Skocz do zawartości


Zdjęcie

Poczatki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

budo_lost_soul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:DDZ/Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Poczatki
W moim miescie utworzono grupe capoeiry i postanowilam zaczac chodzic na zajecia, poniewaz mialam okazje ogladac pokazy i bardzo mi sie podobaly. Doradzcie mi jak mam sie przygotowac do pierwszego treningu, jak takie treningi wygladaja i czy potrzeba duzo sily fizycznej zeby trenowac capoeire? Pozdrawiam.
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatki
najwazniejsze przygotowanie to duza doza optymizmu. wielu idzie na pierwszy trening z mysla, ze za miesiac beda wywijac podniebne akrobacje. Potem nastepuje szok i zniechecenie..przeciez mialo byc tak pieknie, super i w ogole. A prawda jest, ze capoeira to przede wszystkim bazy i technika.
Trening zalezy od trenera. Nie napisales, do jakiej grupy sie zapisales, kto bedzie Twoim trenerem, itp.
Sila fizyczna przychodzi sama po pewnym czasie. Ale wazniejsza od sily fizycznej jest sila psychiczna ! :)
  • 0

budo_archon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatki
Noite...NapisalAs i zapisalAs... :wink:
Zgadzam sie jednak... optymizm to podstawa...pierwszy trening to raczej poznanie wszystkiego...masz ten plus ,ze grupa dopiero powstala i trener specjalnie bedzie wam musial wszystko przyblizac i pokazywac od zupelnych podstaw... No i na poczatku moze byc ciezko ale nie nalezy sie zniechecac ,bo wszystk przyjdzie z czasem :-)

Jesli chodzi o sile, to na poczatek polecam pompki i brzuszki...najbardziej podstawowe cwiczenia ktore napewno bardzo przydadza sie w dalszych lekcjach. No i rozciaganie...poszukaj, tu na forum jest pare tematow o tym i powinnas wyszukac cos dla siebie :D

Pozdrawiam i zycze powodzenia...
  • 0

budo_lost_soul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:DDZ/Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatki
Dzieki serdeczne, ja wcale nie marze o niewiadomo jakich akrobacjach ;) Spotkan bylo juz chyba 4, na 5 pojde, nie znam trenera ani grupy, ale gdy bede wiedziec cos wiecej to napewno napisze. Jestem dosc rozciagnieta, cwicze troche joge. Jeszcze raz wielkie dzieki za rady. Pozdrawiam.
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatki
jesli jestes rozciagnieta a ilosc zajec jest znikoma (1-2) mozesz starac sie tez wyrobic kondycje zeby bylo Ci latwiej na treningach i tak jak pisali poprzednicy nie zniechecaj sie zbyt szybko,wszystko przyjdzie z czasem nawet te rzeczy o ktorych Ci sie nie snilo :wink:

powodzenia
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatki

Noite...NapisalAs i zapisalAs


ups, sorki, lost soul :oops:
  • 0

budo_lost_soul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:DDZ/Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatki
Nie ma sprawy :P
  • 0

budo_sfin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatki
I tak najpiekniejsza w tym wszystkim jest RODA (czyt. hoda) i najwiecej mozna sie w niej nauczyć, jeśli jeszcze nie wiesz czym jest RODA, zapewne niebawem sie dowiesz jeśli bedziesz ćwiczyć,

Capoeira to piekna sztuka balansu, w której wielu "artystów" znalazło swoją pasje i miłość, a malowanie powietrza swoim ciałem i ruchami, to najpiekkniejsza rzecz na świecie.

Życze powodzenia i odnaleienia w Capo swojej pasji lub chociaż miłego spedzania czasu z Capoeia

PS. chyba wstawie to w swoim opisie :P :D
  • 0

budo_lost_soul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:DDZ/Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatki
Dzisiaj ide na swoj pierwszy trening :) Trzymajcie za mnie kciuki :P A co o tej grupy ktora bedzie mnie uczyc to wiem ze sa z Wroclawia i narazie nic wiecej ;) Ale jak sie dowiem to dam wam znac. Pozdrawiam
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatki
wrocek?moze Iuna?
czekamy na relacje z pierwszego treningu :wink:

pozdro
  • 0

budo_phoenomen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Magiczny UNICAR - Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatki
Moze tez byc Aldeia powiedz kto prowadzi trening ;) Przynajmniej jak wyglada :)
  • 0

budo_lacan
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatki
Wojtt jak ma przyjść to tylko dzisiaj roda mamy wiec bede wiedział kto to 8)
  • 0

budo_lost_soul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:DDZ/Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatki
No i stalo sie :D dostalam wycisk :D bylo super, podobalo mi sie. Grupa nazywa sie Esporao , mam nadzieje ze nie przekrecilam nazwy :) Zapisalam sie i czekam niecierpliwie na nastepne zajecia. Za tydzien w weekend sa jakies warsztaty we Wroclawiu i mysle czy pojechac czy nie. Wiecie cos o tych warsztatach?
  • 0

budo_carrneiro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatki
Nawet się nie zastanawiaj, bo każde na każdych warsztatach nauczysz się więcej niż na normalnych treningach.
  • 0

budo_archon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatki
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


fajny wywiadzik z profesorem Fuampą z grupy Esporao.


ps. Lost_Soul...ladny avatar 8)
  • 0

budo_lost_soul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:DDZ/Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatki
No raczej pojade ;) Jeszcze sie zobaczy. Archon dzieki ;P A co w nim ladnego? :wink:
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatki
z grupy Esporao mialem okazje poznac, porozmawiac, wizac udzial w treningu oraz grac w roda z mestre marinaldo. bardzo fajny czlowiek i capoeirista.
  • 0

budo_madejsk8
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hszanuf

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatki
wreszciejakis temat dla mnie :D

bylem sobie na 1 treningu i jak gos zucil kombem to byl problem z powtorzeniem [az ten srodek sezonu :X ] byl koses co tez byl 1 raz i jakmial powtarzac sekwecje to se dal spokoj :? ale na pierwszym treningu tez mialem hardkor jak po kopnieciu z obrotu mialem [TU BEDZIE PYTANIE] zrobic AU bez przejscia do gingi [ach gdybym od razu wiedzial ze trzeba noge oderwac :-) ] - pytanie: czy jak mam zrobic Au bez przejscia do gingi [ginga prawa noga z tylu] to czy wtedy moge zrobic au w 2 strony czy tylko prawo [w strone robienia gingi] bo jak robie w prawo to odrywam przednia noge i lece a czy jak robie w lewo to odrwywam tynia i robie ?

pytanko: czy jak mam negativa [lewa noga wyprostowana] to moge zrobic role on tylko w lewo czy na druga strone tez ?
  • 0

budo_carrneiro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatki
Capoeira to jedna wielka improwizacja. Z czasem zrozumiesz o co mi chodzi. Możesz zrobić nawet mortala (salto) z negative do au giratoria, jeśli tylk umiesz.
  • 0

budo_lost_soul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:DDZ/Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatki
ja wogole nie wiem o co chodzi :P nie znam sie na tych nazwach :D macie jakas strone na ktorej jest to rozpisane? Bo warto by wiedziec co robie na treningach a intruktor mowi to tak szybko ze ciezko zrozumiec ;P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024