Skocz do zawartości


Zdjęcie

Te Kata sa nieziemko trudne...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
162 odpowiedzi w tym temacie

budo_milo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Te Kata sa nieziemko trudne...
risk zrób coś dla mnie i nie pisz czegoś czego NIE napisałem jako MÓJ cytat! :evil:
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Te Kata sa nieziemko trudne...

Nie ważne, chodzi mi o to że mamy troszke różną budowę i nei zawsze poprawnaq tecnika wygląda tak sam u wszystkich. Ja np o 50% mocniej bije giaku gdy dłoń jest ustawiona pionowo. I do tego jak tak uderzam to na worku nigdy sie kontuzji nie nabawiłem, a wiele razy widziałem jak chłopaki sobie na workach nadgarstki uszkadali.


Popieram sam ostatnio mam okazje, uderzać w worek, na początku myślałem że sobie ręke rozwaliłem teraz jest już lepiej ale i uderzam inaczej. I chyba domyślam sie jak uderzasz.
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Te Kata sa nieziemko trudne...

risk zrób coś dla mnie i nie pisz czegoś czego NIE napisałem jako MÓJ cytat! :evil:


przeciez widac, ze zle wkleilem cytat. nie ma sie czego czepiac. :?
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Te Kata sa nieziemko trudne...

[...]jezeli dobrze myśle to się ura-zuki nazywa. Jak nie to popraw.

pozdro milosz


tate zuki
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Te Kata sa nieziemko trudne...


[...]jezeli dobrze myśle to się ura-zuki nazywa. Jak nie to popraw.

pozdro milosz


tate zuki


Prawie dokładnie.
Coś pomiędzy tate a zwykłym, tego nauczyłem się akurat w Ryu te. I co by nie mówicx według standardów karate japońskiego jest to technika niepoprawna a skuteczna. itd itp.
Technika bokserska tez jest skuteczna a na zawodach tradycyjnego nei była by zaliczona, o to mi chodzi. o skostnienie
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Te Kata sa nieziemko trudne...

Technika bokserska tez jest skuteczna a na zawodach tradycyjnego nei była by zaliczona, o to mi chodzi. o skostnienie


Porownalbym to do charakteru pisma. Jedni bagrza, lub pisza z bledami ale da sie ich przeczytac. pisza wiec niepoprawnie ale skutecznie. inni kaligrafuja i pisza poprawnie ortograficznie czyli rowniez sa skuteczni ale opanowali cos wiecej. osobiscie nie neguje niepelnej rotacji ale na swoich treningach kaze robic do konca zeby ludzie nad soba pracowali. rotacja nadgarstka ma pewien sens.
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Te Kata sa nieziemko trudne...
Ale skąd wiesz, czy japończycy mają monopol na techniki ręczne, moim zdaniem praca rąk (i całego ciała) jeżeli założyć że walka nie skończy sie jedną techniką, jest zdecydowanie lepiej dopracowania w boksie (tam też jest technika, a nie bezmyślne cepy). I w sumie polemizowałbym kto tu ładnie pisze, a kto bazgrze. Do tego w boksie ćwiczy się sierpy i ciosy z dołu czego dziś raczej trudno sie doszukac w karate. (bynajmiej niektóych szkołach)
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Te Kata sa nieziemko trudne...

[...] polemizowałbym [...]

ja z kolei nie bede, bo mojego zdania nie zmienie. ciosy z dolu i sierpowe na treningach przerabiam (karate). boks podobnie jak i karate ma swoje zalety i wady. ja obie dyscypliny w kwestii skutecznosci stawiam na rowni. ale z powodow innych walorow wybralem karate.to mi bardziej odpowiada i tyle.
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Te Kata sa nieziemko trudne...
Chciałbym mieć takiego sensej jak ty, serio piszę i się nie nabijam. U mnie na sekcji nie ma tych elementów dlatego zaczynam szukać gdzie indzej (w ramach uzupełnień).
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Te Kata sa nieziemko trudne...
jak to nie ma?
Nie używasz na treningach sierpów i innych? Może jakis klub na sport masz nastawiony?

Bo sierpy w sumie ani w semi contakci rni potrzebne ani w knockdownie
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Te Kata sa nieziemko trudne...
Nop zgadza się kojażysz dawny "fudokan". (kata i kumite w sumie to ćwiczymy tylko i tam tych elementów nie ma wogle, bo w sumie na zawodach ich nikt nie stosuje).
  • 0

budo_karate_shotokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rumia

Napisano Ponad rok temu

Re: Te Kata sa nieziemko trudne...
Kata jest podstawa treningu i napewno bardziej sie nauczymy bronic cwiczac kata niz kihon czy kumite. Kata nauczy wykonywac szybkie bloki i kontrataki (to jest oczywiscie nauka obrony przed przynajmniej dwoma przeciwnikami). Uczac sie kumite wciaz walczymy z jednym wiec jak tu wyjsc do dwoch? ;) . Pozdrawiam
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Te Kata sa nieziemko trudne...

Kata jest podstawa treningu i napewno bardziej sie nauczymy bronic cwiczac kata niz kihon czy kumite. Kata nauczy wykonywac szybkie bloki i kontrataki (to jest oczywiscie nauka obrony przed przynajmniej dwoma przeciwnikami). Uczac sie kumite wciaz walczymy z jednym wiec jak tu wyjsc do dwoch? ;) . Pozdrawiam


nie żartuj.....
  • 0

budo_karate_shotokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rumia

Napisano Ponad rok temu

Re: Te Kata sa nieziemko trudne...

nie żartuj.....

Nonono... Wedlug mnie to kata gra tutaj pierwszy skrzypce. Nie mam nic przeciwko kumite, jest tez OK, a tak wogole to wszystko jest OK w karate ;) .
Kazdy moze wyrazic swoje zdanie. (A tak wogole to chetnie dowiedzialbym sie kto jest tym znawca od karate tzn. jaka szkola i kyu?;)). Pozdrawiam
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Te Kata sa nieziemko trudne...
Żeby dawac sobie radę w samoobroni musisz ćwiczyc wszystkie elementy karate, a nie jeden. a nawet mimo wszystko kata tak jak sa w większości klubów nauczane to do samoobrony maja sie jak klucz francuski do jedzenia lodów.

ps. Prosze bardzo, gosoku ryu 2 kyu, 12 lat uprawiania sztuk walki, różnych...
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Te Kata sa nieziemko trudne...

Kata jest podstawa treningu i napewno bardziej sie nauczymy bronic cwiczac kata niz kihon czy kumite...


Kihon jednak rządzi moim zdaniem. Kata i kumite na kolejnych miejscach.

Kata możemy ćwiczyć sami - to jakby taki zapis karate. Na pewnym poziomie można powtarzać sobie choćby na działce.
Z kumite trzeba zaczekać na technikę (kihon) - w przeciwnym razie zero postępu, naparzanka.

Na treningu sensei nie jest po to żeby większość treningu liczył kata czy kazał sparować.
Dobry sensei z własnego doświadczenia nabytego w kumite i kata ułoży sensowne ćwiczenia w kihon.

Oczywiście chodzi mi o szeroko pojęty kihon (w miejscu/w przejsciach, w klasycznych pozycjach/w wygodnych, w podskokach, także w parach).
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Te Kata sa nieziemko trudne...
aha, jeszcze jedno:

laser,

a tsuki z dłonią 45stopni od pionu próbowałeś :?:
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Te Kata sa nieziemko trudne...

Kata jest podstawa treningu i napewno bardziej sie nauczymy bronic cwiczac kata niz kihon czy kumite. Kata nauczy wykonywac szybkie bloki i kontrataki (to jest oczywiscie nauka obrony przed przynajmniej dwoma przeciwnikami). Uczac sie kumite wciaz walczymy z jednym wiec jak tu wyjsc do dwoch? Wink. Pozdrawiam


eeeee........ :?
  • 0

budo_danbog
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Te Kata sa nieziemko trudne...
Kata jest jak spis treści w książce.
Jest zbiorem pomysłów taktycznych.
Jeżeli ktoś ograniczy się do ćwiczenia samych kata to tak jakby ograniczał się do czytania samych spisów treści w książkach. Da mu to dużą wiedzę o tym czym się dana dziedzina zajmuje lecz nie będzie posiadał praktycznej wiedzy o jej zastosowaniu.
Należy pamiętać że kata to tylko zbiór bunkai'ów które należy ćwiczyć z partnerem.
Jeżeli ktoś traktuje kata jako drogę do doskonalenia swego ciała i charakteru to OK.
Jeżeli ktoś zamierza zostać fight'erem to nie może zkupiać się na kata , bo o skuteczności decyduje wiele czynników poza samą taktyką ( czy techniką nawet ).
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Te Kata sa nieziemko trudne...

aha, jeszcze jedno:

laser,

a tsuki z dłonią 45stopni od pionu próbowałeś :?:


Inaczej prawie nie uderzam a co? Skąd to pytanie?
Może nei akurat 45 ale zwykle skręconą lub w ogóle pionową, tate
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024