Skocz do zawartości


Zdjęcie

Choy Lee Fut


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_adrx6
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Choy Lee Fut
Witam, moja wiedza na temat kung-fu jest bardzo skromna, nie mówiąc już o poszczególnych stylach.
Jeśli mogę to prosiłbym o wyjaśnienie na czym polega Choy Lee Fut, tzn. czy ćwiczy się tam walkę sportową, czy tylko układy formalne, czy jeszce może coś innego.
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Lee Fut
nie martw sie moze zaraz moderator ci zamknie ten watek i to pewno bedzie ten moderator co bedzie mial w podpisie gdzies storne o tym co pytasz

cierpliwosci :D
  • 0

budo_marcin(18)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zakopane

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Lee Fut
adrx6 napisał:

Witam, moja wiedza na temat kung-fu jest bardzo skromna, nie mówiąc już o poszczególnych stylach.
Jeśli mogę to prosiłbym o wyjaśnienie na czym polega Choy Lee Fut, tzn. czy ćwiczy się tam walkę sportową, czy tylko układy formalne, czy jeszce może coś innego.


Choy Lee Fut to tradycyjny styl chińskiego kung-fu, wywodzący się z południa Chin. Styl ma charakter synkretyczny - został utworzony na początku XIX wieku przez Chan Heung`a pobierającego nauki u kilku nauczycieli kung-fu, najdłużej u mnicha z klasztoru Shaolin Choy Fook`a (stąd też ćwiczący Choy Lee Fut powołują się na dziedzictwo Shaolin`u).
Styl jest bardzo bogaty technicznie, słynie zwłaszcza z bardzo szybkich, "kłujących" ciosów prostych oraz silnych uderzeń zamachowych (przypominających bokserskie ciosy sierpowe i haki). Choy Lee Fut to jednak także uderzenia kolanami i łokciami (troszkę podobnie jak w muay thai), a także przechwyty, dźwignie i rzuty. Techniki te są ćwiczone w formie sparringów "zadaniowych" z partnerem, na tarczach, workach. Głównym celem jest przygotowanie do walki realnej, ale ćwiczący Choy Lee Fut startują też w zawodach sportowych w formule San Da, zajmując często najwyższe miejsca na podium (np. trzykrotna mistrzyni świata w walkach full-kontaktowych Joanna Skamla).
Zawody sportowe to dobra metoda sprawdzenia się, jednakże Choy Lee Fut to przede wszystkim trening pod kątem wzmocnienia organizmu i realnej walki.
Jeżeli chodzi o formy to Choy Lee Fut ma ich bardzo dużo, zarówno ręcznych jak i z różnymi rodzajami tradycyjnej chińskiej broni - formy Choy Lee Fut uznawane są za jedne z najbardziej efektownych w tradycyjnych stylach kung-fu, zarazem nauczane są pod kątem ich późniejszej interpretacji do walki.
Ćwiczone są także formy na wielu ciekawych manekinach - jest ich w stylu Choy Lee Fut aż osiemnaście.
Choy Lee Fut zawiera także wewnętrzny "podsytem" ćwiczeń qigong - Luohan Qigong, służący wzmocnieniu organizmu i poprawie zdrowia.
Ponieważ kolejni spadkobiercy systemu mieli wielu uczniów, z czasem ukształtowało się wiele odmian stylu, czasem różnie nazywanych: Choy Lee Fut, Choy Li Fut, Choy Lay Fut...
Odmiany te różnią się nieco od siebie, wszystkie wywodzą się jednak z jednego korzenia.

Polecam Ci do obejrzenia stronę o Choy Lee Fut:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

tam znajdziesz dużo informacji o tym stylu.

Ukyo78 napisał:

nie martw sie moze zaraz moderator ci zamknie ten watek i to pewno bedzie ten moderator co bedzie mial w podpisie gdzies storne o tym co pytasz

cierpliwosci


Mam nadzieję, że nie będzie tak źle :)
Myślę, że raczej podzieli się z nami swoją wiedzą (dla niewtajemniczonych: nasz moderator tsailifo prowadzi szkołe Choy Li Fut w Szczecinie i jest najlepszym znawcą tego zagadnienia na forum)

Pozdrawiam
  • 0

budo_kvp
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Lee Fut
Jako że jest to mój pierwszy post na tym forum to- WITAM wszystkich!!

Choy lee fut, hmm..., Marcin napisał o nim prawie wszystko co mogłoby cię Adrx6 interesować, sam we wrześniu dołączyłem do krakowskiego centrum CLF i pod czujnym okiem wspomnianej pani Joanny próbuję się czegoś nauczyć. Treningi w grupach początkujących (a jak narazie tylko w takich byłem) wyglądają następująco: zaczyna się oczywiście od dobrej rozgrzewki która ma w jakis sposób poprawić twoją kondycję, późniejsze ćwiczenia mogą się odbywac w różnej formie jak np: ćwiczenia z partnerem(na partnerze) lub z partnerem na tarczy którą on trzyma, walki na zwykłym treningu nie ma, tą można praktykować na walkach SanDa, które są odrębnym treningiem, na walkach jest oczywiście sparing, dla chętnych. Bardziej doświadczeni zawonicy mogą trenowac walkę bronią: szabla, miecz itp.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Lee Fut

Choy Lee Fut to tradycyjny styl chińskiego kung-fu, wywodzący się z południa Chin. Styl ma charakter synkretyczny - został utworzony na początku XIX wieku przez Chan Heung`a pobierającego nauki u kilku nauczycieli kung-fu, najdłużej u mnicha z klasztoru Shaolin Choy Fook`a (stąd też ćwiczący Choy Lee Fut powołują się na dziedzictwo Shaolin`u).
Styl jest bardzo bogaty technicznie, słynie zwłaszcza z bardzo szybkich, "kłujących" ciosów prostych oraz silnych uderzeń zamachowych (przypominających bokserskie ciosy sierpowe i haki). Choy Lee Fut to jednak także uderzenia kolanami i łokciami (troszkę podobnie jak w muay thai), a także przechwyty, dźwignie i rzuty. Techniki te są ćwiczone w formie sparringów "zadaniowych" z partnerem, na tarczach, workach. Głównym celem jest przygotowanie do walki realnej, ale ćwiczący Choy Lee Fut startują też w zawodach sportowych w formule San Da, zajmując często najwyższe miejsca na podium (np. trzykrotna mistrzyni świata w walkach full-kontaktowych Joanna Skamla).
Zawody sportowe to dobra metoda sprawdzenia się, jednakże Choy Lee Fut to przede wszystkim trening pod kątem wzmocnienia organizmu i realnej walki.
Jeżeli chodzi o formy to Choy Lee Fut ma ich bardzo dużo, zarówno ręcznych jak i z różnymi rodzajami tradycyjnej chińskiej broni - formy Choy Lee Fut uznawane są za jedne z najbardziej efektownych w tradycyjnych stylach kung-fu, zarazem nauczane są pod kątem ich późniejszej interpretacji do walki.
Ćwiczone są także formy na wielu ciekawych manekinach - jest ich w stylu Choy Lee Fut aż osiemnaście.
Choy Lee Fut zawiera także wewnętrzny "podsytem" ćwiczeń qigong - Luohan Qigong, służący wzmocnieniu organizmu i poprawie zdrowia.
Ponieważ kolejni spadkobiercy systemu mieli wielu uczniów, z czasem ukształtowało się wiele odmian stylu, czasem różnie nazywanych: Choy Lee Fut, Choy Li Fut, Choy Lay Fut...
Odmiany te różnią się nieco od siebie, wszystkie wywodzą się jednak z jednego korzenia.

Polecam Ci do obejrzenia stronę o Choy Lee Fut:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

tam znajdziesz dużo informacji o tym stylu.


No bez propagandy !!! Bo nie ze wszystkim się zgadzam i zaraz się zacznie :P

Mam nadzieję, że nie będzie tak źle :)
Myślę, że raczej podzieli się z nami swoją wiedzą (dla niewtajemniczonych: nasz moderator tsailifo prowadzi szkołe Choy Li Fut w Szczecinie i jest najlepszym znawcą tego zagadnienia na forum)


I bez "wazeliniarstwa" :)
A to że inni nie chcą się tutaj udzielać to już oddzielna sprawa...
  • 0

budo_marcin(18)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zakopane

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Lee Fut
tsailifo napisał:

I bez "wazeliniarstwa"


:) No przecież prawdę napisałem... jesteś najbardziej zaawansowanem adeptem tego stylu na forum :) ... a więc znasz się na tym lepiej niż inni użytkownicy forum :!:
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Lee Fut
Kto wie... kto wie :)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Lee Fut

silnych uderzeń zamachowych (przypominających bokserskie ciosy sierpowe i haki). Choy Lee Fut to jednak także uderzenia kolanami i łokciami (troszkę podobnie jak w muay thai

Chyba nie do końca tak... jednak "nasze" zamachowe różnią się dość zdecydowanie od tych bokserskich... zarówno tratektorią ruchu jak i powierzchnią ręki która uderza... cel trafień też często jest zdecydowanie inny :)
Łokcie jak to łokcie, ale kolana w Muai-Thai pracują zdecydowanie inaczej niz w CLF...
CLF ma dość charakterystyczne techniki i podobieństwa do innych systemów chociaż oczywiście wystepują nie są aż tak wielkie... wiem że cios prosty to cios prosty, ale inaczej wykonuje się go w boksie, inaczej w karate, inaczej w CLF...

Ćwiczone są także formy na wielu ciekawych manekinach - jest ich w stylu Choy Lee Fut aż osiemnaście.

Teoretycznie jest ich 18, ale czy ktoś wie jak w praktyce się na nich ćwiczy ? chyba raczej nie ;)

Choy Lee Fut zawiera także wewnętrzny "podsytem" ćwiczeń qigong - Luohan Qigong, służący wzmocnieniu organizmu i poprawie zdrowia.

Ten tzw. "podsystem" powstał stosunkowo niedawno i wystepuje tylko w odmianie nauczanej przez mistrza Chen Yong-Fa. Wciąż się rozrasta (przybywa form). Nie mniej jednak bardzo fajny i warto go polecić wszystkim którzy pragną poprawić swój stan zdrowia :)
  • 0

budo_marcin(18)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zakopane

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Lee Fut
tsailifo napisał:

"nasze" zamachowe różnią się dość zdecydowanie od tych bokserskich... zarówno tratektorią ruchu jak i powierzchnią ręki która uderza... cel trafień też często jest zdecydowanie inny
Łokcie jak to łokcie, ale kolana w Muai-Thai pracują zdecydowanie inaczej niz w CLF...
CLF ma dość charakterystyczne techniki i podobieństwa do innych systemów chociaż oczywiście wystepują nie są aż tak wielkie... wiem że cios prosty to cios prosty, ale inaczej wykonuje się go w boksie, inaczej w karate, inaczej w CLF...


No tak, oczywiście masz rację. Problem w tym, że wielu zawodników, ćwicząc pod kątem zawodów full contact, "adaptuje" techniki tak, że zaczynają przypominać ciosy bokserskie, bezpieczniejsze i bardziej "przystające" do ringu. Poza tym niektórzy ćwiczyli już wcześniej boks, kick-boxing, a więc mają pewne nawyki z tych sportów. Jednym z nielicznych zawodników, którzy walczyli w naprawdę czystym stylu Choy Lee Fut był Tomek Chabowski poklon No, ale jak mówić o czystym, prawidłowym CLF to masz rację, że się różni od Muay Thai i boksu :-) Chociaż IMHO mniej niż np. karate...

tsailifo napisał:

Teoretycznie jest ich 18, ale czy ktoś wie jak w praktyce się na nich ćwiczy ? chyba raczej nie


Chyba wszystkie nie zostały zrekonstruowane :( Ale nawet 5 pierwszych jest bardzo ciekawych i jest co ćwiczyć :-)

tsailifo napisał:

Ten tzw. "podsystem" powstał stosunkowo niedawno i wystepuje tylko w odmianie nauczanej przez mistrza Chen Yong-Fa. Wciąż się rozrasta (przybywa form). Nie mniej jednak bardzo fajny i warto go polecić wszystkim którzy pragną poprawić swój stan zdrowia


Przybywa, bo mistrz Chen Yong Fa ujawnia... zresztą faktycznie bardzo fajne :D , np. forma Tai Git Kuen :D Niestety, nie na mój poziom :wink: dla mnie raczej osiemnaście rąk Luohan`a :wink:
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Lee Fut

Przybywa, bo mistrz Chen Yong Fa ujawnia... zresztą faktycznie bardzo fajne :D , np. forma Tai Git Kuen :D Niestety, nie na mój poziom :wink: dla mnie raczej osiemnaście rąk Luohan`a :wink:


Ujawnia 8) no cóż jak tak dalej pójdzie to UJAWNI jeszcze kilka... póki ktoś będzi chciał to kupować :roll: Ech... wszechobecna komercja
  • 0

budo_marcin(18)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zakopane

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Lee Fut
tsailifo napisał:

Ujawnia no cóż jak tak dalej pójdzie to UJAWNI jeszcze kilka... póki ktoś będzi chciał to kupować Ech... wszechobecna komercja


No cóż, jeżeli uważasz, że Chen Yong Fa tworzy te formy na poczekaniu, to twoje święte prawo 8)
Zresztą, nawet jeżeli tak jest, to jego wiedza i pozycja w sumie go do tego upoważnia :) W końcu "stare" formy też zrobili ludzie - jego przodkowie... A te "nowe" (nadal będę twierdził, że to może "stare" dopiero teraz ujawnione :) ) są bardzo ciekawe i jak sam napisałeś:

Ten tzw. "podsystem" powstał stosunkowo niedawno i wystepuje tylko w odmianie nauczanej przez mistrza Chen Yong-Fa. Wciąż się rozrasta (przybywa form). Nie mniej jednak bardzo fajny i warto go polecić wszystkim którzy pragną poprawić swój stan zdrowia


A więc pozostaje tylko ćwiczyć samemu i nnych do ćwiczenia zachęcać :-) Qigong to super sprawa!
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Lee Fut
wg mnie sam je obecnie tworzy ( nie koniecznie na poczekaniu ) co wcale nie oznacza że to coś złego :)

szkoda tylko że wersja oficjalna jest inna :P
  • 0

budo_maciej t
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Lee Fut

wg mnie sam je obecnie tworzy ( nie koniecznie na poczekaniu ) co wcale nie oznacza że to coś złego :)

szkoda tylko że wersja oficjalna jest inna :P


W/g mnie są to formy "złączone" na bazie ruchów tradycyjnych i oryginalnych ale z innych styli! Nie z tradycji CLF. Zauważmy bardzo ważną rzecz CLF jest oparty na filozofii buddyjskiej, a np. forma Xiao Luohan i Dai Luohan mają więcej z Taoizmu niż Buddyzmu (cytuję samego Chen Yong Fa). Tych nowych "odkrytych" nie znam więc nie będę się wypowiadał.

"18 Rąk Lofana" jest forma najbardziej tradycyjną (jako całość), ma również zastosowanie w walce.

Ale nie chcę obniżać przez swoją wypowiedź walorów np. Xiao Luohan , którą bardzo lubię wykonywać i naprawdę jest to forma bardzo ciekawa i efektywna!!
  • 0

budo_marcin(18)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zakopane

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Lee Fut

W/g mnie są to formy "złączone" na bazie ruchów tradycyjnych i oryginalnych ale z innych styli! Nie z tradycji CLF. Zauważmy bardzo ważną rzecz CLF jest oparty na filozofii buddyjskiej, a np. forma Xiao Luohan i Dai Luohan mają więcej z Taoizmu niż Buddyzmu (cytuję samego Chen Yong Fa). Tych nowych "odkrytych" nie znam więc nie będę się wypowiadał.

"18 Rąk Lofana" jest forma najbardziej tradycyjną (jako całość), ma również zastosowanie w walce.

Ale nie chcę obniżać przez swoją wypowiedź walorów np. Xiao Luohan , którą bardzo lubię wykonywać i naprawdę jest to forma bardzo ciekawa i efektywna!!


Pozwolę sobie popolemizować :-)

Oczywiście masz rację, że forma Xiao Luohan wywodzi się z tradycji taoistycznej, tak jak forma 18 rąk Luohan`a z tradycji buddyjskiej. Ale wcale nie wynika z tego, że forma Xiao Luohan nie pochodzi z tradycji Choy Lee Fut, że została "dodana" później! Sam system Choy Lee Fut jest bowiem synkretyczny i czerpie zarówno z tradycji buddyjskiej (Shaolin) jak i taoistycznej! Jeden z nauczycieli twórcy systemu Choy Lee Fut Chan Cheunga - mnich Choy Fook, znał zarówno techniki wywodzące się z Shaolin jak i techniki zapożyczone od taoistów, wśród których przez pewien czas mieszkał. Zatem już od samego początku w systemie były różne ćwiczenia, i buddyjskie i taoistyczne...
Co do zastosowań formy 18 rąk Luohan`a w walce, to ruchy w tej formie wprawdzie przypominają techniki walki, ale z tego co się orientuję to nie mają bezpośrednich zastosowań (ale oczywiście mogę się mylić, albo nie wszystko wiedzieć :wink: ) Forma służy raczej (między innymi) wzmocnieniu ciała, rozciągnięciu mięśni, wzmocnieniu energii wewnętrznej wei qi.

Pozdrawiam
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Lee Fut
Pewnie że trzeba polemizować :)

Więc moja kolej : otóż bardzo dziwne aby te formy istniały w systemie od samego początku,a nikt ich wcześniej nie poznał... nawet Chan Yiu-Chi nie uczył tych form swoich najstarszych uczniów... ciekawe dlaczego ?
  • 0

budo_marcin(18)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zakopane

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Lee Fut
tsailifo napisał:

Chan Yiu-Chi nie uczył tych form swoich najstarszych uczniów...


A jakich form qigong`u nauczał Chan Yiu Chi :?:
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Lee Fut
Tylko 18 rąk Lohana i to nie jako Qigong, ale jako wewnętrznej formy systemu CLF
  • 0

budo_marcin(18)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zakopane

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Lee Fut

Tylko 18 rąk Lohana i to nie jako Qigong, ale jako wewnętrznej formy systemu CLF


To mogłoby faktycznie oznaczać, że inne formy qigong stylu Choy Lee Fut zostały wprowadzone do systemu dopiero przez następców mistrza Chan Yiu Chi.
Ale, jak sądzę, wyjaśnienie może być inne. W wielu stylach tradycyjnego kung fu formy zaawansowane były przekazywane tylko bardzo wąskiemu kręgowi uczniów (np. w Ving Tsun forma "Bil Yee", w Hung Gar "forma żelaznej liny"), niekiedy jednemu, wybranemu spadkobiercy.
Tak więc fakt, że nawet starsi uczniowie Chan Yiu Chi nie byli uczeni form qigong bardziej zaawansowanych niż 18 rąk Luohan`a nie świadczy, iż form tych nie było, lecz, że były przeznaczone tylko dla członków rodziny Chan, być może tylko dla spadkobiercy systemu.
Oczywiście nie mam żadnych dowodów, że tak było naprawdę :-)
Ale, ale! Mam do Ciebie tsailifo pytanie: czy z Twojej wypowiedzi wynika, że forma 18 rąk Luohan była uczona przez mistrza Chan Yiu Chi jako forma "do walki"? Zawsze mnie to frapowało, czy ona ma czy nie ma zastowania "bojowe".
Pozdrawiam
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Lee Fut

Ale, jak sądzę, wyjaśnienie może być inne. W wielu stylach tradycyjnego kung fu formy zaawansowane były przekazywane tylko bardzo wąskiemu kręgowi uczniów (np. w Ving Tsun forma "Bil Yee", w Hung Gar "forma żelaznej liny"), niekiedy jednemu, wybranemu spadkobiercy.

Takie tłumaczenie jest bardzo wygodne... takie baaardzo marketingowe ;)


Tak więc fakt, że nawet starsi uczniowie Chan Yiu Chi nie byli uczeni form qigong bardziej zaawansowanych niż 18 rąk Luohan`a nie świadczy, iż form tych nie było, lecz, że były przeznaczone tylko dla członków rodziny Chan, być może tylko dla spadkobiercy systemu.
Oczywiście nie mam żadnych dowodów, że tak było naprawdę :-)

Takie tłumaczenie jest bardzo wygodne... takie jeszcze baaardziej marketingowe ;)
O tyle tylko dziwne że skoro Ci uczniowie poznali o wiele więcej niż tzw. kolejny spadkobierca (Chan Wan-Hon) to dlaczego nawet nie słyszeli o tym systemie "Lohan Qigong" ? Jak to można wytłumaczyć ?


Ale, ale! Mam do Ciebie tsailifo pytanie: czy z Twojej wypowiedzi wynika, że forma 18 rąk Luohan była uczona przez mistrza Chan Yiu Chi jako forma "do walki"? Zawsze mnie to frapowało, czy ona ma czy nie ma zastowania "bojowe".
Pozdrawiam

Napisałem że nie jako qigong lecz jako wewnętrzna forma CLF... a to duża różnica :) zresztą to nie jest jedyna wewnętrzna forma CLF
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Lee Fut
Pozostałe formy wewnętrzne CLF :

1. Goon Yum Dzo Lin Jeong
2. Lohan Fok Fu Kuen
3. Fut Jeung Kuen
4. Sieh Ying Kuen
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024