Skocz do zawartości


Zdjęcie

roundhouse a lowkick


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_niewinne_rysy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

roundhouse a lowkick
Jak w temacie. Chciałem się dowiedzieć, które Waszym zdaniem kopnięcie jest lepsze i dlaczego, któro łatwiejsze do wyszlifowania :) ? Na które musieliście poświęćić więcej czasu ? Które uważacie za bardziej techniczne ? Możecie dodać również coś od siebie na ten temat :D jakieś wady i zalety. Chodzi mi o porównanie i podsumowanie. Pozdrawiam
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: roundhouse a lowkick
Odpowiem troche nieładnie pytaniem na pytanie - jak jest w MT?
  • 0

budo_hszanek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: roundhouse a lowkick
a ja wogle pewno gafe strzele...jak wygląda roundhouse :?: To jest kop z MT czy z kicka :?:
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: roundhouse a lowkick

Jak w temacie. Chciałem się dowiedzieć, które Waszym zdaniem kopnięcie jest lepsze i dlaczego, któro łatwiejsze do wyszlifowania :) ? Na które musieliście poświęćić więcej czasu ? Które uważacie za bardziej techniczne ? Możecie dodać również coś od siebie na ten temat :D jakieś wady i zalety. Chodzi mi o porównanie i podsumowanie. Pozdrawiam


Zadajesz bardzo banalne pytania na które sam powinieś odpowiedzieć. Low-kick jest naj prostszy czym wyżej tym trudniej. Czemu? Bo chodzi o rozciągnięcie i utrzymanie równagi.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: roundhouse a lowkick
hmmm, pytanie zaskakujące, bo to sa te same kopnięcia tylko na inny poziom. To znaczy inaczej, może nie te same, bo inaczej wyglądają, inaczej się je wyprowadza ale jednak oba to kopnięcia okrężne, tyle low jest na udo a reszta wyżej.
W karate np nazywa się to mawashi geri gedan, co włąsnie oznacza kopnięcie okrężne ( mawashi geri) na niski poziom ( gedan ).
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: roundhouse a lowkick
Moim zdaniem...
Szeregując od najlepszego do najgorszego:
Ze względu na prostotę, łatwość wykonania (szczególenie gdy jesteś bez rozgrzewki, w butach, spodniach czyli w samoobronie)
1-lowkick [mawashi geri gedan]
2-roundhaus na korpus [mawashi geri chudan]
3-roundhaus na głowę (zwłaszcza piszczelem) [mawashi geri jodan]
natomiast ze względu na skuteczność w walce z pełnym kontaktem (należy jednak pamiętać że często w walce sportowej kopnięcia poniżej pasa są zakazane)
1-roundhaus na głowę (zwłaszcza piszczelem)
2-lowkick
3-roundhaus na korpus

Generalnie zalety lowkicka są trzy:
- względna prostota i szybkość (krótka droga do celu) wykonania
- zmniejsza mobilność przeciwnika, skutek się kumuluje, może spowodować TKO
- często powoduje obniżenie gardy, otwierając drogę technikom ręcznym na głowę
  • 0

budo_rip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 414 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RIP

Napisano Ponad rok temu

Re: roundhouse a lowkick

Jak w temacie. Chciałem się dowiedzieć, które Waszym zdaniem kopnięcie jest lepsze i dlaczego, któro łatwiejsze do wyszlifowania :) ? Na które musieliście poświęćić więcej czasu ? Które uważacie za bardziej techniczne ? Możecie dodać również coś od siebie na ten temat :D jakieś wady i zalety. Chodzi mi o porównanie i podsumowanie. Pozdrawiam


Zadajesz bardzo banalne pytania na które sam powinieś odpowiedzieć. Low-kick jest naj prostszy czym wyżej tym trudniej. Czemu? Bo chodzi o rozciągnięcie i utrzymanie równagi.


czyzby? a potrafisz kopnąc prawidlowego technicznego lowkicka?
  • 0

budo_proxopata
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: roundhouse a lowkick
low kicka wbrew pozorom nie jest tak latwo kopnac przeciez :? jak przeciwnik ma lewa noge z przodu to jeszcze jak cie moge ale jak z przodu ma prawa , to sproboj w wewn. czesc uda kopnac lowka :X nad lowkami trrzeba b b duzo pracowac zeby je dobrze opanowac najlepiej na worq a roundhouse to wcale nei jest takie trudne kopniecie i nie musisz byc dobrze rozciagniety zeby je kopnac na wysokosc glowy (swojej) nawet lewa noga mozna to opanowac w miare latwo, ale technika tez jest wazny odpowiedni skret nogi podporowej itd.
  • 0

budo_niewinne_rysy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: roundhouse a lowkick
Właśnie też uważam że roundhouse kick jest łatwiejszy do opanowania :D Nauczyłem się roundhousa jak chodziłem na kb i teraz gdy chodze na tajski to trudniej mi opanować takiego soczystego lowkicka, np. w lowkicku jest przepchnięcie (wyprostowanie nogi po skręcie biodra z użyciem siły) a w roundhasie czegoś takiego niema. Ja uważam że taki prawdziwy mocny lowkick jest trudniejszy niż roundhouse, oraz sądze że dużo bardziej skuteczny. Temat założyłem po to abyście się wypowiadali i pisali co Wy na ten temat sądzicie. :roll: Irytuje mnie również jak ktoś sugeruje że ja się nieznam a sam ćwiczył tylko kb, a o lowkickach (z boksu tajskiego) niema pojęcia wogóle... bez urazy, ale fajnie by było gdyby każdy miał swoją godność i pisał to co wie, że jest prawdą. Pozdrawiam i thx za odp.
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: roundhouse a lowkick
Doladnie- low kick nie jest takim banalnym kopnieciem, ktorego sie mozna nauczyc po miesiacu treningu( albo ja jestem dziwny? :) ) Jak trenowalem kicka i sam sobie kopalem lowki w garazu( bo na treningac nie mielismy) to bylem przekonany ze robie to poprawnie i skutecznie. Jak potem na kravce zobaczylem jak sie powinno naprawde poprawnie kopac (biodro, kolano "przechodzi" za udo przeciwnika i to przepchniecie o ktorym wspminano) to wcale takie latwe zadanie to nie jest, a zeby w walce trafic czystego lowka jest jeszcze trudniej.
  • 0

budo_ogr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska

Napisano Ponad rok temu

Re: roundhouse a lowkick
1.moim zdaniem latwiej nauczyc sie lowkicka 2.co do samej techniki najlepiej niech wypowie sie ktos kto w tym siedzi dosc dlugo (np 8 lat :lol: ) u nas np. podczas lowkica nie prostujemy nigdy nogi , jest zawsze lekko ugieta , a sila uderzenia wychodzi z biodra , i wydaje mi sie ze jest bardzo skuteczny :lol:
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: roundhouse a lowkick
A czy każdy low musi być "prawidłowy" - taki super mocny? - tak jak nie każde uderzenie jest przecież zadawane z pełną siłą - gdy np. w kombinacji przygotowuje drogę innym technikom, albo gdy służy za zmyłkę...
...bo osobiście stosuję równiez szybkie lowy (i szybkie front-kicki) które służą utrzymaniu dystansu, albo mają spowodować otwarcie "na górze"
  • 0

budo_twister
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ulicy

Napisano Ponad rok temu

Re: roundhouse a lowkick

a roundhouse to wcale nei jest takie trudne kopniecie i nie musisz byc dobrze rozciagniety zeby je kopnac na wysokosc glowy (swojej)


No z tym to bym się akurat nie zgodził...
  • 0

budo_wargrim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: roundhouse a lowkick
Hmmmm.
Temat lowkicka nie jest taki oczywisty.
Jest tyle wykonan lowkicka ilu trenujacych.
Po pierwsze : kazdy ma inne uwarunkowania genetyczne, a co za tym idzie inaczej uklada biodra.. Niektorzy maja predyspozycje do tego zeby kopac szybko, inni do tego zeby kopac wolniej ale bardziej silowo (co nie znaczy ze mocniej)
Po drugie - w walce zdarzaja sie rozne sytuacje. Nieraz lepiej kopa lekko z gory (tak zeby kopniecie wchodzilo pod katem prostym), kiedy indziej lepiej kopac w poziomie, a jeszcze kiedy indziej lekko z dolu (wtedy kopniecie jest bardzo szybkie).

Wedlug mnie nie ma czegos takiego jak poprawny lowkick. Jezeli juz o takim mowimy to jest to low kick jest poprawny jesli jest skuteczny (znam ludzi ktorzy moze nie kopia "technicznie", ale efektywnie)

Pozdrawiam
  • 0

budo_mar1an
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:koshaolin/poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: roundhouse a lowkick

a roundhouse to wcale nei jest takie trudne kopniecie i nie musisz byc dobrze rozciagniety zeby je kopnac na wysokosc glowy (swojej)


No z tym to bym się akurat nie zgodził...



a ja bym sie zgodzil,bo to zalezy glownie od ustawienia ciała.sam nie jestem dobrze rozciagniety a kopie wyzej niz poziom mojej glowy.
  • 0

budo_wargrim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: roundhouse a lowkick
Hmmmm. Ztego co zauwazylem, duzo zawodnikow KB kopie roundhousy (mawashi geri jodan) strasznie odchylajac do tylu korpus. szczegolnie jezeli chodzi o noge wykroczna.To nie jest wskazane, ale oczywiscie, mozliwe ze akurat w KB bez lowkickow nie ma to duzego znaczenia, jednak juz z LK moze juz bolesne;)

a roundhouse to wcale nei jest takie trudne kopniecie i nie musisz byc dobrze rozciagniety zeby je kopnac na wysokosc glowy (swojej)


Generalnie kopniecie na glowe nie jest takie trudne, mysle ze rok wystarcza, aby opanowac podstawy...
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: roundhouse a lowkick
Wg. mnie duzo trudniej (przynajmniej mi) kopnąć prawidłowe kopnięcie okrężne na głowe (a właściwie na szyje :wink: )niż lowkick. No właśnie mnie uczone że najskuteczniejszym kopnięciem jest takie gdzie piszczel opada pod kątem na szyje, a to jest musi być dopiero trudne (nie wiem bo nie jestem tak rozcięgnięty żeby zakładać takie kopnięcie :? ) więc skuteczny lowkick jest chyba łatwiejszy :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024