Skocz do zawartości


Zdjęcie

jujitsu - how long?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_ola
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: jujitsu - how long?
Ja też zrezygnowałam z Aikido dla JJ, ale nie dlatego, że biegam w poszukiwaniu jedynej i słusznej drogi, ale nie mogłam połączyć tych trenignów ze względów czasowych.
Jak długo?
hmm, aikido trenowałam jakieś 3 lata, na ju-jitsu jestem teraz 2 lata i czuję, żę ani jednego ani drugiego nie potrafię.
Robię niektóre techniki - jedne lepiej inne gorzej, ale wszystko odbywa się w warunkach szklarniowych - miły uke, chce współpracować, oboje mamy wygodne wdzianka, mięciutka mata, zero stresu i pełne rozluźnienie - czy potrafię je wykonać na ulicy - szczerze wątpię.
A więc jak długo trzeba trenować? Żeby poznać, ktoś już przede mną mądrze napisał, żę nie trzeba wcale - weź książkę i je poznasz, a żeby byc skutecznym..
nie wiem..
  • 0

budo_tim tom
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków - kulturalna stolica Polski

Napisano Ponad rok temu

Re: jujitsu - how long?
Ja ćwiczę Jiu Jitsu od sześciu lat :D ale na początku byłęm dzieciakime i była to dla mnie bardziej zabawa, teraz zupełnie inaczej podchodzę do treningów.

Chciałem się tylko zapytać co wg ciebie znaczą "podstawy" czy to jes tajk już ktoś powiedział dobre złożenie gardy czy bycie już w miare skutecznym?

Moim skromnym zdaniem opłaca się oczywiście spróbować kilku stylów itd., lecz powinno wybrać się ten swój i doskonalić się w nim cały czas :D

A jak juz powiedział kastor, po co ci inne style skoro w JJ masz wszystko? :D
  • 0

budo_warri0r
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jujitsu - how long?
Ju- Jutsu można tylko praktykować... nie da się przez 1-3 lata nauczyć podstaw.. przez tyle czasu będziesz umiał wyprowadzić poprawne udzerzenie z biodra...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024