Skocz do zawartości


Zdjęcie

Microtech Mini Socom Elite, moje wrazenia z macania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini Socom Elite, moje wrazenia z macania

materiałowo rzeczywiście 940 dużo bardziej, ale jakoś nie sądzę że dużo osób wybierałoby akurat między nimi.

Nie tylko materialowo - sa rowniez praktycznie takich samych rozmiarow. 94x maja o milimetr dluzsza klinge, dlugos calkowita rowniez milimetr wiecej.

Ale faktycznie, MSE jest bardziej "taktyczny", podczas 94x to raczej jednak "gentlemany".

Chociaz mam kolege, ktory jest fanem obu :)

Mini Socoma zreszta kupil ode mnie, w sumie ma ze trzy i cos ze dwa rozne 941.
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini Socom Elite, moje wrazenia z macania
cynik wartość momentu na śrubie to jedno a odpowiednia końcówka na śrubokręcie/kluczu to co innego...do tego ustrojstwa potrzeba specjalnej końcówki...
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini Socom Elite, moje wrazenia z macania
mam ten sam model co lukaszki i moge powiedziec dokladnie to samo co on... mam identyczne wrazenia, zarowno jesli chodzi o samo uzytkowanie jak i jakosc wykonania.. w moim modelu zero luzow i nie mam sie doczego przyczepic.. aaaa no moze jedynie do pochwy ale to nie odnosi sie do samego noza... ale zgodze sie z przedmowcami rozniewz ze niemoznosc regulowania samemu luzow to cholerny minus tego noza...
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini Socom Elite, moje wrazenia z macania
O MSE pisalem juz wiele razy, popelnilem nawet mala recke...
Powiem wiec w skrocie - moj egzemplarz wykonany byl perfekcyjnie! Zerowy (lub bliski zeru) BP - wszystko idealnie spasowane. Uzywalem go dosc intensywnie (fakt - niezbyt dlugo) i spisywal sie wysmienicie. Mialem w rekech jeszcze kilka innych egzemplarzy i nie zauwazylem w nich jakichs podejrzanych luzow...

Nie generalizowalbym wiec na podstawie jednego egzemplarza, ze MT jest be :?
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini Socom Elite, moje wrazenia z macania

Nie generalizowalbym wiec na podstawie jednego egzemplarza, ze MT jest be :?


Akme, ale nikt nic takiego nie napisał.... :roll:
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini Socom Elite, moje wrazenia z macania

Akme, ale nikt nic takiego nie napisał.... :roll:

Widocznie zle zrozumialem to:

Sorry ale ten jego egzemplarz to ył szmelcowaty. Od tego momentu unikam jakoś microtecha, zraziłem sie.

:wink:
  • 0

budo_bigbang
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini Socom Elite, moje wrazenia z macania
A potem napisałem to:

Gwoli ścisłości, oprócz egzemplarza kolegi oglądałem również w ŚN - było to samo tzn BP jednak ostrze nie uderzało o rękojeść przy składaniu. No po prostu jeśli można kupić inne nożyki, dużo mniej "high-techowe" ale wykonane lepiej to ja się pytam po co przepłacać. I czy jak mam kupić nóż ze sklepu, nowy, to go muszę najpierw na stację doagnostyczną oddawać i w serwisoe naprawic. Bez przesady, poziom skomplikowania nie jest aż tak duży, żeby nie móc tego wykonać dobrze, albo żeby kontorla wychwyciła zepsuty egzemplarz.

Obawiam się że MT to taka firma ani mała ani duża
Nie mała bo nie robią ręcznie, nie dopiszczeją każdego egzemplarza
Nie duża, bo nie maja działów kontorli jakości, oprócz wujka Sama co między piwkami otwiera co trzysetny nożyk.


Czy to wyjaśnia zniechęcenie? Oj coś czuję, że obraziłem posiadaczy MT - wcale mi o to nie chodziło. Ja nie twierdzę, że wszystkie MT są złe (sam miałem zajebistego Amphibiana) tylko że MT wypuszcza niedorobione egzemplarze. A to zniechęca jak cholera, bo po to kupuję nowy nożyk w sklepie (również internetowym) dobrego i uznanego producenta, aby mieć dobry nożyk, a nie nóż do serwisu...

Nie duża, bo nie maja działów kontorli jakości, oprócz wujka Sama co między piwkami otwiera co trzysetny nożyk.


Skad masz takie info?


To są moje obawy..

O...B...A...W...Y

Capito ;)
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini Socom Elite, moje wrazenia z macania
No wiesz, jest pewna roznica miedzy napisaniem - obawiam sie, ze maja slaba, znikoma kontrole jakosci - a napisaniem - nie maja kontroli jakosci.
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini Socom Elite, moje wrazenia z macania

Czy to wyjaśnia zniechęcenie?

Ok ok - wyjasnia ;)
Znam sprawe MSE Twojego kolegi - co gorsza sam w jakims stopniu przyczynilem sie do tego, ze wybral wlasnie MSE (rezygnujac z MiniAFCK)... niemniej jednak ogladajac calkiem spora ilosc nozy MT (a posiadajac w czasie przeszlym lub terazniejszym 3 sztuki), nie moge powiedziec, ze jakosc ich wykonania jest slaba.
Z drugiej jednak strony rozumiem Twoje obawy - sam pewnie lekko bym sie wk...il, gdybym wyjaz z paczki swiezy nozyk, z roznie swiezym wyraznym BP...
  • 0

budo_peterskin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 820 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z pier......j

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini Socom Elite, moje wrazenia z macania
Przywołuję tu Pana Pitera niech się wypowie i dyskusję ugasi
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini Socom Elite, moje wrazenia z macania
to trochę czepianie się słówek, bo niezależnie od tego jak to napisał Bigbang dla każdego kto zamówi, albo chociaż będzie macał MSE za 150$ jego niedoróbki będą rozczarowaniem, nawet jeśli to akurat w tym egzemplarzu się trafiły. I to dotyczy każdej firmy, czy to Benchmade, Spyderco, MOD czy innnych. Każdy nawet jednostkowy przypadek nadwątla wizerunek marki, szczegolnie takiej która o niego dba i latami się stara budować (jak wykazali spece od marketingu to się opłaca) a w moim rozumieniu MT jest firmą której zależy na wizerunku bardziej niż wielu innym, bo to rekompensuje wyższe ceny.

Krótko mówiąc nawet jeden MT z jakimiś wadami fabrycznymi, rozczarowuje i trudno tu go bronić albo się dziwić Bigbangowi, ale z drugiej strony nie wierzę, że którakolwiek z produkujących seryjnie noże firm czasem nie wypuści jakiejś niedoróbki, to tak jak z tymi co myślą, że Mercedesy się nie psują bo są drogie :-)

inna sprawa że losy tego noża mogły być różne, bo pewnie nie trafił do sklepu przez oficjalnego importera, który by taką usterkę wychwycił i naprawił ew. odesłał nóż do fabryki właśnie w trosce o wizerunek marki....
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini Socom Elite, moje wrazenia z macania
ja tez odnosze wrazenie ze kto sie nim zdarzyl wczesniej "pobawic"... choc to tez ciezko swierdzic... w sumie jak mowicie ostrze bylo nieruszone...
  • 0

budo_bigbang
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini Socom Elite, moje wrazenia z macania

No wiesz, jest pewna roznica miedzy napisaniem - obawiam sie, ze maja slaba, znikoma kontrole jakosci - a napisaniem - nie maja kontroli jakosci.


Cynik czy ty zawsze tak wkurzasz ludzi czy tylko mnie chcesz wkurzyć? Wyrywasz tekst z całości i się czepiasz... Daj sobie na luz i czytaj ze zrozumieniem całość wypowiedzi, następnym razem specjalnie dla Ciebie będe pisał wszystko w jednym zdaniu.
  • 0

budo_diabelek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini Socom Elite, moje wrazenia z macania
hmm z tego co piszecie to dobrze ze nie zdecydowalem sie na MSE tylko na uzywanego MS z 2002 bo musze przyznac ze jest wykonany bardzo dobrze, no moze poza malym BP na boki ( na szczescie jest na normalnych srubach, a czy to zabawka to chyba bym nie powiedzial bo jak na tak maly noz to dla mnie "zapasu mocy" ma wystarczajaco. wczoraj hatralem nim okolo 2 cm galazke swiezo scietej brzozy nadodatek przy seku. wiekszym nozem jedno machniecie a tym malenstwem to az mi oczy wyszly z wysilku ale poszlo na pare razy i nadal nozyk jest w jednym kawalku, wiec na struganie kija na ognisko sie nadaje i o to mi chodzilo. jedyne co bym sie przyczepil to frezy na "dupce" majace poprawic chwyt dzialaja tak dobrze, ze prawie zerwalo mi skore z malego palca. jednym slowem jestem zadowolony i to bardzo, co innego jak by mi przyszla grzechotka
  • 0

budo_peterskin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 820 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z pier......j

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini Socom Elite, moje wrazenia z macania

poszlo na pare razy i nadal nozyk jest w jednym kawalku, wiec na struganie kija na ognisko sie nadaje i o to mi chodzilo


Litości! Przy tych cenach to nie ma mowy o niedoróbkach czy o tym że się cieszymy że jeszcze jest w całości Do jasnej anieli nóż za 1000zł jest wątpliwej jakości? Tak być nie może Płaci się za to żeby coś dostać!

Czy trzeba wydać 380 usd plus koszty żeby mieć przyzwoity nóż o którym wszyscy użytkownicy dobrze się wypowadają? 200 to za mało?
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini Socom Elite, moje wrazenia z macania

Czy trzeba wydać 380 usd plus koszty żeby mieć przyzwoity nóż


obawiam się że też nie wystarczy :) słyszałem o takich co narzekali na jakość wykonania customów.... niezależnie od ceny może trafić się niedoróbka
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini Socom Elite, moje wrazenia z macania
MSE manual... niestety, to taki "entry level" Microtecha i zdarzają się problematyczne sztuki (np. blade-play) nad czym boleję osobiście. Jedno, co mogę powiedzieć, że przynajmniej w moim przypadku sztuki te są bez gadania zwracane do MT a nie idą do klientów. MSE Manual (dobra sztuka) jest bardzo, bardzo dobrym nożem. Lekkim, ostrym, jak na EDC wystarczająco mocnym. W kieszeni się go nie czuje, a jednak kawł dobrej klingi! Ale trzeba mieć pewność, że nóż który idzie jest nożem dobrym, w pełni sprawnym.

Śruby... no niestety, jak coś jest nie tak to samemu się nie poradzi. Ale jestem jeszcze ja... :) Zrobię co trzeba, a i gwarancja będzie nadal obowiązywać. Jak klinga wymaga, to jeszcze naostrzę przy okazji, przeczyszczę, przesmaruję... a jak na porządny customer-service przystało wszystko za symboliczne "dziękuję". Tak więc owszem, zdarzyć się może, że z USA przyjdzie nie taka sztuka MSE Manual. A może nawet mając cztery dobre i piąty zły wyślą właśnie ten piąty tu do nas za ocean, no bo szansa, że ktoś będzie się barował i odsyłał do USA jest w sumie nieduża, i niejeden nieuczciwy sklep właśnie to wykorzysta. Ale to nie powód, aby skreślać MSE (bo o MT takich jak Amphibian czy pełnowymiarowy SE to nie ma co w tym temacie mówić - inna klasa noża, ale też inna cena).
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini Socom Elite, moje wrazenia z macania

Śruby... no niestety, jak coś jest nie tak to samemu się nie poradzi. Ale jestem jeszcze ja... :) Zrobię co trzeba, a i gwarancja będzie nadal obowiązywać. Jak klinga wymaga, to jeszcze naostrzę przy okazji, przeczyszczę, przesmaruję... a jak na porządny customer-service przystało wszystko za symboliczne "dziękuję".


i chwala ci za to.
  • 0

budo_wardog
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini Socom Elite, moje wrazenia z macania
Ja to bezapelacyjnie potwierdzam, tak było z moim MSE Auto, który z wygiętym klipsem pojechał do Pitera.
Na temat manula nic nie mogę powiedzieć, a jak dobrze rozumię, to wszystkie zarzuty dot. wersji manual.
Ja ze swojego rocznik 2003 jestem zajebiście zadowlony. Jako, że to auto, to posiada blokadę PlungeLock. Po ok roku średnio intensywnego użytkowania stwierdziłem minimalny, podkreślam minimalny blade play, była to prawdopodobnie kwestia wyrobienia się fragmentu blokady współpracującego z ostrzem, ponieważ po przekręceniu przycisku o kilka stopni wokół własnej osi bp zniknęło całkowicie.
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Microtech Mini Socom Elite, moje wrazenia z macania
Piter...nigdy nie ukrywalem..ze jestem milosnikiem tej marki...i pewnie to sie nie zmieni....jednak w tej sytuacji musze wystapic jako "adowcatus diaboli".......bo..........czy idea "entry level" moze w jakikolwiek sposob usprawiedliwiac niska jakosc? Przeciez zgodnie z logika powinno byc dokladnie odwrotnie.....Czy jakosc zalezy od rozmiarow noza? czy udt z 2000 r. to tez entry level? Poza tym dla duzej grupy klientow (wiekszosci?) kupiony nozyk bedzie jedynym....jak w takiej sytuacji wytlumaczyc im...ze zazwyczaj produkty MT to idealna precyzja i jakosc tylko oni mieli pecha i trafili na wybrakowana partie?......nie mam wiecej pytan do swiadka :wink:

spuud
pozdrawiA
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024