Skocz do zawartości


Zdjęcie

jaki styl wybrac


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_wonap
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

jaki styl wybrac
Witam, chcialbym zaczac trenowac jakas sztuke walki, glownie dla samoobrony, cwiczenia ciala, ale dobrze gdyby tez to mialo glebsze przeslanie :P moze to byc styl kung-fu, karate itp
Głownie chodzi zeby bylo nastawienie ciala, ducha, umyslu, a nie tylko jednej z tych rzeczy :P
Nie znam sie na tym wiec prosze o rade
Bede wdzieczny rowniez gdy podacie ewentualnie zajecia na ktore moglbym uczeszczac w okolicach miast: Wołomin, Kobyłka, Zabki,Warszawa (centrum) itd
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki styl wybrac
use the google, Luke
  • 0

budo_wonap
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki styl wybrac
no wlasnie szukalem i nic nie znalazlem, prosze ludzi ktorzy trenuja dluzszy czas i sie na tym znaja o udzielenie rady, i ewentualnie podanie informacji o roznych szkolach w okolicach ktore podalem. Ja np znalazlem szkole RedTiger a z opinii ludzi widze ze to slabe, wiec chce sie dopytac do kogo warto isc
Nie musi to byc jakis zwiazek czy cos, ale zeby ludzie uczacy duzo umieli :P
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki styl wybrac
o stary... A może coś bliżej byś napisał, co Cię interesuje, co Ci się podoba, bo ja wiem, z filmów, z zawodów sportowych, no cokolwiek...

A poza tym, tsailifo, może by to na cross budo...?

Pozdrawiam,
  • 0

budo_wonap
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki styl wybrac
no to tak glownie chodzi mi o polecenie dobrego nauczyciela, w okolicach Wołomin, Kobyłka, Ząbki, Warszwa (centrum)............
I najlepiej zeby sztuka nie byla tylko pod wzgledem sportu i zdrowia tzn tai chi......... tylko tez dobra do samoobrony czyli wydaje mi sie ze kung fu, ewentualnie karate
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki styl wybrac
Mógłbyś przejrzeć trochę forum, w większości działów masz takiego posta informacyjnego o klubach...

A tak na szybko:

w Zielonce - Nihon Tai Jitsu

Zielonka, Tarchomin:
Kontakt: 0-604713185 lub [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


w Kobyłce - Tai jutsu

www.jiujitsu.prv.pl
Zapraszam na zajęcia MOK Kobyłka - Szkoła Tai Jutsu - Jiu Jitsu


w Wołominie: Viet Vo Dao

http://www.voviet.pl

- tam sobie znajdziesz kontakt

A w Centrum, to masz wszystko jak leci, więc musisz się trochę określić.

Pozdrawiam,
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki styl wybrac
... a może nasz moderator byłby tak wspaniałomyślny :wink: i spiąłby wszystkie te molestowania i błagania o poradę :roll: , jaki styl kungfuteckiego praskania wybrać :(
zebrać i spiąć w jeden temacik :-) 8O
zamiast dawać temu wątkowi odzywać po raz kolejny co jakiś czas :idea:
  • 0

budo_wonap
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki styl wybrac
gdybym znal dokladniej poszczegolne odmiany styli to bym wybral ten ktory mi pasi ale ze jest poczatkujacy to sie wlasnie pytam o pomoc :P , interesuja mnie wschodnie sztuki walki typu karate oraz kung fu, lecz nie wiem jaki styl wybrac
co do centrum wiem tylko ze jest redtiger, ale z wypowiedzi widze ze to bardziej taniec przypomina :P
  • 0

budo_wonap
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki styl wybrac
w innym temacie czytalem ze na poczatek najwazniejszy jest nauczyciel a nie sam styl wiec chodzi mi o informacje czy ktos dobry naucza w centrum Warszawy, ewentualnie okolice
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki styl wybrac
Z pewnością można polecić Dacheng'a (Andrzej Kalisz) - YiQuan.
  • 0

budo_marcin(18)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zakopane

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki styl wybrac
Zajrzyj na stronki:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Sądzę, że można polecić szkołę stylu Ving Tsun Janusza Szymankiewicza oraz treningi stylu Hung Gar u Piotra Osucha - to nauczyciele kung fu o dużym stażu i uznanych umiejętnościch trenerskich.
Jeżeli wolisz karate, to mając na uwadze Twoje preferencje, rozważ treningi karate tradycyjnego ( [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ) - w Twoim przypadku to chyba lepsze niż np. kyokushin (który to styl zresztą bardzo szanuję).
Pozdrawiam
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki styl wybrac
wonap: piszesz w dziale kung fu, chociaż pytasz o sztuki walki "tak w ogóle". Od tego raczej jest cross-budo... To po pierwsze.
A po drugie - napisz chociaż, co Cię interesuje - uderzenia, chwyty, parter, broń, formy... Inaczej, to nic poza odesłaniem do google nie dostaniesz.

Pozdrawiam,
  • 0

budo_wonap
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki styl wybrac
to z tego co wymieniles to najmniej mi zalezy na "parter"
  • 0

budo_marcin(18)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zakopane

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki styl wybrac
W takim razie, pozostaje polecić Ci tradycyjne Kung Fu, spróbuj odwiedzić szkoły pana Janusza Szymankiewicza i Piotra Osucha, zobacz czy bardziej odpowiada Ci styl Ving Tsun czy Hung Gar (a poważnie się od siebie różnią). W Kung Fu stosuje się zarówno uderzenia i kopnięcia, jak też dźwignie i przechwyty. Na dodatek obie w/w szkoły (a zwłaszcza chyba szkoła Ving Tsun Janusza Szymankiewicza) nauczają tradycyjnego systemu, "z głębszym przesłaniem" :-)
Pozdrawiam

Ps. Oczywiście jak masz możliwość to obejrzyj też treningi innych szkół, porozmawiaj z instruktorami, ćwiczącymi. Szkoda, że nie mieszkasz na południu albo w Szczecinie, zachęcałbym Cię wówczas do Choy Lee Fut :)
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki styl wybrac
Jak ma byc wszystkiego po trochu, ale raczej w stójce, i praktyczne, i dobry nauczyciel - proponuję viet vo dao, masz i w Wołominie, i w centrum też jest.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024