Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pygmy Falcon Maxpedition review


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

budo_raf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorau

Napisano Ponad rok temu

Pygmy Falcon Maxpedition review
Przy zakupach czasem obowiązuje prawo serii, będąc konsekwentnym przełożyłem je także na recenzję mojego nowego nabytku i tak po recenzji FatBoya, którą można przeczytać TUTAJ teraz przyszła kolej na PYGMY FALCON od Maxpedition 8)

Posiłkując się zasadą "...powoli do celu...", począwszy od Waistpacka M-1, poprzez FatBoya - z pełnym zaufaniem, zauroczony atrakcyjnym "designem" i bardzo wysoką jakością jaką oferuje nam Maxpedition, nabyłem wreszcie optymalne miejsko-wypadowe EDC.
Wybór padł ma Pygmy Falcon w klasycznej i uniwersalnej wersji "black" (pomimo dużej pokusy ze strony Baby Condora).
Za Falconem przemówiły walory stricte estetyczne. Bardziej "outdorowy" (mniej szkolny) wygląd na plecach dorosłego faceta i zdecydowanie wystarczająca pojemność - 23l (nie za dużo, nie za mało) - taka moja subiektywna ocena.


>Dołączona grafika

>"Wybór padł ma Pygmy Falcon w klasycznej i uniwersalnej wersji "black"


Po odebraniu przesyłki z plecakiem, ze względu na przyzwyczajenie do solidności wykonania jaką oferuje nam Maxpedition nie zachwycałem się już precyzyjnie wykonanymi szyciami, podwójnymi zakładkami, nylonem 1000D czy solidnymi, wzbudzającymi zaufanie zatrzaskami i zamkami. Jak to człowiek szybko się przyzwyczaja do wyższych standardów - przez co przyszłe wybory stają się coraz trudniejsze.
Nie mniej jednak, Pygmy znowu mnie zaskoczył. Pozytywnie.
Po pierwsze, co już wg mnie jest przykrym standardem Maxpedition, fotografie ich produktów, które prezentują na swojej witrynie są bardzo "cukierkowe" i mylnie oddają gabaryty i rzeczywisty wygląd ich wyrobów. Pygmy Falcon okazał się plecakiem o wiele razy atrakcyjniejszym niż prezentują to fotki poglądowe. Ponad to, wybór wersji "black" uważam za trafną decyzję - pasuje do wszystkiego bez wyjątku.


>Dołączona grafika

>"...Nie mniej jednak, Pygmy znowu mnie zaskoczył. Pozytywnie..."


Po drugie, nie zdziwiło by mnie gdyby przy nazwie Pygmy Falcon był dopisek "Fat". To już chyba standard w Maxpedition, że sugerowanie się wymiarami kieszeni nie daje wyobrażenia o pojemności plecaka. Można w niego upchać naprawdę sporo, o czym przekonałam się na pierwszych-lepszych, szybkich zakupach.


>Dołączona grafika

>"...nie zdziwiło by mnie gdyby przy nazwie Pygmy Falcon był dopisek "Fat"..."


Pygmy Falcon składa się z trzech kieszeni. Komory głównej o wymiarach 45,72x24,13x13,97cm, z wewnętrzną zapinaną kieszonką na dokumenty.
Główny przedział zapinany jest na całym obwodzie zamkiem YKK z dwoma suwakami, co umożliwia całkowite rozłożenie kieszeni ułatwiające spakowanie np. zmiennej odzieży treningowej (szkoda tylko, że nie ma chociaż jednej gumki ściągającej jak w walizkach podróżnych a zamki nie są schowane pod zaszewkami dodatkowo zabezpieczającymi je przed wilgocią i zabrudzeniami).

>Dołączona grafika

>"...komory głównej o wymiarach 45,72x24,13x13,97cm, z wewnętrzną zapinaną kieszonką na dokumenty..."



Z przodu komory głównej mieści się kieszeń o wymiarach 30,48x19,05x6,98cm z wszytą od wewnątrz dodatkową, dwuwarstwową kieszonką, z przeszytymi przegródkami na notatki, ołówki, długopisy.


>Dołączona grafika

>"...z przodu komory głównej mieści się kieszeń o wymiarach 30,48x19,05x6,98cm..."



Trzeci przedział, z przodu plecaka, tworzy płaska kieszeń o wymiarach 30,48x19,05cm. Swobodnie można w niej umieścić ładunek o gabarytach o wymiarze pudełka płyty DVD i podwójnej jej grubości.

Konstrukcja Pygmy Falcona powoduje, że grubość każdej z kieszeni po zapakowaniu zwiększa swoją głębokość od tej podanej przez producenta.

>Dołączona grafika

>"...trzeci przedział, z przodu plecaka, tworzy płaska kieszeń o wymiarach 30,48x19,05cm..."


Wszystkie kieszenie od zewnątrz spinane są w pełni regulowanym, zapinanym na zatrzask dwuczęściowym paskiem w kształcie litery "Y". Zapięty poprawia stabilizację zawartości wszystkich komór, służy jako wspomaganie dla zamków w przypadku mocnego wypchania plecaka, oraz stanowi dodatkowe zabezpieczenie przez niepożądanym odpięciem kieszeni.

>Dołączona grafika

>"...kieszenie od zewnątrz spinane są w pełni regulowanym, zapinanym na zatrzask dwuczęściowym paskiem w kształcie litery "Y"..."



Po bokach plecaka umieszczone są solidne, obszyte nylonem siatki ze ściągaczami. Z założenia służą one do transportu termosu, czy zbawiennej latem 0,5l butelki z wodą mineralną.

>Dołączona grafika

>"...po bokach plecaka umieszczone są solidne, obszyte nylonem siatki ze ściągaczami..."


W moim przypadku, oczywiście podczas wypadu po za miejskiego, bardzo dobrze sprawdzają się do stabilnego umieszczenia większego noża, który dodatkowo przytroczony jest do zaszewki w górnej części plecaka, która znajduje się po jego obu stronach.
Podczas wędrówek miejskich, dyskretny nożyk można umieścić na klipsie na przedniej kieszeni plecaka, na taśmach służących do przytroczenia innych wyrobów z pod skrzydeł Maxpedition.

>Dołączona grafika

>"...w moim przypadku, oczywiście podczas wypadu po za miejskiego, bardzo dobrze sprawdzają się do stabilnego umieszczenia większego noża..."


Dół plecaka stanowi gumowana, porowata powierzchnia, zabezpieczająca w 100% przez wilgocią i zabrudzeniami tą najbardziej narażoną na niekorzystne warunki część plecaka. Jest to także zabezpieczenie antypoślizgowe, podczas pionowego transportu Pygmy Falcona.
U góry wszyta jest bardzo solidna i mocna rączka.

>Dołączona grafika

>"...dół plecaka stanowi gumowana, porowata powierzchnia..."


Dolna część posiada również regulację objętości głównej komory. Stanowi ją rozciągliwa linka z gumowym rdzeniem i zaciskiem. Jest to bardzo praktyczne a jednocześnie wpływające pozytywnie na estetykę plecaka rozwiązanie.

>http://www.skopy.net/obrazki/pygmy11.jpg

>"...dolna część posiada również regulację objętości głównej komory..."


Pygmy Falcon nosi się bardzo komfortowo. Powodują to profesionalnie wyprofilowane ramiączka z możliwością wielostopniowej regulacji, z dodatkowym zapięciem stabilizującym i ściągającym w przypadku ciężkiego ładunku.

>http://www.skopy.net/obrazki/pygmy16.jpg

>"...professionalnie wyprofilowane ramiączka z możliwością wielostopniowej regulacji..."


Jako podsumowanie, muszę ponownie stwierdzić, że Maxpedition po za drobnymi uwagami stanął na wysokości zadania. Ponownie zaoferował wyrób zaskakujący designem i większą niż sugerują wymiary pojemnością, uniwerslanymi pomysłami i sprawdzonymi rozwiązaniami.
Niewielu jest producentów, którzy potrafią tak jak oni wzbudzić zaufanie użytkowników. Przy wyborze nie mamy obaw o materiały, wykończenie, solidność, jakość - przemyśleniu podlega tylko dobór do określonego zastosowania i sprawa gustu.

Szczerze polecam.

Pozdrawiam
RaF 8)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pygmy Falcon Maxpedition review
Rewelacja Raf, swietne zdjecia i opis - zaloze sie, ze kilka osob sie skusi na plecak po Twoim poscie.

No i gratuluje sprzetu!
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pygmy Falcon Maxpedition review
Świetna recka i foty.
Aż przez chwilę zastanawiałem się, czy aby nie przyszedł czas na zmianę plecaka. ;)

No i RAT-7 w D2 jest rycum-ryc! :)
  • 0

budo_kane
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 752 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pygmy Falcon Maxpedition review
Od dawna nosze sie z zamiarem kupna PF jako najlepszego backpack'a z oferty maxpedition...a twoja recenzja jeszcze bardziej mnie w tym utwierdzila :) .
Mam tylko prozbe : Wrzuc jakies zdjecie pogladowe jak ten sprzet zachowuje sie na plecach .
I co myslisz o jego wplywie na ubranie bo wiekszosc plecakow ma tendencje do niszczenia (przecierania) dolnej czesci tshirt'a/bluzy....a wszystko przez material utwardzajacy spod.

pzdr
  • 0

budo_raf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorau

Napisano Ponad rok temu

Re: Pygmy Falcon Maxpedition review
Kane: w wolnej chwili "cyknę" i wystawię fotkę z Pygmy Falconem na plecach.

Co do niszczenia odzieży przez dolną część plecaka, trudno mi się wypowiedzieć. W przypadku "pygmy", jak pisałem, jest to miękka powłoka gumowa i sporo będzie zalezało od jakości t-shirta czy bluzy. O ile ta guma ma bezpośredni styk z ubiorem. Przyjrzę się temu, tudzież zrobię mały teścik. Sam jestem ciekawy. 8)
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Pygmy Falcon Maxpedition review
super recenzja, no i tez juz jestem na 100% przekonany do niego.. i tez do wersji black.. inne mi nie podchodza...
  • 0

budo_borsoock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 563 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze złości

Napisano Ponad rok temu

Re: Pygmy Falcon Maxpedition review
Bardzo fajny opis bardzo fajnego plecaka. Gorąco przyłączam się do prośby o fotki "na człowieku" , co innego wziąć linijkę i sobie wyobrażać, a co innego po prostu zobaczyć :) .
  • 0

budo_cahir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: Pygmy Falcon Maxpedition review
Na miejscu Maxpedition juz dawno zatrudnilbym Cie w dzialu marketingu na stanowisku internetowego komiwojazera :) :):). Mnie przekonales, zbieram kase.

Pozdrawiam
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Pygmy Falcon Maxpedition review
Fajny opis.
I plecaczek tez przyjemny
  • 0

budo_raf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorau

Napisano Ponad rok temu

Re: Pygmy Falcon Maxpedition review
Właśnie sprawdzałem jak to jest w Pygmy z miejscami styku plecaka z odzieżą. Wg mnie nie ma możliwości żeby w tych miejscach doszło do uszkodzenia koszulki T-Shirt czy bluzy.
Jak to się ma faktycznie okaże się "za jakiś czas".

Odnośnie fotek Pygmy Falcona na plecach.
Cóż, fotki mierne - na dworze już ciemno, w kuchni słabe światło, mierny flesz w aparacie, fota z samowyzwalacza, .............. , ............., i ja jakiś taki nieuczesany dzisiaj :oops: :wink:


>Dołączona grafika



>Dołączona grafika



:) :) :)
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Pygmy Falcon Maxpedition review
Świetna recenzja, super fotki no i super sprzęt. Niech ci dobrze służy.
  • 0

budo_platon239
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pygmy Falcon Maxpedition review
jedno pytanie - da sie odpruc to obrzydliwe logo bez psucia plecaka?
  • 0

budo_raf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorau

Napisano Ponad rok temu

Re: Pygmy Falcon Maxpedition review

jedno pytanie - da sie odpruc to obrzydliwe logo bez psucia plecaka?


Jak wszystko w "Maxach" porządnie "przyfastrygowane" - odprujesz z połową plecaka :wink:
  • 0

budo_bulva
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:moje miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Pygmy Falcon Maxpedition review
idzie przeżyć ten napis. Możesz go zaszyć jak bardzo od niego cierpisz, albo nalepić teletubisia :) :wink:
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Pygmy Falcon Maxpedition review
Super...
Gdyby nie ta cena...
  • 0

budo_wardog
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: Pygmy Falcon Maxpedition review
Cholera przez Ciebie znowu coś weszło mi na listę zakupów.
Wcześniej już zwróciłem na niego uwagę, ale zastanawiałem się między nim, a Baby Condorem. Teraz już wiem :wink:
OT:
A czy w bocznej kieszeni to przypadkiem nie Tatra Mocna? :D
  • 0

budo_raf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorau

Napisano Ponad rok temu

Re: Pygmy Falcon Maxpedition review

OT:
A czy w bocznej kieszeni to przypadkiem nie Tatra Mocna? :D


Pils 8)
  • 0

budo_platon239
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pygmy Falcon Maxpedition review

idzie przeżyć ten napis. Możesz go zaszyć jak bardzo od niego cierpisz, albo nalepić teletubisia :) :wink:


skusilbym sie na falcona.. gdy tylko podreperuje budzet po zakupie socoma elite auto tactical, mojego pierwszego noża po victorinoxie 8)

i na falcona raczej nakleje telebubisia zamiast chodzić z tym co jest "w standardzie" z dwu powodów

1) estetyka i klimat - nawet na najbardziej hardcore'owym sprzecie gdy przyszyja napis SUPER KOMANDO TACTICAL GEAR - odechciewa sie z czyms takim pokazywac

2) w niektorych miejscach niektore osoby moga czuc nadmierne zainteresowanie posiadaczami markowego produktu. nie czarujmy sie, nawet w polsce powoli rosnie swiadomosc istnienia i rozpoznawalnosc dobrych, niewidywanych wczesniej marek. w gorskim schronisku czy na dworcu w warszawie - lepiej nie afiszowac sie zbytnio. w tym drugim przypadku nie polecalbym tez noszenia nozy w kieszonkach z tylu..
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pygmy Falcon Maxpedition review
naszyj sobie "kot paskowy" - jest milusi :wink: [naszyłbym na thermite ale trochę mało miejsca]
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pygmy Falcon Maxpedition review
Bardzo proszę!!!
Kot Paskowy.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024