykonuje dennie, to jak moze mu taka technika wyjsc na ulicy bez podkladanie sie?
  • 0

budo_przemek.w.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: O soto Gari z kopnięcim w łydke To nie jest juz O soto gari
widzę sulsa,że odwiedziłeś moją stronkę :) jak będę przygotowywał nowy materiał to uwzględnię twoje sugestie.

Pozdro

  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: O soto Gari z kopnięcim w łydke To nie jest juz O soto gari
a ja filmiku nie moge otworzyc :(
  • 0

budo_sulsa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: O soto Gari z kopnięcim w łydke To nie jest juz O soto gari
maritus te filmiki otwieraja sie dosyc dlugo, tez myslalem ze mam cos nie tak z kodekami ale po parunstu sekundach wszystko zaczelo dzialac. Jak ci nie pojdzie to moge ci ewentualnie powiedziec ze zainstalowalem zestaw kodekow: K-Lite Codec Pack Full 2.63
  • 0

budo_przemek.w.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: O soto Gari z kopnięcim w łydke To nie jest juz O soto gari
sulsa ja o swoją skóteczność się nie martwię :) więc i Ty nie musisz :twisted:
Co do moich kumpli z maty też troskę sobie daruj bo jak oni cieli się z gnojami to ty pewnie pieluchy nosiłeś.
Tak w ogóle jesteś cool.

Pozdro

  • 0

budo_maalpek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Oświęcim

Napisano Ponad rok temu

Re: O soto Gari z kopnięcim w łydke To nie jest juz O soto gari
Sulsa z czasem sie nauczysz odruznic Forme i Demonstracje od ulicy :wink: :) i dostrzegac to czego na pierwszy rzut oka nie widac Pozdrowionka
  • 0

budo_dany27
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: O soto Gari z kopnięcim w łydke To nie jest juz O soto gari
No ja też moge dożucic coś o o soto... hahaha
  • 0

budo_sulsa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: O soto Gari z kopnięcim w łydke To nie jest juz O soto gari
Zgralem z netu jakis instruktaz od judo, bo w tytule mial Kimura(nie wiem czy to on wykonuje techniki), ale uderzenie idzie troche tak nad kolanem, a nie jak u nie martwiacego sie o swoja skutecznosc Przemka W ;] ,ale spoko pewnie sa rozne formy.
  • 0

budo_przemek.w.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: O soto Gari z kopnięcim w łydke To nie jest juz O soto gari
Warto pamiętać że osoto gari jest techniką pochodzącą z karate, która była wykonywana w zależności od sytuacji w różnych warunkach wychylenia i pod różnym kątem do nogi podcinanej tak samo była i jest wykonywana w JJ dopiero w Judo została usystematyzowana w Nage Waza w grupie Ashi waza.

Pozdro
Ps.

Sulsa zejdź ze mnie wkoncu :evil: . Nie znasz mnie nie wiesz co gdzie i ile lat trenuję więc nie nazywaj mnie facet i nie baw sie w krytykanctwo. Dałem ci jasno do zrozumienia ze puszczam twoje obelgi płazem a Ty co dalej szukasz wycieczek osobistych. Wejdź na moją stronę poczytaj dokładnie co tam jest napisane i ewntualnie potem możemy pogadać jak ludzie na forum. No chyba, że gówniaż jesteś z muchami w nosie i z zasadami dobrego wychowania w dupie :evil: . To żecz jasna ja pauzuje bo ten poziom dyskusji mnie nie interesuje :twisted: .



  • 0

budo_sulsa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: O soto Gari z kopnięcim w łydke To nie jest juz O soto gari

Warto pamiętać że osoto gari jest techniką pochodzącą z karate, która była wykonywana w zależności od sytuacji w różnych warunkach wychylenia i pod różnym kątem do nogi podcinanej tak samo była i jest wykonywana w JJ dopiero w Judo została usystematyzowana w Nage Waza w grupie Ashi waza.


to juz wiem dlaczego, rozne osoby mowia roznie.

Sulsa zejdź ze mnie wkoncu Evil or Very Mad . Nie znasz mnie nie wiesz co gdzie i ile lat trenuję więc nie nazywaj mnie facet i nie baw sie w krytykanctwo. Dałem ci jasno do zrozumienia ze puszczam twoje obelgi płazem a Ty co dalej szukasz wycieczek osobistych. Wejdź na moją stronę poczytaj dokładnie co tam jest napisane i ewntualnie potem możemy pogadać jak ludzie na forum. No chyba, że gówniaż jesteś z muchami w nosie i z zasadami dobrego wychowania w dupie Evil or Very Mad . To żecz jasna ja pauzuje bo ten poziom dyskusji mnie nie interesuje Twisted Evil .


Napisalem poprostu ze to wykonanie techniki wyglada dla mnie "niesolidnie"(jakbym wiedzial ze pisze jednym z forumowiczow to bym tego nie napisal), a ty zaraz na mnie najezdszasz zaczynasz mnie obrazac, jakimis zdaniami o niskim poziomie itp. do tego jeszcze czynisz w moim kierunku dziwne uwagi w innych dzialach. Wyrazilem swoja subiektywna opinie, nie obrazajac twojech osoby, ale z tego co widze ty nie umiesz przyjac krytyki w inny sposob niz atakujac osobe, ktora wypowiedzial swoje zdanie.

P.S. nie lubie sie kucic na forach bo wiem ze to bez sensu i w necie kazdy moze kazdego bezkarnie obrazac, co najwyzej mozna dostac bana, ale co za problem zmienic ksywke :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024