Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co więcej???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_barton
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Co więcej???
Witam
Jestem nowym użytkownikiem forum. 8)

Ćwiczę Aikido od roku mam 17 lat 181 cm i 65 kg.

Proszę o poradę z czym połączyć Aikido :?
Myślałem o Muay Thai, ale nie wiem czy nie wynikną z tego żadne komplikacje :?:

Pozdro 4 all
  • 0

budo_hmjf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Co więcej???
Aikido nie trzeba łączyć z niczym. Jest samowystarczalne :D
  • 0

budo_barton
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co więcej???
No niby tak 8)

Ale myśle o trenowaniu ataku, ponieważ aikido (z tego co wiem) opiera się głównie na obronie :wink:
  • 0

budo_iwan44
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co więcej???
Dobrze, ćwicz aikido, bo jestes na dobrej drodze. Ćwiczysz dopiero od roku, ale juz niedługo zauważysz poprawe musqlatury(widze, ze podbudowe już masz), wyytrzymałości i kondycji. Z czasem nabierzesz pewności siebie i wogole...Aikido to wspaniały wybór, i nie trzeba z niczym go łaczyć...samo w sobie zrobi z ciebie wysokiej klasy wojownika!!
Zycze wytrwałości w treningach i wielu sukcesów...
  • 0

budo_hmjf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Co więcej???
A tak na serio, troche już chyba o tym było. Poszukaj na forum przez google.pl Mnie tam nie masz się co dużo pytać, bo ja jestem anty-aikidowy i w ogole bym tak połączył, że aikido już by dawno wypadło z mixu. Ale miej swoje zdanie na ten temat, ja tam nie cenie aikido jako skutecznej formy walki. A skoro chcesz z czymś połączyć to chyba szukasz w sztukach walki skuteczności. Ale na temat skuteczności aikido było już wiele, zreszta ja jestem mało w tym obiektywny, więc ode mnie na razie starczy... :)
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Co więcej???
No właśnie podstawowe pytanie to po co z czymś łączyć?...
Nawet jak się nauczysz udeżać to do ćwiczenia Aikido się Tobie to nie przyda...bo kto z Tobą by ćwiczył wtedy... pamiętaj, że trzeba o uke dbać no i dostosowywać poziom do jego umiejętności.
Co do przedmówców to zgadzam się, że Aikido jest w dojo 100% skuteczne i na dodatek nie ma tam wiele miejsca na wykazanie się umiejętnościami z innych SW.. przydadzą się Tobie natomiast do rozważan na temat Aikido :D

Ćwiczysz dopiero od roku, ale juz niedługo zauważysz poprawe musqlatury(widze, ze podbudowe już masz), wyytrzymałości i kondycji.

:rofl: :rofl: :rofl:
A tak poważnie to kondycje i wytrzymałość ma pewnie sporo lepszą... na wadzę też przybędzie ma 17 lat dopiero.
  • 0

budo_miszczu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Co więcej???

Myślałem o Muay Thai, ale nie wiem czy nie wynikną z tego żadne komplikacje :?:

Pozdro 4 all

Jakie qwa komplikacje?????? :?
  • 0

budo_michal_m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1034 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nyc

Napisano Ponad rok temu

Re: Co więcej???
komplikacje okoloporodowe chyba
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Co więcej???
Gosciu pisze pierwszy post a wy sobie z niego jaja wilekanocne robicie, troche kultury Budo :twisted:
  • 0

budo_iwan44
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co więcej???
Fakt, prima aprilis dopiero za 5 dni, ale powoli można zaczynać :twisted:

A tak poważnie to kondycje i wytrzymałość ma pewnie sporo lepszą... na wadzę też przybędzie ma 17 lat dopiero.


a tak właściwie, to od jakiego wieku zaczyna się nabierać masy i wzrasta siła, związana oczywiście z okresem dojrzewania...bo przecież jakaś tam siła przychodzi poprostu z wiekiem?? ale kiedy 8O ??, bo nie moge się goczekać 8)

Barton zapisz się lepiej na to Muay Thai, to będziesz miał z tego pozytek...a aikido możesz ćwiczyć dla jego filozofi, ładnej oprawy mistycznej czy co tam jeszcze jest. Jeśli to cie kręci, to prosze bardzo...ja do SW to raczej bym aikido nie zaliczył.
I przestroga zawczasu...kalaaki(czy jak sie to badziewie pisze) to też złe wyjście, nie kombinuj :wink:
Jeszcze raz życze wielu sukcesów... 8)
  • 0

budo_rip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 414 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RIP

Napisano Ponad rok temu

Re: Co więcej???
rob sobie dalej to aikido, na boku weź taja. Z czasem przekonasz sie co jest lepsze dla ciebie.

I jakie komplikacje?
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co więcej???
Aikido fajnie jest połączyć z Judo.

Jeśli szukasz skuteczności na tzw. "ulicy"to od tego są inne style.
  • 0

budo_grozes desperades
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skądinond

Napisano Ponad rok temu

Re: Co więcej???
według mnie i jest to moje subiektywne zdanie lepiej jest poznac jeden styl dogłebnie niz 5 na słabym poziomie . Oczywiscie mozesz isc na taja ale wybierz co ci lepiej pasuje i doskonal sie w jednej ze sztuk walki .
Mam pytanie do ivan44 jesli nie zaliczasz Aikido do SW to do czego??
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Co więcej???
W naszej sekcji jest jeden chlopak z Aikido u nas JuJitsu sobie uzupelnia. Nie wiem dokladnie ile cwiczy, ale cos kolo 2 lat. Dzwignie tak zaklada, ze tylko pozazdroscic. Czlowiek nie wie kiedy obiegnie go na okolo i lezy na macie.

Do tego doklada sobie nasze "zmiekczace" i jest zadowolony. W tamtym roku w listopadzie zdobyl chyba zloto tez w grapplingu. Rob swoje i nie przejmuj sie co pisza inni.

PS. Ja to wogule proponuje nie grac w kosza, przestac jezdzic na rowerze i zaczac cwiczyc BJJ i MT. Przeciez nie kazdy cwiczy, zeby sie napierdzielac na ulicy, albo brac udzial w turniejach MMA.
  • 0

budo_saudade
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice / Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Co więcej???

według mnie i jest to moje subiektywne zdanie lepiej jest poznac jeden styl dogłebnie niz 5 na słabym poziomie . Oczywiscie mozesz isc na taja ale wybierz co ci lepiej pasuje i doskonal sie w jednej ze sztuk walki .
Mam pytanie do ivan44 jesli nie zaliczasz Aikido do SW to do czego??


Może do rekreacji z elementami samoobrony i filozofii Wschodu :wink:

No offence :-)
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Co więcej???
Aha i zapomialem napisac. Ja np. duzo sie nauczylem od tego chlopaka z Aikido. Czesto udzielal mi cennych wskazowek na temat przechwytywania reki i zakladania dzwigni.

PS. Sorka ze dwa posty jeden pod drugim, ale nie niestety nie mozna edytowac postow :(
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Co więcej???
ee
zdecydowanie sie nie zgodze.
aikido to wlasnie sztuka walki. taki MT to juz pogranicze sztuki/sportu, zalezy, po co i jak sie trenuje.
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Co więcej???

Fakt, prima aprilis dopiero za 5 dni, ale powoli można zaczynać



A tak poważnie to kondycje i wytrzymałość ma pewnie sporo lepszą... na wadzę też przybędzie ma 17 lat dopiero.



a tak właściwie, to od jakiego wieku zaczyna się nabierać masy i wzrasta siła, związana oczywiście z okresem dojrzewania...bo przecież jakaś tam siła przychodzi poprostu z wiekiem?? ale kiedy ??, bo nie moge się goczekać

Powszechnie przyjmuje się, że do wieku 21 lat facet się rozwija. A kiedy zaczyna? Bardzo różnie, ale może zacząć w wieku 12 lat a może nawet 17(rzadko się zdarza).
Często też są takie przypadki, że dojrzewa i pnie się w górę bardzo szybko, a w wieku dopiero gdzieś 20 lat nadrabia wagą. To tyle jeśli chodzi o okres dojrzewania. Bo oczywiście nabiera na sile i masie praktycznie od momentu poczęcia.

Czyli mając 17 lat może do czekać wiele zmian w organizmie.
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Co więcej???
No ja teraz jestem w takim wieku (20 lat), ze jak zauwazylem wreszcie troszke przybieram na wadze. Zawsze mialem taki problem, ze bylem bardzo wysoki, ale strasznie chudy. W listopadzie (2003 rok) wazylem 73 kg przy wzroscie 189 cm. Jak pamietam na zawodach kazdy byl prawie o glowe nizszy ;)

Teraz waze juz 79 (wiecej jadam owocow, lepiej sie odzywiam, czesciej jadam? - nie wiem) ale przybieram stopniowo na wadze. Narazie sie ciesze, bo ten moj wzrost wagi narazie odklada sie w budowie ciala (zakrywa wystajace zebra ;P). Problem bedzie jak to tycie zamieni sie w o-tycie ;) ;)
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co więcej???

PS. Ja to wogule proponuje nie grac w kosza, przestac jezdzic na rowerze i zaczac cwiczyc BJJ i MT. Przeciez nie kazdy cwiczy, zeby sie napierdzielac na ulicy, albo brac udzial w turniejach MMA.


Właśnie mnie też rozwala to podejście. Większość zachowuje się tak jakby bo ulicach hasały beztrosko watachy valetudowców chcących konfrontować style. Paranoja.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024