Skocz do zawartości


Zdjęcie

wszechstronność w ju-jitsu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_makk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:beskid

Napisano Ponad rok temu

wszechstronność w ju-jitsu
W ju-jitsu jako sztuce bardzo bogatej, mamy techniki w zwarciu i w dystansie w stójce i w parterze a co z tym związane przynajmniej dla mnie duży problem z pogodzeniem w treningu tych grup technik. Ja np. gdy szlifuje rzuty i układam sobie trenning pod tę grupe technik np. na siłowni wzmacniając nogi i plecy to widze że spada " jakość" moich technik ręcznych i nożnych i analogicznie w odwrotynym przypadku.Mam pytanie jak jest z wami czy staracie się pogodzić te grupy technik i mieć skuteczne i rzuty i kopnięcia czy bardziej skupiacie się na grupie technik, które powiedzmy wam bardziej "leżą".
  • 0

budo_sajan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: wszechstronność w ju-jitsu
Czy po siłowni bardzo spada jaosc twych technik ręcznych i noznych , chyba nie (ale nie wiem co wyrabisz na siłce ):) , nigdy nie bedziesz doskonały : ) ale jak potrzenujesz wszysktie elemęty razem kopniecia , rzuty , dzwignie , parter a gdzie w walce to wtedy to pogodzisz wszystko :) spauj z kumplami i nie tylko (bo nie wiadomo co nas spotka):)

Ps. Wiem ze gupio:) napisałem ale tak mnie naszło
  • 0

budo_przemek.w.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: wszechstronność w ju-jitsu
Ju Jitsu jak każda sztuka walki wymaga przede wszystkim bardzo dobrze rozwinętej koordynacji ruchowej, gibkości i szybkości. Trening siłowy jest ważny ale nie może on być oparty na bazie treningu kulturystycznego podstawą powinna być tzw ciężka atletyka i trening obwodowy. Wzmacniane nóg do rzutów połączone z rozciąganiem pozwoli poprawić technikę kopnięć itd. Powinieneś tak rozplanować trening aby wykonywanie ćwiczenia przekładały się na poprawę całości zdolności motorycznych. W Ju Jitsu aby być skutecznym trzeba mieć opanowane wszystkie jego działy.makk poszukaj w gronie znajomych kogoś po awf-ie najlepiej po lekkiej atletyce i poproś o pomoc.
Pozdro.
  • 0

budo_niebieski
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawiecentrum

Napisano Ponad rok temu

Re: wszechstronność w ju-jitsu
Decyzja o trenowaniu juitsu wiąże się dla mnie nierozłącznie z akceptacją wymagań wszechstronności jakie stawia przed ćwiczącym.
Staram się zatem na treningach niezależnie od tego jakim działem się zajmujemy jednakowo przykładać do pracy, jeśli chodzi o sprawę treningu siłowego to poza treningami wzmacniam (jak już się zbiorę w sobie) te partie, które w danym momencie uważam za najsłabsze. Niestety bycie dobrym jednakowo we wszystkim jest niezwykle trudne i ja na pewno nie moge być przykładem tego, któremu udało się to osiągnąć. :(

Oczywiście akceptacja wszechstronności i chęc jej sprostania nie zmienia faktu, że pewne rzeczy lubię bardziej a inne mniej :-)
  • 0

budo_kastor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: wszechstronność w ju-jitsu

...Mam pytanie jak jest z wami czy staracie się pogodzić te grupy technik i mieć skuteczne i rzuty i kopnięcia czy bardziej skupiacie się na grupie technik, które powiedzmy wam bardziej "leżą".


Jedna z wielu zalet JJ jest to ze nie stawia ograniczen, mozna przyjac zalozenie ze naprawde kazdy znajdzie dla siebie zestaw technik ktore beda wspolgraly z jego predyspozycjami, motoryka ciala itp. Moim zdaniem trenujac sztuki walki nie mozna zachowywac sie jak kolekcjoner, nie mozna "gromadzic" w sobie umiejetnosci wykonywania roznych technik na sile, nasza psychika jak rowniez (a nawet bardzie) motoryka nie pozwala na wykonanie szeregu technik (karate wymaga odpowiednich predyspozycji, Judo wymaga odpowiednich predyspozycji itd. nie kazdy je ma). Pocwicz kilka lat JJ w dobrym Dojo (otwartosc na wielorakie techniki) a sam dojdziesz do tego co najbardziej Ci lezy i co wykonasz bez wiekszych problemow jezeli przyjdzie taka potrzeba
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024