Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zawody w wieku lat 30 i po


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_makk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:beskid

Napisano Ponad rok temu

Zawody w wieku lat 30 i po
Mam pytanie do moich rówiesników i osób które przekroczyły już wiek 30- dziestu latek czy macie jeszcze ochote powalczyć na macie ( oczywiście myśle o zawodach bo na sparingach w klubie jak wiem z własnego doświadczenia kumpel kumplowi krzywdy nie zrobi :) ) czy zostawiacie to młodszemu pokoleniu . A jeśli walczycie to podzielcie sie swoimi wrażeniami z takich startów. Sam właśnie się zastanawiam czy w swoim wieku stawać na macie i próbowac sił z młodymi czy lepiej dać sobie spojkój.
  • 0

budo_ula12589
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w wieku lat 30 i po

Mam pytanie do moich rówiesników i osób które przekroczyły już wiek 30- dziestu latek czy macie jeszcze ochote powalczyć na macie ( oczywiście myśle o zawodach bo na sparingach w klubie jak wiem z własnego doświadczenia kumpel kumplowi krzywdy nie zrobi :) ) czy zostawiacie to młodszemu pokoleniu . A jeśli walczycie to podzielcie sie swoimi wrażeniami z takich startów. Sam właśnie się zastanawiam czy w swoim wieku stawać na macie i próbowac sił z młodymi czy lepiej dać sobie spojkój.

Niestety nie jestem Twoją rówieśniczką ,ale widziałam na zawodach osoby w Twoim wieku i radziły sobie całkiem nieżle.To czy spróbujesz swoich sił na zawodach zalezy tylko od ciebie ...ale moze warto :D :wink:
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w wieku lat 30 i po
w tym roku kończę 30 lat, byłem teraz na Newazie i były to pierwsze (nie licząc podstawowki) zawody w moim życiu
Mam nadzieję, że jeszce kilka lat powalczę, choc czuję roznicę między soba, a 20latkami.
Mistrzem juz raczej nie zostanę :( ale wejście na mate ma swój urok
  • 0

budo_sajan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w wieku lat 30 i po

Mistrzem juz raczej nie zostanę

A tam cynik gadsz czemu ne zostanies ja myslałem ze 30 lat to nie taki znowu starczy wiek lae moge sie mylić :wink: kolesie co mają po 30 lat startujący na zawodach jak nie siłą to doswiadczeniem nadrabiają . A poza tmy kolesie startujący w MMA czy UFC mają po 40 lat i więcej (oczywiscei nie wszcyscy paru )
  • 0

budo_kastor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w wieku lat 30 i po

... Sam właśnie się zastanawiam czy w swoim wieku stawać na macie i próbowac sił z młodymi czy lepiej dać sobie spojkój.


Jezeli Twoje stawy (zwlaszcza kolanowe) nie sa uszkodzone to smialo wkraczaj na mate i walcz. Parafrazujac: Co za frajda jezdzic caly czas z instruktorem za kolkiem, nie lepiej poszalec za kierownica samemu??
  • 0

budo_shidokangr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w wieku lat 30 i po
Walka dla zawodników po 30-ce to szczególny rodzaj zachowywania młodości. Sam wiem bo już dawno 30-tka mi trzasnęła )-: Ale jeżeli jesteś w stanie wziąć na siebie brzemię przygotowań to szczerze polecam, zwłaszca jeżeli uda Ci się "dokopać" młokosom to satysfakcja rośnie potem w trybie ekspresowym. Ale nie ma się co oszukiwać: żeby dobrze się przygotować do startu musisz włożyc wiele więcej charakteru niż małolaty. Sam to wiem bo startuję razem ze swoimi zawodnikami i mam doskonałą okazję obserwować jak na nich działa cykl przygotowań i porównać to ze sobą. Moja przewaga to większe doświadczenie. Ale grunt to się nie poddawać. Tak gwoli tematu to moim ideałem sportowca był pewien serbski gimnastyk(niestety nie pamiętam nazwiska), który w 1924 i 1928 był mistrzem olimpijskim na przyrządach i w wieku 102 lat jeszcze biegał po 3 kilometry dziennie. Za swojego życia doczekał się ochrzczenia jednej z ulic rodzinnego miast jego nazwiskiem. Zmarł jakieś 2-3 lata temu. To żeby nas tak podtrzymać na duchu wszystkich wojowników po 30-tce :-D
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w wieku lat 30 i po
Kazdy moze sie pobawic i postartowac w szczegolnosci jesli wczesniej oszczedzal zdrowie.
Nie zapatruj sie jednak na zawodowych zawodnikow majacych kilkadziesiat osob od obslugi, odnowy biologicznej itp na utrzymaniu i startujacych bo to cos innego ;)

Musisz zdac sobie tez sprawe ze kazda kontuzja w tym wieku moze byc przyplacona trwalym uszczerbkiem na zdrowiu. Inaczej jest kiedy startowalo sie juz wczesniej a potem satrtuje sie nadal nadrabiajac sile, szybkosc, zwinnosc - technika i obyciem w walce a inaczej kidy zdobywasz doswiadczenie kosztem zdrowia. Mlode kosci, mlode cialo jest mniej narazone na kontuzje niz po 30 w tym wieku proste pekniecie znacznie szybciej moze przerodzic sie w powiklania.
Zabawa w zawody tak - jak najbardziej - prawdziwy wyczynowy trening i zawody wyczynowe nie jesli chcesz zachowac zdrowie.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w wieku lat 30 i po

A poza tmy kolesie startujący w MMA czy UFC mają po 40 lat i więcej (oczywiscei nie wszcyscy paru )


Nie przypuszczam zeby Cynik75 dysponowal taka kasa na odnowe biologiczna co ci ludzie 8)
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w wieku lat 30 i po
Na wykładach z medycyny sportu lekarz prowadzący powiedział zdanie, które zapamiętałem z łatwością i zgadzam się z nim w zupełności...

"Sport dla wszystkich- kontuzje dla wszystkich"...

A pamiętam jak po dość ciężkich kontuzjach szybko wracałem w łapki Martiusa, aby nas męczył dalej, a teraz to co...
:cry:
...pół roku trzeba uważać i pilnować bo się odnowi...
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w wieku lat 30 i po

A poza tmy kolesie startujący w MMA czy UFC mają po 40 lat i więcej (oczywiscei nie wszcyscy paru )


Nie przypuszczam zeby Cynik75 dysponowal taka kasa na odnowe biologiczna co ci ludzie 8)

właśnie zrujnowałeś mje marzenia o karierze :(
:)
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w wieku lat 30 i po
A szachy?
A brydż sportowy?

Jest jeszcze wiele sportów, które bezpiecznie możemy uprawiać w naszym wieku...
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w wieku lat 30 i po

A szachy?
A brydż sportowy?

Jest jeszcze wiele sportów, które bezpiecznie możemy uprawiać w naszym wieku...

wygrać w szachy z Fedorem?
CZłOWIEK KTÓRY POKONAŁ FEDORA (w szachy) - nowa nadzieja :)
  • 0

budo_kastor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w wieku lat 30 i po

A szachy?
A brydż sportowy?

Jest jeszcze wiele sportów, które bezpiecznie możemy uprawiać w naszym wieku...


Panowie looz :) bez przesady. Czyżbym ja też musiał zejść z maty?? Nie ma mowy, wystarczył Świąteczny weekend "bez" i jestem nie do życia!
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w wieku lat 30 i po

A pamiętam jak po dość ciężkich kontuzjach szybko wracałem w łapki Martiusa, aby nas męczył dalej, a teraz to co...
:cry:
...pół roku trzeba uważać i pilnować bo się odnowi...


To nie te czasy co kiedys - teraz to rekreacja dla mlodziezy 8)


właśnie zrujnowałeś mje marzenia o karierze


dlugotrwala kariera sportowa jest dla tych co w normalnym zyciu niczego by nie osiagneli nie przypuszczam zebys niechcial nic w zyciu osiagnac poza sportem wiec traktuj sport jako dobra zabawe ;) - nie jako srodek sam w sobie do osiagniecia sukcesu w zyciu. Bo jak zycie pokazuje po latach wiekszosc niegdysiejszych idoli teraz jest zapomniana i zaluje ze nie zajeli sie czyms innym
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w wieku lat 30 i po

Panowie looz :) bez przesady. Czyżbym ja też musiał zejść z maty?? Nie ma mowy, wystarczył Świąteczny weekend "bez" i jestem nie do życia!


Ci co nie schodza w odpowiednim wieku z maty to ich coraz czesciej znosza ;) :) :)
Oczywiscie mowie o sporcie wyczynowym nie takim dla zabawy czy pobawienia sie w gronie odpowiedzialnych osob
  • 0

budo_kastor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w wieku lat 30 i po
Uff, czyli ze spokojem ducha wracam na matę w środę czego i Wam "staruszkowie" z całego serca życzę!
  • 0

budo_krzeslav
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w wieku lat 30 i po

A szachy?
A brydż sportowy?

Jest jeszcze wiele sportów, które bezpiecznie możemy uprawiać w naszym wieku...


No nie wiem czy to bezpieczniejsze... szachy i karty zwiększają prawdopodobieństwo uzależnienia od papierosów :wink:
  • 0

budo_sajan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w wieku lat 30 i po
Uf to ja mam 17 lat to na wiek starczy (maiczna 30-stka ) przyjdzie poczekać to jeszcze zarobie przez ten czas na odnowe biol. MOŻE :wink:
  • 0

budo_michalsos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w wieku lat 30 i po
W naszym kraju jest wielu zawodników, którzy chętnie startują po 30 i po 40. Najlepszym przykładem jest mój przyjaciel, trener i współżałożyciel klubu Henryk Rubaśniak, którego znają chyba wszyscy obserwujący różnorakie turnieje rozgrywane w Polsce.

Jeżeli są jeszcze jacyś "old boye", którzy chcą trochę powalczyć to oficjalnie informuję, że prawdopodobnie na jesień tego roku bedziemy organizowali GRAND PRIX POLSKI W WALCE WRĘCZ DLA OLD BOY MAN. W turnieju bedą mogli wziąć udział wyłącznie osoby, które ukończyły 35 mrok życia.

Jeżeli jesteście zainteresowani startem w tego rodzaju turnieju to przysyłajcie na mojego maila jakieś namiary to bedę informował na bieżąco.

Pozdrawiam wszystkich weteranów.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024