Skocz do zawartości


Zdjęcie

utwardzanie pięści


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

utwardzanie pięści
Witam
Mam 25 lat, 2 lata temu ostro zaczalem utwardzać piesci (seiken krokodylki i uderzanie w ścianę) i mam wrazenie ze zrobily sie wieksze i grubsze przez 1,5 roku trenowania kyokushin Teraz uważam utwardzanie piesci za niepotrzebne ale chce wrocic na kyokushin po pół rocznej przerwie a tam od seiken nie da sie uciec. Zastanawia mnie ich wpływ na zdrowie w wieku starszym.
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: utwardzanie pięści
25 lat to zaden wiek.
A walenie piesciami w sciane to w/g mnie bez sensu. To nie o to chodzi.
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: utwardzanie pięści
chodzi o to ilu znacie 50 letnich karateków bez zwyrodnień na pieściach
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: utwardzanie pięści
Pomyślę ja nie znam żadnego co by je miał, wystarczy ćwiczyć z głową. (czyli tylko na treningu, kumpel ćwiczy czasami w domu i się mu już powoli robią).
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: utwardzanie pięści
no w koncu nie mozna miec wszystkiego co nie? wracam na stare smieci a nawet ze zwyrodnieniami mozna zyc :) wazne by lubic co sie cwiczy i nie przesadzac :)
  • 0

budo_lukszs
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: utwardzanie pięści
przestan mate :) widzialem twoje piesci nic tam ci jeszcze nie wyroslo :) zebys mial sie lamac najwyzej na starosc sobie bedziesz do chriurgow chodzil jak na kyoka nie bedziesz juz mogl :)
  • 0

budo_menthol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: utwardzanie pięści
Uderzanie w sciane? 8O
Ja znam jednego karateke któremu takie zabiegi na zdrowie nie wyszły. Nazywał się Masutatsu Oyama :!: Juz tutaj nie raz pisano ze na stare lata jego piesci byly jak dwie bezwładne bryły. Daruj sobie takie czary na seiken bo tak naprawde nic to nie daje. Pompki czy krokodylki to jeszcze ok ale ze sciana to zbastuj bo doczekasz sie zlamania a nie utwardzenia :!:
  • 0

budo_lukszs
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: utwardzanie pięści
no nie doczytalem tej sciany co ty mate w sciane napierasz??? ja w drzewa probowalem ale i to tez nie najlepsze najlpiej chyba pozostac przy tym co mamy na treningach ja tam widze po moich piesciach roznice od tego jak zaczynalem ... nwaet jak mam przerwe kilku miesiecy to sie dziwie ze kostki nie przestaja byc czerwone, sa wieksze i wystaja.. ostatnio he he przygladalem sie kto w autobusie oprocz mnie ma tak kostki opuchniete he he....
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: utwardzanie pięści

Witam
Mam 25 lat, 2 lata temu ostro zaczalem utwardzać piesci (seiken krokodylki i uderzanie w ścianę)


Polecam "Kill Bill vol. 2" jest ładnie pokazane co walenie ścianę robi z ręką (niestety, jakimś magicznym filmowym sposobem potem jej artretyzm zniknął) :wink:
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: utwardzanie pięści
Takie juz uroki karate :)

Z waleniem w siciane tez radze sobie dac spokoj.

Musisz sie z tym liczyc, ze cwiczac karate, robiac seiken (chodzi okarateckie pompki) i inne rzeczy twoje piesci nie bede wygladac jak piesci goscia, co np cale zycie siedzi za biurkiem :)

Ja mam np na kostkach, stwardnialy naskorek.Tez to wyglada jak by byly opuchniete.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: utwardzanie pięści
Ten stwardnialy naskorek z czasem (jak sie juz nie utwardza) przemija. Jednak znieksztalcenia stawow (rozlane kosci juz zostaja).
K_P
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: utwardzanie pięści
Po pierwsze to wystarcz robić seikeny, bardziej nei ma co pięści "utwardzać". A walenie w ściane jest bez sensu ( choć to miło tak czasem przywalić :) ) ponieważ ściana jest sztywna, i jak uderzasz to cała siła wraca do ciebie i nieszczy stawy :(
  • 0

budo_nie_ja1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: utwardzanie pięści
Mogę rozwinąć temat pod innym kątem :) ? W takim razie jak utwardzanie niszczy stawy to czy wszyscy nie będziemy na starość zwyrodnieni :) ? Karate zwyrodni nam pięści, od kopnięć i ciosów też się ścierają stawy w łokciach i kolanach, od dźwigni zwyrodnieją nam nadgarstki. I co jeszcze nie wiem... Ale trochę zaczynam się bać:)!
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: utwardzanie pięści

Mogę rozwinąć temat pod innym kątem :) ? W takim razie jak utwardzanie niszczy stawy to czy wszyscy nie będziemy na starość zwyrodnieni :) ? Karate zwyrodni nam pięści, od kopnięć i ciosów też się ścierają stawy w łokciach i kolanach, od dźwigni zwyrodnieją nam nadgarstki. I co jeszcze nie wiem... Ale trochę zaczynam się bać:)!


Zapomnialas dodac jeszcze, ze niektorzy sie nawabia zwyrodnienia psychiki :) :) :)
  • 0

budo_nie_ja1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: utwardzanie pięści
Oj sorry!! Zapomniałam :) !! Ale to nie boli tak bardzo jak stawy, bo jak się zgłupieje to jest się nieświadomym często swojej głupoty :) . Ale tak na poważnie to co o tym myślicie??
  • 0

budo_meikyoan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: utwardzanie pięści
Od chodzenia i biegania też się stawy niszczą, od siedzenia krzywi się kręgosłup, komputer niszczy wzrok, a brak piwa we krwi może zabić :!: :!: :!:
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: utwardzanie pięści
Każdy 'sport' uprawiany z zapałem w końcu zapaleńcowi szkodzi. :(

A co do utwardzania pięści, to może by tak w makiwarę, zamiast w ścianę... :wink:
  • 0

budo_flanker
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: utwardzanie pięści
Hej Mate i kto tu sie nabijal z mojego kopania goleniem w drzewka co :wink: . Ja wtedy mialem 18 lat. Ja w mlodosci zamiast sciany urzywale dzielnie cegly majac nadzieje ze kiedys ja rozwale. Mija jakies 12 lat nic mi jeszcze nie jest :)
  • 0

budo_perminator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: utwardzanie pięści

Hej Mate i kto tu sie nabijal z mojego kopania goleniem w drzewka co :wink: . Ja wtedy mialem 18 lat. Ja w mlodosci zamiast sciany urzywale dzielnie cegly majac nadzieje ze kiedys ja rozwale. Mija jakies 12 lat nic mi jeszcze nie jest :)


A cegle rozwaliles? :)
  • 0

budo_flanker
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: utwardzanie pięści
Jeszcze nie :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024