Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowe LEDy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_borsoock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 563 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze złości

Napisano Ponad rok temu

Nowe LEDy
Jeszcze ciepły, dzisiejszy news. Niedobrze jest... jeśli podane niżej informacje okażą się prawdziwe, to za parę miesięcy znowu trzeba będzie zbierać kasę na apgrejdy latarek ;-) .

W skrócie po polsku: firma Young Electronics Group rozpoczęła produkcję białych diod LED w nowej, nie naruszającej patentów (więc taniej) technologii. Taki 5mm LED jak jest np w Infinity Ultra daje 11 cd, a 5W aż 140 !!! lumenów - wypaaaas, nie?

Young Electronics Group has a brand new line of white LEDs based on the latest non-YAG (yttrium aluminium garnet) phosphor technology.
The company reckons the new range of white LEDs will deliver superior performance in many different illumination applications and lead to a growth of LED market worldwide.
Iric Yodts, Business Development Manager at Young's, commented: ' Customers have now realised that it is paramount to source cheaper white LEDs which do not infringe on the patents of the market leader Nichia'.
'Our new partner has combined a proprietary non-YAG phosphor with the brightest blue chip on the market to produce in excess of 11cd in a 5mm LED and 140 lumen in a 5W LED.
We are confident that by introducing this new line of white LEDs we can secure market competitive Edge by offering cheaper and legal white LEDs'.
In these new white LEDs non-YAG phosphor is compounded with powder epoxy making the compounded phosphor tablet-like.
The LEDs are ideal for indoor architectural lighting, decorative lighting, torch lighting, photoflash, traffic signalling and other general applications.
'This new line is very important to our strategy', added Yodts, 'as it enables us to provide our customers with a more high spec product profile'.
'At Young's we are continuously looking to offer our customers a complete range of LED solutions'.
'The opening up of this new portfolio means we are able to offer safe and reliable power solutions for applications in consumer and industrial electronics, transportation and telecommunications'.


  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe LEDy
Z tymi latarkami to jest tak. Jak ktoś łyknął latarkowego pierdolca to i tak będzie kupował sprzęt niezależnie od już posiadanych (wiem po sobie):wink:
Jeżeli chodzi o te nowe diody to bardzo dobrze, że tak się stało. Ja wogóle na punkcie tej technologii mam świra a zastosowanie tego typu źródła światła widzę nie tylko w latarkach(swojego czasu robiłem na ledach oświetlenie altany na działce). Zresztą między innymi firma Osram przewidziała tą sytuację i planuje wprowadzenie techonologii led na szerszą skalę.
  • 0

budo_borsoock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 563 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze złości

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe LEDy
Słusznie prawisz Szeryfie! Chinczyki już tłuką na potęgę wszelkie możliwe rodzaje oświetlenia na tanich podróbach Nichii Aż się dziwię, czego do nas tylko latarki ludzie importują. Wystarczy sercza na alibabie zapodać, żeby zobaczyć co jest grane:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Wg. mnie chyba nadchodzi początek końca ery żarników.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe LEDy

Wg. mnie chyba nadchodzi początek końca ery żarników.

I mnie tyż się tak wydaje. Zresztą mam w planach po obniżeniu sufitu w łazience zastosować tego typu oświetlenie zamiast halogenów. Problem tylko jest z odbłyśnikami, ale pewnie coś do głowy mi wpadnie (może i na bazie spalonych halogenowych). Kombinowałem coś na kształt tego z Twojego linka + chińska podróba luxeona, którą czasem idzie dostać na allegro.
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe LEDy

W skrócie po polsku: firma Young Electronics Group rozpoczęła produkcję białych diod LED w nowej, nie naruszającej patentów (więc taniej) technologii. Taki 5mm LED jak jest np w Infinity Ultra daje 11 cd, a 5W aż 140 !!! lumenów - wypaaaas, nie?


Sorry, ale po pierwsze co to za porownanie lumenow z candelami, a po drugie ja bym sie tak nie podniecal, bo jak porownasz diode z latarki IU do diody np z Inovy T3 albo SF L5 to tez bedziesz mial duza roznice
  • 0

budo_borsoock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 563 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze złości

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe LEDy
OK, może w tłumaczeniu zrobiłem zbyt wielki skrót. Nie chodziło o porównanie tych 2 diod, to byłoby nieporozumienie. Twierdzą, że zrobili diodę 5 mm czyli taką jak jest np. w IU ale o jasności 11 cd, (ta w IU ma chyba 5 czy 6 cd jeśli mnie pamięć nie zawodzi), oraz 5W diodę, z której wycisneli 140 lumenów. Teraz powinno być jasne.
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe LEDy
aha, no to teraz jest bardziej jasno :)

ALe mimo wszystko podejrzanie mi wyglada podawanie parametrow jednego wyrobu w cd a drugiego w lm
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe LEDy
Jakby na to nie popatrzył przewiduje pojawienie się dobrze świecących latarek za trochę mniejsze pieniążki :wink:
  • 0

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe LEDy
Odnośnie oświetlenia diodowego...Już widziałem w necie panele świetlne produkowane w standardzie 60x60cm do montowania w sufitach podwieszanych.Wyjmujesz płytkę z sufitu podwieszanego wkładasz panel i już masz oświetlenie diodowe mieszkania.
  • 0

budo_borsoock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 563 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze złości

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe LEDy
raffi, takie?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Made in China, w Shenzhen City jak prawie wszystko :) .

A mnie się podobają takie kafelki do łazienki :

[[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe LEDy
Ja chcem zrobić sobie sam coś takiego. Cel oprócz oświetlenia jest jeszcze jeden. Chodzi o to, że po zrobieniu zabawki w tym stylu żona zwykle daje spokój moim nozom i latarkom na jakiś czas. Faktycznie te kafelki są fajne.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe LEDy
Tu facet ma całkiem ciekawą ofertę
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Łącznie z ledami 1 W o szerokim kącie świecenia. Jest w czym wybierać.
A i tu tyż jest cuś ciekawego.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe LEDy
Cassini jesteś wielki..... dzięki za linki.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024